Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
13. dec 2009

noo kočky idem levitovať, po dnešku mám dosť.. tak želám dobrú noc aj bábätkám..

ives77
13. dec 2009

ahoj babenky mne dnes dosť často tvrdlo bruško a tiež ma dosť sylno pichalo od spodu a bolesť akoby som mala dostať mrchu ☹
držkajte sa všetky a myslite namna zajtra o 10hod mám tú poradnu nech si ma tam vážne nenechajú,prajem vám krásnu dobrú nôcku 😉

andykca
13. dec 2009

liwka skor ma svrbi setko okrem brucha....

zaza dobru noc aj vam...

iveees drzim paste aby si vas tam nenechali a bolo setko okiiiiii.... 😉 😉

liwka
13. dec 2009

preto som sa pytala, lebo ja som si svrbenie brucha vysvetlovala tak, ze sa napina koza a preto svrbi. no, co sa tyka svrbenia, my mame skriabanie sa akosi v rodine. ja si dokazem takmer do krvi doskriabat nohy a nikdy som nezistovala dovod. uplne si ma dostala tym, ze to moze byt sposobene problemami s pecenou...

janka1
13. dec 2009

ahojte 😉
ives drzkaj sa 😉

liwka svrbenie moze byt zapricinene tou pecenov , skus to spomenut dr. 😉

janka1
13. dec 2009

pecenou 😖 🙄

liwka
13. dec 2009

joj, baby, ja som to nikdy neriesila, zacinam sa bat. ale zasa na druhej strane, ja som roky darovavala krv. ak by bol nejaky problem, tak by to uz zistili. a jedine, co mi, zial, castokrat zistili, bol nedostatok zeleza. ale s tym sada zit 😉

janka1
13. dec 2009

liwka iste problemy su len v tehotenstve vdaka hormonom 😉 ked porodis uz ich mat nebudes ...prote tehotenstvo 😉
nic to nie je aby si to spomenula dr. vysetri a bud vyvrati alebo potvrdi o nic nejde 🙂
ked vyluci , tak niet co riesit a ked potvrdi daju ti lieky a mas klud 🙂 pokoj na dusi

botis
13. dec 2009

caute baby, nestiham vas citat, ale snad ste vsetky ok
mne predvcerom uplne padlo brucho a je dnes je mi celkom zle, stale mi tvrdne a maly uz menej kope... takze vyzera to tak, ze porodim do Vianoc...
v utorok este idem na poradnu a az potom zacnem chodit do nemocky, z coho som dost nervozna, lebo keby ma videli, mozno si ma tam aj nechaju...
no a zajtra sa uz stahujeme z dediny do BA na cely tyzden, keby to nahodou prislo...(najlepsie je, ze vo stvrtok mam skusku☹)
inak dnes som uz vsetko napiekla aj sme poupratovali a aj stromcek uz mame, lebo sa mi to fakt blizi 🙂
drzim vsetkym palce, nech ste ok

liwka
13. dec 2009

botis, tak zeby si bola na rade ty? ale, ked budes chodit do nemocky, bude to uz hadam lepsie. neviem, ale ja si naivne myslim, ze keby aj bolo nieco zle,tak tam to isto zistia. mna cakaju poradne v nemocke az v januari, ale uz sa tam celkom tesim.
janka, presvedcila si ma, spomeniem to mojej obvodnej, ked ju najblizsie navstivim. a v stredu idem po vysledky krvi ku gyn., tak, ak je nejaky problem, tak to tam najdu.
mimochodom, krasnu izbicku ste spravili drobcekovi 😀 , a to tam bude od zaciatku? nebudes ho mat pri sebe spalni?

botis
13. dec 2009

liw no tiez budem kludnejsia ked uz budem na kontrole v nemocke, hlavne chcem ultrazvuk ale to neviem ci mi spravia teraz, zajtra sa tam pojdem popytat tak uvidim
inak aj mna svrbi brucho, tym to zacalo, potom cely predok a uz aj chrbat a stehna ☹ vymenila som sprchovy gel a vecer sa natieram mliekom, celkom to pomohlo tak skus, mozno ti to pomoze

janka1
13. dec 2009

liwka dakujem 😉
to je urobeny vyklenok zo spalne 😉 takze ho mam nadosah 😉 odfotim zajtra z druhej strany a uvidis 😉

liwka
13. dec 2009

tesim sa 😀 . botis, dobry napad, vyskusam, ale moze to byt aj tvrdou vodou. ked som zacala chodit na VS v TT, tiez som mala problemy so svrbenim. v tom pripade pomohlo len to telove mlieko...
oka, kocky, idem sa ulozit, prajem vam dobru nocku, ziadne porodne sny a co najmenej vyjazdov na wecko. a drzim palce na zajtrajsich poradniach 😀

bebel
13. dec 2009

Ahojte, odkedy som doma, som vo švungu ..., tak na net ani nemám čas.
Zajtra plánujem konečne vypekať.
Cesto na perníčky/medovníčky sa už chladí a čaká na konečnú úpravu.
Dnes sme boli na Vianočných trhoch na Kolibe a bola super atmoška narozdiel od včerajších masových trhov na námestí v centre. Mali sme totiž stretávku z gympla po 11 rokokch od stužkovej 🙂 Ešte som robila vďaka môjmu abstinenčnému talentu taxi mangelovým 2 kamošom tam aj späť na trhy. Takže sme v Kubánskych rytmoch "žúrovali do 3,00 " rána.
Robiť vianočný shopping cez WE mi príde momentálne ako rituálna samovražda....keď som šla okolo Avionu cez obchvat : zbadala som ten pretlak áut parkujúcich na okrasných trávnikoch a okolitých voľných plochách nevyhradených k tomuto účeli. XY áut stojacich v kolónach cez 2 kruháče až na obchvat, doprava riadená policajtami.........no hnus. Tam by ma teraz nikto nedostal. 😖
Ja nakupujem zásadne v pracovný čas doobeda. 😝
A preto som v piatok absolvovala ráno Aupark,šupla som tam obed, vybehla pre mamu , strihli sme si to do Parndorfu, potom vybrali Bruna v škôlke, hodila som ich na dom k našim...vrátila sa do Avionu, ktorý bol pred záverečnou celkom prekvapivo vyľudnený , otočila to do SC, skryla darčeky, vrátila sa k našim. Tí mi dali večeru, lebo som od obeda zabudla niečo zjesť. A to už bolo 22,00 a volal mi mangel, že práve dorazil z Prahy domov a postráda nás. 🙂
80% darčekov už chvalabohu mám.Takže je všetko na najlepšej ceste k príjemným sviatkom. 🙂
V utorok má pracovnú akciu manžel, v stredu ideme na alergo, poobede je v škôlke vianočná besiedka a večer mám vianočnú husacinu s kolegami z práce.
Vo štvrtok mám poradňu a obed s Minix. V piatok ideme poriešiť 1 veľký darček pre svokru a spol,... večer má akciu s kamošmi manžel. V sobotu sme chceli vybehnúť na trhy do Viedne, v nedeľu máme vianočný Brunch s deťmi a rodinami z manželovej práce. A potom ledva stíham zabaliť darčeky a navariť a sviatočne sa naladiť na štedrý deň. Ešte niekde medzi tým musím vybehnúť aspoň na pol dňa do TN ukázať sa aj pred sviatkami môjmu pôrodníkovi. 😅 A doki ma chce zase poslať na hematológiu, lebo mám na figu krvný obraz (zrážanlivosť + anémia)Po Vianociach ideme na hory a veľmi sa teším na sneh a romantiku v drevenici a Silvester s kamošmi . 😀

Botis držím Ti palce...snáď budeš na sviatky doma S RODINOU.

Svrbenie nemusí vôbec súvisieť s pečeňou, nepanikárte hneď.......pokožka nestíha, naťahuje sa a svrbí.......telo teraz zadržiava megazásoby tekutín.

weronyca
13. dec 2009

Bel ty si sa ale rozsupla.. Trosken spomal... Ak by sme sa necitali prijemne sviatky

andykca
14. dec 2009

bebel pochybujem, ze by sa mi napinala pokozka na dlaniach a na chodidlach (to je fakt neznesitelne svrbenie) nevylucujuc cele telo....no a ako vidite ani koli tomu nespim....akonahle si lahnem do postele som v prdke...to teplo ma este viac drazdi k skrabaniu sa.... ☹ ☹ ☹ este skusim nejaku dietu nasadit mozno ma dorazilo nejake vikendove jedlo....

jaaaaaaaaaaa cem spat ☹

weronyca
14. dec 2009

Andy mna este napadlo mozno je to blbost. Bola si chora a brala si nejake lieky, nemhla si chytit nejaku alergiu?? Cisto len napad.

Ako vidis tiez nemozem spat, uz druhu noc. Hroza. Vcera som zaspala aspon na chvilu posediacky ale toto. ..

gucz
14. dec 2009

Dobré ránko

pozerám pozerám že ste večer písmenkovali, no ja som odpadla do postele. Zasa som mala do tretej výjazdy na wcko každú hodinu, už ma chytalo zúfalstvo.... v kuse som spala asi len 3,5 hodiny 😖

andy to svrbenie fakt nemusí mať súvis s pečeňou, ale aj môže.... tak to povedz doktorovi a uvidíš. Mňa tiež sem tam svrbí celé telo, aj dlane a chodidlá, ale väčšinou je to v období, keď sa kúri, tak je to asi kvôli suchému vzduchu, i keď zasa v byte nemáme moc sucho... no neviem, pomáha mi len sa poriadne napiť čistej vody (hlavne často piť) a ponatierať sa. No môže to byť aj tou cukrovkou. Robili Ti ten test na cukor?
No a ešte ma napadlo, že aj MM mal taký problém, všetko ho kúsalo, pomaly do krvi sa škriabal, a nakoniec sme zistili, že mu vadí, keď sa po sprchovaní utrie uterákom, ktorý bol opraný s avivážou (akoukoľvek). Proste keď sa tak mokrý poutiera, tak ide umrieť a pritom na inom oblečení (keď už sa oblieka suchý) mu to vôbec neprekáža, no tak mu uteráky periem oddelene a je po probléme.

inak aj mne sa včera páčilo to sneženie, konečne mi to pripadalo trošku ako pred Vianocami, inak stále nemám ten pocit, že by sa blížili ☹ . Celé roky som bola zvyknutá piecť cukrovinky, už aj mesiac pred Vianocami som vypekala a mali sme vždy viac druhov, ale tento rok.... nejak sa mi nechce, keď to nemôžem, malá to moc nemusí a tú trochu pre MM mi dá aj švagriná. Asi som divná, ale ja budem aj rada, keď už bude po nich, MM má mať voľno, malá sa bude hrať s darčekmi a snáď si užijeme rodinnú pohodičku a kľud domenka 🙂

minitrouble
14. dec 2009

ahojte, andy urcite by som zasla k lekarovi - nech ti urobi testy...ja si pamatam ze ked sa mala romi narodit tak jedna holka mala podobny problem a nakoniec jej museli ukoncit tehu v dakom 35tom tyzdni cisarskym lebo ze jej maly tlacil na pecienku a preto ju vsetko svrbelo....cize radsej si to chod dat vysetrit 😉

inak ani ja nemozem v noci spavat 😒 a uz zacinam mat toho celkom aj dost 😖

jedna otazka: je tu niekto komu povedali ze uz je otvoreny na 1cm? alebo tak?

zucana
14. dec 2009

andy je aj tema na na konikovi napr.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
moze to byt naozaj pecienkov resp. zlcovymi kyselinami ktorych hladiny sa zvysuju v tehotenstve vplyvom hormonov a treba to sledovat.
Napr. tu v IT na to moj doky robi kazdy mesiac pecenove testy...ja mam tiez zvysene ale vramci normy...limit je 2.00 a ja mam 3,4 (mna vsak nesvrbi tak) takze moze byt aj 20krat zvysene a je to dbre sledovat...daju sa dat na to aj tabletky...najlepsie vsak ked zajdes k dokymu...

minitrouble
14. dec 2009

baby este som sa chcela spytat - tie co ste pribrali tak viac kil - minule ste to tu rozoberali - co na to hovoria vasi lekari? lebo ja som pribrala k poslednej kontrole 13-14kil a moj lekar uz to komentoval zase ze to je vela a ze mam posledne 2 mesiace vysoke prirastky a tak.....tak tam uz chodim uplne s nechutou teraz lebo ani tak nezerem ako priberam - aj pri romi som tak priberala - celkovo 16kil a vsetko to islo do 6tyzdnov po porode dolu samo od seba.....tak ma len zaujima ze co vam na to hovoria lekari 😉 ...dakujem za odpoved 🙂

gucz
14. dec 2009

minitrouble ja som pribrala len 2 kg, zatiaľ, ale neviem, moja lekárka váhe vôbec nevenuje pozornosť.....

zazalienka
14. dec 2009

ahojte.. mini, mne zo začiatku sestrička frflala že priberám rýchlo a moc.. tak som si potom trošku upravovala váhu aby nebrblala.. teraz pred týždňom som jej hovorila že som jak veľryba, mám 20 kg na sebe a okomentovala to tým že to je normálne, veď mám 1,81 m.. že ok.. tak ja neviem ..

bebel
14. dec 2009

Ahojte,
dnes som totálne rozladená .
😠 Volala mi mama a zobudila ma- lebo som medzičasom od 5,30 stepovala po byte, lebo ma zobudil Bruno svojím astmatickým kašľovým záchvatom, ktorý som musela riešiť (inhalátor, sirup, vysmrkať, kvapky) a poto som už raňajkovala a urobila desiatu pre mangela a potom som o pol 8 ešte zalomila...,že doki zase panikári s výsledkami, predpísal mi železo a mám sa ASAP objednať na hematológiu, pretože chce výsledky do stredy.
Neskutočne ma to otravuje......... 🙄 🙄 🙄

Minitrouble, ja som na 1 cm teda prstotvorená od začiatku nnovembra...pri 2. rodičke celkom bežná vec.
Ku kilám, ja mám cca 10 kg + a bola som minulý týždeň dokim tiež zdrbaná, že už by som nemala priberať.
Ja to aj tak vidím tak ešte na 2 kg do konca.

Andykca veď sa opýtaj/dajme tomu aj telefonicky a budeš na jasnom..
🙂

garonka
14. dec 2009

baby nerada sem leziem sem tam vas čítam 😉

andy to svrbenie ktoré maš môže suvisieť s pečeňovymi testami dlane na rukach a sem tam i chodidlach svrbí to hlavne večer, ja som to mala na začiatku tehu a doteraz som u lekara sledovana a beriem lieky pečeň.testy su nebezpečne pre teba a babo. Skus sa opytať lekara nech ti len pre istotu vezme krvičku na tie testy.
Držkam prsty 😉

krpuch
14. dec 2009

gucz..no myslim, ze pre predvianocne akcie si ludia vsetko nechavaju na poslednu chvilu...a este aj pre tu atmosku.. 😉
ja tiez moc nevladzem chodit, tvrdne mi brusko a picha ma v pravom boku az mi je do placu.
najhorsie je, ze mi casto tvrdne brusko aj ked sedim v posteli. myslite, ze su to tie falosne kontrakcie? inak bolest citim len ked krpec kopne..nie su to menstruacne bolesti.
vacsina z rodiny si mysli, ze krpec bude na svete skor ako v termine a ja si to vlastne viac menej myslim tiez 🙂
a co sa tyka snov...predvcerajsiu noc som rodila cisarskym rezom, maly ostal v nemocnici a mna pustili na druhy den domov...to som uz behala po meste, no somariny proste. 😎

krpuch
14. dec 2009

minitrouble...ja som pribrala cca 20 kg a nik mi nic na to nehovori...aj ked pravdupovediac ani to tak moc na mne nevidno, neviem kde to vsetko je..

bebel
14. dec 2009

Krpuch: Aj cvičné kontrakcie, nie sú len tvrdé bruško......sú to akoby opakované menštruačné/hnačkové kŕče .
Len nemajú stále bolestivejšiu intenzitu...proste ustanú.
Posledný mesiac je obvykle naozaj otravný, ale nemyslím, že toľká väčšina z nás porodí skôr ako v 39-41.tt, takže treba len vydržať. 😖
Tento stav je potrebný, pretože nás aspoň bojovne naladí, aby sme chceli za každú cenu rodiť a zbavili sa konečne toho všetkého nepohodlia posledných dní. 😉

olienka12
14. dec 2009

minitrouble ohladom vahy moj lekar nema ziadne pripomienky ani raz za cele tehu ani neviem o ziadnej jeho pacientke, ze by mal k nej nejaku poznamku ohladom vahy

zucana
14. dec 2009

baby vy tu pisete ze vam nadavaju a pribrali ste 10 kil 12 kil a ste 35 tt ja dnes idem na kontrolu a mam hore 14 kil a zacinam 34 tt....tak to je asi vela?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre