Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
17. sep 2009

ahojte.. zucana, ja si myslím, že v prvom rade musí kočík vyhovovať Tebe.. treba si vyskúšať v obchode.. ja som bola z veľa drahých kočíkov sklamaná, mali extra krpaté vaničky, kde by bolo bábo jak natlačené.. veď prídem, kuknem a vidím.. ono recenzií je veľa.. to je ako o dovolenke.. niekomu je 5 hviezdičkový hotel najvyšší luxus aký kedy videl, pre niekoho je to odpad, lebo vždy sa dá nájsť viac hviezdičiek.. ja neriešim či je značka, alebo nieje značka.. kočík musí byť praktický, mať veľkú vaničku, šporťák polohovanie.. aká je tam nálepka či značka nie je podstatné.. pripadá mi dosť povrchné riešiť značky handričiek pre bábätká, keď si uvedomím, koľko je v mojom okolí ľudí, čo rozmýšľajú či kúpiť decku jeden jogurt alebo dva za týždeň.. manželova dcéra keď k nám príde, tak prvé čo povie je, že to je super, že vždy máme plnú chladničku, jogurty a banány (verte mi, keď by mala normálnu matku, tak má doma všetko) .. a veľká väčšina žien aj tak oblieka deti v čínskych obchodoch (extrém? nie, realita) ... pripadá mi to ako predháňanie sa kto má na viac.. bábätko potrebuje hlavne lásku, rodičov, starostlivosť.. vymeniť jednému dieťaťu osem kočíkov je trochu prehnané.. bože, niekedy si myslím, čo som to za ženu a budúcu matku, keď neovládam značky dupačiek, kočíkov, fľašiek, ponožiek.. neriešim..

olienka12
17. sep 2009

zazalienka suhlasim 😉

zucana
17. sep 2009

zazalienka dik...mne vobec nejde o znacku...ale tento kocik sa mi jediny zda taky stabilny a velmi sa mi paci aj dizajn a som bola rada ze sa moze nastavit aj na mamu v sportovej verzii a ze je lahsi ako S4 ktoru som chcela povodne...a viec menej som neskusena tak preto sama neviem na co sa mam este sustredit...
a suhlasim s cim pises...ja kupim jednu vec taku z jedneho obchodu co som vzdy tuzila a je tu velmi drahy ale proste tuzba je tuzba a ostatne co bude babo potrebovat a uznavam organicku bavlnu...
a tu v IT je uzasny obchod PRENATAL a ked si clenkou mas zlavy a su tam uzasne ceny...rozumne 😉 a robia aj kurzy pre mamicky

marushka
17. sep 2009

som stvrdla pri telke...

zazi pravda...preto ja občas seknem sekáč 😀

čo do kočíkov - napr. všetky tieto skvelé new výdobitky, majú športovú časť polohovateľnú v celku!!! čo je na nervy, keď si ešte predstavím ten rozmer....ja som preto zrušila quinny, lebo asi ťažko tam v dvoch rokoch nacpem v zime svoje dvojročné dieťa nehovoriac o tom, aby sa tam aj vyspalo...

niektoré tieto kočíky sú dobré na brúzdanie v nákupnom centre, ale nie pre pohodlie dieťaťa...a v zime v snehu sa s tým neuživím, navyše keď mu cez "vylepšenú" striešku ešte aj fúka dnu... 😝

preto rozmýšľam nad niečím tradičnejším a tiež by bolo fajn, keby ma to finančne nezabilo... 😉

zazalienka
17. sep 2009

zucana ja tiež kade chodím tade sa pýtam.. všetkých kamošiek.. čo je vhodné a čo nie.. každá jedna mi povedala, že nemám vrážať veľa peňazí do najmenších veľkostí - 50, 56.. bábätko z toho veľmi rýchlo vyrastie.. niektoré veci ani neoblečie.. veď prvé dva týždne len papá a spí.. kočík je podstatná vec, ja som chcela maxi cosi mura, ale keď som zistila, že má len takú slabulinkú vaničku a pýtajú za neho 700 €, skoro som odpadla.. ďalší favorit? quinny speedy.. naživo? 30 cm široká (alebo úzka) vanička v tvare piškóty, kde nedám ani bábiku.. môj názor je pre zimné bábo normálny kočík, ktorého Ti nebude ľúto keď ho nejaké auto oprská od snehu a soli a potom kúpiť kvalitný šporťák.. jeden a poriadny.. ver mi, keď nebudeme mať to šťastie a nebudeme dobre dlho kojiť, tak 100€ mesačne ide na mliečko, ďalšie na plienky, a najnutnejšie veci.. čo na tom keď je bábo samá značka 🙂 možno sú moje názory choré pre niekoho, ale pohybujem sa medzi rôznymi ľudmi.. to sú len skúsenosti..

bebel
17. sep 2009

Zucana a jané nomad si už videla, skúsila?
Kamoška ho má a nedá naň dopustiť.

Zaza : Hmm, tak takto som to aj ja najprv brala : kočík musí vyhovovať v prvom rade Tebe, ale nemusí vyhovovať dieťaťu..... ale to som najprv také problematické dieťa musela mať, aby si na takúto múdrosť prišla.
Nájsť kompromis a prienik spločných potrieb aj pri takej zdanlivej banalite je niekedy zložitejšie ako by sa mohlo nezainteresovanému človeku zdať.
Keď ti dieťa vreští v kočári až je modrofialové a nezaspí ani po 3 hodinovej prechádzke...urobíš čokoľvek preto, aby konečne sklaplo a spalo.

A finančné zabezpečenie rodiny je o schopnostiach a postojoch, resp. prioritách jedincov, čo si ju založia...vo všetkom jestvuje Gaussova krivka, ľudia sú schopnejší aj menej obdarení.

Btw dnes je už aj tak takmer všetko Made in China....,ale v textile je rozumné dbať na kvalitu materiálu, predsa len to nosíme na holej koži. 😎 A jeho údržba a teda životnosť je merítkom kvality.Skús kúpiť niečo od Vietnamcov, švihni to do pračky na 60stupňov a potom do sušičky a potom len so zatajeným dychom čakaj aký nový tvar, farbu a veľkosť bude mať pôvodný produkt.
😅

marushka
17. sep 2009

no nič, idem si ja uložiť telo do vodorovna...som hotová aj z mála činností...
a to ma čaká gruntovanie celého bytu, nech mi to neostane na predvianočné obdobie...vrátane skríň a okien a tak...asi si vezmem každý deň jednu miestnosť, aby som tu nepachtila ako slonica... ešteže som upustila od maľovania 😖 😖 😖 ja asi stárnem 😀

tak papapapanec, a dodobrú noc 😉

bebel
17. sep 2009

Mnohé moje kamošky si na zimu kúpili z 2.ruky buď toto hlboké Peg perégo http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
alebo Inglesinu magnum, či vittoriu
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6625235
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5709954
A potom, keď dieťa sedelo nejaké nové, skladné a praktické golfky.

zazalienka
17. sep 2009

jasne bebel.. ja našťastie patrím dúfam k tým schopnejším, samostatnejším .. a viac obdareným zdravým rozumom.. proste je to tak, že sme takí a sme takí.. ja nikoho neodsudzujem, ale ani sa nepovyšujem ani neponižujem.. ja beriem v Tvojom prípade, že píšeš o vlastných skúsenostiach.. okey, neberiem Ti to, rada sa podučím od skúsenejšej ženy a matky.. lenže ja to proste beriem prakticky.. tak ako väčšina žien... od samého začiatku čo to tu čítam proste mám pocit, že ide o to, kto má viac..
pripadá mi divné, keď tu baby riešia, že im je veľa dať 45 € za 3D, aby videli či bábätko má všetko čo má mať, či je v poriadku, ale vzápätí riešia problém, ktorý kočík má lepší design.. opakujem, neodsudzujem, nekritizujem.. to je len môj názor.. ja sama neviem, aké budem mať dieťa.. hlavne nech je zdravé, aj keď by som ho mala nosiť na chrbte.. poučím sa vo beľa veciach, tak ako každá žena ktorá čaká prvé dieťa.

bebel
17. sep 2009

Marush: ja som prepadla hneď po Brunovom narodení sekáču, a to elektronickému....mimibazar je miesto, kde kúpiš všetko a navyše pohodlne z domu....za určite lepšiu cenu, ako kdekoľvek v SR v kamennom obchode .
V podstate Bruno má tak 80% vecí od 3 mesiacov až do dnes nakúpených od mamičiek z MMB. 😀 😝

zazalienka
17. sep 2009

ozi, marush.. dobru noc.. nestarneš, to je únava z hormónov🙂 ja som v pondelok doupratovala a odpadla som ako poleno.. kým som spratala celý byt, aj bábo bolo chápavé a nekopalo.. až keď som zadriemala tak začalo🙂
tak si oddýchni.. pa

bebel
17. sep 2009

Úprimne... ja som rodený obchodník a nezapriem v sebe 1/16 židovskej krvi 😎 takže sa snažím fakt racionálne nakúpiť a vzápätí sa toho zbaviť, keď by to už nemalo spĺňať účel, na ktorý som si danú vec poriadila.
Neznášam "vetešníctvo" a zbieranie vecí, čo by sa mohli niekedy ešte zísť.....(máme také individuá aj v rodine)

Tiež nechápem situácie ako si opísala, ale je to proste asi záležitosť rebríčka hodnôt, postojov a priorít ale i hormónov 😀 ...
a ..... mám rada, ak ľudia nahlas prezentujú svoj názor a človek má možnosť v súvislosti s nimi prehodnotiť svoje postoje.

btw: tak môj chrbát si to pri Brunovi fakt poriadne odniesol 😉 a to prvých 5 mesiacov doslovne dennodenne.

zazalienka
17. sep 2009

presne.. ja čo pol roka nechytím do ruky, to ide preč.. nezapracem si predsa byt zbytočnosťami.. preto nakupujem racionálne a teším sa z každej maličkosti pre bábo.. veľa vecí zdedím po švagrinej, takže neriešim veľké nákupy.. ale začínam pozerať po plienkach, bavlnené aj osušky už mám, aj nejaké súpravičky.. je to nádherné a láka to kupovať viac a viac.. ja sa chystám v nedeľu po 3d na nákup konečne.. aj tak mám v tom chaos čo všetko potrebujem.. a čo ešte nemám.. tak hádam sa krpec ukáže.. a nebude mať prekrížené nohy.. keď sa celé dni vrtí tak hádam nám to neurobí naschvál.. mrzí ma že tam nebude malá, sľúbili sme jej to holt ale mamička je sekera a nepustí ju..

bebel
17. sep 2009

Zaz: Držím palce, nech sa odtají......ja len dúfam, že mi doki povedal reálne, čo čakám...on je strašne proti tomu, aby mamičky vedeli, čo čakajú. 😠 A musím sa priznať, že z toho dievčatka som v úplnej eufórii. 😀
Veľmi som si ho želala.... 🤐
v podstate, všetky problémy, čo sme s Brunom 1. rok mali - som pripisovala tomu, že je chlapec a tí všetko horšie znášajú a sú nespokojnejší.
Veľmi dobre si spätne uvedomujem, že to bolo zrejme spôsobené inými faktormi a vôbec jeho osobnosťou, temperamentom a mojími úplne inými očakávaniami....ale aj tak v kútiku duše dúfam, že tentoraz to bude sladké, spavé a pokojné dievčatko.

zazalienka
17. sep 2009

xixi no aj ja v kútiku duše snívam o dievčatku.. sladkom ružovom volánikovom.. aj keď v podvedomí od začiatku niekde vovnútri cítim, že to bude chlapec.. aj ho tak už dlhšie oslovujem.. ani si to neuvedomujem.. ono v podstate chlapci majú všetko v živote trošku jednoduchšie ako my baby.. ja budem v eufórii v nedeľu až zbadám každú kostičku, chbrticu, ručičky, tvár.. pohlavie bude asi len potvrdenie toho čo si už dlho myslím.. a možno bude prekvapko.. máme v pláne jedno dieťa, hlavne nech je v poriadku.. teda plánovať sa nemá, ale mám 35 tak uvažujem triezvo..

weronikla
17. sep 2009

Zdravim Vas,

ja uz moc neprispievam, nieto casu 🙂 Ale z toho, co som si za poslednych asi 20 stran precitala, ma najviac zaujal tvoj nazor, Zazalienka a suhlasim s tebou. Aj Bebel nevravi od veci. Tak dufam, ze sme schopne a rozumne 😉
A verim, ze vychovame stastnych a spokojnych ludi, ktorym budeme moct vzdy dopriat to, co bude treba a nieco naviac 😉 Aj ja vo svojom okoli vidim, ako niektori ludia musia zit a premyslat nad kazdou drobnostou, ci kupit alebo nie.. Avsak v tomto suhlasim aj s Bebel, ze vopred treba rozmyslat na zabezpecenim rodiny. Ked uz je dieta na svete, je neskoro.

Zelam Vam dobru noc, drzim palce pri vysetreniach a hlavne budte spokojne 😉

olienka12
18. sep 2009

🙂) dobra debatka 🙂) vcera som chodila po optime a bolo mi zle z cien detskeho oblecenia a to doslova... a musim sa priznat,ze veci,ktore mam pre male je 30%podedene, 30%mimiaukcie-minibazar, 30%sekac a 10% tesco vypredaje, takze uplne novych veci malo,ale aj tie,ktore mam z druhej ruky su v 100percentnej kvalite a stave. A verte,ci nie,niektore mamicky tu v okoli na mna pozeraju ako na hroznu osobu,ked poviem,ze mam veci zo sekaca,ze oni by dietatu take neobliekli... ide o to,ze tie vecicky su mnohokrat ani neoblecene,ved vieme ako nakupuju na zapade 🙂)) a ja sa z nich tesim,lebo su nadherne a aj babo bude mat pohodlne a kvalitne oblecko.
Co sa tyka kociarika a postielky pozeram na cenu,ale aj na vybavenie. Ten,ktory som si vybrala ma podla mna vsetko co by mal mat.. planujeme kupit cez ebay aj nieco na korculovanie na jar, pretoze to co tam kupim za 100-200dolarov u nas stoji 25tis.Sk.... a kociarik som si vyberala tak,aby sa dal lahko poskladat do auta,aby som nemusela nosit celych 15kg po schodoch,ale mohla zniest zvlast podvozok a zvlast vanicku/sportak... malo velke nafukovacie kolieska a dalo sa s nim chodit v snehu aj po lesnych cestickach v okoli a aby sa mi tam babo este v maji zmestilo v pohode do vanicky 🙂 a aby to nebolo viac ako 12tis.... tento nas vyjde okolo 8 v pl aj s vajickom 🙂

boncusik
18. sep 2009

dobré ránko tehulky bruškaté 🙂

vidím , že som tu dnes prvá 😀 ráno som musela MM vyriadiť do roboty lebo inak by zase zaspal ako včera 😝

včera ste sa holky, ešte rozkecali, pridám svoj názor naše babenko je vytúžené po 7 rokoch manželstva, 6IVF a 3 potratoch, dala by som mu všetko na svete, už teraz ho nadovšetko milujeme, nie sme najchudobnejší ani najbohatší taká stredná vrstva a preto pred nákupom všetko naštudujem, povypytujem sa kamošiek či je to potrebné a cez internet si urobíme cenový prieskum, a snažím sa nakupit za najlepšiu cenu, niektoré veci si potrpím- chcem aby mal malý kvalitný matrac, dobrú autosedačku, aby mu bolo v kočíku pohldlne, aby mu v zime nebola zima, chcela by som kojit lebo matreké mliečko je prenho to najlepsie a kupovať sunar ide tiež do prašuliek a niektoré veci si vyslovene nepotrpím, náš malý podedil kopec vecí po 4 neterkách takže gro vecí je ružových, nakupila som nejaké chlapčenské k doktorovi a na návštevy ale doma može byt aj vružovom nie 😀
napríklad spací vak mám po neterke ružový, načo budem kupovať modrý ked ešte neviem či v nom vobec bude chciet spať?

takže to je moj názor
😀

olienka12
18. sep 2009

tak teraz som sa presvecila ze moje mimi este tancuje po celom bruchu bombule mam na pravej strane pod rebrami 🙂) nezvyk 🙂)

janka1
18. sep 2009

DOBRE RANECKOO 🙂

zienky ked kupujete a citate KORZAR tak na 3 str. pod nadpisom PREVRATIL SA je moj MM 😖

olienka12
18. sep 2009

akurat citam na webe korzar...je v poriadku hej?

zucana
18. sep 2009

baby dik moc za rady ...ja dufam,ze tiez patrim k tym schopnejsim a preto nemam problem s investiciou a pojdem teda este na prieskum aj s mamou a svokrou...tie maju po dve deti tak snad aspon trochu poradia....
inak jane sa mi moc nepaci a zda sa mi velky...ale uvidim este....a my tu v Padove zasa take zimy ako na Slovensku nemame a videli sme uz taky minifusak 😉
ved este sa ohlasim 😎

janka1
18. sep 2009

JE OLIENKA 😉
mal zazitok 😀

adros
18. sep 2009

dobre ranko

janka, preboha, co sa stalo????

inak, asi ma trafi 😠 tak ja sa ty vypisujem, vyjadrujem k vcerajsej debate a potom nieco stlacim, a cele sa mi to zmaze 😠 😠 😠 😀

janka1
18. sep 2009

no nechapem chudak co , ale na tom useku je strasne blby asfalt a kusok mokra urobi pohromu , ale co uz 😒 plechy to nevrari, hlavne je , ze je OK

k.a.t.k.a.
18. sep 2009

dobre ranko 🙂

zucana tak ja zas dufam ze v BA sneh nebude a bude tepla zima, aspon teda kym neporodim 😝 a ked uz bude po, a kym vylezieme von tak snad pomaly aj jar pride 😅

zucana
18. sep 2009

no drzim palce lebo tie zimy a kalamity v BA som nikdy nemusela...ale zasa sneh na horach milujem 😝
tu inak minuly rok po 10rokoch napadlo na 2 dni snehu a to si viete predtavit...ani do roboty som nemohla lebo vsetci tumaju v zime letne pneumatiky 😀

meggieya
18. sep 2009

Dobre ranko... zazalienka, suhlasim s tebou ... ja som tiez asi moc prakticka a pozeram aj na cenu. Podla mna je strasne vela dat za kocik 25 000,sk. Ale na druhej strane povedzme si uprimne, ak by sme mali vela penazi, alebo aspon tolko , ze by sme si to mohli dovolit, tak asi kazda z nas by si kupila komplet krasnu vybavicku z tych najlepsich znaciek a najkrajsich modelov. Takze kazdy podla moznosti a povahy... 🙂
ja som sa uskromnila z hlbokym kocikom a velkymi kolieskami. Sportovy sme dostali od sestranice, taktiez aj vela veci a postielu. Ale novorodenecne si chcem kupit nove, nejake body uz mam, ale predsa, je to prve babatko nech je v novom. ja si aj tak myslim, ze to dietatko nevnima ci lezi v 20 tisicovom alebo v 3 tisicovom kociku. Dolezite je aby bolo v cistom ergonomickom prostredi, napapane, umyte a lubene... nie?

gucz
18. sep 2009

Dobré ránko
ako sa máte? mne je zasa príšerne teplo 😝 , ja tuším v zime ani nebudem potrebovať zimnú bundu 😀 .

ktohovie ako sa má roxy na tej dovolenke, neviete kedy sa má vrátiť?

adros
18. sep 2009

janka, tak hlavne ze je v poriadku

baby, tiez vas bolieva pupuk? mna od vcera dost boli, mam na mysli horny okraj, je taky akoby navrety. Ked lezim na chrbte, je to ok, ale ked sa postavim, a brucho a napne, tak ma to boli. Je to tym, ze sa brucho zvacsuje a koza sa viac napina?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre