Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
1. feb 2010

ahojte kočky,bábetká a ešte aj kinderká 🙂 Dnes sme mali poradnu po mesiaci a pribrali sme 1200g 😅 obvod hlavičky 40cm,čitam,že môžte sladké a to ja tiež,len dúfam že zhodím to čo mi ešte ostalo, počujte baby poradte mi tie čo kojíte čo sa vlastne pri kojení nesmie čomu sa treba vyvarovat ja som Filipka nekojila tak stým
nemám skúsenost viem že sa nesmie jest čokolada a jahody,a čo pijete?ja som už stoho nanarvy ☹
ozaj a mám dobru radu pre tie čo dokrmuju al.sú čiste na sunare mám to oskúšané a nie len ja a je to fakt účinné robte sunar detom do obyčajneho detského porc.čaju normálka urobte čaj a donho rozrobte sunar a bude sa im fajn kakat aj prdkat 😉

dadulka2000
1. feb 2010

ives, ja sa v nicom neobmedzujem a problemy nemame (a ani pri Elke som nemala),.... ale viem ze na SR mate isto cely zoznam potravin co sa nema 😀 , nastastie tu v UK sa to neriesi. a ja pijem len obycajnu vodu z kohutika, mliecko, cajiky. 😉

andykca
1. feb 2010

Ahojte babule .-)

tak kolko este mame kinderiek? ste to nejak pretiahli nie 😀

baby prosim o radu..tie co ste uz s dietkami boli u ocnej...potrebovali ste nejaky vymenny listok od vseobecneho lekara alebo nie?

ives - http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=389223 ...skus precitat 🙂

minitrouble
1. feb 2010

andykca a naco k ocnemu? 😕
no ja sa snazim nejest nic co aj mne samej robi problem ako kapusta, karfiol, brokolica, udeniny a tak...samozrejme cokoladu ale napriklad jahody jem normalne - my na ne alergiu nemame v rodine a aj pri romanke som ich normalne jedla a nebol problem
napriklad ja si davam bacha na rajciny lebo na ne mam alergiu tak aby to nezdedila po mne ;)
tiez si davam bacha na mlieko - pijem len acidko a jem len probioticke jogurty a syr emental (ziadne makke syry a udene) ziadne zivocisne maslo - len rastlinne atd atd ...z dovodu ze mam alergiu na mlieko a moje deti na to maju tym padom predispoziciu ...nemala by som jest ani mucne veci kvoli alergii ale na to nemam uz pevnu volu - pri romi som to absolvovala ale teraz na to nemam dost energie 😝 😎

sisipetka
1. feb 2010

ahojky kocky,
minix gratulujem ku Petke 😉 a coskoro zacneme jazdit s Lopezkou po uliciach - teda ja s Chriskom uz davno, ale pockam na vas a pojdeme potom spolocne 😉

Bebel, vdaka za rady...ono my kojime a aj sme na umelom. Takze vzdy ide najprv na prsnik a potom na umele, takze je to tahsie a malo by to ist pekne viac do bruska a nie von. Ale zacinam premyslat nad tym refluxom...odkedy chrci, tak aj po odgrgnuti, ked ho dam do positelky, tak mu z pusiny vytecie este nejaky ten kus ... uvidime, zajtra idem na ORL - vypytala som si od dr. vymenny listok, nech mu pozru tu priehradku v nosteku, ci nie je zuzena. Bo uz mu je niekedy tak tazko, ze nevladze sat pri kojeni.

Ohladom prdikov a kakania, stava sa zo mna priekopnicka vsetkeho osvedceneho vyskusaneho a prd - niektora ste pisali o caji pre kojacie matky - vypijem denne 1,5 litra a ja prdim o 106....maly papa espumisan a infant dofilus na zlepsenie crevnej mikroflory. Uz sme znizili frekvenciu kakania z 3 dni na 2 dni - tak casom sa mozno podari i 1 x do dna.

Antonia s mlieckom sa netrap - ja pijem, papam a robim vsetky mozne kusky na zlepsenie, resp. zvacsenie objemu mlieka (nie prs 😀 ) a doposial mi nic nepomohlo. Ale uz sa s tym netrapim. Davam mu materske + potom dokrmimo bebou a potiahnem dokial to pojde, aj ked je pravda, ze to da riadne zabrat casu i trpezlivosti maleho, ked po kojeni musi chvilu cakat na umele.

Co sa tyka vasho apetitu, tak moj este stale len tak chabo....viac pijem ako jem, ale zase si davam pozor, aby som mala pravidelnu stravu - i ked niekedy pri tych nasich trapeniach s bruskom nestiham ani na wc nieto este o dvere dalej do kuchyne...

Majte sa krasne a drzkajte sa 🙂

andykca
1. feb 2010

minitrouble no mame nejaky vytok z ocka tak idem radsej nech mu to kukne....uz cakam od piatka ci ist alebo nie - lebo raz ho ma a potom zasa nie .-) ale uz som si to zistila treba vymenny listok 😀 😀

antoniab
1. feb 2010

sisipetka ja uz som sa tiez zmierila s tim ze je ho malo este skusim homeopatika a ked nic tak nic
ja zas nemozem MM miesat s UM lebo sa mi potom pogrca pri jednom papani musi byt bud jedno alebo druhe preto odsavam tak mi celi den moje a vecer UM bud jedna flaska alebo aj 2papania po sebe ja naodtahujem do zasoby zatial tak mi fungujeme 😝
a tiez pijem cajiky anist 🙄

dadulka2000
1. feb 2010

andy,... aj nasa Millie mala vytok z ocka,.... to je celkom normalne u malickych babatok, skus Patkovi streknut materskeho mliecka "do ocka" pri kojeni,... to pomaha 😉

minitrouble
1. feb 2010

baby - ma tu niekto aj opacny problem? ako tu pisete ze vam deti malo kakaju tak nasa SImonka by mohla robit aj hnojicku na druzstve - ona ma skoro kazdy den 3x po sebe uplne plnu plienku - ale fakt ze plnu az to zlte kako skoro stade vyteka!!! a v ostatnych ma vzdy aspon trosku sprcnute 😒 ...az sa bojim ci to je OK - lekarky nam sice povedali ze to preto ze tak velmi vela papa ze ma aj take brusko mega velke 🙂 (idem hodit do albumu fotku bruska 😎 ) ...ale normalne ako to tu citam tak zacinam mat pocit ze kakame az moc hmmm - ona sice aj pribera uz dost vela ...kurnik si uz nepamatam ako romi kakala ked som ju len kojila - ja len viem ze ako sme zacali davat kasu a prikrm tak romi nam kakala nonstop ale ako kakala predtym si uz nepamatam hmmm

ives77
1. feb 2010

ahoj andykca toto sme mali aj mi a tri krát nám čistili slzný kanálik hrúza malý plakal vnútry u dr.a ja vonku v čakárni nakolko ta tam prinom nenechajú a ja osobne by som ani nechcela vidiet ako mu tam pchá tu ihlu a potom čistí och dúfam,že budete mat viac štastia a bude to niečo iné..

lara75
1. feb 2010

minitrouble - tak aj u nás je to isté s kakaním, ako píšeš ty 😉 Naša má denne asi 3-4x stolicu, presne takú čo si písala, ale aj veľa papá, v kuse by bola prisatá, dúfam, že je to ok 😒

minitrouble
1. feb 2010

lara - no aj nasa simi vela papa - ale zase nie vkuse - cez den tak cca kazde 1.5-2 hodiny a v noci cca kazde 3-4 ..tuto poslednu noc vydrzala aj 5
nam lekarka povedala ze to je OK tak jej verim ale fakt ked to tu citam tak uz si prestavam byt ista 🙂
bebel - co ty na to? 😉 😅

zazalienka
1. feb 2010

my máme to isté, malý má v každej plienke nakakané.. nestíham kupovať plienky, má to takú konzistenciu žlto hnedú.. tiež neviem či je to normálne, ale on sa poriadne napapá a potom hneď aj vykadí do čistej plienky..

krpuch
1. feb 2010

nas kaka skoro po kazdom papani...

ludusik
1. feb 2010

pekný večer všetkým,
20.1.2010 o 10.35 sa nám narodil syn Adrián, pôrod bol rýchly od prvých bolestí po prvý plač trval 2,5 hodiny, ale bolesti boli neskutočné..nakoniec na mne ležali 2 sestričky aby mi ho pomohli vytlačiť, nakoľko ja som už ani o sebe poriadne nevedela a nie ešte aj tlačiť....vraj pre tú rýchlosť..také bolesti....rodila som v Nitre, lekári i sestričky na sále boli neskutočné...klobúk dole.. som im veľmi vďačná...rovnako sestričky a lekári na šestonedelí boli veľmi zlatí..rovnako ďakujem🙂...Adrián sa nemohol prisať..mám úplne ploché bradavky...a tak používame klobúčiky, čo je hrozne nepohodlné, ale hlavne že kojíme...s kojením mi pomáhali sestričky i lekárka a keď sa na 4 deň prisal tak už ani neverili..ale podarilo sa🙂 po príchode domov som dostala horúčku...krvné testy ukázali zápal, ale naštastie som to prekonala...Adriánko je dobré bábätko, plače len trošku a to len keď je hladný...kaká ako sa patrí🙂 koliky nemáme
(musím si zaklopať🙂) na stravu si dávam pozor..počkám na "nebezpečné" potraviny do jeho 6 týždňov... vydržíme spinkať aj 5 hodín..len v noci nevládzeme piť a potom vstávame aj každú hodinu...ale vydržíme aj keď je to ťažké🙂...dnes bol cez deň dlho hore..pozoroval hlavne mňa🙂babku, dedka a hádzal krásne grimasy...tak snáď nebude mať zlé sny🙂.... len keby to kojenie bolo ľahšie..vraj sa bradavky po čase prispôsobia a klobúčiky netreba...ale moje aj po 11 dňoch sú stále rovnako ploché..tak neviem..kojí ešte niektorá z vás tak ako ja?
PS: gratulujem všetkým maminkám k bábätkám a prajem im také dobré bábo ako je to moje🙂

andykca
1. feb 2010

ives nestras 😕 😕 😝

dadulka to som skusala....moja mamina hned poradila hehe babsky recept...ale kedze to ma uz od stvrtka tak necem riskovat a pojdem nech ho kuk aj ked to bude banalita....ocko cervene nema takze dufam, ze to nieje nic vazne 🙂

baby aj moj kaka po kazdom papani....ako keby sa tym papanim rozbehlo travenie v brusku aj pocujem jak mu tam skrka a potom prduli....preto ho neprebalujem po zobudeni ihned ale az ked sa napapa ...inac ani my by sme nestacili pleny kupovat hehe....

minitrouble
1. feb 2010

inak s tymi plienkami je to fakt hruuuza - pri romi to bolo presne cca 6-7 plienok ale Simi tu prebalujem aspon 10x denne ak nie aj viac ...takze plienky idu na odbyt u nas 😎 😝

antoniab
1. feb 2010

tak ja vam s tim kakanim zavidim ☹ mi tak raz za dva dni a zasadne prebalujeme pred papanim inak by mi vratila cele papanicko 😝

mimitrouble ja by som bola v pohode kojene deti mozu mat kaki aj v kazdej plienocke 😉

roxy aj ja chcem skusit tie probiotika zajtra idem na nakup a uvidim ci zaberu modlim sa aby to tak bolo 😔

minitrouble
1. feb 2010

antoniab - no my tiez mozeme prebalovat len pred kojenim lebo inak hned grcka - staci ze nadvihnem nozicky a uz to ide ...alebo tak hodinku po kojeni mozem prebalit ale ked prebalim tak si hned zase pyta papat potom 😝

zazalienka
1. feb 2010

ste ma potešili s tým kakaním.. už som sa začínala báť.. či je to normálne.. vykaká sa, potom napapá, tiež počujem ako mu to padá do bruška, neobťažuje si grgnúť, no a za 5 minút taká streľba do čistej plienky že až no.. asi to posuniem celé, nech sa napapá, chvíľu počkám kým to trošku strávi, vykaká a potom ho prebalím... veď by sme skrachovali na plienkach.. a ešte stále sú mu dobré newborn plienky..

ketkous
1. feb 2010

cavello,aj mna ste potesili s tym kakanim..nasa kaka skoro do kazdej plienky,a v niektorej ma len taky prdik.. 😀 no dnes ju trapilo brusko,revala o stosest skoro cely den,bola som bezradna,porevala som si ako dazd 😝
vidim vsak,ze kazda z nas tu s niecim bojuje,tak sa tym utesujem 😲
inac ako zistite,ze mate malo mlieka?lebo ja mam niekedy take naliate prsia,zvycajne po tych 3,4 hodinach od posledneho kojenia.Potom ked vysaje mlieko,tak prsia zmaknu,uvolnia sa,no prave vtedy neviem,ci ide z nich dostatok mlieka...
To mlieko na dokrmenie vam predpisal detsky doktor,alebo sa da v lekarni kupit hocijake?

ketkous
1. feb 2010

teda viem,ze existuju rozne druhy ako Beba,Sunar...ale to ste kupovali na predpis?dnes som skoro rezignovala s kojenim po tom srdcervucom place a celodennom prisati na cicke 😖

pondeli
1. feb 2010

ahoj maminky,

tak konecne uz aj my mame maleho drobceka...lucinka sa narodila 27/01/2010 o 0:07 hod...53cm / 3800g...krasna, zdrava a nasa 🙂 tesime sa z nej!

zazalienka
1. feb 2010

ketkous, malý tiež keď vytiahne, tak mám pocit že mi tam nič nezostalo... už som chcela muža poslať do lekárne pre mlieko.. že už nemám.. ale hneď sa mi naliali prsia.. mlieko nie je na predpis, kúpiš také ktoré bude vyhovovať.. aj v Tescu majú mliečka, nutrilon, sunar, bebu.. myslím že lepšia voľba je piť čajík, veľa nesýtenej vody, a vytvorí sa mlieko raz-dva.. pitný režim je dôležitý..

adros
2. feb 2010

ahojte maminky, drobatka a posledne tehulky

srdecne gratulujem k novym babatkam a kinderkam zelam pevne nervy, musi to byt tazke citat, ako sa my trapime s kojenim a kakanim a prdenim a vy tuzobne cakate, kedy to na vas pride...

no, kojenie... rezignovala som na priecnu polohou a kojim len v leze, to je jediny sposob ako viem malu nakojit. Odkedy pouzivame ten noznicovy uchop, tak to mliecko tecie pomalsie a mala sa napapa, aj ked niekedy aj tak je pahltna. Takze ak mate tiez niektora tento problem, ze mate vela mliecka a strieka odusu, tak tiez to mozno suvisi so silnym vypudzovacim reflexom, tak skuste tento uchop, mozno vam bude napomocny.

Co sa tyka kakania, tak my sme na tom ako-kedy. Ale min. raz za den sme vykakane. Vacsinou su to len take sprtky popri cikani, ale obcas su take salvy...az sa na tom smejem, ako striela do plienky a presrajdi sa na kompletku az za usi pomaly.

andy, s ockom mame aj my problem. Srasne jej slzavie a potom ho ma cele polepene od karpin. PRedpisalai na ophtalmo-septonex, ale mame problem s kvapkanim. Ako nahle sa priblizime, tak zavrie ocko, takze jej to nakvapkame len tak na kraj pri zavretom ocku, ale nema to taky efekt. A tiez jej ho pretierame gazou namocenou v repiku.

A jeden recept, ktory funguje, ked ma mala problem, ze sa dlhsie takto nevykaka... tvaroh s cukrom 🙂 Skuste, za par hodin si mozte nachystat fotak za zdokumentovanie presrajdeneho drobca 😀

bebel
2. feb 2010

Ahojte dievčatá,
to kakanie je úplne v poriadku 😀
Bibka tiež kaká o dušu, každá plienka je aspoň ošpricnutá.
Tá dnešná nočná bola totálne plná..aj nacikané aj nakakané (Adros 😉 včera na večeru som spráskala tvarohové rezance)

A vaše pocity, že máte málo mlieka sú na 99% neopodstatnené, ale akonáhle začnete menej dieťa prikladať a dokrmovať umelým, tak sa tá produkcia reálne zníži.
Bibka včera pretiahla svoj spánok, tak sa mi po 5 hodinách naliali prsia na kameň, tak hneď ako som ju priložila....druhý prsník som odsala do plna do 160 ml flaštičky. Potom sme sa odgrgávali, odgrckali....umyli a dokojili ešte mliekom z oboch pŕs.Mala som ich mäkké, ale nepochybne tam bolo mlieka ešte habadej.

My sme včera behali po doktoroch, lebo som malej našla krv v plienke- potvrdila sa aj v moči.Aj leukocyty, ale crp bolo v poriadku.
Nakoniec mi na Kramároch potom povedali, že nemusí ísť o infekt moč. ciest- ale masívny prenos rozbúrených hormónov zo mňa na malú....a ona akoby špiní.
Tak nás poslali chvalabohu domov s úlohou nabrať po umytí čistý genitálom nekontaminovaný prúd moču priamo do skúmavky. Tie predtým som nabrala do lepiacich sáčikov.

k.a.t.k.a.
2. feb 2010

bebel o tom spineni u dievcatok som pocula 😝 vela stastia pri odoberani mocu do skumavky u baby 😅 poloz studenu resp. mokru plienku na brusko a hned sa pocika 😉

tvarohove slize som aj ja spraskala predvcerom 😎

uz druhy tyzden mam aj krpatu doma 😝 cely den len mickey mouse fici u nas, to je normalne na jednu gulku do hlavy pre mna 😝

minitrouble
2. feb 2010

katka - aj u nas fici mickey mouse 🙂 ale len do obeda a po obede max jeden diel 😀 😀
bebel - presne ako pise katka daj jej nieco studene na brusko a vycika sa ti ;)
inak o tom som ja este nikdy nepocula 😝

krpuch
2. feb 2010

my sme sa v noci budili s placom...predtym len take zvuky vydaval, pomrnkal, pomlaskal, no tuto noc katastrofa...teraz nastastie spinka, som zvedava dokedy mu to vydrzi.
ja mam kupeny sunar, co mu davali v nemocnici, ale este som ho nepouzila, dufam, ze v blizkej dobe ani nebudem musiet.
baby, kolko davate kvapiek Vigantolu? 2?

weronyca
2. feb 2010

Ahojte,

no aspon na chvilu sa mi sem podari nakuknut. Maly mi po dnesnej preplakanej noci konecne zaspal. 3den sa nevie poriadne vykakat.a prdknut len ked mu intenzivne masirujem brusino. potvrdzuje v sebe chlapa. Ale inak je to hotovy anjelik.. Len som zufala z toho ako sa stale dozvedam,ze aj nieco co napr.jem nemozem..potom sa necudujem ze mi malinky len placka.. Baby poradte co okrem citusov a veci co nafukuju este nemozem.. kazdy tvrdi cosi ine.. iny mi zas vravia ze musim skusat-ale to sa mi zda ako trapenie maleho.. ako pokusny kralik..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre