Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

slenka
29. nov 2009

adros ta fotka sa im fakt podarila. Ale to je este Terezka. Z tohoto tehu mam len take nic-moc fotky z ultrazvukov.
A chystat by som sa mala, to viem. Ale este minuly tyzden som chodila do prace tak nebolo kedy. Nehovoriac o tom, ze sme sa pred mesiacom stahovali, po 2 dnoch mali v novom dome potopu a museli sme sa na 3 tyzdne stahovat prec kym vsetko uschne a opravia to. Takze normalne byvame len od vikendu. Ale uz nejdem do prace, tak budem chystat vzdy doobeda ked je mala v skolke. Dufam, ze to postiham

andykca
29. nov 2009

adros ano som rozhodnuta pre PN...uz mam termin kedy tam mam ist a v pripade ze sa mi to nebude lubit tak sa vraj mozem rozhodnut pre druhu porodnicu....takze na to sa nejak spolieham xi 🙂 a este pevne verim ze nebudem mat komplikovany porod aby nas nemuseli prevazat....uvidime

a ani nehovor aj ja chcem aby moj bol doma ked sa nieco zacne aby ma odviezoli 🙂 ale najsranda by bola kebyze je Peto v praci ja mam doma auto - tak by som sa hadam aj odviezla sama 😀 😀 😀

inac ta hlienova zatka - co ak si nevsimnem ze mi odisla 🙂 ci to nehrozi xi

liwka
29. nov 2009

joj, andy, tak budem zbytocne synchronizovat nase terminy? ☹ ja som sa tesila, ze si polezime spolu

adros
29. nov 2009

andy, ved to ani ja neviem, ako to je s tou zatkou... 😠 a ani nesranduj, ze by si si to odsoferovala sama 😀

andykca
29. nov 2009

jaaaj zazalienka ja zabudam ze ty mas sekciu 😉 a tie kolena - v pripade ze by ti to tak hrozilo poziciam ti Petove chranice na kolena hokejisticke hehe ...uzi si dovcu

slenka perneee tehulkovanie 🙂 trafilo by ma kebyze mam v novom dome potopu...fuha

jejda baby ja mam v chladnicke tortu piskotovu - strasnu chut na nu....a nemozem 😔 🤐 😵 😀

liwka
29. nov 2009

joj, baby, priatel ma teraz dorazil informaciou zo zvieracieho sveta. tulenia maminka po porode a krmeni svojho mladata schudne 180 kg. waw

andykca
29. nov 2009

liwkaaaaa jejda moja....sak este to nieje uplne iste ze budem v PN...presnejsie sa vyjadrim toho 16.12. oki?
ja ked mam pravdu povedat veeeelmi sa bojim tych ich skaredych rodiacich ciernych stolov, kde sa pchaju nohy do remenov.....inac mi tam nic nevadi 🙂

adros nooo keby som nemala inu moznost tak sa zvezem sama hehe....sak kontrakcie odstavim auto a ked nebudu kontrakcie tak pojdem hehe...hadam by som dosla xi

liwka
29. nov 2009

andy, mna exkurzia este len caka, mozno budem viac znechutena ako ty

adros
29. nov 2009

zazalienka, tak si uzi tie nakupy 🙂

slenka, noooo, tak to sa ti necudujem, ze si pri tych starostiach nemala cas. Ale kedze mas vela veci po Terezke, tak to pre teba nebude take hrozne ako pre nas prvorodicky, ktore nic nemali 🙂

liwka, a este stastie, ze nie sme slonice a nie sme tehotne 2 roky 😀 😀 😀

andy, uz si kukam bus do Siladic, nachystaj torticku 😉

adros
29. nov 2009

liwka, neboj, nie je to az take hrozne v tej nemocke 😉

andykca
29. nov 2009

liwka nieje to nic zasa hrozne..proste obycajna nemocka 🙂 s tym sa da zmierit...ale ked mam proste moznost ist inde tak to zvazujem...

jejda 2 roky byt tehotnaaaaa 😨 no neviem neviem xi

adros sak ved len pekne dojdi...je fajna jahodkova 😉

zdenka73
29. nov 2009

Ahojte tehulky! Tak sa po dlhšej dobe hlásim. Tak už sú nasvete prvé januárčatá, teda novembrovčatá, gratulujem maminkám. Baby neponáhlajte sa tak, aby bolo aj nejaké januárové. Asi to neovplyvníme, že?

Ja som bola na dva dni v nemocnici, aby mi nasadili inzulín, takže si musím dvakrát pichať, diéta pomohla, ale ráno mi vždy cukor vyskočil, tak radšej nasadili inzulín. No dajako to do pôrodu vydržím, len dúfam že mi nezostane navždy. V nemocke som ležala s babenkou, ktorá mala dva dni po cisaráku, a mala chlapčeka, ale ten bol tak poslušný, že za tie dva dni som ho počula zaplakať tak tri krát pol minúty, stále len spinkal, ešteže lebo tu v Rakúsku dávajú deti hned po pôrode k mamine, takže sa celý deň oňho stará. A to sú štyri baby na izbe a štyri detičky, majú aj izby dvojpostelové, ale to dávajú babám čo sú pripoistené, alebo ked sú izby obsadené.

Tak ja som pribrala od začiatku 10kg.

liwka
29. nov 2009

andy, neprovokuj, bo sa natiskam aj ja 😉 , hodim do mapy a nejako to nejdeme...
aj tak zvazujem ist od tesca, potrebujem si prevetrat hlavu a zasobit sa niecim sladkym. potrebujem nieco, aby mi nebolo tak smutno.
chuda mala, tak som ju v noci lutovala, celu noc som kvoli tomu vsetkemu nemohla spat a ona to citila- myslela som, ze sa mi vykope z brucha, teraz je nastastie tisko, isto dospava

andykca
29. nov 2009

babulky len doooojdite 🙂 ja sa potesim a podelim hehe....

zdenka chudatko...a to si pichas sama? juuuj ja by som sa asik bala...tak drzim paste aby to bolo potrebne len do porodu 😉 esteze s tym nemusite lezat v nemocke a pustili vas domcov 🙂 ..........taaaak inac ja tiez velmi dufam ze moje male bude take dobre ako pises xi

olienka12
29. nov 2009

NO baby ako Vas tak citam, tak ako prvorodicka si neviem vynachvalit predporodnu pripravu,pretoze otazky typu hlienova zatka, odtecenie vody a odchod do porodnice sme rozoberali a pytali sa na veci,co nas zaujimali priamo porodnej asistentky... Takze nech si hovori kto chce co chce,predporodna priprava je super vec a osobne mi dala vela...
A Adros absolutne si nelam hlavu nad zavolanim sanitky,aj keby si len obycajne krce mala, nase pocernejsie spoluocanky vyuzivaju sanitky ako taxik z osady do mesta a este ich nestihnu ani vysetrit a uz zdrhaju z nemocnice 🙂)) takze ked budes mat pocit,ze rodis mas plne pravo volat si 112 😉

Inak ja som sa dnes zobudila a na pyzame v oblasti prsnikov velke mokre skvrny 🙂)) tak uz zacinam mat pocit,ze s mlieckom problem nebude 🙂))

Roxy dakujem moc za recept budem skusat pred Vianocami 🙂

zdenka73
29. nov 2009

Andyca - veru sama, ale nie je to také hrozné. Tú prvý vpich som myslela že ani neurobím, rozmýšlala som 5 minút nad tou ihlou či pichnem, alebo nie, ale ono to vôbec nebolí, takže v pohode. Veru aj ja by som chcela také malé.

katka22r
29. nov 2009

suhlasim s olienkou ta predporodna priprava je super sice nechodime na tu istu ale aj my sme uz vsetko to prebrali teraz sme cvicili dychanie na psicka ako dychat pri tlaceni,a ako pri konrakciach jednoducho je to podla mna fajn vec takze nelutujem ze som zacala chodit... 🙂 no a tie romske obcianky veru tak oni vyuziju vsetko mozne a tak to zneuziju...my byvame u rodicov takze s pomocou sa nebojim aj ked mi to obcas bude liezt na nervy ale co uz ked inu moznost nemame 🙂 ale zaroven som rada ze prve dni budem mat niekoho pri sebe...och dnes ma tak bolia nohy a to som bola hodku v kostole a tak v maxe kupit manzelovi pod stromcek sveter kym ho maju...takze na vianoce uz mam pre manzela asi vsetko 🙂

antoniab
29. nov 2009

ahojte

tak ja dnes uz onieco lepsie zacala som si nos vyplachovat rumancekom lebo mam v lavej dierke normalne hnisave pupence a aj podnosom tak som vsetky vatovou tycinkou vymocila a vytlacila strasna bolest ale uz sa pekne susi este parkra vymocime vysusime a bude zahojene a potom uz dufam ze az dokonca tehu nas obidu choroby

dakujem za tip na kozmetiku hlavne ten zasyp viem ze sa niekedy pouzival a ak teraz uz nie tak je to fajn lebo ten puder bol potom vsade

co sa tyka zavinovacky tak ja ju pouzivat budem planujem tak do mesiaca kym bude zrucna v manipulacii s malou a kedze bude zima tak jej tam bude aspon teplucko v lete by to bolo ine a budeme pouzivat hlavne na spinkanie 😉

maminu doma neriesim lebo unasich momentalne byvame 😀 ale nebude si brat dovolenku pracuje v materskej skolke asi tak 5minut od nasho domu ide rano potom pride domov uvari uprace a o pol dvanastej ide zas takze budem mat taku polopomoc 😀 😀 mm bude doma tak 2tt a este mam doma ocina ten nepracuje a ani dovtedy urcite nikam nepojde doma je roboty jak na kostole tak ma cas a moja babka byva v pristavbe zanami ta tu bude kazdy den isto 😀 😀 ale to predovsetkym z nudy aj teraz neustale pride a pyta sa ako sa mame a moje 2tety byvaju cez zahradu v dvojdomku takze ak by nieco mam poruke tolko ludi a kedze viem ako kazdy bude trusit svoje skusenosti tak jednim uchom dnu druhym von v tom ja problem nemam
hlavne nech je niekto poruke ak by boli nepredvidane udalosti v podstate ste sami ale ked videm pred dvere a zakricim pomoc behom chvilky su vsetci umna 😀 😀 😀 vyhoda byvania na dedine a rodiny pokope 😀 😀 😀 😝

bebel
29. nov 2009

Ahojte,
mne zátka odišla okolo polnoci, do 6,00 rána som mala kontrakcie v 8-10 min intervaloch a potom, keď sme prišli po hodine cesty autom do TN úplne ustali.
Rozbehli sa zase o 15,00...zase v 7 min intervaloch.
O 17,00 ma prijali na vzdycháreň, pichli vyvolávačku.
O 3,00 v noci som volala manžela a šli sme na sálu.
Tam sme boli až do pôrodu, vodu mi pustili o 7,00 hod ráno a 7,54 sa malý narodil.

Zátka je zmes krvi a výtoku....neprehliadnete ju, ani v záchode, ani na nohavičkách.
Teda pokiaľ nemáte krvácajúcu zlatú žilu, to môže mýliť 😀

A plodová voda je zradná...môže odtekať pomaličky akoby inkontinencia, ale niekomu rupne naraz.....a niekomu ako mne by nepraskla sama asi ani počas pôrodu. 😉

Existujú testy na únik plodovej vody....ale sú pomerne dosť drahé.
A vtedy so mnou na vzdychárni bola baba, čo mala plodovú vodu odtečenú 2. deň a kontrakcie žiadne.
Tak bola sledovaná stále na KTG a infúzkach a všetci čakali kým sa to rozbehne.
Porodila až o deň po mne.

A na sanitku máte nárok, pokiaľ nie je nikto iný, kto by Vás mohol odviezť. 😀

bebel
29. nov 2009

Ono to naozaj nie je ako vo filmoch, že žienke odíde voda v zaseknutom výťahu a dobrovoľník Bruce Willis do 10 min porodí dieťa 😅
Pri prvom dieťati to trvá dlhoooo, kým sa krčok úplne skráti a bránka otvorí na 10 prstov. 😎

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

olienka ono to ze ti uz teraz vyteka kolostrum neznamena ze budes mat dostatok mlieka 😉 mne tiez vytekalo a mlieko nikde 😅

no mna zacina jazva po cisaraku tahat 😝 uz nech je utorok poradna

ja na vsetky tie kurzy a pripravy 😝 raz som bola s MM na priprave, musel byt vtedy kvoli tomu ze chcel byt pri porode, teda ja som chcela a sa potom so mnou skoro tyzden nebavil 😀 som sa mu ani nedivila a na slovo vagina dostal alergiu 😀 bol tam jeden taky aktivny otecko, ktory mal vela zbytocnych otazok, napr. ako zene masirovat prsniky 😀 a ja som videla na MM ako zoviera päste 😀

roxy_1
29. nov 2009

bebel diky za vysvetleni te zatky 🙂 ja totiz na predporodni kurz nechodim,nechce se mi stale jezdit hore dole uz tak ze kazdych 14 dni musim na kontrolu a ted kdyz je ta chripka se mi to moc nelibi... 🙂

katka 😀 😀 😀 ani se manzovi nedivim 😀 😀 😀

liwka
29. nov 2009

nejako to tu zamrzlo 😒 , co ste sa vsetky vybrali k andy na tu jahodkovu tortu? 😉

slenka
29. nov 2009

olienka mne v prvom tehu vytekalo kolostrum uz od 20tt. A mlieka som mala tolko, ze by som uzivila asi aj 4 deti. A teraz kolostrum zatial nic tak neviem. Ale citala som, ze je to tak, ze ked sa zacne tvorit skoro tak mlieka bude dost. Len treba prve 2 tyzdne po porode co najviac kojit (reps. odsavat). Tie su vraj kriticke pre tvorbu mlieka

marushka
29. nov 2009

hm, adros, ma predbehla bebel 😉

a k tej laktácii pred pôrodom, nozaj to znamená akurát to, že ti fungujú mliečne žľazy , ale nemusí to súvisieť s dostatkom mlieka automaticky, ale aj môže... 😉 ja som kolostrum ako som dnes písala pred narodením kubka neevidovala a rozkojili sme sa...teraz tam je...

no a ja sa nezaoberám tým, či budem or nebudem kojiť, jednoducho to beriem ako prirodzenosť a tiež pevne verím, že sa nám to znovu podarí 😵 😵 😵 ešte k tomuto - roxy ja už v deň pôrodu hodlám začať užívať ricinus communis- a dúfam že sa mi laktácia spustí bez problémov...mne tieto homeo pomohli pri každej laktačnej kríze... 😉 😉 😉

bebel
29. nov 2009

...mne sa kolostrum tvorilo a tvorí stále od odstavenia Bruna až do dnes bez prestávky.
Nemohla som vlastne prirodzene otehotnieť kvôli vysokým hladinám prolaktínu, tak som brala na to horm preparáty na zníženie prolaktínu a potom clostilbegyt na vyvolanie ovulácie.
Takže ja sa mám zase opačné predpoklady byť profesionálnou dojkou 😀

marushka
29. nov 2009

xi bebel, čistá závisť sa mnou preženie vždy, keď niečo takéto počujem/čítam... 😵 my sme bojovali o každú kvapku - ale som rada, že napriek všetkým aj iným problémom, sme sa kojili 😉 😉 😉

lopezka
29. nov 2009

ahojte opat 😉
super tie infosky o tej zatke a tak ......aj ja som to potrebovala vediet, lebo tiez som uz nad tym rozmyslala, aby som to neprehliadla 😀 😅 ......no nech to na mna pride hocikedy, bud teda zavolame sanitku, alebo pojdeme taxikom....bo my auto nemame a nema ma tam kto hodit 😒

inak ja mam 2 sestry a kazda ma 2 deti .......a bohuzial, obe mali v kazdom pripade problem s kojenim .....cize malo mlieka.....tak ja neviem, ci je taketo nieco dedicne 😖 .....kojili mesiac, maximalne 2 a pak uz nemali mlieko, pritom prsa poriadne 😀 😎

bebel, takze viem kam ist, ak by som nahodou mala malo mlieka 😀

mne sa to kolostrum zatim neprejavuje ....hmmm........

inak moja krpata asi posledny tyzden zacala robit mexicke vlny 😀 😀 srandovny pocit, ze sa mi nieco v bruchu prevracia a hybe .....doteraz len kopanceky a teraz normalne vlny 😀

janka1
29. nov 2009

ahojte zienky 😉
tak tu sa riesi uz porod 🙂 no super, ved poniektore to mate uz za paar 😉 tesima sa

pripojim sa k porodu ako druhorodicka 😉 podobne ako bebel voda by mi samam neodtiekla ani za dva dni keby je neprepicli kontrakcie 16 hodin/ sice menej ako bebel/ale dlho 😅

co s atyka mliecka presne ako pise katka nezalezi na tom kolko a ako casto mate pred porodom kolostrum , vsetko je o rozkojeni sa a prisati babatka k bradavke 😉 na nete je vela clankov, fotiek aj kratkych filmov ako spravne kojit , je dobre si to pozriet a priucit sa 😉

co sa tyka kozmetiky, tak urcite na zaciatok klasika voda a max. mydielko nic ine parfemove ci bylinkove...proste jednoducho ako kedysi my a nase maminy

😉 neskor zistite postupne co vam vonia a znasa vase babatko najlepsie 😉
h 😉 avne to netreba s tymi pripravkami prehanat , predsa len tie nase babatka nie si spinave ani spotene kym lezkaju 😉 oni budu vonavucke aj sebe oo seba babatkovsky bez prostriedkov 😉

bebel
29. nov 2009

btw: celkom dobré stránky k príprave na pôrod http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...

a prírodné prípravky

Homeopatiká
Arnica montana 9CH – pomáha pri riešení pocitov pri vstupovaní do súkromia, pri krvácaní a hojení rán, dobrej funkcii svalov a ciev
Užívať na začiatku prvej pôrodnej doby každú hodinu 1 globulku, max. 5x
Užívať po pôrode každú hodinu 1 globulku, max. 5x

Caulophyllum thalictroides 5CH – pomáha lepšie znášať pôrodné bolesti
Užívať po nástupe silných pôrodných bolestí každých 30min. 1 globulku

Actaea racemosa 5CH – pomáha pri nepravidelných bolestiach, zmierňuje bolesti vyrážajúce do bedrových kĺbov
Užívať pri nástupe pôrodných bolestí každých 30min. 1 globulku

Gelsemium sempervirens 30CH – pomáha pri úzkostiach a strachu pred pôrodom
Pri silných pocitoch strachu pred pôrodom 1 globulku každé dve hodiny, max. 3x

Byliny
Ostružina malinová– uvoľňuje svaly malej panvy, odstraňuje jedy z hrubého čreva, podporuje látkovú výmenu
Pripraviť čaj z ½ lyžičky zmesi ostružiny, piť od 34. týždňa šálku denne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre