Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
23. okt 2009

ahojky kocky,
tak hlasim, ze dnesnym dnom som skoncila v praci a budem sa vam moct naplno venovat 😀 Cestou domov som si kupila aj vianocny darcek ako odmenu, ze som to v zdravi vydrzala 😎

sisipetka
23. okt 2009

uz som vas stihla aj docitat:
Adros, Minix - na dialku posielam vela sil, aby bolo vsetko ok.
Drobec - Ty tiez uz pekne oddychuj, aby ste vydrzali aspon do 36 tt - ale myslim, ze to zvladnete 😉
Janka, tak Oliverko je riadny valibucek 🙂
ellke posielam boztek k narodeninam a vsetkym tehulkam boztek na brusko babatkam 😵

roxy_1
23. okt 2009

sisi tak ted si aspon uzijes domaci pohody... 🙂 a copak jsi si hezkeho koupila?

sisipetka
23. okt 2009

roxy - hej konecne doma, ale budem robit na dohodu nieco do prace...takze az tak uplne sa ich nezbavim 😀
Kupila som si parfem - dam ho MM, nech mi ho da pod stromcek 😉

roxy_1
23. okt 2009

sisi no teda to jsi spis udelala sluzbu manzelovi,usetrila jsi mu starost s premyslenim nad darkem 🙂

sisipetka
23. okt 2009

joj roxy - toto je u nas bezne - nakupim pre mojich rodicov, jeho rodicov, jemu i sebe - este to aj zabalim a potom sa spolocne tesime, ake mame krasne darceky 😀
ale jeden darcek mi kupi on sam - chcem vibrujuce lehatko pre mimi, tak po porode objedna a dostanem dodatocne 😉 - teda neviem, ci sa to rata, ked to objedna cez ebay, zaplati spolocnou kreditkou a ja mu dam presny link 😵

marushka
23. okt 2009

ahojte brušká 😉
my sme došli vyzimení z vonku, pekne hnusne už bolo popoludní...

čítam nedobré správy, takže každopádne minix aj adroske držíme palečky, určite to celé dobre dopadne... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sisi - tak ti želám aby si sa dostatočne vykúpala v pocite sladkého očakávania miminka 😉 🙂 😉 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂
ja to tento rok asi nebudem preháňať s darčekmi, kúpime si s manželom niečo spoločné veľké, k tomu bábenko, + zálohová platba za nový byt...takže aj tak sa to nakopí...akurát do Jakubka investujeme 😉

sisipetka
23. okt 2009

Marushka my tiez neriesime velke darceky, urobime iba take male tasticky s drobnostami a verime, ze babatko bude pre vsetkych ten najkrajsi darcek 😉
....a chystame sa stavat dom na jar, takze sme v setriacom rezime ...

marushka
23. okt 2009

presne sisi, tak sme na tom rovnako... 😉 😉 😉

janka1
23. okt 2009

konecne som sa sem dostala 🙂
uz som natiahnuta v postielke a uz si vas idem precitat , lebo som mimo obraz 😀 😀

janka1
23. okt 2009

Jemine adros a minix drzim palceky velmi nech ste OK

roxy chcem pracovat pokial budem vladat sme sa dohodli, ze ak mi nic nebude a budem chciet , tak budem chodit do prace aj pocas MD 😉 kym neporodim 😀 😀 😀
majitel by chcel , aby som rok ukoncila ja , tak uvidime co a ako 🙂 ved dva platy su celko dobra vecicka 😀

no co sa tyka OLIVERA tak je to chlapina aj ja hovorim , ale UTZ nie je na 100% vzdy je tam vraj plus /minus 200g 😉

janka1
23. okt 2009

zienky nasla som na nete taku stranku kde si viete pozriet resp. vypocitat kolko v akom tyzdni by malo mat babenko v brusku 😵 😵 😵 😵 😵

takze opat nie sme nicim vynimocni 🙂 sme uplne v norme 🙂 😵

kuk http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

boncusik
23. okt 2009

ahojte holky, ozývam sa po dlhšej dobre

adros, minix držím palčeky

moja poradna dopadla OK , malý má 1658g tak som spokojná, krčok zatila drží, a naštastie trdnutie bruška nemám ale už cítim že sa budem musiet šetriť viacej 😉

zazalienka
23. okt 2009

ahojte, adros, drž sa, veď ideme na exkurziu do nemocky.. minix aj Ty, držím palčeky aby všetko dobre dopadlo..
tak som dnes kúpila fusak Lodger Bunker, sa tu z neho vytešujeme aký je skvelý, no a vibrujúce lehátko fisher price.. je od 0 do 18 kg, a z vlastnej skúsenosti viem, že sme sa kedysi o také lehátko doma mlátili.. a krpatého budem mať pod dozorom kamkoľvek sa pohnem v byte..

roxy_1
23. okt 2009

janka hej dve vyplaty vazne nejsou na skodu 😀
jinak super link 😉

zazalienka ja se taky chystam koupit lodger bunker,doporucila mi ho kamaradka 🙂

marushka
23. okt 2009

jani +/- 200 g? mňa keď prijali do pôrodnice s tým, že v 37tt rodím, tak mi lekár hovorí, že je mu ľúto, ale toto dieťa bude mať podľa UTZ max 2900 g...na čo som sa rozplakala, že ani 3kg...????? nakoniec 3470...tak sa pekne o pol kilečka sekli.... 😉

zazalienka
23. okt 2009

roxy mne sa tie obrovské fusaky nejak nepáčia, tento je výborný, teplý, skladný a ešte aj dobre vyzerá.. neskutočne sa mi páči, síce je drahý, ale zasa nie je na jednu sezónu..
ešte sa chcem spýtať, ako vyzerá to tvrdnutie bruška?

janka1
23. okt 2009

marushka tak to asi zalezi od stroja UTZ 😨
ved uvidime, idem v nedelu na dalsie prietoky , tak porovname 😉 😀

tatalienka ja mam maly fusak a je aj do autosedacky 😉

bebel
23. okt 2009

🙂 Zaza: mne sa tiež veľmi páči lodger bunker....ale videla som ho 1. naživo až vtedy, keď som už doma mala niekoľko fusakov 😀 Aj po Brunovi a nejaké nové zavinovačky k tomu pre Bibu .
Ale kamoške som hneď doniesla ich katalóg aj s mojími referenciami.
Aj ten ich fusak a klokanka/teda babyvak v 1 je super. 🙂

Tvrdnutie bruška je problémové len vtedy keď Vám dlhodobo tvrdne komplet celé bruško a na dlho.
Je to napnutie svalov na bruchu....niečo ako svalový kŕč.
Necítiš bolesť, len nepríjemný tlak a na dotyk je celé bruško v tonuse, stvrdnuté.

Pri Brunovi som to mala len posledný mesiac a teraz len občas, neberiem na to vôbec nič...len sa potom snažím uvoľniť a polosedieť/ležať 🙂 potom sa to samo uvoľnilo.

Marush: ja by som bola happy, ak by Biba mala pod 3 kg.....kamoška akurát porodila 4,2 kg dcéru v termíne a je parádne potrhaná... 😒 🙄 , že ani sedieť normálne nemôže.

Ja som dnes absolvovala masáž chrbta a bolo to super. 🙂 Až do pôrodu k tejto pani priamo v našom vchode budem chodiť každé 2 týždne. Mala som vraj už dosť stuhnutú šiju.

K Vianociam: uvidím, čo vyšpekulujem...lebo darčeky sú moja parketa a mangel bude sponzor.
3 parfémy na Vianoce už mám nachystané....duty free shopping v rámci dovče je už mojím folklórom. 😝

zdenka73
23. okt 2009

tak to boli akési blbé dva dni na nepríjemné správy. Adros a minimix nech ste čo najskôr v poriadku.

liwka
23. okt 2009

bebel- akde je ta super pani? ja by som tiez potrebovala premasirovat trapezy.

ives77
23. okt 2009

ahojte brušká,ja dnes takto pozde chcem aspon pozdraviť tie čo sú v nemocnici a tie čo sú choré 😒
aj ostatné samozrejme a hlavne drobcou nech sa nám tam ešte pekne držia 😀

gucz
24. okt 2009

Dobré upršané ránko prajem

babulky čo ste v nemocnici držte sa, dúfam, že to nebude nič vážne a že Vás dajú do poriadku.

jááááj zasa som spala celú noc (až na jeden výjazd na wc) ako zabitá. Dokonca ani netuším či sa drobec hýbal, tak som tvrdo spala, ale ráno sa už ozval 🙂

sisipetka
24. okt 2009

Dobre ranko kocky,
prajem krasny dnicek, aj ked troska uprsany....ale hlavne, aby sme boli v poriadku a cervicky posluchali.
Posielam bozteky bruskam 😉

olienka12
24. okt 2009

Ahojte maminky,
Minix a Adros drzte sa silno drzime palce,nech je to ok a infuzky zaberu. No kedze sa poslednu dobu necitim prave najlepsie vacsinu casu,tak sa musim poponahla s nakupmi potrieb do nemocky pre seba a pre maleho.
My sme vcera kupili kociarik tesim sa z neho velmi velmi. O 2 tyzdne bude postielka a fusak a sme vybaveni.
Vcera som neviem odkial zobrala energiu na vecerne posedenie s kamosmi v meste a potom u nas doma... Dnes ma caka rozlucka so slobodou kamosky,ktora sa buducu sobotu vydava,tak uvidim ako zvladam, lebo poslednu dobu,ked viac chodim dostanem krc do brucha a musim sadnut...No snad to bude ok...
A idem sa pustit do upratovania,dosla skrina musime ist po nu,tak nech ma kde stat 🙂)

k.a.t.k.a.
24. okt 2009

dobre ranko 🙂

minix a adros drzim palce nech je vsetko OK a nech ste cim skor doma 😉

Mna prave napadlo ze co Silvester, ci mam nieco planovat alebo uz mam radsej doma sediet 😖

bebel
24. okt 2009

liwka: Žltomodrá novostavba na Lichnerke...ale vchod je z 2. strany od parkoviska...ten úplne vľavo. http://www.salonykrasy.sk/senec-salon-814-masaz...
😉 Platila som len 6 EUR.

Katka: my budeme Silvestrovať s kamrátmi a zároveň "susedmi"....buď u nás alebo u nich...posledný kamoš sa nasťahuje hadám v priebehu novembra, takže to bude možno aj kolaudácia v 1. Minulý rok sme Silvester organizovali u nás a premlelo sa tu vtedy cca 30 ľudí. Na hory pôjdeme až bude Bibka na svete na takú jarnú lyžovačku, asi do Jasnej.

Inak ja si musím zaklopať, žiadne nočné vstávenie, ani pochody na WC sme ešte nemali 😎

barjakabra
24. okt 2009

Pekný (aj keď upršaný) deň všetkým 🙂

iva81- aj ja som už zaplatila a a začínam sa aj celkom tešiť 🙂 len ešte musím pozisťovať či si treba doniesť nejaké špeciálne potvrdenie od lekára alebo také čosi... a áno, bývam v Petržalke, na Ambroseho

olienka12
24. okt 2009

Tak ja mam upratanu spalnu a pripravenu na prichod skrine a postielky celkom sa to pomesti 😀 😀 zatial namiesto postielky troni kociarik juuuj

bebel
24. okt 2009

Baby skúsme si spraviť malú anketu:
1) Kde budete rodiť a či budete mať zazmluvneného lekára, koľko to stojí?
2)Kto bude s Vami pri pôrode ako doprovod?
3)či ste PN, alebo normálny fyziologický priebeh
4) Ako budete rodiť (či klasika, do vody, sekcia, nejaké pomôcky, iné polohy...hudba, masáže, sprchy)
5)Epidurál, spinál, celková narkóza? A/N (koľko to stojí, kedy ju poskytujú)
6) Odber pupočník. krvi: A/N....pre vlastné použitie alebo verejný register?
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre