Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
9. jún 2009

Ahojte babenky - tehulky 🙂)

oficialne sa k vam mozem pridat...v piatok som bola u Dr. urobil nam vsetky vysetrenia sveta, vystavil knizku a mam uz aj prvu fotecku drobceka - teda krevetky 😉

ako vas tak citam tak ti Dr. maju fakt nejake zvlastne praktiky....ja som mala v piatok potvrdene aj srdiecko aj prvy porodny termin a uz len cakat na prvy jul a pojdem na dalsiu kontrolu...inac babenky ktore vam nieje spatne tak vam zavidim ☹ ja od minuleho tyzdna kazde rano klacim pri wcku...ech aby to uz preslo...

magdal1
9. jún 2009

ahojte januarcata 🙂 mne doktorka robila sono v 6 tt. a este v 8 tt., kde uz bolo vidno pekne srdiecko , mam ist na sono 29.6. t.j. v 12 tt a az potom mi vystavi tehotensku knizku a povie kedy mam prist na odber krvi, pri 1. dietati sme zili v inom meste a lekarka mi vystavila tehot. knizku hned, tak sa teraz tiez cudujem, asi to naozaj robi kazdy trochu svojsky, hlavne nech sme zdravi, to je hlavne
nevolnosti ma drzali 2 tyzdne a uz sa to zlepsuje, mam strasnu chut na vineu a cerstve ovocie

drzte sa vsetky papa

korcula
9. jún 2009

no já jdu zítra k dr teprve poprvé, měla bych být asi 8+4 tak doufám, že už bude i srdíčko, loni jsem byla v 5+5 a dr se tvářil tak jako že jsem a nejsem těhotná, at přijdu za 3 týdny že uvidíme, to pak byli nervičky, tak ted jsem si řekla že je lepší tam rovnpu jít později 😉

mija777
9. jún 2009

Ta moja dr. nas teda necha 5 tyzdnov bez kontroly...akurat v obdobi,kedy su najvacsie rizika.No ale co mam robit,len cakat.A inac,keby sa chcem dat prelozit inde,dalo by sa to uz teraz v tehu?

lopezka
9. jún 2009

ahojte tehulky 😅
tak ja som bola vcera zrusit tu dovolenku 😠 a mame to z krku 😖
vobec som vela nechodila, ale mozno tym ze bolo vonku tak teplo, som normalne tazko dychala ako stara babka a musela som kazdu chvilu oddychovat, sadnut na lavicku a tak 😠 no proste hruza 😔
mate aj vy problem s dychanim ? 😨

mala som potom v plane ist aj pozret nejake tehu oblecko, ale ja som proste nevladala a sla som radsej cim skor domov a bola som rada, ze som domov vobec dosla v poriadku 😖

doma som si potom trosku pospala a nasledne pokecala s wc misou 😖 😖 😖
ja mavam proste ranne nevolnosti az vecer 😒 ☹

lopezka
9. jún 2009

mija, bud v klude.....ja som tiez bola na 1.utz v 8.tt a teraz idem az asi v 12.tt 😠

andykca
9. jún 2009

mija777 : da sa prelozit inde kedykolvek...ja teraz pojdem k druhemu Dr., lebo som sa prestahovala a 200km sa mi naozaj neoplati chodit na prehliadky...aj ked ma to mrzi, lebo u mojho Dr. som bola nadmieru spokojna 🙂)

lopezka: aj ja sa viem niekedy zadychat a nevladzem nic 😒

a zle mi cele dni ale vygraduje to rano lebo idem autom do prace a ta cesta mi tak ponadhadzuje zaludok ze v praci letim hned na wcko... ☹

mija777
9. jún 2009

No uvdim,pockam do toho 11tt.Ale ked to je este 3 tyzdne! 😠 ☹

zdenka73
9. jún 2009

Ahojky! Lopezka tak ja som na tom ako ty, keď je teplo, tak sa zadýchavám, vonku alebo dnu to je jedno, fakt ako stará babka.

Včera som už o pol deviatej nemohla udržať otvorené oči, taká som bola unavená, a to nič nerobím len odpočívam. Neviem čo bude ked budem chodiť do práce a bude váčšie bruško. 😉

markee
9. jún 2009

ahojky holky,tak já od rána běhám,nejdřív snídani,pak wc,pak zařizování na odvoz auta tchýně. Před chvilkou jsem se vrátila a manže jel odvézt svou matinku,teda spíš odtáhnout do opravy. No je to děs. My máme totiž Renault Thalia a ona Nivu,takže jaksi váhový nepoměr. Takže jsem volala bráchovi,zda je v práci u táty či v Praze a měla jsem štěstí byl u táty,takže jsme dojeli pro auto.
Nevim co vařit,zda lečo nebo halušky. Nemám na nic chuť.
Všem kdo jdou dnes na kontrolu tak držím pěsti ať je vše OK.

minix
9. jún 2009

ahoj lopezka, kde v BA chces chodit na tehu oblecenie? 🙂)) daj nejaky tip, lebo coskoro to budem asi riesit aj ja. 🙂))

a kocendy, spytam sa osobnejsie, ked ste na wecku, tak aj normalne grckate, alebo iba napinanie? lebo mna len napinanie, vydrzim to aj bez zachodu. 🙂) zatial, tuk tuk tuk.

tak sa z toho vytesujem, ze by som sa hned chvalila kadetade. Ale este nechcem. Az ked bude knizka. 🙂)))

anenka79
9. jún 2009

Ahojte. Som tu nova, hlavne preto, ze aj sucasny moj stav je novy 🙂 🙂 a rada sa podelim s vami o moje skusenosti. S tymi doktormi mate svatu pravdu, kazdy je uplne iny, najdolezitejsie je sa nestresovat z toho a ak nemate z Dr. dobry pocit treba skusit iny nazor. Ja dochadzam za Dr. az 1 hod autom, zatial som celkom spokojna, aj ked nemozem povedat, ze by bol mimoriadne zhovorcivy, ale aspon mi vzdy spravi sono, takze viem, resp. vidim, co sa mi deje v brusku.

Knizku som tiez vyfasovala hned na zaciatku, aj ked pravdu povediac som na nu necakala, ale rovno si ju vypytala. Jeden krat mi sono hradila poistovna, 2x som si platila sama (ale iba 3 €, takze pohoda), naposledy som sa Dr. postazovala na obcasne a vracajuce sa krvacanie, bez bolesti, na co mi mudro prikyvoval, ale vlastne nic nepovedal 😀 . Ale objednal ma zase o 2 tyzdne a potom zase o 2 tyzdne, tak aspon budem mat istotu, ci vsetko prebieha ok.

Co sa tyka nejakch potiazi, tak zle mi sice obcas byva, ale nevracam (chvalabohu), obcas picha slabo v brusku, pocas celeho 2 mesiaca som bola neskutocne unavena, od 13tej som v praci uz len civela na hodinky kedy pojdem domov, potom mi Dr. dal nejake vitaminy a zda sa ze pomahaju. Tesim sa az skoncim 3 mes., aby bolo to rizikove obdobie za mnou a len sledovat ako sa vsetko vyvija.

Chute sa mi tak vselijako striedaju, kysle ma zatial neprepadli, pasujem sa so sladkym (a to nejem sladke uz par rokov, proste som nemala potrebu, tak mam pocit, ze teraz to dobieham), najviac mi chutia zakusky 😎 , ktore som doteraz neznasala.
Nechcem sa predlho rozpisovat (aj ked je toho toooolko) nech mate priestor aj vy, ale kludne sa pytajte a prajem vsetko naj naj, hlavne sa teste a vsetko pojde fajn.

lopezka
9. jún 2009

zdenka,
ze by to boo vekom, ked uz sme tusim ten isty rocnik ? 😅 😀 tie mladsie zatial nepisu, ze by sa zadychali 😀

minix, nasla som na nete nieco na medenej ulici, ale to je hrozne malinky obchodik ....., jeden je aj na trnavskom myte .....ale chystam sa este do avionu do H&M ....tam tusim maju aj tehu oblecko ........a este je nieco vraj na bajzovej ulici .......staci ked si das cez google tehotenske oblecenie v bratislave 😅
no ale neviem, ako to pobeham s mojou dychavicnostou 😖

andykca
9. jún 2009

mija777:neboj to ubehne velmi rychlo...a mysli hlavne pozitivne 🙂 urcite to bude vsetko oki

fuha markee....tak to ti verim ze nemas na nic chut a vobec ti nezavidim varenie lebo ja som sa aj snazila a skoncilo moje snazenie vonku na vzduchu 🙂) takze u nas teraz vyhradne vari chlap 🙂) aj to chuda co si navari to si aj zje hehe....

minix
9. jún 2009

lopezka, dik, sak ked to obehas a budes vediet, kde maju dobre, tak daj nejaku recenziu....ja som dost zvyknuta nakupovat aj v zare, ale vraj materske by mali mat v avione,nevies o tom nieco?

zatial dychavicna nie som. 🙂))

lopezka
9. jún 2009

minix,
ved som napisala, ze v avione v h&m 😀 😅 uz zacinas trpiet tehu slepotou ? 😀 😅
ak to budem vladat obehat, dam ti vediet 😀 😉

k.a.t.k.a.
9. jún 2009

minix zara ma materske aj v avione aj v auparku 😉

no som sa minule chvalila že mi nič nie je, a už par dni mam celý deň žaludok ako na vode 😝 a nemam na nič naladu 😖

no a manžel s malou mi preležali 3 dni na infekčnom na Kramaroch 😅 sme boli na pohotovosti s vysokymi teplotami a spomenuli sme svokru z USA a im viac netrebalo 😅 😝 ale našťastie sa nič nepotvrdilo 😎

korcula
9. jún 2009

lopezka🙂 a jaký jste ročník? já vyjdu do 2.patra a mám pocit že nepopadnu dech 😉

zdenka73
9. jún 2009

Lopezka možno to bude aj tým vekom, ale písala i andykca, že sa zadýchava a asi je mladšia. Ved až také staré nie sme nie??? 😉

lopezka
9. jún 2009

zdenka, ja sa absolutne necitim staro ......a ak je to tvoje 1.babo ako u mna, vies ako sa asi citim 😀 😅 fazulka je vyziadana a dlllllho ocakavana ....... 😅 😀 a vek je len cislo 😉 no nie ? 😀

korcula, mozno ti napovie cislo pri zdenkynom mene 😀 proste najlepsi vek 😅

minix
9. jún 2009

lopezka, ja som sa pytala na zaru v avione, nie na hm. 🙂) ty zle citas. 🙂)

k.a.t.k.a., fakt aj v auparku? lebo minule som tam bola a nejak mi to neudrelo do oci. :(

k.a.t.k.a.
9. jún 2009

minix no ono to bol taký mini vešiačik 😀 a naposledy som ho videla pri prechode do mužského oddelenia napravo 😉 Ja len dúfam že zimu prežijem vo svetri ako to bolo aj pri malej 😀 to som mala také návaly tepla, že som v decembri skoro v kratkych rukavoch chodila 😀 😝

drobec123
autor
9. jún 2009

no som rada ze sa zacina riesit tehu oblecko, nehovorim ze ho strasne potrebujem ae myslim ze sa budem musiet za niecim uz poobzerat. aspon s vyhladom na najblizsi mesiac. blbe je ze sa musim obliekat do prace elegantne - takze rifle mi nehrozia, budem potrebovat nejake tehu gate slusne. ces leto skusim pohladat nejake suknicky na gumicku, nech to vynosim aj buduci rok.
inak podla mna na SK maju dost slaby vyber tehu oblecenia ci uz v H&M alebo C&A. Zaru som zatial nekukala.
a dycham tazsie aj ja, ale len niekedy - to bude asi tym mojim vysokym vekom 🙂

korcula
9. jún 2009

lopezka😀 tak jo, to o něco mladší jsem... tak pak to asi s věkem nic společnýho nemá😀

k.a.t.k.a.
9. jún 2009

ja ked som bola tehotna s malou tak tu este zara ani HM ani CA nebolo 🙄 som chodila jak šupak oblečena a ked som chcela niečo tak som musela do SCS vycestovať 😖 ja to zatial neriesim, na leto budem mať šaty a nejake leginy s dlhšimi tričkami, skor sa obavam zimy

zdenka73
9. jún 2009

lopezka moje slová, ja sa tiež necítim na svoj vek, a fazulka je tiež dllllllho očakávaná, a som veľmi šťastnááááááááááá 😵

minix
9. jún 2009

no ved to, tie, co to mate za sebou, kolko veci vam treba na zimu? 🙂)) ved aj tak sa nebudem mat kde paradit.. 🙂) vsetko sa to poschovava pod kabaty. 🙂

drobec, suhlasim s tebou, tamtie retazce a tehu moda na slovensku nie je nic moc...ak nieco najdete, dajte do placu. Ja budem musiet urcite asi poriesit nohavice, sak bude zimkaaaaaaa..

leto vydrzim aj ja, ved v lete to nebude este hadam tak vidno. 🙂)
v SCS maju, katka?

amisa
9. jún 2009

katka..obelcko v zare? ano? pojdem kuknut lebo v HM nic nemali.. ze len najblizsie v rakusku..sa mi tam nechce trepat..

korcula
9. jún 2009

minix: já měla 2 těhu kalkoty, a pár dlouhých trik a 2 svetry(v camaie)mají delší střihy.... a přes to jsem nosila mamky takovou velkou zimní bundu a zvládla jsem to 😉

minix
9. jún 2009

korculka, chodila si do roboty az do klasickeho zaciatku materskej: 🙂)
bojim sa, aby som furt nechodila v tom istom, aj ked zasa kupovat furt nove veci a co potom s tym urobim? 🙂 peniazky budem setrit na babo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre