Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
2. okt 2010

@anawi no ako som pisla ten soor asi moze byt aj u nekojenych... neviem... ale iste to nebude nic vazne... ja by som zajtra skusila gazou jemne zotierat tou sodou bikarbonou ako pisu na tej stranke, to jej uskodit nemoze a uvidis ak nezmizne v pondelok mozes este stale k dr....
moja svokra ju drzala na rukach len raz🙂 comu som nesmierne rada,lebo ja jej vobec neverim... navyse mala pri nej stale place pritom je malo ludi ktorym place... dieta vyciti kto je aky clovek🙂 ja sa zo svokrou najradsej stretavam vonku ked kocikujem uspesne sa mi tak dari vyhybat jej navstevam u nas a my k nej nechodime🙂

aurra
2. okt 2010

@anawi taku bodku mala aj moja malicka, tiez som myslela, ze to bude zubok, ale ako to prislo tak to zmizlo, nemusis sa trapit

nella1
2. okt 2010

maminky je peticia proti zniz. rodic. priispevku tak hlasujte a zapojte aj do toho vsetkych z rodiny dajte shaerovat aj na facebook maminkam http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573

zuzkat1
3. okt 2010

@nella1 peticia davno podpisana ale ak by sa vam chcelo mohli by ste napisat listy roznymi smermi zajtra sa posielaju... adresy najdete... v teme kto je proti znizeniu RP, ja som za strajk,alebo aj na www.olifcek.info

amisa
3. okt 2010

@certica_3 no to ako by si o nas pisala, 🙂 tiez nam pri telke anjviac papa a vonku je to podobne. Nastatsie ansa sa vie celkom dobre zahrat aj sama. Uz ani fantazia nestaci co vsetko sa da zlozit spapat otvorit ci stiahnut na seba, ale najnovise som preliezacka ja najlepsie v kuchyni ked robim sa ma zakvaci postavi sa a stahuje teplaky..hehehehehe obcas mame teda doma skoro striptiz z mojej strany. 😀 Alebo ked si neico myslim ze je dostatocne vysoko a je to v bezpeci sup o tyzden nieje.. boze ako nam tie deti rychlo rastu. 🙂

certica_3
3. okt 2010

@amisa kúp si traky 😀 v zime byť s holými nohami je zlé
inak dievčatá dôležité info - náhrada Vigantolu , lebo ten do konca roku s novým kvapkátkom nebude . Je to vitamín D3 od firmy Biomin , môžete pozrieť na internete www.bio-min.sk . teraz večer mi volala moja detská lekárka , sú to síce kapsule ale treba prepichnúť alebo rozrezať / ja tak dávam vitamín E samozrejme predpísaný / a dať do mliečka na lyžičku . Je bez predpisu má sa dávať každý deň .

amisa
3. okt 2010

@certica_3 mne zas lekarka odporucila jeden multivitamin Cebion, inak kto ma mzonost ze v rakusku je dostupna nahrada vigantolu. keby som vedela skor asi by om kupila ten co pises ty..

certica_3
3. okt 2010

@amisa no my totiž berieme dosť veľa vitamínov na predpis kvôli hemoglobínutak by som už nechcela ďalší multivitamín a v Rakúsku ma to nenapadlo zháňať

danteska
3. okt 2010

@lili213 nooo som doma...bolo to dost divna navsteva..moja svokra si mysli ze maleho posadi a on sa pekne zahra.. 😀 takto som pocuvala co vsetko neee a kam nee a chod k maminke.. 😠 a daj ho spat a bude klid..nerozumiem..tesila sa na vnuka,vidi ho raz do mesiaca a je nervozna ked si nemoze vypit v klidu kafičko 😖 no ale svokry su ina tema...
@amisa si spokojna s tou autosedackou?mne ju odporucali a chcela by som si ju ist tento tyzden kupit lebo my mame stale vajicko ale uz nam trcia poriadne nohy 😉

ste tu preberali mooooc veci tak som to konecne docitala.. 🙂

amisa
4. okt 2010

@danteska kukni sem http://www.perinbaba.sk/detska-autosedacka-carr... dopravu sme mali zdarma.
mala sa v nej viezla a bola nesmiene spokojna, v tej posunutej polohe som ju nechala. A aj tam zaspala a nekvickala jej hlava vseliak do bokov. Inak ta tvoja svokra je dobry pripad ale mas stastie ze malu vidi len raz za mesiac, to uz aj vy nejak vydrzite.
@certica_3 ani mi sme nahladali. Este stale mate problemy s krvickou?

certica_3
4. okt 2010

@amisa no teraz sa pridal ešte nedostatok železa takže ráno sme ako v lekárni -samé vitamíny a železo - probiotiká , E, pyridoxín ,kyselina listová , C , železo a teraz sa zase vrátime k D3. no a aobčas ešte homeopatiká na zúbky .
inak sme choručký ,sople nám zacpali nos ani dýchať nemôžme takže odsávame vysavačom , vytierame nos a nespíme celé noci . museli sme tento týžden aj plávanie , už nech to je za nami ☹
tatino išiel na dovolenku takže som tu iba s deťmi tak to dúfam zvládneme fyzicky aj psychicky .

danteska
4. okt 2010

@amisa no ved to potrebujem aby hlavicka bola spevnena..odporucali mi ju tak by som ju zobrala..vyzera dobre 🙂 dakujem za radu..

jitta
4. okt 2010

Ahojky, hlásím se po víkendu. Drakyáda vyšla super, užili jsme si super odpoledne i svítilo sluníčko 😀 😀
Zato dneska je pod mrakem celý den, před chvilkou jsme přijeli z mažoretek, Adélce se to moc líbilo, dokonce už dostaly domů hůlku, aby mohly trénovat 🙂 🙂

certica_3
4. okt 2010

takže kúpili sme ten vitamín D3 ale od firmy Generica , je to to isté ,ide to super narezať a natlačiť na lyžičku . inak človek nevie čo si má myslieť , lekárka tvrdila že Vigantol do konca roku nebude a lekárnička vraj už dostala info že čoskoro dostanú . no vidieť že farmaceuti si robia čo chcú , nie nadarmo sú myslím na druhom mieste v ziskovosti hneď po rope.
dnes sme boli iba hodinku vonku , vonku hnus a malá náladu tiež nanič , tak po nutnom nákupe mini prechádzke šupkom domov .ešte že bol doma synátor , Alica mala hneď lepšiu náladu . niekedy mám pocit že piští iba u mňa ,asi ju nudím . Syn pomáhal aj s večerným kúpaním ,aspoň sa zacvičí na vlastné deti . Keď som mu však ukazovala ako malú pridržiavam keď jej odsávam soplíky to sa mu moc nepozdávalao .Ani tie zvukové efekty čo malá vydávala .
Kurnik už by niekto mohol vymyslieť niečo rýchloúčinné proti nádche ,bol by milionár .No možno už to aj je vymyslené ,len je to asi ako s autom na vodný pohon
No malá už spí , cez deň spala raz 25 minút a potom 40minút , takže snáď bude buvať riadne . Idem večerať a oddychovať , prajem pekný večer.

andrejkaz
5. okt 2010

@certica_3 a ake homeopatika na zubky davas malej?my sm sa dr. o tom tiez bavili,ln sme to potom nejako zahovorili,ale rada by som aj ja malemu nieco davala,lebo zubky nas trapia uz akosi dlho a je z toho dost nervozny a mrzuty 😉

danteska
5. okt 2010

tak dnes bol skaredy den ako davno nie.. ☹ moj maly odmieta papat zeleninu,davala som mu aj polievku uvarenu pre nas-ani to nechce a zacina vymyslat s kazdym jedlom pomaly... 😒 neviem co s nim..okrem piskoty nespapa nic ine z "tuhšich"jedal.. ☹ je ochotny existovat len na milaciku,kasicke a mlieku...ked ho nutim strasne place so zovretymi perami takze nemam sancu nic do neho dostat..ma zmysel ho nutit jest alebo to mam nechat tak a cakat kym to prejde?bude mat 9 mesiacov ale sa mi zda ze nejdeme ku predu ale nejak sa vraciame dozadu a ja som z toho az nestastna... ☹ ☹ poradte mi..

anawi
5. okt 2010

@danteska aj u nas zacina byt problem s papanim zeleniny, ale to bude tym ze ja som jej vzdy mixovala a teraz som jej to zacala len pucit, ze nech si zvyka. To zje max pat lyziciek a to ju krmim hodinu. Dnes som jej to zasa zmixovala a spraskala celu misku za 5 minut. Vidim ze budeme mat velky problem 😒 Nebude aj u vas nieco podobne? Jej vadilo ze to nemala take kasovite, ale tuhsie a s kuskami ktore musela zut v puse.

zuzkat1
6. okt 2010

@anawi
@danteska poznam...moja by bola najradsej keby som ju len kojila🙂 ale ja ju necham tak ked nechce... dokojim a hotovo...snad sa rozbehne...ale moja ani nebola velky jedak... a prave ze ui nas nie je problem konzistencia (ja jej od zaciatku len pucim vidlickou) u nas je problem jedlo... proste to nechce... na obed par lyziciek prikrmu a na olovrant maximalne 1/5 bananu aj tu je ochotna zjest len tak ze si odkusuje... takze sa da povedat ze na 99% je kojena...

zuzkat1
6. okt 2010

@certica_3 ja som dnes volala endokrynologicke... a ta povedala ze vigantol nech nedavam... (ja som nedavala napriek tomu ze pediatricka povedala ze moze) endokrynolog jej zobral krv a teraz cakame na vysledky ze ci ho vobec este potrebuje a ked ano tak nam da recept a mame si ho ist vyzdvihnut do heinburgu... vraj tam je nejaky liek presne ako vigantol len iny vyrobca... ale ze nevadi ak teraz 2 mesiace nebude brat (mesiac uz neberie a este mesiac kym budu vysledky krvi) ze ma zasoby z leta🙂

danteska
6. okt 2010

@anawi minuly tyzden sme boli u svokry,nema mixer tak som zobrala pohariky a tam su kusky zeleniny..tiez som zacala pucit vidlickou a nema to uspech..ale asi sa mu nieco sprotivilo a nechce vobec..dnes som mu skusila dat len troska vianocky-druhy krat uz pusu neotvoril..urcite je problem konzistencia ale u nas asi aj ze nechce nic nove vyskusat..hneva ma to,krmenie trva tiez hodinu,vsetko je spinave-uz to ani nejak extra necistim-sedacku myslim.ja som uvarila mäsko a zmixovala,zeleninu len roztlacila..skusim zajtra uvarit a vsetko zmixovat...
@zuzkat1 tiez myslim ze to proste nechce..donedavna maly spraskal zmixovane2 mensie jablka,cely banan a niekedy este pol broskyne,alebo hrusky..teraz nezje ani pol poharika vyzivy...tiaz dufam ze sa to rozbehne..on nie je ani taky ze pred nim jem a pyta si.ja jem a on sa ani nepozera... ☹ snad sa to zlepsi..

jitta
6. okt 2010

Ahojky
@danteska asi nemá smysl nutit, ještě by se mu to třeba víc zprotivilo, chce to asi jen zkoušet.
Já dneska ukílzím, prala jsem koberec v obýváku, co máme pod stolečkem a vytírala celý byt, malej stále neleze,ale válí sudy po celém bytě a nebo se plazí, tak pro dobrý pocit, že máme čisto 😉 😉 malej už hodinu a 3/4 spí, tak se mi dobře dělalo 😀 Až se vzbudí,tak půjdeme ven.

zuzkat1
6. okt 2010

@danteska moja nikdy este nezjedla 2 jablka.. ani polku bananu... u nas je maximum...teda bolo maximum pol vyzivy ale tej 125g...to su tie najmensie pohariky

zuzkat1
6. okt 2010

@jitta hodina a tristvrte?🙂 to je super... moja tak spi v noci🙂 ale aby som bola spravodliva posledny tyzden sa budila len 3x ale dnes zas 5x...tak uvidime ... von? tu prsi☹ zas... uz je to unavne stale len doma byt..aj ked malej to vyhovuje

danteska
6. okt 2010

@jitta ved prave sa bojim ze sa mu to sprotivi uplne.. ☹ a tak som sa snazila vyvarat mu zeleninu,pohanku,spenat...ach jo... 😖
@zuzkat1 tak to ozaj malo spapate..ale asi to tym detom staci,nie? mozno ja stale ocakavam viac ale jednoducho mu to staci a sam vie kedy ma dost..

danteska
6. okt 2010

@zuzkat1 u nas krasne svieti slniecko..poobede musim do mesta tak maleho postrazi moja babka..to je moja babysiterka 😀 😀 😀 chuda,ma skoro 80 rokov ale maleho rada pokocikuje.

zuzkat1
6. okt 2010

@danteska no asi staci...neviem... mozno jej staci mliecko... ked ona je taky krpec asi vela nepotrebuje..
aj moja babka by rada kocikovala,ale ona je v DS a ja v BA... a navyse moja certica sa nerada kocikuje takze je to v zdy na mne,lebo iny si netrufaju... ze place... ved aj mne place🙂 a co mam robit... 😔

danteska
6. okt 2010

@zuzkat1 no maly bol tiez taky ale teraz sedi ticho ako pena v kociari 😀 😀 pokial sa mu zadok vezie je dobre.ale ked sme len na dvore tak sa po chvilke nudi..asi malej staci mliecko.no nechcem sa tym uz trapit..kazde dieta je ine..budem skusat zeleninku,alebo mu dam na chvilu pauzu a potom sa k tomu vratime..neviem..

zuzkat1
6. okt 2010

@danteska ja jej ponukam kazdy den ale ked nechce tak nenutim... dnes som dala prvykrat aj desiatu...ze snad ked bude mat trikrat prikrm tak zje dokopy viac... zjedla asi tretinu tej malinkej vyzivy... co je uplne ze vela🙂

danteska
6. okt 2010

@zuzkat1 tak to je super 😉 😉 jaj drobci zlati..si ma trocha ukludnila..lebo ja som potom dost nervozna..chcem pre neho to najlepsie,snazim sa..a on takto zlaticko 😒

jitta
6. okt 2010

@danteska vůbec se tím netrap, jen zkoušej nabízet 🙂 🙂 Když bude mít hlad, tak se nají 🙂
@zuzkat1 jo, malej mi teď pěkně spí, každé dopoledne spí minimálně hodinu a půl a odpoledne pak už jen kolem 30minut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre