Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

motylik22
28. júl 2009

ahojte baby...chcem sa pridat do tejto temy pretože moj termin je na 29.januara.2010 no moze to byt este aj február ale to sa ešte uvidí.....chcela som sa oopytat že kedy by mi mohla pani doktorka povedat pohlavie babatka strasne sa uz nevieme dočkat babatka tak aspon pohlavie by som chcela vediet....dočitala som sa že až tak od 20 tt...no moja tehotná kamoška povedala že jej to povedia už v 16tt....tak chcem vediet ze kedy to je mozne už povedať....dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

zazalienka
28. júl 2009

ahoj, mam rovnaky termin ako Ty, aj ked pojdem trosku skor na cisarsky.. ja planujem ist okol 15-20 septembra na 3D, hrozne so zvedava co to bude a uz sa nevieme dockat.. v 16 tt je odst skoro ale co nebolo moze byt..

dana333
28. júl 2009

ahojte tehulky,
motylik mne doktor povedal, že až v 20tt mi to bude môcť povedať, ale vraj sa to dá aj skôr, len to asi nie je veľmi spoľahlivé

dana333
28. júl 2009

zazalienka prečo máš ísť na cisarsky? To vieš už teraz , tak skoro ?

motylik22
28. júl 2009

zazalienka 🙂 dakujem ti ja som ties bola na 3D ale v 12/5tt to som bola na tie testy čo tam meraju a zistia keby babo malo nejaku poruchu a tak vola sa to ze prenatalna diagnostika no ta tam som si dala urobit 3D ale to tam nič to by bolo aj skoro mam tam ist ešte v 20tt tak dufam že tam to uz bude vydiet. a tebe držim palčeky... 🙂 🙂

zazalienka
28. júl 2009

ano, viem.. dva roky dozadu som bola na laseri na oci, mala som silne dioptrie, - 8 na obidvoch ociach.. primar mi povedal, ze v ziadnom pripade nesmiem rodit normalnou cestou, pokial nechcem oslepnut.. a toho sa bojim.. idem 18.8. na kontrolu a pre potvrdenie.. moj lekar s tym nema problem, susedu mam zasa anesteziologicku, uz si chysta ihly na mna🙂)

dana333
28. júl 2009

aha už rozumiem, lebo ja som prvýkrát rodila cisarskym a keď som sa teraz doktora pýtala, či budem musieť aj druhé tak mi povedal, že to bude jasné až pri pôrode

motylik22
28. júl 2009

dana333-no aj ja si myslim že až v 20tt najskor to mi povedala aj moja mama...no a tebe už chybaju iba 2tt a budeš vedieť čo to bude to je super..tak potom daj vedieť že čo... 🙂 😉

zazalienka
28. júl 2009

motylik, svagrina bola v 20 al. 21 tt a maly najprv otrcil prislusenstvo a potom tvaricku.. tak vedeli vsetko... myslim ze v tom 20 tt je to optimalne.. mne pred tyzdnom meral to sijove prejasnenie ci ako sa to vola a videla som akurat chrbticu krasne a malinke malo 8 cm od hlavicky po zadok.. ale pohlavie urcite tak skoro nie.. aj to sa krpec vrtel cely cas..

olienka12
28. júl 2009

motylik uz aj dnes by mi lekar povedal,keby nesedelo v tureckom sede a nemalo pupocnik akurat tak medzi nozkami,ze sa to nedalo urcit.. skoda no musim si pockat do 24.8. 🙂).

dana333
28. júl 2009

no dúfam, že mi pri najbližom UTZ neotrčí zadoček, lebo uvidí. Zajtra idem do poradne na vyšetrenie, v podstate prvé odkedy som tehotná a vrátila sa z nemocnice, tak mám trochu obavy. Majú mi aj povedať výsledky tripel testu a toho sa bojím najviac, lebo už nie som najmladšia a vtedy tam vyskočia väčšinou nie najlepšie výsledky

zazalienka
28. júl 2009

dana333 kolko mas rokov?

olienka12
28. júl 2009

dada preco si bola v nemocnici?

plivit
28. júl 2009

ahojte babenky vítam nové tehulky
tak ja mam za sebou uspešny UTZ zatiaľ je všetko O.K bola som aj na AFP z krvi vysleky asi o tyzdeň
ale budem musiet absolvovať genetiku kvôli veku no a aj podľa vysledkov či nebudem musieť ísť na amnio
pri prvom som to absolvovala kvôli nízkym hodnotám AFP ináč nič strašné to nie je ale keď nebudem musieť tak nepôjdem
ináč prajem pekný deň 😅 😅 😅

dana333
28. júl 2009

zazalienka mám 33
olienka týždeň po tom ako som zistila že som tehotná som začala krvácať a keďže sme sa snažili 5 rokov boli sme po všetkých možných vyšetreniach a zákrokoch tak som sa dosť zľakla, aj môj doki. No našťastie to bol len polyp na krčku maternice, ktorý mi po týždni ležania v nemocnici odstránili a poslali domov. Odvtedy som pod stálou kontrolou, či to bolo len to, alebo aj hroziaci potrat. Dúfam, že už to kritické obdobie mám za sebou a teraz si to už len budem užívať

dana333
28. júl 2009

plivit možno aj ja budem musieť ísť na amnio, trochu sa toho obávam a zatiaľ som presvedčená, že to odmietnem a radšej si zaplatím 3D UTZ, aby som to nemusela podstúpiť

zazalienka
28. júl 2009

no ja mam 35 a cakame prve babatko.. trosku sa bojim nejakych problemov u mamiciek vo vyssom veku, ale hadam ma to obide tak ako mam uplne bezproblemove tehotenstvo.. mozem tusim aj zo stromov skakat..

dadulka2000
28. júl 2009

danka,..haha ze nie najmladsia,...co potom mame my stare paky povedat 🙂

zucana
28. júl 2009

baby trochu vas povzbudim...tu v IT je uplne normalne az nie zauzivane ze mamicky maju svoje prve babo po 30 - po 35 rokoch 😉

dana333
28. júl 2009

zazalienka tak to máš super keď sa tak dobre cítiš, to nemôže povedať každá tehuľka. Aj ja som si povedala, že si toto tehu užijem a asi preto ma tak na začiatku prekvapilo, ale teraz sa už cítim super tak ako som chcela, no ale ten začiatok mi nejako nedovolí žiť úplne normálne, lebo si podvedome stále dávam veľký pozor a pozorujem s aaž príliš

dadulka2000
28. júl 2009

vitam nove tvare a plivit, gratulujem ku kontrole 🙂

dana333
28. júl 2009

zucana ja viem že dnes je to normálne, len akosi doktori to tak normálne neberú a potom nás strašia všetkým možným aj nemožným

janka1
28. júl 2009

motylik urcite sa to da aj skor ako v 20tt , ale samozrejme , ze zalezi od toho aky ma dr. UTZ 😉
mne to moja dr. povedala 12tt+6 , ze to bude chlapec a aj mala pravdu 😉

plivit super , ze je vsetko OK sa tesim s tebou 😵

zucana
28. júl 2009

tak tu teda nie...ja mam napr.28 rokov a na slovenku by ma uz strasili a tu mi povedali ze som este mlada...

zazalienka
28. júl 2009

vieš čo.. ja som mala prvykrat strach keď som si urobila test, dva dni predtym sme boli v Galandii sa kúpať a ja som si zohrievala kríže v tom geriatrickom bazene a potom sme lietali na tobogánoch.. som sa zľakla či som malinkému neublížila a nechatila nejakú mykózu.. našťastie nič a odvtedy mám svätý pokoj.. žiadne nevoľnosti, křče ani nič podobné.. ale vždy idem s malou dušičsko una UTZ či tam to moje dieťa vôbec je.. a povinne som si kúpila zavináče, keď to všetky tehotné jedia.. a uhorky🙂)

dadulka2000
28. júl 2009

dani, to fakt tak je na slovensku? ja som bola tu u midwife a povedala ze uz som "stara", tak sa zasmiala,... ze kdeze - nech si vraj nenamyslam 😝

olienka12
28. júl 2009

zazalienka hlavu hore mam troch malych bratrancov 2 rocnych jeden mal v januari,druhy v maji a treti bude mat v sept. ich mamky mali 38vyssie ked ich mali z toho boli 2 prvorodicky a ziadne problemy fesaci su zdravi a vystrajaju jedna radost. 😀

zazalienka
28. júl 2009

bóoože píšem jak hotentót.. to asi únavou..

zazalienka
28. júl 2009

ja sa nestresujem olienka.. práve mám pocit, že si to dokážem viac užívať a oveľa viac sa teším.. dlho som čakala na správneho muža, dočkala som sa a takisto aj bábätka.. už mi viac v živote asi ani netreba.. len nech má všetko čo má mať..

dana333
28. júl 2009

no tu u nás hneď robia zo všetkého slona a neboj sa keď ťa nejaký doki začne strašiť. Už by si mohli zvyknúť, že to je normálne mať deti vo vyššom veku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre