Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
12. feb 2010

Ahojte idem sa pochvalit,za 5 tyzdnov co sme doma sme pribrali 1635g dr.nas zvozi,ze vela,ale zaklad ze maly je ok a spokojny. Kojim a dokrmujem papame kazde 4 - 4,5 hod. a sme spokojny obaja. 😉

olienka12
12. feb 2010

oh boze to mi je hroznee luto ☹ ☹ ☹ drzali sme im hrozne prsty, neda sa slovami vyjadrit ......
Mirka drzte sa

krpuch
12. feb 2010

my sme znovu pospinkali v noci 6 hodin, ale potom nie a nie zaspat. tak sme sa trochu potrapili. teraz cvicime na brusku, k doktorke ideme v utorok, dufam, ze bude vsetko ok
Mirka...tiez mi je luto, co sa stalo

roxy_1
12. feb 2010

Mirka tak to je mi velmi lito 😔 😔 kdy se konecne dockate miminka?to neni fer,kde ma pak clovek brat silu na to jit do dalsiho pokusu 😔 😔 drz se ☹

janka1 ja si rikam ze jsi se nam tu dlouho neukazala,asi si vychutnavas malickeho jak to jen jde 😉 🙂

my s tim spanim to mame tak vselijak,maly je sice nauceny uz na nocni rezim od zacatku ale moc nepospi,tuto noc mi to protahl z 2 na 2,5 hodinky tak je to lepsi 😀

weronyca
12. feb 2010

Mirka aj mne je to velmi luto.. ☹ Vsetky sme na teba mysleli, aby ste to dotiahli do stastneho konca.. Snad ak sa este podari- do tretice vsetko dobre. Drzkaj sa ..

antoniab
12. feb 2010

mirka starsne mi to je luto tak som malej drzala palecky a tesiala sa ked si pisala ze pribera 😔 vela vela sil 😢

janka1
12. feb 2010

tak som 😀 tu
roxy neuveris,ale myslela som dnes na teba 🙂
co sa tyka nas , mame sa super a ako pises roxy uzivame si jeden druheho 🙂
vela cestujeme nakolko chodim do prace este co to porobit, ale uz koncim 🙂

reflux mame aj my, ale odkedy davam malemu biogaia tak je to uplne super grckame tak dva krat do tyzdna , inac OLIVER je uzasny smejo 😀

minix
12. feb 2010

JAnka, nad biogaiou som uvazovala aj ja, ale je tam napisane, ze je to od troch mesiacov- davas to oliverovi uz teraz?

janka1
12. feb 2010

minix ano davam mu to uz dva tyzdne 😉
dr. na gastre mi povedala, ze je to BIO nevidi dovod to nedat a ona to odporuca od narodenia 😉 naozaj sa nam vsetko odvtedy zmenilo , myslim tym crievka, stolica , grcanie je to uplne iny cloviecik 😵

antoniab
12. feb 2010

aj mi davame biogaiu od mesiaca inak na ceskych kvapkach je napisane ze sa mozu uzivat od mesiaca na slovenskych ze od 3 😒
a nasa mala sa dnes pokakala 2x tak dufam ze to bude uz len a len lepsie 🙂

zucana
12. feb 2010

baby neviete poradit?
mala skoro vsetko vygrckala dala som jej jest vygrckala potom po zobudeni vygrckala zrazene....teraz som jej dala a vygrckala...drzim ju na sebe aj 30min pred ulozenim .ma to prvy den a nicneobvykle som njedla...

janka1
12. feb 2010

zucana skus to este sledovat.ale vyzera to na reflux 😒

zucana
12. feb 2010

jani a aj ked to do vcerajska vobec nemala?

olienka12
12. feb 2010

zucana moze byt, my sme 4 tyzdne boli v pohode a potom zacali problemy...

zucana
12. feb 2010

oli a co robite?a cim mozem navysit postielku?

petronelka77
12. feb 2010

Ahojte maminy,
dlho som tu nebola, ale obcas vas aspon precitam 😉.
Pridala som par fotiek maleho, je to nas maly zlaty pokladik 🙂 .
Prajem pekny vikend.

janka1
13. feb 2010

zucana nas to chytilo pred dvoma tyzdnami, resp. sa to ukazalo ....ja som to uz davno tusila, ale dovtedy to bol skryty reflux a postupne to vychadzalo napovrch.....skus si vsetko o refluxe precitat na nete je tu vela dobrych rad 🙂 take zakladne su napr. vyvysena poloha pri spinkani , ale aj papkani a vobec pocas celeho dna , je dobre ho mat v autosedacke, alebo lehatku no samozrejme nie cely den a nie ked spinka to len na spestrenie ked je hore , aby si ho nemala vkuse vo zvislej polohe na rukach 🙂 menej prudke pohyby resp. ziadne s babatkom, skus davat papat po castiach nie naraz a nechat poriadne odgrgnut , mozes aj ten NUTRITON pouzit je to taka kasiska zo svatojanskeho chleba na zahustenie materskeho mliecka , alebo UM je uz hotove ako antirefluxove/ teraz neviem ci kojis alebo nie/ podla toho si vyber 😉
nam velmi pomohli kvapky BIOGAIA takze aj to mozes kludne 😉
vela sil a trpezlivosti prajem 😉

janka1
13. feb 2010

aha a k tej postielke 🙂 skus poskladat pod matrac deku 🙂 😉

my sme boli aj na gastro a dr. nam predpisala na 10 dni antimykotika a po druhej davke nam svrackanie ustalo , teraz sa to zopakuje tak max 2x do tyzna aj to len malinko vyjde von 😉

drzim palceky 😵

roxy_1
13. feb 2010

holky tak jak vas tak ctu neni co zavidet....u nas nastesti (tuk tuk) nic takoveho neni...nas ale trapi neustale prdiky az s kapkama biogaia je to o neco lepsi,maly place minimalne a par cviku s nozickama a hezky se odprdi,casto vali do plenky sam a jake rany 😀 kolikrat se v postylce jen mrci a tlaci bez jakehokoliv place.... 🙂

dnesni noc byla ale hrozna asi tak od 3. ranni mam naspano tak 2-3 hodinky tentokrat prdiky trapily fest a tak jsem musela stale cvicit s nozickama 😒

pristi vikend nas ceka vitani obcanku,bude to ohromny fesak,mame s HaM komplet s motylkem,hodim fotecku do alba,je v tom k sezrani 😀

janka1 to jako jeste pracujes 😕 😕 kde beres energii?? ja jsem nekdy jako chodici mrtvola a kolikrat s malym nestihnu ani poradne pojist pravidelne 😀

gucz
13. feb 2010

ahojte

roxy páči sa nám to kresielko (lehátko) od FP čo máš v albume, môžeš to odfotiť prosím s malinkým celé? ako to vyzerá, páčia sa mi totiž dva typy tých kresielok a neviem sa rozhodnúť

krpuch
13. feb 2010

my sme nemali dobru noc,malinky mrncal,takze som ako chodiaca mrtvola.priatel bol tiez s nami hore..od pondelka nastupuje do prace,tak neviem,ci sa nebudeme musiet premiestnovat v noci.

minitrouble
13. feb 2010

roxy - aj nam sa paci to kresielko - tiez nad nim uvazujem - ste s nim spokojny? a tiez ak mozes hod foto ako v nom Tobiasko lezi - ma zaujima sklon toho lehatka 😉 ..bo mame doma jedno ale to ma nedobry sklon tak chceme kupit druhe a toto z FP ma zaujalo najviac 😵
gucz - no ja tiez vaham medzi tymto a este tym druhym co nema okolo hlavy tu akoby ochranu ale je tiez do 18kil 😉 🙂

gucz
13. feb 2010

mini presne aj my rozmýšľame nad nimi. I keď MM sa páči aj jedno od graca, ale ... to by sme naň museli asi čakať, tak neviem.

minitrouble
13. feb 2010

gucz - no ja ak dake ine lehatko este kupim tak jedine toto od FP - podla mna je to najlepsie lehatko a lutujem ze som ho nekupila hned - len mne sa nepacila ta povodna farba co mali taka tmavomodra tak som vymyslala a kupila ine - ale tento rok co maju tieto farby s oranzovou tak tie su aj krasne uz 😵

zucana
13. feb 2010

dik baby dnes sme grckali len rano....ked som chcela dat dudel...dala som uterak...uvidime co bude 😎

roxy_1
13. feb 2010

gucz a minitrouble ja jsem s tim lehatkem maximalne spokojena,ma dve polohovani na to vyssi to mam kdyz je maly vzhuru a chce se divat,je v tom ohrome klidny a pak je tam poloha vice na lezato a to mu sklopim kdyz usne.krasne se v tom vyprdi a ma prehled.je to do 18 kg a daji se sklopit nozicky ze je z toho houpaci kreslo.fotecku vam dodam zitra hned jak vyfotim 😉 davam ho do toho kresilka i v zavinovacce,beztak sebou tak nesije abych jej musela zapasat na popruhy 🙂

andykca
13. feb 2010

ahojte....babenky nejake rady na zapaleny prsnik? mozem si dat paralen na horucku? diiikes 😉

zazalienka
13. feb 2010

andy ahoj.. paralen môžeš, ja som brala v nemocke každé dve-tri hodiny, potom som musela už aj čípok.. som mala 39,5 teplotu a prsník červený... no a ľudový recept ktorý sťahuje zápal je vychladený kapustný list priložiť.. ak to neustúpi po paralene, treba na pohotovosť.. ja som brala týždeň antibiotiká..

andykca
13. feb 2010

zaza dik moc...ja dufam ze to prejde...som si supla paralen a vinny obklad (som sa docitala na nete ze aj to je dobre) lebo nemame doma kapustu...

zazalienka
13. feb 2010

mne v nemocke hovorili, že treba odsať mlieko úplne do prázdna, ono sa ho bude tvoriť viac keď budeš odsávať, ale aj na vizite mi povedal doktor že treba všetko dať von.. uvoľniť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre