Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
16. dec 2009

katka aj ja by som to uz chcela mat za sebou, ale citim,ze ja pojdem este pekne po termine.. Navyse brusko mam vraj stale dost vysoko.. My stromcek staviame az na stedry vecer a vyzdobu robime dva dni pred.. tak si vies predstavit aka ,,vianocna" atmoska u nas panuje..aspon ze mam adriku a poslala mi krasne vianocne pesnicky-tak sa len ladim🙂

katka22r
16. dec 2009

noo my byvame este u nasich tak musim troska aj podla nich...vcera som bola na spovedi tak musim posluchat 😀 najprv som myslela ze nepojdem toho roku ale nakoniec som isla🙂ja mam brusko tiez vysoko takze ani naznak aby sa mi porod mal zacat skor alebo coskoro...a ako nizko vlastne spadne brusko?inak babenky necitite niekedy pohyby akokeby az dakde pod bruskom este nizsie?mne sa zda ako keby az dakde pri vagine....ale mozno to je len taky blby pocit...

gucz
16. dec 2009

babulky aj u vás je tak zatiahnuté??? tu je taký nejaký divný tlak, cítim sa akoby mi niekto sedel na hlave 😀 , tak by som spala..... aj som si kávu spravila a nepomohlo...

weronyca
16. dec 2009

kati tie pocity mam aj ja.. teraz uz troska pomenej ,hlavne vtedy som ich citila ked bol maly otoceny este prdelkov tak som to brala,ze mozno ma kopka riadne dole,ale nepripisovala som tomu nejaku vahu..

guzc ani nehovor, mne dnes ide puknut hlava, vsetko ma boli,ale stale mi je tak,ze by som len plakala.. neviem co je to tam vonku.. nemam rada taketo pocasie..bleeee..nech svieti slniecko,potrebujem dobit baterky 😉

krpuch
16. dec 2009

katka, aj mne obcas az tam dola smatra. obcas to vie aj pekne boliet.
dnes sa necitim vobec dobre...
gucz aj tu je zatiahnute a snezi....

liwka
16. dec 2009

wero, ale ved bude konecne snezit. to prida aj trosku vianocnej atmosky 😀
a gucz, ja mam tiez hroznu chut na kavu, no kym sme byvali u svokry, som si zvykla, ze sa kava pije spolu. a ja som doma sama. nemam s kym tu kavu vypit ☹

katka22r
16. dec 2009

aj u nas snezi a tesim sa🙂))noo ja citim akokeby mi tam dole bublinkovalo....uz ma aj napadlo ci sa neotvaram a nestrcilo tam male nozku alebo rusku ale to sa asi neda co? 😀 ...dufam🙂

weronyca
16. dec 2009

Katka teraz si ma pobavila, davaj pozor, nech ti zrazu medzi nozkami nezacne taka detska rucka vykukat 😀 😀

Liwus tak si dajme kaffe spolu-co ty na to?? 🙂 ja tiez nemam s kym

gucz
16. dec 2009

u nás doobeda svietilo slniečko, potom som sa na chvíľu natiahla keď malá zaspala a keď som sa prebrala, už bola všade tma a šedo.

baby čo ste už na MD a máte staršie dieťa boli ste zahlásiť že končíte rodičovskú? Mne ešte neprišlo rozhodnutie o MD, zajtra sa tam pôjdem spýtať, aj tak mám cestu okolo, no zaujíma ma to

botis
16. dec 2009

no mne ked teraz padlo brucho tak som si to ani nevsimla no potom padlo este nizsie a to uz je rozdiel 🙂
ja mam aj napecene dokonca uz sme aj stromcek postavili, lenze sme u nasich v BA, lebo sa mi to nezadrzatelne blizi, ak do vikendu neporodim tak chcem ist este na vikend domov a potom zas do BA
Ale uz by som to mala fakt rada za sebou, odkedy mi to brucho sadlo tak cakam kazdu minutu ze pobezim do nemocky 🙂 malinka sa mi narodila v 38tt a keby malo ist druhe rychlejsie tak uz je na case aby islo 🙂
zajtra uz idem do Ruzinova 🙂 neviete kedy sa robi posledny ultrazvuk? ja si to nepamatam ☹
inak v BA krasne znezi a uz sa to aj drzi, poobede pojdem s malou von, som zvedava ako bude reagovat, este nevidela sneh 🙂

zuzul30
16. dec 2009

Ahojte!
Čitam Vás pravidelne, ale moc sa nezapájam...no teraz mám jeden problém, preto Vás chcem poprosiť o Vaše názory...Som v 35 týždni a na včerajšom sone mi namerali váhu malej okolo 3200g!!!! A lekár sa vyjadril, že je o tri týžden vývojovo dopredu....A ja mám strach, že ked to takto pojde dalej v 40 týždni porodím nejakého 5 kg valibuka:( Ak ma teda pri tom neroztrhne...Neviem prečo to moje malé tak rastie-ved doteraz so pribrala nejakých 12 kg čo sa mi nezdá až tak vela ☹ Prosím poradte mi či mám začat nejakú dietu, alebo žeby som začala športovat??? 😀

gucz
16. dec 2009

že šmátravá ručička 😀 😀 😀 😀 medzi nohami, katka ver mi, že keby si sa až tak otvorila, že by Ti tam ruka vliezla, tak by si to cítila. 😀

liwka
16. dec 2009

wero, diky za pozvanie, idem si spravit tu kavu 😀

gucz
16. dec 2009

zuzul neboj sa, 5 kg určite mať nebude, moja malá mala naozaj v 34 týždni 2620g. No a keď Ti to povedali len ako odhad ultrazvukom, tak musíš rátať s tým, že sa môže mýliť aj o pol kila dole. Športovanie ani diéta Ti nepomôže.

weronyca
16. dec 2009

Botis kde v BA sa ten sneh drzi?? lebo ja co vidim,len poletuje a hned sa topi ☹

katka22r
16. dec 2009

noo tak to hej to by som aj asi videla 😀 😀 ale isla by cudnym sposobom vonku najprv rucka potom nozka 😀 ja svojej malej vahu neviem ale v pondelok mi ju bude v nemocke vazit tak budem vediet a to brusko je rozdiel je to v zrkadle vidno ked spadne?

gucz
16. dec 2009

katka to budeš cítiť, že Ti kleslo bruško, bude sa Ti ľahšie dýchať a nebude Ti tak tlačiť bruško na rebrá

ivv
16. dec 2009

joj, ale ste sa od rana rozpisali 🙂

babulky dakujem, za nazory, co sa tyka cestovania.. ja to tiez tak citim, ze by som mala sediet doma. viem ze rodit sa da vsade 😉, ale ako prvorodicka to chcem mat do posledneho mozneho momentu v klude 😀 😀

od rana som stihla zbehnut do prace odovzdat vstupnu kartu, kavicku s kolegom, nakup vianocnych drobnosti a navstevu tesca. ja viem, som uplna tapa, ale zmakla som do vozika nalozit dva kartony kofoly, jeden vinei a jeden mineralky, okrem toho kopec orieskov, suseneho ovocia, muky atd. cize ta spotena tehula co pobiehala po danubii to som bola ja 😀 😀
uplne ste ma totiz navnadili na pecenie 😵 urobim aspon vanilkove rozky, aj ked som nemala v plane piect nic, lebo mm sladke neje a .. mne netreba 😀. ale kvoli atmoske napeciem, hehe.
malej som pod stromcek kupila taku rozpravkovu knizku-leporelo a sebe bocelliho vianocne songy. takze teraz tak sentimentalne vianocne pocuvam music a pozeram von ako krasne snezi.. sice nevianocne obedujem cinske rezance, ale aspon nebudeme hladne 😀 😝

botis
16. dec 2009

ja som necitila, kedy kleslo, ale v zrkadle som to hned zbadala. a je mi odvtedy tazsie, hlavne nemozem spat na chrbte
wero v karlovke 🙂 niesom nadsena, ze sa ten sneh drzi, lebo ked to teraz na mna pride neviem ako sa dostanem do nemocnice ☹

ivv
16. dec 2009

inak, co sa tyka tej rucky smatralky, tak bacha, na nete som kdesi citala, ze v pripade, ze je dieta otocene KP a praskne plodova voda, tak sa vraj nesmie pobehovat, ale dat do lahu a cim skor do nemocky, prave kvoli tomu, aby sa babu neprepadla von nozka.. 😲

zuzul30
16. dec 2009

Gucz dakujem, ale asi sa až tak nemýlil, lebo aj prvé baby malo 4 400g a porod bol hrozný-nakoniec mi museli robit sekciu, -takže teraz by som tomu chcela nejako predíst len neviem ako....

gucz
16. dec 2009

zuzul tak to teda nezávidím, také macaté bábo 🙂

weronyca
16. dec 2009

Botis ked si v karlovke nemozes mi ist skontrolovat robosov na byt?? 😀 😀 len srandujem 😀 kde tam si? dokedy tam budes?

andykca
16. dec 2009

ahojte....prave som dosla z neeeekonecnej cesty 🙂 nemam rada ked neviem zohnat to co chcem 😀

bola som v tej porodnici....sice som sa dostala len na ambulanciu ale vyzera to pekne tak milo vsetko....a maju setko nove (aspon to co som videla) a dostala som papier co setko si mam priniest ked pojdem rodit ale este to nemam prestudovane...najviac sa mi lubila teta na informaciach ked som sa pytala kde mam ist a ona ze: Vsak na piate...a ja ze kadial....a ona ze ved vytahom....super nevedela som kde je vytah ale vsak v pohode asi si teta mysli ze ked mam brucho som tam bola najmenej 10ty krat...koza 😀

mimochodom tie pecenove testy mam na rit....takze zajtra idem ku gynciarovi zas....uz 3kraaaaaaaaaaaaaaat tento tyzden..boze ☹ som z toho unavena

adros
16. dec 2009

jooj, andy, tak predsa to malo suvis s tou pecenou? ☹ to ma mrzi, ale dobre, ze ti na to prisli teraz, aspon to este podchytite. No takze si spokojna s PN? Tesim sa spolu s tebou 🙂 A porodny box ti neukazali?

andykca
16. dec 2009

adros no malo to suvis s pecenou...a asik to nebude len take male zvysenie ked hned zajtra ma zavolali k Dr....ale ked ti mam pravdu povedat 3 den po lekaroch - neviem ci ma to nezabije hehe

mnoooo a exukrziu mi neurobili zial...ale mozno nabuduce ked pojdem na sono 😉 staci mi ze tam maju polohovatelne stoly...aspon zatial... 😉

zucana
16. dec 2009

andy tak daj vediet ci so tu tie zlcove kyseliny alebo ci mas vysoke aj AST a ALT a ake mas z tohohodnoty ...
drzim palce 😉

andykca
16. dec 2009

zucana ouki..zajtra tie vysledky obkukam 🙂 dakujeeem

ives77
16. dec 2009

juuuuj Janka srdečne blahoželám a velmi sa držkajte Oliverko je nádherný 🙂 🙂 🙂
Ozaj kočky ste tu ešte taká čo nemáte kočík,či som jediná?
aj mne došli len dnes pred chvílou penažky ale žiadny papier čo sa týka MDešte nie síce ja som na MD len od 3.12 aj unás sneží konečne....no nič drahý odpravil Filipka na karate môžem sa pustit do pečenia 😀

andykca
16. dec 2009

jeziskove...to preto ze nemam chut docitavat.......graaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatulujem Janka 🙂 kraaasa 😉 vela zdravicka prajem..... 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre