Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
11. nov 2009

Diskotéka v stredu? to je kde?

botis
11. nov 2009

stupidq6 vitaj, vidim, ze to uz mas doma asi pekne vesele, parada 5deti 🙂 to mas dve dvojicky? waw
heh ja som zas najmladsia, teda tak na 99% 😉

stupidq6
11. nov 2009

No máme tu dievčenský internát a ony majú v stredu disku samozrejme,že tam aj moje decka musia byť každu stredu 😅

janka1
11. nov 2009

marushka ahooj moja dr. mi uz davnejsie povedala ze to vyzera na 25.12 ale drzime sa stale podla MS nakolko je tazko povedat podla plodu , kazde babatko sa pyta na svet svojsky 😉
dakujem za opytanie citim sa super by som povedala, ze momentalne akoby som ani tehu nebola az na to brusko 😵

marushka
11. nov 2009

tak super jani, hlavne že sa cítiš dobre , 😉 som zvedavá ako dlho to potiahneme, pred nami je asi len sisi, 🙂 🙂 🙂

25.12 by bolo celkom fajn, to by si si prežila štedrú večeru pekne domka a potom hor sa po darček do pôrodnice 😉 😉 😉

ja sa tiež celkom v pohodičke kotúľam, ale som už taká ťažkopádnejšia, zatiaľ nemám ani žiadny vnútorný feeling, žeby to malo byť skôr, upratujem, periem, fičím, nech je všetko nachystané a rada by som vianoce prežila ako kinderko 😉 😉 😉 no nechám sa prekvapiť

lopezka
11. nov 2009

ahojte tehulky,
aspon vas pozdravim .....dokelu, za 1 den stihnete zapisat 5 stran 😠 kto to ma potom docitavat ? 😀 cez den absolutne nestiham, kedze zaucam novu kolegynku ...........a dnes som prisla z prace az po osmej 😖 ..... ked sedim s nou tak do piatej, nestiham si vsetko porobit ....myslim taku svoju pracu, co jej netreba vysvetlovat 😠 ...no proste hruza 😒

dufam, ze v decembri sa s tym stretkom uz dohodneme viacere tak, ze budem moct prist aj ja 😀 😀 aj ked ma mrzi, ze sisipet tam uz nebude 😖 ....dufam, ze mi to stretko v pondelok s nou vyjde 😅

vitam nove tehulky, samozrejme aj tu superzenu stupi 😀 😀

inak ako tu pisete s tym unikom mocu 😀 boze, uz som si myslela, ze som divna a ze starnem a prestavaju mi fungovat drziaky 😀 😠 ....ale niekto tu pisal, ze pomaha prekrizenie noh, tak mozem potvrdit 😠 😀

janka1
11. nov 2009

marushka ved uvidime co a ako 😉
aj ked moja dr. tvrdi , ze citi , ze po stedrom dni to pride, ale ved ja /my mozeme kludne aj prenasat 😀
kolko vazi vase baby? ozaj este stale nevies co to bude

marushka
11. nov 2009

no, ja sa bojím toho môjho krčka, pri kubkovi mi rýchlo začal mäknúť, takže teraz mi povedal, že to môže byť aj skôr, keďže sa tento stav zvykne opakovať...tak uvidím...

mne povedali traja lekári nezávisle od seba, že čakáme dievčatko, teraz na poslednom sone povedal, že chlapčeka nevidí, ale že mi nedá 100%nú istotu...ach jo...ale nevadí, akurát dnes som sa dohodla s kamarátkou gynekologyčkou, že sa ešte asi o týždeň mrkne sonom na ten moj krčok tak hádam uvidíme aj pohlavie 😉 😉 😉

no ak mám byť úprimná, ja už som na dievčatko namotaná teda poriadne 😉 🙂 😉

zazalienka
11. nov 2009

ahojte, zdravím spod paplóna.. stupid, koľko máš rokov, prosím Ťa? lebo mňa tu málokto tromfne.. ale obdivujem Ťa úplne vážne, ja mám stres z toho mať dve deti po sebe v mojom veku, že by som to nestíhala.. myslím že zatiaľ mi postačí jedno a uvidíme.. aj keď tehotenstvo sa mi nesmierne páči a vydržala by som byť tehu stále..

marushka
11. nov 2009

jáj, janka a vážime cca 2062 g... 😉 podľ tohto posledného utz 😉 😉 😉

janka1
11. nov 2009

marushka ja mam pesar a do 38tt ho budem mat 😉

janka1
11. nov 2009

ved vahu mate OK 😉

dankag
11. nov 2009

ahojte
som v Londyne
uau 5 deticiek
ja by som chcela 3, muz zatial hovori ze po tomto 2 koncime a kamosky ze ma to po 2 prejde, tak uvidime

danika12
12. nov 2009

Ahojte dievcata,
ja som v tejto teme nova, obcas zabludim do Porod v Anglicku. My cakame 29. januara. Dankaq pozeram, ze ty si tiez v Londyne, ja tiez. Tak to je super a kde si exactly?? Mame aj rovnake mena

sisipetka
12. nov 2009

Dobre ranko kocky,
dnes som prva 😀 a to som si povedala, ze nepracujem a oddychujem - takze sa chystam vybehnut do mesta, na obed s kolegami a len tak sa trocha poflakat. Aj slniecko u nas svieti, tak hned je ten dnik krajsi.
Prajem pekny dnicok vsetkym 😉

drobec123
autor
12. nov 2009

dobre ranko, maruska & janka - ja mam taky pocit ze budem s vami decembrovka kedze mam skrateny krcok- ale uvidime ako to priroda zariadi.
dufam ze stretko na vianocnych trhoch stiham, zacinaju uz 27.11. takze ked pojdes peti do nemocky az v decembri tak to mozes stihnut este aj ty 🙂

gucz
12. nov 2009

dobré ránko, sisi si ma predbehla 🙂 ,
tak tu slniečko nesvieti, ale mohlo by, som strašne ospalá. Malá si zmyslela že v noci nebudeme spať, tak sme boli od jedenástej do pol štvrtej hore, už som bola zúfalá a potom si moja dcérenka vstane o siedmej ráno akoby nič... tak som spala len chvíľu, čudujem sa, že udržím oči otvorené.

aj ja vítam nové dievky, božinku už je nás tu kopec, pomaly sa v tom začínam strácať...

gucz
12. nov 2009

jééé mne svieti 30tt, tešim tešim

sisipetka
12. nov 2009

...a vitam nove tehulky a super maminu stupi 😉 Krasne deticky, to musi byt doma parada...

Janka, Maruska - ja som tiez chcela potiahnut, aspon par dni do vianoc, ale radsej nebudeme riskovat a pojdeme na to skor. Aj ked citam, ze vase deturence su vahovo v urcitom tyzdni vacsie ako je to nase....tak si hovorim, ze je po mamine lahsie a po tatinovi stihlejsie 😀

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

dobre ranecko 🙄

ja som tak ospala, som zaspala az o 3,30 dovtedy ani za boha 😝 na 11,00 som objednana na masaz alebo kozmetiku, normalne som zabudla na co som sa objednala 😅

Vitam nove tehulky 😉

Som prave citala temu len tak zo zvedavosti - maminy co rodili v ruzinove no a vam poviem 😝 ze 55 rodiciek 😕 a nemaju kde ukladat, to je hrozne, vraj aj prijem museli nachvilu stopnut atd.... Ja len dufam ze Antolska na tom tak nebude, ked pojdem ja 😔

sisipetka
12. nov 2009

Drobi, mozno mas pravdu a stihnem s vami jeden pohar vareneho vina 😉

Kati, nestresuj...ak pojdes planovanie na sekciu, tak ta nenechaju cakat niekde na chodbe. A uzi si tu masaz a kozmetiku 😉

Gucz, ja vacsinou hore od 6tej, ale PC otvarat este nemienim, no a potom sa do niecoho doma zavrtam a uz je popoludnie 😅

gucz
12. nov 2009

sisi to poznám
k tej váhe drobčeka, koľko Ti váži? Laura mala 2620g v 34tt. Ale na ňu hovorili že je velikáááá, teda skôr ťažká, deťúrence ostatné čo sa narodili v 34tt mali tak okolo 2000 - 2200g

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

Mne malá vazila v 42tt 3100g 😅 takze ani teraz necakam valibuka 🙂

Inak moja dr. si min.tyzden spomenula ze existuju glukozove testy, tak ma na nejaky poslala, niekam uplne inde, vraj ona to nerobi 😝 som sa jej spytala ci to je povinne a ona ze to je na mne, tak kaslem uz teraz na to 😅 Pri malej som vobec nebola. Su nejake priznaky tehu cukrovky?

sisipetka
12. nov 2009

Gucz, no pri 32+6 sme mali 2138 gr. - taky normal.
Kati, nie su vraj ziadne priznaky, ale gucz vie iste viac povedat, ze moja 😖
...a docitala som ten ruzinov, ja radsej svoje skusenosti nepisem...bo by polovica odtial presla do inej nemocky 😖

gucz
12. nov 2009

katka príznaky nie sú nejaké extra viditeľné, je to zvýšený smäd, častejšie chodenie na wc, ja mám napríklad po veciach čo obsahujú viac sacharidov (múka , ryža, cukor...) strašnú kyselinu. Niektoré ženy môžu priberať, ale napríklad ja som pri malej pribrala len 4 kg a teraz mám 3 - 4 kg hore od začiatku.

gucz
12. nov 2009

a ešte bábo je väčšinou väčšie ako normál, napríklad náš bol naposledy o vyše týždeň väčší. No a ešte môžeš mať v moči cukor, alebo ketolátky, ale napríklad ja som v moči nemala nikdy ani jedno ani druhé

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

dakujem gucz 😉

sisi no maju tam fofry, ale ani sa necudujem ked na Bratislavu su len 3 porodnice 🙄 a to sem este chodia aj medzimestske pacientky .. Som zvedava ako to chcu riesit

sisipetka
12. nov 2009

Mne je to jasne s tymi porodnicami, a najhorsie su obdobia sviatkov a dovoleniek, ked si to presuvaju, planuju a potom sa deju veci, ktore su na zaplakanie....Ja uz som sa poucila, budem hystericka a zla - len sa to este musim nejako rychlo naucit 😅

zusika
12. nov 2009

Ahojte.... prepacte mi vpad do vasej temy (aj ked mozno aj mna caka porod uz v januari 😀 ) Inak som vo februarovkach....
Iba by som rada pozdravila kocky z TT,ktore boli vcera v MC na "sedeni" - ste sa bavili o konikovi..tak ze vas tu najdem... Chodi tam aj niektora z HC? Ozvite sa cez IP... Vdaka!!! a pekny den buduce mamicky!!
😀

andykca
12. nov 2009

Ahojte..no teda nove mamicky pribudli 🙂 a ako vela xi..zachvilu nebudem stihat citat...

dnes som bola na poradni (chvaaaalabohu som bola objednana tak do hodky ma vybavili) a setko mame v poriadku a polohu mame tiez suprovsku - hlavickou dole, telicko mame na pravej strane a nozky, rucicky na lavej (co som si aj myslela) xi...a krasne maly Patrik kopkal a zdrzoval Dr. v praci hehe
no a mame peknych 1870 g

zusika jaaa presne viem ktora si (sa rozhodujes medzi trnavskou a piestanskou porodnicou ze? presne ako ja) 🙂 hehe ... napisem ti IP

pekny den tehulky...
antonia drzkajte sa a nezblazni sa v tej nemocke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre