Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
17. sep 2010

@zuzkat1 jeeeej a vy mate dnes 8 mesiacikov 😉 gratulujem

zuzkat1
17. sep 2010

@danteska dakujem🙂 aj moja mala tmave vlasy,jej sa tak za pochodu menia na svetle🙂

andrejkaz
17. sep 2010

@danteska maly je uzasny na tych fotkach 🙂 my nemame ziadne vlasky,teda mame ale len take jemne a strasne kratucke,jemu od narodenia skoro vobec nenarastli a este navyse su blondave,takze z dialky vyzera ako keby bol holohlavy 🙂 sa vsetci smeju ze bude vypalnik.....

kalianka
17. sep 2010

baby, tak teraz som merala teplotu, maly ma 37,8 po odratani a sopliky a strasne je mrzuty... dost ma to stve, lebo akuraz zajtra je vikend, takze doktorka jedine na pohotovosti.

olienka12
17. sep 2010

@kalianka ak ti mozem poradit,nam lekarka kazala ked zacina soplik a kaslanie davat 2xdenne kvapky fenistil,mozno by pomohli

lili213
17. sep 2010

Ahojte my sme lepsie, len soplik pretrvava. @danteska krasny je Sebastianko 😀 sikulka. Adam sa v postielke nepostavi len na zemi. @zuzkat1 gratulujeme k vymesacninam 😀

Dnes aj tu prsalo, ale teraz je krasne 🙂

kalianka
17. sep 2010

nasla som stranku o buvaní http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne... skuste precitat, je tam viac metod ako naucit dieta buvat.

amisa
17. sep 2010

@kalianka nejde mi to hned otvorit.. 😉
zubky na obzore...cervene dasienka, nervozita..gelik kusok zabrala, nastastie nema teplotu 😕
vidim ze sa tu oslevuju mesacninny takze Hanke vsetko najlepsie 😎
dnes sme kupili krasnu bundicku v bazariku a minuly tyzden tiez..Na zimu sme uz skoro pripraveni. 😀

andrejkaz
17. sep 2010

@kalianka presne tak sme na tom boli aj my pred dvoma dnami.....davala som nasivin do nostka,odsavala sopliky a preslo to velmi rychlo....v podstate dnes uz nema ani sopliky,tak neviem ci to bolo zo zubkov alebo z coho....tak dufam,ze aj vam to rychlo prejde 🙂

zuzkat1
18. sep 2010

@lili213 dakujeme🙂

andrejkaz
18. sep 2010

a kde ste vsetky?vychutnavate si konecne pekny den 🙂 my sme sa dnes vybrali do Bojnic...uz sme sa tam chystali od augusta a stale bol nejaky problem-skarede pocasie,robota a pod.,....tak dnes sme vyuzili pekne pocasie na pekny vylet 😀 maly kukal po zvieratkach jedna radost......
inak sme konecne mali relativne dobru noc-len jedenkrat prebudenie na kojenie okolo 1nej a potom az rano,ziadne mrncanie,plac 🙂 akurat ja som sa vobec nevyspala,stale som ho kontrolovala ci dycha,ked bol tak ticho 😀 ....ale dufam,ze mu to vydrzi a budeme mat uz len taketo noci

jitta
19. sep 2010

@andrejkaz my taky vychutnáváme pěkné počasí, včera jsme byli skoro pořád venku 😀 😀 😀 My měli na dnešek super noc, malý byl vzhůru před 1 a pak ještě před 5 a vstávali jsme v 7. Dnes to taky vypadá na super počasí, tak jen rychle uvařit a hurrá ven 😀 😀

zuzkat1
19. sep 2010

ahojte🙂 vraj sa chysta babie leto tak snad je to pravda🙂 co sa noci tyka, my klasika, dokonca este klasickajsia ako zvycajne🙂 uz druhu noc po sebe sa budi kazdu hodinu🙂 takze sranda... inak mame uz aj my nocnik🙂 ale este ho chcem vydrhnut (predsa len tam budu s holou ritkou🙂 ) a od zajtra ju tam budem obcas davat🙂 je to taky ten co hra ked sa je jej podari cikat ci kakat tak dufam ze sa jej to bude pacit🙂

certica_3
19. sep 2010

no my sme mali hrúza noc , budila sa každé 2 hodiny a potom ešte 1,5 hodiny hore . takže dnes fungujem na zotrvačník . inak zaspávanie s plačom je kolísavé , občas velký plač občas nič , dobre pomohol rituál pred spánkom , hojdám ju na rukách a spievam ,hladkám asi 3-5 minút a potom do postielky .
inak funkcia nočník sa začína zakoreňovať , malá ciká už tak 4 krát denne , hneď ako ju tam posadím a má potrebu tak ciká a blažene sa usmieva na mňa , lebo vie že ju pochválim a pomojkám . každý druhý deň sa nám podarí aj nakakať . no uvidíme .
oblečko na zimu aj ma kompletizujeme , niečo mi ponúkla susedka takže asi to aj bude všetko - dve kombinézy a dve budny , máme aj kožúšok zdedení umelý ,ale zdá sa mi dosť tvrdý .
iank stále len dva zúbky , ostatok dáva na seby čakať , smalou ísť von je dosť náročné , je mrzutá plače v kočíku , dobre je jedine na ihrisku s deťmi a na lavičke s psíkmi .
prajeme peknú nedeľu

lili213
19. sep 2010

Ahojte vcera bolo krasne boli sme v Modre na vinobrani 🙂 Adamkovi stale soplik pretrvava uz neviem co s nim, aj Nasivin mu davam a nic nepomaha ☹ . Kedze ma ten soplik, tak ani nemozem skusit to zaspavanie sameho v postielke. Ale uspech je aj ten, ze v tej postielke dnes prespal celu noc, co sa este nestalo a vascinou spaval s nami. @zuzkat1 aj my mame ten nocnik 😀

jitta
19. sep 2010

@lili213 malej má taky trochu rýmičku, chytil to od Adélky, kapeme nasivin od úterý a tentokrát má jen lehký průběh, jen při kojení v leže trochu chrochtá, ráno jsem mu kápla do nosánku a za chvíli nos odsála a je v pohodě 😀 😀
Nočník taky zkoušíme ode dneška a úspěch je, že tam sedí a nebrečí 😀 😀 ždycky ho tam chvilinku nechám,aby si zvyknul 😉

lili213
19. sep 2010

@jitta maly ma soplik strasny ☹ tecie mu a odsavam mu ho kazdu chvilu, v noci mu netreba odsavat, tak neviem. Aj my skusame nocnik 😀

nella1
19. sep 2010

ako su na tom vase drobce s energiou? 😀 nasa malinka tieto 2dni len raz spinkala cez den a potom uz vooobec nechcela zacala byt straaasne ziva a ryychla ufff 😀

jitta
19. sep 2010

@lili213 krásná fotka 😀 😀 😀
@nella1 malý dneska spal hodinu a 40 minut dopoledne a odpoledne spal hodinu. A půjde večer kolem půl 8 spát. živej je až dost, nevydrží na jednom místě, zatím neleze,ale válí sudy, takže ho pořád někde hledám 😀 😀 😀

amisa
19. sep 2010

😀 baby mi hlasime prve zubky..dnes sa objavil spodny jeden a druhy som nasla na obed..
vz mate teda sikovne deticky , casom hadam aj mi budeme taki sikovni

lili213
19. sep 2010

@jitta dakujem 🙂 @amisa gratulujeme k zubkom 😀 @nella1 Adam spi tiez malo za cely den spal 40 min. a staci mu to.

danteska
20. sep 2010

@lili213 naaadherna fotka,Adamko je na nocniku blaženy 😉 snad skoro vyzdraviete...

@nella1 nooo maly staaaale lozi takze doobeda spi cca od 10:00-12:00 niekedy menej,poobede cca 15:00-16:00-16:30...ale aktivny je až hruuuza 😀

nocnik neriesim zatial,ked maleho posadim na koberec okamzite lozi,takze asi by mi z nocnika usiel 😀 😀

lili213
20. sep 2010

Ahoj no dnes sa nam podarilo 1 krat naplnit nocnik 😀 a uz sa mu prerezava 1 zubok, ma na jasne malu dierku. 🙂 @danteka dakujem no neprotestuje paci sa mu tam sediet, i ked aj on rad vymysla a radsej sa kruti a skace, ale na nocniku pekne sedi.

lili213
20. sep 2010

poculi ste o tom, ze od januara je pozastaveny prispevok pri narodeni dietata ☹ ? mama mi nieco spominala, tak toto je vrchol, idu setrit na detoch, lebo soc. poistovna nema peniaze 😠 .

danteska
20. sep 2010

@lili213 a je to iste uz?ved prave,chcu aby sa rodili deti,prispevok dali aj koli nizkej porodnosti le vsetko je neskutocne drahe...a este pozastavia prispevok..no nech znizia materske a rodicovske,pridavky mozu aj zrusit a hotovo,budu spokojni...sak nech nedvihaju dochodky ale daju tam kde treba a bude mat aj socialka peniaze..toto ma vie vzdy vytocit.. 😖

lili213
20. sep 2010

@danteska no neviem presne mama ,mi len toto spominala ze od januara nedostanu prispevok ☹ , ze sa ide setrit.

zuzkat1
20. sep 2010

@lili213 o tom sa hovorilo ale pokial viem tak to nepreslo

lili213
20. sep 2010

@zuzkat1 to viem, ze nepreslo preto sa pytam ci neviete nieco o tom.

andrejkaz
20. sep 2010

@lili213 mna by to tiez zaujimalo ako to bude,aj co sa tyka dobrovolneho nem.poistenia,kedze v blizkej dobe planujeme dalsie babo.....a teraz som mala matersku len z platu,takze nic moc a ak zrusia DNP aj prispevok pri narodeni,tak si Matejko asi bude musiet na surodenca chvilu pockat 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre