Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nella1
6. dec 2009

weronyca urcite chod zajtra k dokimu ak 2 dni sa baby nepohlo to je dost. malo by mat kazdy den odozvi. drzim palce abz to bolo vsetko oky. Evca ja uz som na SK a nemam zamestnavatela na SK Urad prace tam som bola evidovana a vlastne aj on mi platil zdrav. poist. zajtra idem do zdrav. poistovne tak budem mudrejsia.. 😉

adros
6. dec 2009

botis, stretavame sa pri trojicke medzi 15.30-16.00

andykca
6. dec 2009

Caute babenky...pekny vikend 🙂 moc ste nepokecali...xi

weronyca dufam ze si isla k tomu Dr. lebo 2 dni je fakt moc....

nella ked si bola na urade prace resp. ak si na urade prace musis ist aj do zdravotky osobne nahlasit ze ides na matersku....lebo ja som teraz na urade prace a viem ze si to musim vsade hlasit sama - oni to za mna neurobia....

adros no poviem ti riadna fuska to bola ten jarmok hehe 🙂 asi aj dobre ze si nesla...sak raz si to vynahradime xi

tesim zajtra na stretkooo

mattulka
6. dec 2009

ahojte babule,ako sa mate?

marushka
6. dec 2009

ajojte maminy,
peknú mikulášsku nedeľu vám želám 😉

botis, ja idem do ružinova, zajtra do rizikovej poradne ☹

wero - tak ale dva dni je naozaj veľa, to si žiada lekára !!!!!!!!!!!

bebel
6. dec 2009

Wero: pohyby musíš cítiť každý deň.
Biba sa hýbe teraz v kuse...stále sa mrví, pretláča, vlní.
Sú momenty kedy spí, ale potom je až moc aktívna.

roxy_1
6. dec 2009

Ahoj holky,
vidim ze tu panuje vikendova pohoda 🙂 aspon clovek nemusi tolik docitat 😀

wero pridavam se k holkam,urcite bez k dr.,snad bude vsechno v poradku 😕

ja mela vcera same besedniky,ale moc mile nejprve tata s manzelkou a pak mama s tchyni,dala jsem si sampus a bile vino,snad to neuskodi 😅

botis
6. dec 2009

no tak asi pridem na stretko ale len na chvilku, bo o osmej vecer mam v BA skusku 😠
marushka a ty ides za nejakym konkretnym lekarom? ides si zazmluvnit nejakeho? ja budem zajtra volat mojmu nech ma objedna...

marushka
6. dec 2009

botis, nie, asi si nejdem nikoho zazmluvňovať...
uvidím najskôr, ako zajtra dopadneme v tej rizikovke ☹ určite napíšem 😉

katka22r
6. dec 2009

vsetkym co idu do rizikovej drzim palce...my sme dnes boli na vianocnych trhoch v meste aj som si chcela dat medovinku ale vahala som a co myslite mohla by som si dat?aj ked beriem magne B6?nakoniec som si dala trdelnik bol fajny ale sladky aaa uz ma zacina palit zaha 😒

marushka
6. dec 2009

botis jáj, aty si ideš niekoho zazmluvniť?

lopezka
6. dec 2009

ahojte tehulky 😀
cely tyzden som sem ani nepachla a teraz som si precitala len asi 3-4 stranky, takze vobec netusim, co sa tu deje 😖 snad mi nic dolezite neuniklo 😅

od 1/12/09 som oficialne na MD, ale kvoli uzavierke som este musela chodit do prace, a tam som bola tak do 21.-23.30 hodky 😠 ....okrem prace a zaucania novej kolegynky som uz samozrejme aj cistila stol, sufliky a brala si svoje posledne veci 😒 ..............vo stvrtok sme mali v praci mikulassku party, dala som si aj za poharik tepleho puncu ....snad to mojej krpatej neublizilo, ale hrozne mi mi to chutilo 😀 😎
robila som aj taku malu rozlucku, carrefoure napiekol 😀 😀 ....takze kolaciky, torta, sladke, slane, tekute 😀 😉 myslela som, ze zajtra uz do prace nemusim .......a este na chvilku mam vraj dojst a urobit so sefkou rewiev, co som mladu naucila a co nie 😠 .....no nevadi ......rano sa mozem vyspat, pak mam poslednu poradnu u mojho gyndaka a pak este behnem do prace ...........dufam, ze uz naposledy, aj ked pochybujem 😖 😠

moja krpata mala tento tyzden 1.stikutku, no bola to sranda ..........otocena by mala byt tak, ako naposledy doky povedal .....hlavicka dolu, na pravej strane mojho bruska ma chrbatik a do lavej strany jej idu nozky 😀

v noci sa otacam cim dalej tym tazsie .....aj mm hovori, ze vzdycham cim dalej tym viac 😀 ale rozkosou to nebude 😀 😀

minix, kedy ides k havaldovi ? ja sa zajtra spytam mojho dokyho, kedy by som mala ist na dalsiu poradnu a pak sa unho objednam 😅

ozik baby, co s nasim strtkom v ba? bude nejake, ci ne ? dajte pak vediet 😅

Petka, tebe drzim palce, nech vseeeeeeeeeeeeeetko dobre dopadne 😉 😀 😅

adros
6. dec 2009

botis, v pohodke, ved my aj tak nebudeme dlho, teda chodit urcite nie, lebo ja uz teda mam co robit, aby som vydrzala stat na nohach 🙂

andy, veru tak, ja by som tolko nevydrzala ako ty. Ved ja uz mam problem aj pri sedeni si najst vhodnu polohu 😀 😀

takze kto vsetko zajtra pride do TT? ja, andy, gucz, liwka, zaza, botis? Je to komplet? ci este niekto sa prida?

ja mam zajtra poradnu, tak uz sa tu asi neukazem, tak nie ze medzitym stretko zrusite 😠 😠 😠 som zvedava na vysledky z vyteru a tiez kolko krpata vazi, lebo naposledy som mala v papieroch nejaky blud ☹

evca35
6. dec 2009

nella - OK, ja len podľa tvojho pasu 🙂
potom nezabudni aj SP - po narodení. Myslím že tam je lehota 45 dní po narodení.

botis
6. dec 2009

marushka no idem si zazmluvnit dr. Draba, toho som mala aj minuly rok a je super. len este som s nim nehovorila a neviem, ci nebude mat dovolenku, zajtra mu volam...
TT vymyslite nejake vhodne miesto, kde sa da ist aj s buginou, ja idem aj s malou a tiez nemozem moc chodit. cize asi nejaka cukraren, nie?

zazalienka
6. dec 2009

ahojte.. no ja prídem, 15.30 odchádzam z práce, tak potom hneď frčím do TT.. Adrika, napíš mi prosím do IP číslo, na Liwku mám, keď by som trošku stála v zápche a nevedela parknúť, tak vás nájdem..
Ja si myslím že radničná cukráreň bude fain, tam je pľacu dosť aj na buginu..
inak krásneho Mikiho želám všetkým..

liwka
6. dec 2009

kocky TT, ja s milacikom sa pridam, ked skoncime exkurziu v nemocke. uz sa na vas velmi tesim. ozaj a mame nejake konkretne miesto na namesti, kde sa stretneme, abo sa najdeme podla brusiek? 😀 esteze ich mame 😀
inak, babulky, neviem prestat mysliet na weronycu, dufam, ze sla na pohotovost a ze je vsetko oka. wero, daj nam cim skor vediet, ci ste obaja v poriadku.
prajem vam krasny nedelny vecer a prijemnu noc, najlepsie bezweckovu (co, zial u mna isto nebude)

weronyca
6. dec 2009

Ahojte kocky, ste zlate,ze ste na mna mysleli.. Az teraz som sa dostala na net.. U toho lekara som nakoniec bola, maly je nastastie v poriadku len ten sibal si proste stale drochme, pupocnu snuru v ruke. Lekarka sa boji, lebo ju ma tak pri krku,ze troska sa pomece a moze si ju obkrutit okolo krku..Vsetko mi radsej aj na 3d skontrolovala, spravila monitor.. maly sa uz medzicasom pohol, aj to bolo asi o 11tej v noci,ked som volala s drahym. Malemu asi tatko chyba..Lekarka vravela,ze tym padom,ze si stale pospinkava, menej sa hybe a ked aj, tak pohyby su take slabe,ze ich ledva citim.. Ale sme OK..

Kocky dufam,ze to stretko v stredu plati.. Mne nakoniec okna maju prist namontovat nie zajtra ale v stredu,ale dobehnem a potom sa vratim do karlovky skontrolovat ..

gucz
7. dec 2009

Dobré ránko maminky

mohli by sme sa stretnúť pri tom betleheme drevenom čo je pod trojičkou. Ja možno pôjdem aj na tú prehliadku pôrodnice, uvidím ako budem stíhať.

wero super že ste drobec aj ty ok 🙂

adros
7. dec 2009

dobre ranko, takze vidime sa pri beleheme. zatial papa

katka22r
7. dec 2009

sama ignoracia..... ☹

zucana
7. dec 2009

kati ja neviem ci sa s magne moze alkohol...neberiem
weri inak nam na predporodnej vraveli ze aj ked ma babo omotanu pupocnu okolo krku to neznamena ze by sa mohlo zadusit lebo dycha cez pupocnik ale keby pupocnikova sa nejak zasekla....tak mysli pozitivne a drz sa 😉

genialna
7. dec 2009

Kati, na magne sa moze alkohol. Je to "len" minerálna látka, kt. si telo nevie vytvorit samo a tak ju musíme prijímat. Za normálnych okolností nám stačí ju prijímať v bežnej potrave. No v tehotenstve možu nastať stavy, kedy horčíka (príp. aj B6, železo) potrebujeme viac ako ho prijmeme v potrave. Vtedy lekár odporučí tabletky.

hanus177
7. dec 2009

Ahojte kočky, aj keď som už oficiálne na MD, ešte sem-tam sa ukážem v práci. Dnes som tu len do 10. Ideme ešte s MM na menšie nakúpy.
Začali sme trošku prerábať spálnu (sťahujeme sa ku svokrovcom 😖 ), už len čakáme na matrace a ešte nám treba zapojiť satelit 😅
V stredu mám poradnu, tak dúfam, že je všetko o.k. Aj keď aj ja som trošku stresovala, lebo malinké som skoro vôbec necítila, ale potom mi to dostatočne vynahradilo 😉 Ani sa mu nečudujem, bol to dosť hektický týždeň...

Net ešte u svokrovcov nemám, ale dúfam, že sa to čo najskôr zmení....ak by som sa už nedostala na MK.... tak vám všetkým želám krásne a hlavne pokojné sviatky a ŠTASTNÉ A BEZPROBLEMOVE PORODY 😵 a pokojné bábatka... 😵

krpuch
7. dec 2009

a co potrebuju v zdravotke ake papiere, ked nastupujem na matersku a idem z uradu prace?

roxy_1
7. dec 2009

Ahoj maminky 🙂 🙂

u nas hnus pocasi,spat se mi chce jak batoleti,asi se pujdu natahnout,rano jsem byla se stolarem na vyber korpusu na kuchyne atd...jsem zvedava jak to bude cele ve finale vypadat 🙂

wero to je dobre ze jste v poradku jsi nas tady pekne vylekala 😉

hanus tak snad se na nas jeste dojdes mrknou,ale kdyby jsi se sem nedostala do Vanoc,tak i tobe preji krasne a pohodove Vanoce 🙂

antoniab
7. dec 2009

ahojte

wero tak to je fajn ze ste v pohode istota je istota 😉

mne vcera strasne tvrdlo brusko boleli slabiny bolo to dost neprijemne a ktomu to pukanie pod pravym rebrom musim sa v stredu na utz pytat co to znamena lebo je to hnusny pocit
inak sa pripajam k rizikovkam co chodia do nemocky ja som spokojna vybrala som si lekara co ma mal nastarosti aj ked som bola v nemocnici tak ma vsetky info a je zlaty chcela by som prinom aj rodit tak uvidime

dnes chcem zacat prat ale chcem sa opytat ste prali vsetko ? som myslela ze dam prat len veci do 3mesiacov a potom niekedy zbitok 😅 a tie co budete pouzivat zavinovacky prali ste aj tie aj hniezdo do postielky ? . . .
a staci ked to preperiem len na 40 stupnou ved to su nove veci nie spinave 😕

andykca
7. dec 2009

Ahojte 🙂 tak dnes stretko pri betlehemeee xi....tesim 😉

krpuch v zdravotke musis odovzdavat papiere z uradu prace, ze ta odhlasuju (to si mala urobit aj ked ta na urad prace prihlasovali)...co presne treba vyplnit ked ides na matersku netusim ale viem ze tam aj tak musim ist tak im to proste nahlasim a hotovo (preistotu som si poprefocovala niekolkokrat aj listok na matersku co ide do socialky tak ak to budu potrebovat im to dam prefotene a hotovo......no a este nezabudni ak poberas davky v nezamestnanosti tak to musis (papier na matersku prefoteny) odovzdat aj tam kde si si davku vybavovala.....no a na zaver ten isty papier musis dat aj na urade prace prefoteny....

zhrniem - prefoteny papier na matersku potrebujes: socialka/davky v nezamestnanosti, urad prace, zdravotka (to preistotu lebo nemam na 100% overene)

weronyca super ze ste v poriadku 😉

andykca
7. dec 2009

antonia ja osobne som prala vsetko co doma mam a dalo sa to oprat a to na 30 stupnov (vacsina veci je podedenych takze oprate uz boli tak som ich len preprala a k tomu som popridavala aj nove veci) ja si osobne myslim, ze to staci 🙂 hniezdo doma este nemame ani vybavu do postielky tak to som zatial neprala...uvidim ked to pride 🙂

genialna
7. dec 2009

Wero, super že ste ok..

antoniab ja periem vsetko.. aj zavinovacky, aj hniezdo na 40 a vsetko to aj zehlim. Ja som mala doteraz dost koznych problemov a kedze mi ani nezistili z coho, tak sa bojim aby malá po narodeni "nedrapla" nieco podobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre