Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

roxy_1
14. dec 2009

ahoj maminky

ti vasi dr. jsou divni ze vam nadavaji za vasi vahu,vzdyt je to u kazde individualni,me dr. nerekla pul slova a to uz mam 13kg nahore 😅

bebel ty jsi akcni zena,ja uz bych tvoje tempo asi nezvladla. 😅 😅

u nas uz probihaji tipy na muj termin porodu,ja si myslim ze maly se narodi az po novem roce,verim tomu,nejradeji bych byla kdyby to bylo se spozdenim az tak 10.1. tak uvidime,to uz snad bude i kuchyn 😀 😀 😀 ja odmitam rodit driv nez budeme bydlet v novem jenze na me to bohuzel nezavisi 😀 😀

k tomu otevreni snazila jsem se prelustit posledni zaznam od dr. v tehu knizce a je tam 2cm to je asi krcek a pak na spicku otevrena,mylsim ze to jeste nic neznamena,jak to neni na 3 prsty tak je to dobre 😀

to ze budou Vanoce mi ani letos neprijde,je tolik jinych starosti ze bych je letos uplne presla 😒

weronyca
14. dec 2009

Ahojte kocky,

no ja som sa prave zobudila taka spotena, tak ako som vyletela z postele - to asi nikdy- aj som zabudla, ze mi nejake to brusko zavadzia 😉 Snivalo sa mi,ze som bola na WC a praskla mi plodova voda- ja totiz este nemam nic zbalene, tak v tom polospanku som vyletela a zacala si hadzat veci do tasky, ako keby som som mala ist naozaj rodit. Potom som sa dako prebrala a ze hupsss to bol len sen.. Ja to asi moc prezivam

krpuch
14. dec 2009

mne doktor o otvarani nic nehovori a v knizke sa moc nevyznam, takze neviem.
vianoce si neuvedomujem vobec, kolace ideme objednat, darceky moc nejdeme kupovat....musime este dokupit veci pre babo, sneh ziadny a kludne by ani nemuseli byt tento rok.

weronyca
14. dec 2009

Krpuch mne lekarka ani lekar tiez nic nehovorili, ze by som bola otvorena , ani v knizke nic take napisane nieje. A zdielam tvoj nazor, ani mne by tento rok sneh nechybal

genialna
14. dec 2009

Ahojte brušká,

ja našťastie spávam povacsine celkom dobre, zobudim sa len max. 1-2x na wc.. Juuuj, ale tak vas lutujem ze nemozte spavat.. 😒 Ved to musi byt hrozne.. 😒
Baby, ja na vahu radsej uz ani nechodim.. 😀 Uz som svojou vahou predbehla MM. 😒 Nastastie to na mne nie je nejako velmi vidno, no takych 16-17 kg do plusu mam isto.. A to este nie je koniec.. 😠

Wero, tu tasku nemam zbalenu este ani ja.. Aj ked si hovorim ze uz by som asi mala.. No mna minule Dr. odpisal tym, ze co stresovat, ze zakladne hygienicke veci mi do tasky nahadze aj MM, len aby som nezabudla na vodu a ostatne mi v nemocke aj tak daju.. Zo zaciatku vraj urcite.

Baby, nevyskytla sa niektorej z vas pocas tehu zlata zila (resp. hemeroid)?? Ja som sa vcera zobudila a prisla na to, ze mne ano.. A som z toho uplne nestastna.. A pritom nemam ziadne zapchy ani nic podobne.. ☹ Na nete som sa docitala, ze sa to moze v tehu stat a pri porode zhorsit.. 😒 Ja uz by som najradsej porodila.. a hned.. cim sa to blizi ku koncu, tym viac sa nejako vsetko na mna lepi... 😖

krpuch
14. dec 2009

ja som tiez mala klud na zaciatku tehotenstva a teraz mam infekciu v moci, bola aj bielkovina, zelezo chybalo...vsetko takto ku koncu.

dadulka2000
14. dec 2009

ahojte kocky,...
aj my sme mali busy vikend,.... celkom som rada ze je pondelok, mala na 3 hodky v skolke a ja balim balicky, pisem karty. 😀
este ma caka pecenie do prace - lebo vo stvrtok som uz tam posledny krat,.... spojila som to zaroven aj s Xmas party. 😎

no to vam poviem to bola zase noc.
uz asi 3 den nam len tak z nicoho nic zvoni telefon - ale len jedno zazvonenie a ticho opat. zacina to vzdy presne o 1.21 rano. dnes sa to vygradovalo na 5-6 prezvoneni a o 2.30 som to musela vytrhnut zo zasuvky 😠 . nasrata,.... a zaspat som nemohla do 4.00 rano. aj tel. linka je nejaka chlaplava zrazu - co sa na nas niekto napichol??? 😝
dnes to za ulohu mm riesit z bt spolocnostou. tak som zvedava,.....

no idem pokracovat,.... drzte sa zatial.
ps petka uz si doma?? tak sa ozvi ak ano 🙂 sup sem s pikoskami

dadulka2000
14. dec 2009

Genialna,... tasku ani ja nemam,.... to ma cas 🙂, to zvladas nahadzat aj keby prisli kontrakcie.
my ideme na sviatky cca 4 hodky od domova, tak si uz budem musiet zobrat par veci - pre istotu 😀 so sebou.
a tie hemoroidy su ozaj bezna vec,.... po porode sa to u mna objavilo prvy krat,..... a po case to ustupilo. tak neboj.

weronyca
14. dec 2009

Genialna, tak so zlatou zilou som zacala bojovat aj ja, uz asi tyzden..Ale musim si zaklopat, uz je to na ustupe. Davam si klasicku mast na hemeroidy. Tiez mi vybehla z nicoho nic. Len ma lekarka nastrasila, aby som si ju doliecila, lebo,ze pri porode (pri tlaceni) to moze byt troska problem.. Ale s tou mastou sa mi zda ze to bude OK..Inak bola si na vecierku? ako bolo?

bebel
14. dec 2009

Genialna, bohužiaľ moja kamoška má problém s hemeroidmi po 2. tehu už stále.....
😖 zvažuje operačný zákrok.
Wero ...nabal si veci do skrine do tašky a choď to ešte dospať.
ja som dnes zúrivá.....môj pôvodný plán na dnes je totálne nabúraný.
Volala som na hematológiu, keď som sa dovolala asi na 5. krát , tak ma ešte sestrička skúšala ešte viac vytočiť svojou aroganciou....a tým, že či si ma dajú pod stromček, keď chcem teraz vyšetrenia, ktoré mi nariadil lekár.
Samozrejme do 13,00 mám prísť osobne pre termín na vyšetrenie....
Všetko mi dnes padá z rúk, rozbíja sa (ako chcem ešte narýchlo upiecť korpus 1 zákuskov..)
Celé dnešné ráno je mizerné..a len som viac nasrdená.
Grrrrrr, asi ma dnes šľahne......zo všetkého, som ako tikajúca bomba.

ivv
14. dec 2009

ahojte brusenka 🙂

genialna, ja som mala problem s hemoroidmi asi v II. trimestri. ja celkovo mam problem sa "vyprazdnit" aj napriek tomu, ze pijem vela vody, ale dovtedy nic taketo.. takze som si kupila taku homeo mast a poctivo mazala a trocha mi to ustupilo. ale v taske do nemocky mam pribalenu aj tuto mast. pre istotu.

bebel, teda, ty si riadne aktivna. mat taky vikend ako ty, tak ma uz dokopy nedaju 😀.

ja nemam ziadne problemy (klop-klop), ziadnych poslickov, akoby-menzes bolesti, sem-tam mi stvrdne brucho, ale to citim len taky tlak. normalne sa bojim, ze sa moja maternica nepripravuje dostatocne a ked ma chytia porodne bolesti, tak budem revat ako tur!

inak na prvu poradnu do nemocky idem akurat medzi sviatkami, a to uz budem mat zacaty 38 tt,nie je to neskoro?.. 😕 😒. trocha som z toho nervozna, lebo posledny uzv mi bol robeny v tridsiatom tt. mala kopka, ale taaak strasne ju chcem vidiet! 🙂

weronyca
14. dec 2009

Bel, len sa pekne nadychni a kasli na daku nervoznu sestricku. Mna by to sice tiez vytocilo ako sa poznam, ale este sa ti nebodaj dvihne tlak a skoncis v nemocnici 😉 Musime byt teraz kludne- i ked z vlastnej skusenosti viem, ze to nejde. Ale snazit sa, snazit sa.

krpuch
14. dec 2009

ako sa tie hemoroidy prejavuju...?

minitrouble
14. dec 2009

baby - diky za odpoved 🙂 no vsetci okolo hovoria ze to tiez na mne neni vidno ze mam len brucho a ze inak nic nevidno....tak ma to zacina uz serkat ten doki ...chvalabohu uz tam idem poslednykrat a potom uz budem chodit k porodnicke - tej to je jedno
bebel - no mne praveze na to moja porodnicka povedala ze to nie je dobry nalez (pred 2tt) ze aby sme este aspon do konca roka vydrzali - totiz pri romi som prenasala a otvorila som sa az po vyvolavacke ...no tak uvidime ze ako to dopadne tentokrat 🙂
bebel - ja som tiez silne anemicka a tiez som mala komplet rozhaseny krvny obraz (mam) pri poslednej kontrole...tak ma poslali na hematologiu - ale ja sa tam liecim uz od 13tich takze som to vybavila este v ten den - doki mi zvysila davku zeleza na 2 tabletky denne co mi sposobilo po tyzdni uplne brutalnu hnacku - doslova som si presr... celu noc a myslela som ze rovno aj porodim na tom zachode ....tak vela stastia na hematologii prajem
...ja mam uz z tej krvi nervy lebo pri romi sa mi pri porode porusila zrazanlivost krvi a keby mi nenamiesali daky specialny roztok v tom spravnom pomere tak by som to nebola prezila ..hned po porode mi museli davat transfuziu - chvalabohu stacili len 3 flase - ale aj tak som lezala cca dalsich 12hodin s hadicou v ruke - no hrooooza...tak som teraz chcela ze sa nadopujem zelezom a bude dobre ...no ale asi to bude znova boj o zivot alebo co 😖 ...tymto nechcem strasit baby prvorodicky - takato porucha sa vyskytuje velmi zriedkavo 😉 🙂

ivv
14. dec 2009

krpuch, no ja som na to prisla tak, ze som mala staaaasne bolestive vyprazdnenie.. kakala som ako ovecka, len take bobky 😅 no a ked som sa utierala tak som mala taky blby pocit, ze tam je nieco "navyse" a pri sprchovani som zistila, ze na konecniku mam taku hrcku.. a bolo to take citlive. a neprijemne.. tak som zacala mazat tou mastou (aveno sa tusim vola) a pomohlo 🙂

ivv
14. dec 2009

opravujem - avenoc je ta mast, ale bezne sa pouziva mast faktu. ale ja som volila radsej tu homeo mast.

marushka
14. dec 2009

čaute babule....

tak ja som doma z poradne - v Ružinove ešte asi nepochopili princím objednávania na konkrétny čas - dnu som sa dostala o pol hoďky neskôr, sme tam tri baby pekne penili...držíme sa po starom, krčok stále 2 cm, na špičku prsta...špatne mi je vraj len z tlaku na vnútornosti, symfýza po starom, možno ma nakoniec odrodia prirodzene, tak som fakt velice zvedavá...vcelku v pohodičke

píšete o svrbení - my máme genetickú enzymatickú poruchu pečene v rodine, aj mne robili v stredu hepatálky, len kôli svrbeniu a tejto diagnóze, svrbenie môže mať x dôvodov - od aviváže, cez napínanie kože, cukor, pečeň až po závažnejšie ochorenia - treba spomenúť lekárovi, hepatálky nie sú problém dať urobiť 😉 😉 😉

minitrouble
14. dec 2009

inak sa pripajam ku tym ktore uz to chcu mat za sebou ...najma kvoli tomu ze mam doma dalsie male dieta a uz chcem zase chodit na dlhe prechadzky a moct robit uplne vsetko normalne (plavat, cvicit) a celkovo ...moct sa zase hybat ako normalny clovek 😉 .....ked som bola v praci tak mi to ani tak neprislo - ale odkedy som doma na MD+ dovolenku som si docerpavala ...tak ma to kazdym dnom vsetko nejak viac a viac znervoznuje a jak sa to blizi tak napatie stupa 🙂

marushka
14. dec 2009

ani vás nestíham čítať dnes, ste sa rozšupli 🙂

inak neviem kto sa pýtal, ale aj ja som bola prvýkrát na poradni v nemocke až minulý týždeň, takže asi aj ten 38 tt je v pohode...každý doki to asi inak stíha 😀

zlatá žila - ja na začiatku otras, potom celé tehu nič a v sobotu - no vitaj...takže krémik 😝 😝 😝

bebel - plne ťa chápem, mňa iež niektoré veci pekne dvíhajú do výšok, teraz paradoxne v poslednom čase poklídek, asi som pochopila, že s nervami na drátku sa aj tak nikam nedostanem, ale sama seba poriešim raz dva, len blbosť inej ľudskej bytosti ma naďalej privádza na pokraj šialenstva a krajnej zúrivosti 😝

marushka
14. dec 2009

jáj a aby nestačilo, že som rada, že guľato dokážem zariadiť a stihnúť všetko okolo seba vrátane zabezpečenia pekných Vianoc - tak celý víkend rozoberáme kiahne v okolí, som vyčerpaná...nič moc teda 😝 😝 😝

krpuch
14. dec 2009

ivv dakujem za info 😉

lopezka
14. dec 2009

ahojte tehulky 😀
od piatku somtu nebola ....ako som uz pisala, mala som navstevu .....segru s muzom a 1 1/2 rocnou Sarou ........no sranda bola, mala je uz taka ukecana a tolko energie ma, ze az 😀
7.cast Bambulky o cukrikovej chorobe sme pozerali nespocetne krat, ale stale jej nemala dost 😀
v sobotu sme boli spolu v Ikee a Avione ( konecne uz mam matrac do postielky 😉 ) a vecer sme este boli na vianocnych trhoch v starom meste ......super bolo,akurat ze veeela ludi ......a aj dost zima,esteze sme boli naobliekani 😀 .......vcera ked odchadzali, bolo mi hrozne smutno, teda hlavne za malou 😅 je to sranda, ale hentake male deculo aj ked ta uplne vystavi, zaroven doda hrozne vela energie 😀 😎

dnes som bola na testoch na toho streptokoka,vysledky budu o tyzden, tak som zvedava 😠 vo stvrtok uz idem na antolsku k lekarovi .... uvidime ako dopadnem 😠

idem este povesat pradlo a potom vyrazim zase mimo domov na 2 dni ......idem k druhej segre za deckami ....zaniest mikulasa a zaroven aj jeziska 😀 kedze okolo vianoc uz nebudem nikam cestovat 😀

lopezka
14. dec 2009

ozik, aby som nezabudla ....v piatok som pisala Petke sms .......tak vas vsetky pozdravuje, vraj sa coskoro ozve ......a vsetkym babatkam v brusku posiela pusu 😀 😀 😀

marushka
14. dec 2009

xixi, roxy, som si všimla, keď teraz dočítavam, že máme krčky v rovnakom stave 🙂 🙂 🙂

genialna
14. dec 2009

Wero, na vecierku som bola. Bolo super..
Ivv, ty si bola??

Takze so zlatou zilou nas tu bojuje viac.. Mna toto tehotenstvo doraza.. Nikdy som nebyvala chora, k lekarke som isla raz za svetovy rok a teraz mam pocit, ze tam mozem sediet stale.. 😒 Clevek by ani neveril co vsetko sa na neho moze "nalepit"...

lopezka
14. dec 2009

a s tou zlatou zilou mam problem aj ja 😖 😒 ......raz to nemam, inokedy uplne zdurene .....no horor 😢 neviem, od coho to zavisi 😒

zucana
14. dec 2009

babce a tu zilu ste zistili ze mate krvicku alebo aj nahmatom len tak nahodne 😕

ivv
14. dec 2009

genialna, nebola som.. to uz pre mna nie je 😅 napapat by som sa aj sla, ale kedze to posledne roky je v casti, kde sa neda moc sediet, len "stylovo" postavat pri barovych stolikoch.. tak neviem, asi by som tam nevydrzala 😅
rolincka vraj afektovala, cmoro zaspieval par prebratych a zo dve svoje piesne, a siel prec 🙂 🙂

ivv
14. dec 2009

tisko zavidim, ze este vladzes 🙂
takych je tu este dost, ze kocky?
ja som vecer uz total lazar 😠

weronyca
14. dec 2009

zucana ja nemam krv ale mam pocit ze mi narastol chvostik 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre