Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

aurra
7. sep 2010

@zuzkat1 odmerala som jej nozicku a potom vnutro tych capaciek, tie cizmicky z liliputiek co si nasla su krasne, ja tiez take nieco chcem, ale tieto su strasne drahe, ja to vyriesim nejakymi nosenymi z mmb, netreba jej teraz nove, ked v tom aj tak chodit nebude

aurra
7. sep 2010

dnesne prve plavanie babetiek bolo super, malinka bola nadsena a ja spokojna, ze ona bola spokojna 🙂 🙂 🙂

andrejkaz
7. sep 2010

ahojte baby 🙂 my mame akesi zle dni,maly je stale mrzuty,ani chvilu sa nezahra sam,stale mrnci,ked sa co len na chvilu vzdialim a uz ani cez den nespinka tak ako spinkaval,sice 3krat denne ale len 45 minut a ked sa zobudi nevyzera moc oddychnuty 😖

@amisa topanocky protetika predavaju v zdravotnickych pomockach,nie su najlacnejsie a vraj mnohym detickam nesedia 😕 my zatial pouzivame capacky a kym maly nezacne chodit,tak topanocky nejdem riesit...na zimu ak nebude chodit bude vonku vo fusaku a topanocky kupim az ked zacne behat,vsak to nie je lacna zalezitost a detickam tak rychlo rastie nozicka 🙂

andrejkaz
7. sep 2010

@aurra tak sa ti na plavani babatiek paci....asi to aj my skusime uz teraz a zacneme v dalsom kurze,ked to vsetci tak chvalia 😉

aurra
7. sep 2010

@andrejkaz ano bolo super, fakt odporucam, inad dnes sme tam boli s malou Emmkou ona sa tiez narodila v ten isty den ako nasi drobci, no ina nahoda 🙂 a este keby si bola aj ty ... 🙂 🙂

aurra
7. sep 2010

@zuzkat1 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6831094&tab=1 pozeram tie cizmicky a nasla som ti toto na mmb 🙂

andrejkaz
7. sep 2010

@aurra ja som dlho zvazovala ze pojdeme aj my teraz,ale mm chce chodit s nami,aby videl krpca plavat a tento mesiac mu to vobec nevyhovovalo 😖
a planujete potom aj pokracovat dalej,alebo budete chodit len na jeden kurz?

aurra
7. sep 2010

@andrejkaz zatial planujem len tento kurz, a potom mozno ked bude zase vecsia, na jar, neviem, neni to najlacnejsia zalezitost 🙂

andrejkaz
7. sep 2010

baby a aku velkost nozicky budu mat nase deticky v zime?my teraz nosime capacky 18tky a este su nam trosku velke....ste ma inspirovali,tak som uz aj ja zacala hladat nejake topanocky na zimu do kucika,len neviem aku velkost mam pozerat 😕

aurra
7. sep 2010

@andrejkaz ja pozeram 19 tiez nosime teraz 18

andrejkaz
7. sep 2010

@aurra ved to,ze to nie je najlacnejsie...a jedna kamoska mi hovorila,ze oni chodili len na jeden kurz a potom ked sa naucila co a ako s malym,tak chodili uz len sami plavat na plavaren a do aquaparku a tak...tak aj preto sme rozmyslali,ze pojdeme az na jar ked uz bude teplejsie,aby sme to potom aj vyuzili,co sme sa naucili 😉

andrejkaz
7. sep 2010

@aurra vsak mozme dat niekedy stretko v meste aj s malou Emmkou a jej maminou🙂

aurra
7. sep 2010

@andrejkaz hej a este poznam v Priekope dvojicky chlapcov, co sa tiez s nami narodili tak aj ich 🙂 to by bolo zaujimave stretko 🙂

andrejkaz
7. sep 2010

@aurra fiha,to bol riadne urodny den 🙂

aurra
7. sep 2010

@andrejkaz hej to bol 🙂

andrejkaz
7. sep 2010

@aurra no musime nieco vymysliet 😉

aurra
7. sep 2010

@andrejkaz to by som sa tesila

danteska
7. sep 2010

@zuzkat1 stiahnutie Vigantolu ma preventivny charakter iba..ak to neriesim.. 😉
@amisa nema nejake napuchnute,len ta mrzutost dlho trva a teraz teploty tak stale cakam a cakam kedy zubky vylezu a oni nic.. 😖

zuzkat1
8. sep 2010

@danteska mne je jedno aky to ma charakter,ja som celkovo proti tym svinstvam ktorymi napchavaju nase deti, vratane a hlavne proti ockovaniu... no a aj vigantol medzi ne patri a preto ak je co len najmensie podozrenie tak to nedam... pockam si na nove balenie, vraj to uz riesia

zuzkat1
8. sep 2010

@aurra jej peknucke,ale malicke🙂 to je 0-6 mesiacov

zuzkat1
8. sep 2010

@aurra topanky ja iste len nove, ja viem ze este to nie je ako ked chodi,ale aj tak.. ja neviem ci by som jej obula topanky ktore uz nosilo ine babo...asi som divna,ale ona ma vsetko nove... ja v poho nosim veci aj po maminej kamoske a tak,ale malej nedam🙂

certica_3
8. sep 2010

no ja určite čižmy kupovať nebudem , veď ju nebudem ani v suchej zime vyťahovať z fusaku . tak mi radili aj kamošky ,zbytočne vyhodené peniaze . inak malá nosí topánky podobné liliputkám a nie sú vhodné už na začiatok chodenia / názor lekárky /, treba pevnú obuv aj keď teraz vraj američania vravia opak ,ale kto by im veril ak je to tak spoľahlivé ako ich skrachovaná finančná situácia . ja mám topánočky zdedené po švagrinej , pri takých malých deťoch to ešte nevadí , nie sú vynosené ani nejako vyčaptané ,takže nemôžu ovplivniť malinkej nožičky. kupovanie topánočiek stále nových považujem za plytvanie peňazí a aj neekologické . vôbec snažím sa všetky veci dávať opätovne do obehu ,,potešili ma novými kontajnermi na charitu . tam môžem dať veci ktoré už naozaj nemôžem nikomu dať z priatelok . aj ja som dostala veľa vecí . ja sama som rozmýšľala o založení kamenného výmenného obchodu ,videla som to v zahraničí . donesieš čo nepotrebuješ a môžeš si zobrať čo sa ti zíde. len myslím že by bol v Ba problém s priestormi . aj keď by som to riešila ako sociálne zariadenie a mohla sa snžiť o nejakú podporu z fondov , no uvidím.
inak ja som ten Vigantol očuchala a ochutnala a dávam ďalej .

zuzkat1
8. sep 2010

@certica_3 ved uz bude mat v januari rok...to ju nevyberies nech si pobeha ked bude pekne? ja iste ano ved to uz nie je take male mimi a ked mi uz teraz robi krociky s pomocou tipujem ze uz bude chodit vtedy...
ja si vecicky po malej odkladam na druhe mimi🙂 viem ze som asi divna ze pre nu chcem vsetko nove,ale co uz🙂

jitta
8. sep 2010

@certica_3 ani já nebudu malýmu kupovat na zimu boty, mám doma jedny po Adélce, a vůbec nejsou onošené, měla je párkárt na nohách a když mu nebudou, tak to vyřeším nějakými teplými capáčky. Co se týče plavání, tak my budeme chodit od příštího čtvrtka s Adélkou jsem chodila od 6 měsíců do tří let a bylo to super 😀 😀 😀 😀
@danteska malý je taky moc mrzutý, ale má nateklé horní dásničky, takže to budou u nás zoubky, pořád pobrekává a chce se nosti, nechce si vůbec hrát sám, ale noci jsou celekm v pohodě, dnes jsem ho kojila ve 23 hod. a pak až ve 4 hod. ráno, tak to bylo fajn a mezitím byl jednou vzhůru a to zabral dudlík a voda. jsme skoro pořád venku, malej doma brečí,ale jak je v kočárku, posadím ho a kouká kolem sebe a je spokojený.
Zítra máme poradnu, tak jsem zvědavá, kolik už malý váží, na ruce se pronese pořádně.
Za chvilku půjdeme zase ven, půjdeme pro Adélku do školky,tak si snad malý schrupne v kočárku.

amisa
8. sep 2010

@certica_3 s tymi topanockami suhlasim aj stim Vigantolom len nam sa podaril teda nie mne ale musim pozalovat , ze manzelovy vyliat. Ked som bola pytat tak mi nemohla dat. Teraz ze mam o tyzden zavolat ci uz sa da. Inak si poziciam od kamosiek.
Mi nieco kupujeme nove nieco malo pzicane a aj v sekaci nakupujem. Nehanbim sa za to, tiez si myslim ze veci maju byt v obehu. A tie liliputky su pekne ale na chodenie by som ich nekupila. Vela penazi pytaju za topanocky co dieta dlho ani nevynosi, ale bohuzial nemame pokom dedit a mimibazar sa bojim bez odskusania.
Tie kontajnery HUmana? ako to funguje a na co to je? A tie vymenne obchody to co je, nepoznam ako to funguje?

certica_3
8. sep 2010

@zuzkat1 ak bude v januári chodiť a bude dobré počasie / nie ten horor ako keď sme prišli z pôrodnice/ tak potom kúpim ,nie je dobré kupovať tak skoro , niekedy dieťa narastie tak že aj preskočí nejkú veˇkosť . okrem toho vtedy už budú určite aj v zlacnené . určite ju dám chodiť ale zväčša doma , keď bude chudinka v overali bude ako nepohyblivý sumo zápasník
@jitta my sme chodili už od 4 mesiaca do prvého kurzu a teraz od októbra sa tiež idem opäť prihlásiť na plávanie , nech pekne pokračujeme .doteraz bola malá len žubrienka , haha.
@amisa no tie obchody zväčša bývajú v menších mestách , sú pod záštitou sociálnej pomoci a ľudia tam donesú veci ktoré sú ešte dobré a nepotrebujú ich a zase si môžu zobrať niečo čo by sa im hodilo . je to taký výmenný obchod so všetkým možným tovarom -oblečenie ,domáce potreby ... . ja som to videla v austrálii ,minule som to videla v TV že ako sú ekologicky uvedomelý v Japonsku . Humana tie veci požíva na charitu ďalejpriamo ,niečo vraj možno bude ponúkať v second hande a tam získané peniaze použije na charitu . dávajú sa tam vyprané veci
inak aj my sme riadne umrnkaný , u nás ešte nekúria tak kúrime trúbou na pečenie a teplovzdušným rádiatorom . ja sa tým deťom nedivím ,ja mám tiež depku z toho hnusu vonku .

zuzkat1
8. sep 2010

@certica_3 ja sa chystam kupit tiez az potom,ale urcite kupim,lebo sa ju chystam dat aj na sanky ak bude sneh🙂jasne ze v deke ale nozicky musi mat v teple🙂

andrejkaz
8. sep 2010

no ja som prave prehadzala krabice s vecami co mame po mojej teraz 7-rocnej sesternici a nejake teple topanocky tam su,takze tie zatial riesit nejdem,uvidim co bude v zime,ci bude maly chodit a pod.,ale myslim si ze na tych par krokov mu stacia aj tie topanocky co sme zdedili....potom ked uz bude chodit sam,tak mu budem kupovat nove topanocky,kedze po narodeni sme museli cvicit s nozickami,lebo ich mal "vykrutene" z polohy v meternici a este stale mu to trochu vidno......tak mu uz potom nebudem davat vychodene topanocky,nech sa nauci pekne chodit 😉
Inak ja tiez nemam nic proti zdedenym veciam,vela sme toho podostavali po tej mojej sesterke,tak maly donedavna nosil len tie veci,mne skor bolo luto,ze mame tak vela veci,ze mu nemusi ani nic kupovat....ale nejake vecicky som mu nakoniec pokupila,nech ma aj on nieco co je len pre neho 😉 a vecicky budem odkladat pre druhe mimi,prip. pre ine deticky v rodine,u nas sa to tak vzdy robilo,ze veci kolovali 😉

danteska
8. sep 2010

@zuzkat1 ja Vigantol davam,je dolezity na kosti a mal by sa davat do 1 roku.co sa ockovania tyka-moc s tebou nesuhlasim,na Rota-Anedo virusy som ockovat nedala,je to len virusove ochorenie na ktore sa nedavaju lieky,len dietku treba a ockovanie je dost drahe.ale som napr. rada ze do povinneho ockovania zahrnuli Pneumokoka-to by som si bola ochotna aj zaplatit,pretoze to je bakteria velmi odolna proti antibiotikam,sposobuje zapal mozgovych blan a podobne..takze ja som za ockovania.ale je to moj nazor 😉

ja som podostavala veci od kolegyn,aj obnosene a maly ich v pohode nosi..je to vsetko vyprate,a dokonca na spanie mal donedavna dupacky este po mne.. 😀 mne to nevadi ze nema vsetko nove,ale samozrejme som mu kupila aj nove..dnes som mu chcela urobit radost,kupila som mu kocky,take umele,ale jeho nic nebavi,posadim ho a v tom momente lezie vsade 😠 nestiham na neho pozor davat 😒 chudatenko uz sa aj poudieral..

danteska
8. sep 2010

@zuzkat1 no a este som zabudla-ja napriklad maleho veru z kociara nevyberiem...ked je v teplom fusaku,zakryty a necham ho pobehat,potom naspät do uz studeneho fusaka-najlepsie na prechladnutie a choroby..ale to je zas len moj nazor... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre