Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
6. nov 2009

ahoj tehulky tak mi stale v nemocke ale uz mi dnes doniesli net 🙂
inak mimka chcela napisat ze ste zlate nie zle 😉

momentalne sa mame fajn kontrakcie a tvrdnutie ustupilo som dopichana jak narkoman kazdy den 2infuzky inekcie do zadku a lieky co sa mi na zaciatku nepacilo ale primar ma ubezpecil ze to malej neublizi a cele dni lezat co je o drzku max. na zachod no ale domov ma pustit nechcu tak dufam ze to este potiahneme
inak ak by sme museli teraz rodit tak ma budu prevazat do presova lebo tu nemaju taku starostlivost pre tak male mimina 😝
idem sa pripravit na vecernu vizitu potom sa este ozvem 😉
a dakujeme za podporu 🤐

andykca
6. nov 2009

Ahojky.....antonia no teda teba pekne pekne davaju "do tela" xi....hlavne ze ste oki... 😉

no prave som ja zistila pri pohlade z okna ze mame tento vikend hody...jaka parada 🙂 zas tu bude jeden kolotoc a 4 stanky 😅 😅 😅

liwka
6. nov 2009

to budete mat zakusky, kolace... mnam, a hlasia cely vikend dazd, tak to sa ani ten jeden kolotoc nepratrhne 😉

andykca
6. nov 2009

no moc sa my s tym jedlom nepretrneme xi.....ale nejakeho toho vtacika s knedlou a kapustou si urobime a aj nejaky kolacik 🙂

krpuch
6. nov 2009

ahojte tehulky...tak ja sa citim uplne ze mizerne..vcera som videla rozmazane na prave oko - ako ked idem mat migrenovy zachvat a v noci som si od bolesti hlavy, krku a toho, ze som si nemohla najst bezbolestnu polohu..aj poplakala. dnes sa cely den citim na nic..som dospavala noc..snad to nebude chripka. ☹
aj mne volala sestricka aku mam obvodnu, ale ockovat sa nedam ak to zistovala kvoli tomu. Moju obvodnu neznasam..musim ju vymenit. je to taka suchtla, ktora este nikomu nepomohla.

genialna
6. nov 2009

Jaaj, bruska.. Ja vam tie zakusky ale zavidim.. 😉 Cely den mam na nieco dobre chut.. 😉

Antonia nejako to tam vydrz.. aspon maju mimi pod kontrolou..

olienka12
6. nov 2009

Ahojte, ja som zasa prespala cele popoludnie hmm
zacala ma boliet panva a klby,takze sa ta moja rit este rozsiri 🙂) no co uz, nech uz je januar...
inak v noci sa stal zazrak ani raz na wc 🙂)

boncusik
6. nov 2009

ahojte holky

ozývam sa po dlhšom čase ale čítam vás denne 😉

mne dnes oznáml gynekolog že ma nebude moct odrodit čo je škoda lebo iba jemu na 100% doverujem a tak si musím začat vybovavot toho porodníka v Ružinove a to som sa predvčerom dozvedela že nejaká holka čo tam rodila a nemali pre nu miesto začala rodit na chodbe a dieta sa narodilo mrtve no tak ma to vylakalo že už tam nemám ani chut ist

včera mi prišlo hojdanie kresielko pre malého, je perfektné páči sa mi 🙂

holky všetky čo máte ťažkosti myslím na vás držte sa 😉

antoniab
6. nov 2009

tak ja len na chvilku lebo ochvilu zacne vecerni kolobeh napichne ma na infuzku potom pasy lieky a spat a dnes by som si rada hodila aj sprchu som sama na izbe takze je to fajn ani tu neni vela mamiciek tak som pecovana 🙂 az natie ihli by sa to dalo ked ma maju napichnut tak mam normalne traumu no co musime vydrzat este aspon mesiac 😅
pekny vecer vsetkych a nech vas choroby obchadzaju 😉

olienka12
6. nov 2009

antoniab poslala som ti IP 😉

liwka
6. nov 2009

joj, babulky, mam krizu. spominalo sa tu sladke, teraz som v telke pozerala, ako sa pecie nejaky strasne dobre vyzerajuci kolac. a ja nenam nic doma ☹ . do obchodu sa mi vonkoncom nechce, idem nieco vymysliet.
inak, neviem, ci viete, nam to hovorila zlata teta na predporodnom kurze, ale mali by sme sa vyvarovat skorici. vyvolava kontrakcie a porod. nielen v kolacoch, ale aj ako caj a vonave sviecky (uz sa netesim na Vianoce ☹ ) a najhorsie je, ze odkedy to viem, tak by som si taky dobry pernik, alebo skoricove osie hniezdo dala- mnamky.

lopezka
6. nov 2009

ahojte tehulky 😀
tak mne dnes poradna dopadla celkom dobre, CS mam 1-2 ....ale to je vraj OK 😉 na matersku nastupujem od 1.12. 2009 😀
a uz mi povedal, ako je krpata otocena 😀 ....ze sice sa este moze otocit, ale uz je pekne hlavickou dolu, na pravej strane brucha ma chrbatik a do lavej strany brucha idu nozicky 😀 ....preto asi najcastejsie citim kopkanie na lavej strane 😀
predpisal mi zelezo ......na tie moje opuchnute nohy neslanu dietu ....aj ked ja jem iba 1 teple jedlo denne a to v jedalni uz navarene 😀 cize ja nic nesolim 😀 a pak doma ovocko, alebo acidko a take veci .....a myslim, ze skor sladke ako slane .....ta neviem 😅

lopezka
6. nov 2009

19.11. mam ultrazvuk a dalsiu poradnu az 7.12. 😀
tak len tolko k dnesku 😀

antoniab 😉 drzim palceky, pekne oddychujte a malicka nech este zostane v brusku 😀 ...tie infuzky nezavidim 😖

sisipetka, dakujem za infosky ....pak sa dohodneme 😉

boncusik, to hentake sa este moze stat preboha ??? 😢

olienka12
6. nov 2009

liwka nepanikar tolko veci "zarucene" vyvolava kontrakcie,ze by sme mali lezat v posteli cele tehotenstvo a jest minimum veci... stale plati vsetko s mierou....

olienka12
6. nov 2009

lopezka hmm podla kt.datumu porodu ides na matersku? ja by som mala ist az od 7.12.

liwka
6. nov 2009

olienka, oka, vsetko s rezervou 🙂 no, co sa tyka sladkeho, tak som nasla nejaku cokoladu a susene figy 😝
ale uz si varim cajik, tak si spravim pekny vecer 🙂

lopezka
6. nov 2009

olienka, mne sa datum porodu zatim vobec nezmenil, cize 15.1.2010 😀
ale mohla som si vybrat, ci od 1.alebo az 4.12. .....tak som si vybrala od 1.12. ......ten 1.decembrovy tyzden este budem chodit do prace, ale uz iba na nejaku dohodu a to sa mi vyplati viac, lebo dohodari su plateni na hodinu 😀 .....takze tak 😎
a ja som myslela, ze ty si uz davno doma, ci nie?

olienka12
6. nov 2009

jo som doma,ale na PN tak som rozmyslala,ci sa mi este oplati december do 7.12.marodovat no na poradnu idem az 3.12.tak uz vela aj tak neporiesim...

lopezka
6. nov 2009

tak to ti neporadim bohuzial 😠 ako vidis, ja zostanem v praci skoro az do konca 😅
v praci si zo mna robia soufky, aby som si donesla tasku do porodnice do prace pod stol a chodila do prace az do januara 😀 😀 😀 srandisti 😠

zazalienka
6. nov 2009

xixi liwka, ja som šla variť rajčinovú polievku a vždy tam sypem klinčeky a kopec škorice.. tiež som si to rozmyslela.. tak som vyrobila zeleninovú a teraz vyrábam ryžový nákyp.. namiesto sladkého..

adros
6. nov 2009

liwka, zazalienka, to fakt tetula hovorila o skorici? a co som si sedela usiach, ze som to nepocula???? 😀 😀 😀 😀 ci som bola zrovna vtedy na cik-pause?

ja som dneska po plienkach prala vecicky pre Alex. MM dosiel domov z prace, kukol na susiak a vravi, ze sa nam to tu akosi vsetko zruzovelo 🙂 🙂 🙂

adros
6. nov 2009

antoniab, drzkaj sa. Ja viem, ze to nie je nic prijemne byt v nemocke, tiez som si tam porevala, ale ako mi MM hovoril, vzdy lepsie lezat v nemocke, kde mi pripadne vedia hned pomoct, ako byt doma v strese, ci je vsetko ok. A tie infuzky... no ja som nastastie mala len jednu, ale po nej mi nechali v ruke ten nadstavec so zapichnutou ihlou a to bolelo, ze som ani ruku nevedela ohybat, takze viem, ako ti je. Ale neboj, zvladnete to a aj ty a prcek budete ok

zazalienka
6. nov 2009

adros, neviem či si naozaj nebola na pauzičke.. hovorila to o škorici a klinčekoch.. aj arómy.. jasné že v medovníčkoch to napr. nevadí.. a že to otvára plrodné cesty.. aj škoricové čaje a vonné sviečky.. tiež som bola prekvapkaná z toho..

adros
6. nov 2009

zazalienka, tak som fakt prekvapena, lebo sak vies, na hladkanie povedala, ze to je blbost... tak som necakala, ze nieco fakt moze privolavat kontrakcie....

liwka
6. nov 2009

ale aspon vieme, co mame pouzit v pripade, ked sa drobcovi nebude chciet von 😉
joj, nechcem tu nejako kazit naladu, no pozerala som spravy a hovorili tam o malom tyranom chlapcekovi, co ho mali uz asi 2 dni v BA v nemocnici, ze zomrel. a vraj sa vysetreniami zistili, ze bol zneuzivany aj pohlavne. ubila by som ludi, co dokazu sexualne zneuzit rocne dieta. je mi z toho smutno... 😢

olienka12
6. nov 2009

baby takze viete ake sviecky si mate kupit do porodnice 🙂)))

zazalienka
6. nov 2009

šak aj hladkáme.. ale už to začína bolieť tie kopance aj mňa.. odvčera sa nevie zmestiť krpatý do kože.. niekedy ma až zohne.. lenže asi je to aj únavou, som nabehaná, unavená a cez víkend máme malú tak sa ani nenadýchneme..
tiež som prala aj dupačky a košieľky a všetko podobné.. modrá je dobrá.. len sranda bude keď mi doktorka povie že mám zdravú dcéru.. si to hodím..

olienka12
6. nov 2009

zazalienka ja som sa tiez bala,ze to nakoniec bude baba,ale dalsia dr. na utz povedala jednoznacne,ze chalan 🙂)
ja som prave vyvesila dalsi susiak neutral zlte,zelene,kremove 🙂) uz mi ostava poprat len plienky,perinky,deky.... ale to zehlenie ohohoh....

liwka
6. nov 2009

Zuzka, nehadz si to 😉 . tvojej dcere bude uplne jedno, ci je v modrom, alebo v ruzovom, hlavne, ak bude v teplucku, a moze sa stat, ze z nej vyrastie sidlo, co bude aj za troch chlapcov 😀

adros
6. nov 2009

no ja som dnes styrikrat otocila pracku a zajtra ma cakaju este dve varky pre malu a potom nieco nase 🙂 takze cez vikend budem testovat novu zehlicku 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre