Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzul30
13. apr 2010

....baby sú tu aj nejaké bábätká, ktoré nepoužívajú cumík? Ako ich uspávte? Lebo my máme taký problém, že malá dudlík odmieta (a to som vyskúšala asi všetky druhy aké v lekárni mali) ☹ a ked večer začne plakať dokáže sa ukludniť a zaspat len na rukách...pri kojení mi zaspí málokedy, prosím poradte nejaký spôsob ako ju naučit zaspat samu v postielke?

dadulka2000
13. apr 2010

ahojte kocky,.... za nami dalsi krasny slnecny den (tak sme sa premotali vonku a u kamosky)

zazi, jeeeej ja si take cvicenia pamatam,.... a teraz su novsie verzie : "caribbean workout" - podobne na krasnej plazi 😎 . ja som tu v uk tiez zasla na zumbu,... celkom sa to dalo, aj ked ja som aerobikovo skor zatazena,.... nieco musim zacat uz robit,...lebo stale mam 8kg navyse (z 22kg) 😒
Mia - kukni na ebay - tam je plno oblecka na tancovanie pre deticky 😉

ideme sa kukpat,....

maryanna
13. apr 2010

ahojte, my sme dnes boli u tety v KE ktora ma svojrocneho synceka takze som mala trosku zmenu....co sa tyka porodu tak ja som z PO a tiez som zacala normalnym rodit a v hodine dvanastej ma zobrali na cisarsky, a este dobre ze mi nedali vyvolavacku rano ako chceli lebo by tahali tea pumpou alebo kliestami...drzal sa snury a nechcel zist dole, a navyse som mala kratku pupocnu snuru......sice lekar to videl pred porodom na cisarsky ale ja sm chcela ist normlanym tak som sla...ale nevyslo..skoda......
co sa tyka zaspavania, tak o 7 kupanie, potom papanie, a potom polozim do postielky poprajem dobru noc zapnem kolotoc a odidem..do desiatich minut je tuhy.....a cez den mi spi ako anjelik....ked sa rano zobudi tak o dve hodky uz zase spi pod hrazdou zaspi....na styri hodky, potom poobede vonku v kociku a ke nie tak doma v postielke tiez tri styri hodiny....a ecer pred kupanim uz zacina driemat tiez....dokonca ked vstane niekedy rano o pol 7 tak uz o pol osmej zas spi......do takej 11....taky spachtos......je unaveny lebo stale sibrinkuje nohami a rukami, rozprava a vsetko....

alikaa
13. apr 2010

zuzul30 my nepouzivame cumlik, nechcem maleho nanho naucit, lebo je potom tazke odnaucat. A vraj sa cumlikom aj odnauca od prsa, tak nemam potrebu to riskovat. Ja mam to stastie, ze mne pri kojeni maly velmi casto zaspi, takze toto je jeden zo sposobov uspavania, vlastne je to aj ista forma cumlika. Ked vidim, ze je maly uz velmi unaveny (sam od seba nevie zaspat), tak mu dam prso (ako niekto da cumlik) a do minuty zalomi. Dalsi sposob uspavania je u nas na fitlopte. Neviem kedy sa mi podari ho naucit tak ako tu niektore pisete, ze date do postielky a dieta vam zaspi. Mne v postielke zacne mrncat alebo len tak mykat rukami a nohami a nezaspi ani za 2 hodiny aj keby bol akokolvek unaveny.

minix
13. apr 2010

alikaa, tak to budeme asi dve, ani mne sa to zatial nedari sposobom, co opisovali kocky vyssie a o spavom dietati, ako ma napr.maryanna, si mozem nechat zdat, ja mam malu duracellku. Aj ked,...asi ked sa postazujete, tak to na just vyjde. Dnes zaspala o 10,30, zobudila sa s rukotom o 11,08, dostala didu a zaspala, tak som ju polozila na sedacku, bola nervna este, lahla som si k nej a zaspali sme obe a zobudili sme sa az o 13,06. 🙂 To sa mi tusim este nikdy nestalo.

dnes sme skusali kolotoc, a dala som ju k sebe do postele, ale vysledok bol ten, ze kolotoc na strope ani nesledovala a sustredila sa na moju tvar a nech bola unavena akokolvek, oci nezavrela, ale poplakavala. Dostala cmuknut a zaspala ako dudok.

S cumlikom - ja ho pouzivam len ked ideme von a ona je uz oblecena a v kociku a ja si musim este pobrat veci, a to reve ako tur, tak vtedy ho dostane a ukludni sa. Inak ho nema vobec. A pripadne ho ma, ked vyjde z vane a je strasne nervna, lebo tam este chcela zostat. 🙂
Alikaa, nie je ani tak tazke to dieta odnaucit, mam par skvelych tipov od mojho dedka, ktore zatial fungovali na kazdom dietati. 🙂))

minitrouble
13. apr 2010

alikaa - my sme prave odnaucili od dudla romanku a to bola riadny zavislak (aj ked stale mam pocit ze vacsi zavislak bol moj manzel lebo mu to vyhovovalo ze jej dal dudel a ona bola ticho a tak mi branil jej ho zrusit ....no ale jedneho pekneho dna sme boli u kamosky a dudlik sme akoze hodili havovi a odvtedy uz su 2 tyzdne a sme bez dudlika - prvych 24 hodin bolo narocnych ale potom uz na to zabudala postupne a teraz si uz ani nespomenie 😉 🙂
a ja teda zastanca dudlika som - nevidim na tom nic zle ked ma dietatko dudlik .....pomaha to aj v noci aj cez den - obom - babatko je kludne a maminka tiez 😵 😵

nedockava4
13. apr 2010

zuzul, alika, minix....pripajam sa do vasho klubu 🙂
Ja so Zarkou tiez bojujem, co sa spanku tyka....dnes nespala cely den...rano sa zobudila o 7h a odvtedy bola vkuse hore...zaspala o 17:30 na polhodinku do 18h a potom az o 20:15...teraz spinka, ale nemyslim si, ze nadlho, lebo sermuje ruckami aj v spanku...
Co sa zaspavania tyka, tak tiez je to na prsniku (aj ked sa to snazim obmedzit), ale iny sposom proste nevidim, kedze Zarka nechce cumlik ani vidiet a odsate mlieko z flase takisto....proste vkuse len prsnik....uz som z toho niekedy hotova, ale zatial to zvladam...najhorsie to je, ked chcem ist niekam vonku, resp. do obchodu, vtedy je to horor (ak nespi)...ak spinka, tak je vsetko ok...len Zarka ma asi alergiu na obchody, lebo akonahle prekrocime prah dveri, Zarka otvori oci a spusti plac...
...tak teraz radte 🙂 (ale nie, len sa smejem, aj ked niekedy cez slzy)

minix
13. apr 2010

nedockava, ja mam podobne s obchodmi. 🙂 spinka spinka spinka, ale akonahle vojdem kamkolvek (najcastejsie DM, Carrefour), rozdrapi oci a mrnci...vidim, ze nie som sama...to iste, ked sme boli na obede s Bebel...spinkala spinkala, ale ked sme zasadli, ze si objedname, dievcina bola hore, tak som ju musela odist ukocikovat. 🙂)

ja mam zasa vyhodu v tom, ze ak zaspi na noc, tak ten prvy spanok ma tak cca na 6 hodin, to sa mozem spolahnut, potom je to uz horsie.

mala som panicku hrozu z toho, ak sa mi zobudi v kociku, ale uz nemam a viem ze to ide.🙂 doteraz sa zobudila a VZDY mrcala, revala....a dnes sa zobudila, sledovala ma, pocuvala ako prsi, ja som jej rozpravala, ludia na ulici na mna sice kukali divne, ale mne bolo podstatne to, ze si to uzivala konecne aj mala, ked bola hore.

zazalienka
13. apr 2010

minix aj s malým sa už dá ísť v pohode hocikam.. predtým sme vždy leteli s plačom domov a všade som s ním išla v strese, kedy začne vrešťať.. teraz otvorí oči a čumí na svet.. je to taký malý ksichtík môj🙂)

no a v obchode je to tiež divné, keď ideme nakúpiť, ale ja viem prečo.. je mu teplo, je na to veľmi citlivý.. aj keď ho doma oblečiem a kým ja dám tenisky a vyjdeme pred dvere tak mrnčí.. akonáhle je v chlade, tak zaspí aj na schodišti na rukách..

nedockava4
13. apr 2010

minix...no, tak to je super...
Aj Zarka taha vnoci od 20, resp. neskor az do 6h, 7h, 8h, len dnes mala nejaky zly den...bola som ju pozriet, tak uz sa ukludnila a ani ruckami nesermuje...
A rozpravanie s dietatom v kociku...to tiez praktizujem, ale Zarka vydrzi asi tak 2 minuty a potom sa zacne stare zname oblizovanie...a rychlo musime najst miesto, kde sa "mamina odhali a da dcere papat" 😀
No tiez si myslim, ze je to aj podvedomim...lebo ja stale, ked niekam idem, tak si privolavam myslienky, co budem robit, ak....sa zobudi, rozplace...asi sa treba pozitivne naladit uz pred odchodom z domu...

nedockava4
13. apr 2010

tak, maminy...ja si idem tiez lahnut k svojim laskam, lebo rano ma caka kadernicka, tak nech som aspon vyspata...
prajem vam dobru noc a nech aj drobci spinkaju...

gucz
13. apr 2010

ahojte holky
tá moja brušná viróza nebola brušná viróza ☹ 😖 ....... dnes som skončila na pohotovosti a potom na chirurgii, a vykľul sa z toho žlčník zrelý na operáciu 🙄 😒 ☹ . Chceli si ma tam hneď aj nechať, no keďže kojím, tak sa nechali ukecať a dali mi infúzku s tým, že keď nezaberie, tak tam zostávam. Chvalabohu zabrala, tak som domenka pri drobčekovi. No i tak si mám rozmyslieť, či podstúpim operáciu hneď, alebo až dokojím, alebo sa nechám hospitalizovať aj s Mišenkom...... Tak musím porozmýšľať.... zajtra ma čaká obvoďáčka + musím pobehať aj ďalších lekárov (vyšli mi aj zlé pečeňové testy). Potom napíšem viac, zatiaľ papa, idem si pospať

bebel
13. apr 2010

Uff Gucz..........tak to je nepríjemná dilema. ☹
Prajem zlepšenie stavu ASAP.

minix
13. apr 2010

GucZ, to je az take urgentne? Wow, dievca zlate, drzime palce, ani jedna moznost nie je sranda, nech vsetko dobre dopadne!
Drz sa!

janka1
14. apr 2010

jemine Gucz, tak drzim palceky velmi 😒

zuzul30
14. apr 2010

....minitrouble suhlasim s tebou, a tiež som za dudlíky aj moj starší syn ho mal a bolo všetko v pohode, dokonca on bol velmi spavé dieťatko presne ako ma maryanne, ale Elinka je uplne iná....a nech robím čo robím cumlík absolútne nedá ani do úst ☹ a pri prsníku mi nezaspí, lebo mi vždy začne hroze rýchlo tiecť mliečko a ona sa začne rozčulovať, kedže už hladná nie je a chcela by sa len ukludniť....potom to už zachránia len ruky a hojdkanie 😝 ....

preto nesuhlasim s maryanne ako vyššie písala, že deti si mi sami naučíme ako budú zaspávať, lebo každé dieťa je iné, to hovorím z vlastnej skúsenosti....

Gucz držím palce nech ti to čo najlepšie dopadne a nech už to máš za sebou

zuzul30
14. apr 2010

jemine som napísala hrubku jak svet....má byt ..."my sami" ....sorry.... 😅

zazalienka
14. apr 2010

Ahojte, Reni držím palčeky.. ono nie je dobré ani operovať ani neoperovať.. hocikedy sa to môže vyvaliť znova.. a s akútnou hospitalizáciou... veď uvidíš čo na to doktori a aké budú výsledky.. každopádne na Teba myslíme..

bebel
14. apr 2010

Ahojte,
pls baby z PK, pls kedy (dátum v mesiaci cca) Vám prišli tie peniažky z UPSVARu za pôrod a prídavok na dieťa?

minix
14. apr 2010

bel, nám povedala teta z úradu, že to štandardne posielajú okolo 20-eho.

ketkous
14. apr 2010

Ahojte,
Gucz uff to je teda,myslime na Teba...
Nedockava,tak Zarka ma riadnu vydrz byt hore cely den..a nie je z toho nervozna?lebo nasa ked zle spi cez den/co zasadne spi len na cerstvom vzduchu,tak vecer je nepokojna a riadne vystraja. 😖
Co sa tyka cumlika a roznych polemik okolo toho,tak ja som na zaklade svojej materskej intuicie usudila,ze ho budem davat a vobec ma to netrapi... 🙂 pouzivame ho len pri zaspavani,potom ho vypluje...ak sa zobudi a mrnci,tak jej ho znova supnem a je tisko 🙂
Verim,ze sa neskor odnaucime...teraz to neriesim.
zelam pekny den,nam tu dnes riadne prsi

drobec123
autor
14. apr 2010

ahojte, bebel dostala som ich 15teho ak ti to pomoze
inak sa mame fajn, uzivame si to aj ked teda ako vacsina z vas aj nasa sama nezaspi aj keby cigancata z neba padali. posledne dni je pekne umravcana cez den - zmena pocasia 😒 ale v noci spinka krasne od cca 20.00 s dvomi prestavkami na papanie do cca 6.30. cez den toho vela nenaspi a co je prekvapive menej v kociku ako doma v postielke. takze sa vela nosime, hrame, rozpravame, placeme a sem tam nervacime lebo sa nudi 🙂
dnes ideme na poradnu a ockovanie, rotavirusy nedavam ale aj tak teda trosku trpnem aby to mala zvladla.

tak co baby ake bolo prve plavanie v PK ? som zvedava ja by som chcela zacat v maji.

minix
14. apr 2010

drobec, ako keby si o mne pisala. 🙂))

prve plavanie mame dnes o 14, napiseme potom s bebel, ako sa nam pacilo. 🙂)) mysli na nas, moj posledny raz tam bol katastrofalny.

drzte sa na ockovani, potom povies, ci mas doma statocnu rytierku.

minitrouble
14. apr 2010

bebel aj mne to prislo 15teho 😉 🙂
my sme tento tyzden chori ale ked sa vyliecime tak sa mozeme niekedy ked budete mat to plavanie stretnut potom tu v PK 😉 🙂
inak je to desne ked je take male babatko chore - romi ta uz sa vie sama vysmrkat ale simi chuda tej to tam vsetko chrci a ani odsavacka na vysavac jej to cele nevytiahne a pocuvat ako to male telicko kasle no hrooooza 😒 ☹

drobec123
autor
14. apr 2010

minix - ved ja ked citam tvoje prispevky tiez pises aj za mna 🙂 a tu knizku o zaspavani som zacala studovat aj ja, ale tak pokial budeme mat 6mesiacov tak sa nam to snad opat upravi a zmeni. ved prve tri mesiace sme nemali vobec ziadny rezim, teraz to uz je super ! aspon teda to nocne spanie.

a suhlasim s minitrouble, ked budete v pk tak sa po plavani mozme stretnut - teda ked sa to bude dat zladit logisticky aj s vasimi princeznami 😎 som fakt zvedava na vase dojmy !

minix
14. apr 2010

ked bude teplejsie, nie je problem dat stretko v pezinku, pre nas to bude prijemna zmena. 🙂))

akurat buduci piatok nejdem plavat, lebo mame ockovanie. :((((( o 13,15 nam dala doktorka termin, este v marci.

minix
14. apr 2010

drobec, bebel inak spominala, ze mozme spolu chodit aj na hradzu, ja som si kupila croozer. 🙂)

nella1
14. apr 2010

babulky ahojte straasne dlho som tu nebola..... idem sa opytat ako ste vy na tom moja malinka ma dnes presne 3 mesiace a uz 2och mes. a pol sa mi zdviha do sedu je to normalne na take male baby?

mia.
14. apr 2010

Ahojte!
Gucz, drž sa! Držíme päste!!!
Dadul, ďakujem za tip!
Mne prišiel príspevok pri narodení minulý mesiac, ale ten príplatok k príspevku ešte nie, má prísť teraz.
Moje deti a cumeľ - u nás tiež nehrozí... Pri Terezke som bola opatrná, bála som sa , že bude odmietať prsník, tak cumeľ nebol. Pri Matúškovi nie som taká úzkostlivá, vyskúšala som všetky možné druhy , ale malý statočne odolal... 😀
😖 Tak to teraz neriešim, som náhrada cumľa a zmierila som sa s tým ...ale, keď vonku v kočiari spustí tými svojím hlasiskom, veru by bodol... inak aj mne začal pomenej spávať, v postieľke je to maximálne 45 min aj keď viackrát za deň, ale vonku je to pohoda. Včera, keď sme malú zaviezli na tanečnú, prestalo aj pršať, malý zalomil, tak som v meste pobehala aj pár obchodíkov a butikov a využila jarné zľavy 😉

nella1
14. apr 2010

a vidim ze niektore riesite aj ockovanie aky mate na to nazor? mam par clankov ako to moze babatku aj uskodit som z toho trocha zmetena ale samozrejme ze varim ze vsetko bude ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre