Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
21. feb 2010

ahojte...no, v prvom rade vas idem docitat, lebo som tu nebola uz tak dlho....
My sa mame dobre...Zarka cez den spinka, aj vnoci, ale od 5h je uz hore a rozpravame sa, hrame... 🙂

bebel
21. feb 2010

Tak hurá do halušiek a kiwi s mandarínkou preložený sunarom ešte v pôrodnici!
Krásne sa vo vašich príspevkoch zrkadlí faktor výchovy, mentalita spoločnosti, v ktorej sa pohybujete, ale najmä deficit vzdelania a kultúry čítania.

olienka12
21. feb 2010

bebel cakala som co napises, nesklamala si ...

olienka12
21. feb 2010

mimochodom nikto v nasej rodine netrpi ziadnou alergiou ani nicim podobnym ale to bude asi nasou mentalitou a deficitom vzdelania. a mozno preto,ze nas nedrzali v sterilite a postupne navykali na vsetko co moze alergiu sposobit...

ketkous
21. feb 2010

Ahojte,
zucana tu je tiez jeden link na lehatko...je fajn http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6767620,a doslo okamzite po objednani.
No k tomu dojceniu,stale som presvedcena,ze je to najlepsie pre dieta, som to nevzdala,aj ked sustavne ponocujem 😝 a moje dieta je skor placlive a nespave 😅
Zaza> mne doktorka vravela,ze mozem davat Sab Simplex 6 krat denne 15 kvapiek zhruba 15 min,pred kojenim.
Ja nedavam az tolko krat,pretoze niekedy zabudnem...ale vzdy 15 kvapiek+ biogaia.
Katka:koliky sa prejavuju bolestami bruska,krcami,dietatko vtedy mava rucickami,nohami,place,to proste neprehliadnes 🤐
Inac kiwi by som si teraz dala 😀

minix
21. feb 2010

Ja som asi stara skola, ale radsej vstanem aj 4x za noc, a malej dam papat, ako keby som do nej mala rvat kadeco ine😉 ako tu niektora napisala, do babatka som sla s tym, ze sa nejaky cas do sytosti nevyspim ;-$

Nikomu jeho nazor a vychovu neberme, kazdy je zodpovedny za svoje babo sam.

Bebel, urobila si mi chut na mandarinky ;-P

minitrouble
21. feb 2010

zucana - inak ten link co dala ketkous tak od tej baby som aj ja kupovala a fakt super rychlo to poslala 😵 tak mozem doporucit 😉

zucana
21. feb 2010

dik moc moc baby 😉

gucz
21. feb 2010

ahojte

zucana my máme toto lehátko http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

marushka
21. feb 2010

ajojte,

hm, čítam, že tu krušná debata...

je pravda, že každý má právo na svoj vlastný názor a so životom svojím aj svaojho dieťaťa naloží podľa svojho vedomia a svedomia...a súčasne si každý môže napísať svoj vlastný názor bez vzájomného urážania... 😉

Ja si myslím, to čo som napísala vyššie - kaša jednoducho do žalúdka dvojmesačného mimča nepatrí, asi na nej nie je pre srandu králikov napísané, že je určená deťom od 4.mesiaca. Zaťažuje jeho bruško, rovnako ako XY ďalších nevhodných potravín( a ktoré to sú a kedy sa zavádzajú sa každí môže dočítať z množstva dostupných materiálov), zodpovedných nielen za spomínanú záťaž, ale aj za diabetes, poruchy imunity, a samozrejme alergie....!!!!...

Naivne si myslieť, že pokiaľ je susedovic dieťaťa v roku relatívne v poriadku, čo ešte ani samotní rodičia nemusia vedieť s istotou, že tomu tak bude aj o pol roka a neskôr..., a že to tak bude aj s vaším dieťaťom, je podľa mňa trošku hazard!!! následky môžu byť fatálne a prejavia sa aj po rokoch...ako u koho...

Viem o čom hovorím, z niekoľkých prípadov v mojom okolí...

Asi by bolo fajn sa občas poradiť a prestať si myslieť, že to čo bolo v poriadku a samozrejmé za čias našich starých mám a mám...je rovnako samozrejmé a normálne aj dnes...hold, civilizačné záležitosti sú sviňa 😉 😉 😉

a rozhodne nebudem robiť pokusného králika z vlastného dieťaťa!!! Ja mám toľko problémov pri kojení, baby moje, že až, ale som odhodlaná, kojím a budem sa správať podľa toho, čo je nielen podľa mňa, ale aj podľa neonatologických a pediatrických štandardov najlepšie pre moje dieťa 😉 😉 😉

toť môj skromný názoríček 🙂

marushka
21. feb 2010

stravovacích štandardov v tomto prípade, xi 😉

slovakia80
22. feb 2010

ahojte,
pozeram,ze tu mate bojovu naladicku 🙂

nemyslim si,ze prehanam,ked si vsimam svoje babo ako na co reaguje,tiez nemienim robit pokusneho kralika na malej ako spomina marushka,nech si mysli kto co chce.poznam baby,,ktore zjedia hocici a potom,ze co mi malinke placka a je nespokojne?alebo vedia velmi dobre preco,ale ze ved nech si zvyka od mala.nemyslim si,ved nase mimi boli 9 mes.v nasich bruskach,a este su malinke tak preco ich trapit?a mozno aj vedome?

no ozaj kazdy je zodpovedny za to co robi,a ako je to s podavanim tej kase je presne to iste,kazdy ma a bude mat na to svoj nazor.

a co sa tyka nasich mam a babiciek,mam tiez na to svoje.bola ina doba,kazdy robil ako vedel,myslim co sa deti tyka.dnes som rada,ze mame net a modreho konika 😀
napr.ked rozpravam "starsej generacii",ze ako sa mi mala puci a ze niekedy som uz v koncoch,ze neviem co s nou,tak sa stretavam s odpovedou,tak ja som s mojimi detmi take nemala alebo si nepamatam,zeby nieco take...myslim,si,ze ked dieta plakalo tak ved len nech si poplace...
nehovorim,ze nema plakat,ale urcite kazna z nas uz si vie aky ten plac zaradit 😉

slovakia80
22. feb 2010

no dnesnu nedelu sme prezili v podstate dobre,oproti vcerajsku.podietovali sme som rada,ze mala sa vratila do starych kolaji 🙂
doobeda bol mm na prechadzke vonku,dali sme obed a zacala ma pobolievat hlava,tak super.hovorim,ze okolo tretej pojdeme opat von.no nakoniec sme isli na navstevu,mala v aute spala ako dudok tam aj spat,aj na navsteve sa drzala.okolo pol 6 sme prisli domov,nakojila som ju a pucila sa tak som ju dala do kresielka,tiez jej to pomaha pri kake,vysedavat v nom 😉 no a ona sa riadne vyvracala.som s nou dost manevrovala 😕 tak sme isli trosku skor kupkat,potom bola spokojnucka,vysmiata.este som ju nakrmila a obe sme zaspali,ani som mm nepocula kedy prisiel hore z TV.su pomaly 3 a este spinka.hlava ma uz neboli,len som asi potrebovala dospat..

citala som,ze tie nase uplakane babatka mozu byt aj reakcia z ockovania,ze teraz su agresivnejsie ockovacie latky,co si o tom myslite?

janka1
22. feb 2010

ahojtee 😉
ako citam , tak citam a tiez neviem pochopit, preco chcete aby vam uz teraz babatka spinkali celu noc 😨 😨 😨

celych 9 . mesiacov sa tu kazda jedna vyjadrovala ako sa tesi na malinke , kedy ho uz bude mat v naruci a hla 😨 odrazu chete aby spali?????
babatko sice potrebuje spinkat , ale potrebuje aj ppapkat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a ako napisalo uz niekolko maminiek aj ja som zastancom toho , ze v takom veku je to straaasne skoro a hlavne zbytocne zatazovat zaludocek a vobec NACO 😕 😕 😕

neviem kto hladal lehatko ako ma gucz http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
tak tu je link ak ma este zaujem ja predavam nakolko sme teraz dostali take isteee
😀

roxy_1
22. feb 2010

no teda rozjeli jste se tady v te diskuzi,priklanim se k nazoru,ze je velmi brzo davat takovym drobeckum kasi,ja vstavam i 6x za noc a od 5. ranni uz mame trhave spani ale nikdy by me nenapadlo dat malemu kasi aby spal celou noc 😕 radeji s nim polezim v posteli i do 10 ranni abych si trosku jeste zdrimla.i kdyz jsem treba nevyspana staci jeden nadherny usmev od toho meho broucka a razem je vsechno zapomenuto 😀 to je to nejkrasnejsi co jsem videla 😵 😵
prijde mi sobecke delat ze sveho ditete pokusneho kralika na ukor toho abych se vyspala celou noc... 😖 od toho mam babicky ktere ochotne malouska pohlidaji abych si mohla treba zdrimnout,nebo si nekdy zdrimnu s nim behem dne 😉

jen muj nazor tot vse a je kazde vec jak si se svym miminkem nalozi ale ja jej trapit nijak nehodlam 🙂

zuzuxx
22. feb 2010

ahojte, davno som nepisala ale cissstam stale co mate nove. No moja mala by visela cely den na prsniku, nechapem to. Mliecka mam urcite dost, ked si stlacim po papani, tak tecie. Aj mala je spokojna, no ale len tak 20 min, potom pyta zase 😠
Neviem ci sa len hra, aleboje fakt taky zrut. V noci jej niekedy staci tahat 5 min a ma dost na 4 hodiny. Skusala som vsetky mozne dudle, ale nechyti ani jeden. nemate niektora rovnaky problem? bojim sa aj na prechadzky chodit, lebo uz mi parkrat spustila riadny rev.

Ak mate niekto zaujem o to lehatko od Fisher Price, ponukam nove za 55 eur, dostali sme, ale uz mam druhe.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6767620

antoniab
22. feb 2010

ahojte

vyjadrit nazor fajn konstatovat ze ja by som to tak urcite nerobila kazdej volba a poradit mamecke urcite prinosne ale sudit podla toho ze v akej spolocnosti sa pohybuje aku vychovu zavadza ci ma deficit vzdelania to je trochu urazajuce 😔

baby ktore pouzivate biogaiu ako dlho vam vydrzi flasticka nam uz dosli a myslim ze vydrzala tak 3tt tak ma zaujima ako je to uvas

olienka12
22. feb 2010

antoniab tiez davame biogaiu ale este len tyzden,tak neviem 🙂

alikaa
22. feb 2010

Ahojte, chcem sa spytat na tu biogaiu, co vsetci uzivate. Nas malicky podla mna nema problem s prdikmi a kakanim, kazdu jednu plienku ma pokakanu a prdi o 106, ale aj tak mava vecer take stavy, ze place a neda sa utisit. Ta biogaia je urcena len na traviaci system alebo aj na nejaku celkovu pohodu dietata?

A este taka otazka, asi prilis skora, ale kazdy mi hovori nieco ine. Ked je dieta cisto iba kojene, kedy sa zavadzaju prve prikrmy? Po ukoncenom 5om alebo 6om mesiaci? Tie kase co su urcene od 4ho mesiaca, to je pre tie deti, co maju umele mlieko alebo je to aj pre kojene? nejako v tom mam zmatok. A davate detom aj nejake cajiky? Lebo moja dr. mi zakazala cokovlek okrem kojenia, ani cumle, ani flase a niektore tu pisete, ze davate cajik. Tak mam z toho trochu misung.

marushka
22. feb 2010

ajoj alikaa,
čisto kojené dieťa má dostať prvý príkrm po ukončenom 6.mesiaci. Dieťa na UM po ukončenom 4.mesiaci. Preto je aj na kaši uvedená táto doba... 😉 😉 😉 Aj je bábo len na materskom mliečku, nepotrebuje žiadny čaj ani iné tekutiny, dostane ich z prsníka 😉 😉 😉

minitrouble
22. feb 2010

alikaa - ja si myslim ze o tom zavadzani prikrmov je lepsie sa poradit priamo s lekarom - podla toho ake bude tvoje dietatko 😉 ...ako som uz pisala - romi bola kojena ale kedze nepriberala tak nam povedali aby sme s ryzovou kasou zacali skor - cize cca ked mala 4.5-5mesiacov ...prikrmy sme zacali davat ked mala 5 mesiacov - vsetci dufajuc ze mozno jej zachuti a zacne konecne jest
tiez viem ze kamoske maly priberal zase extremne vela a tak kazali zacat davat zeleninu tiez ked mal 5.5 mesiaca dufajuc ze zelenina ma menej kalorii a ze nebude tak priberat
...realita u oboch to malo len minimalny efekt zlepsenia - ale aspon to nas potesilo obe 😉 🙂

antoniab - aj my davame biogaiu len par dni tak neviem - ale moc dlho to podla mna nevydrzi a je to dost draha srandicka ..no ale takych este bude 😒 😖

zucana
22. feb 2010

nechcem sa vam tu moc do toho miesat ale s tou kasou teda ja by som tiez nedavala...ja sa bojim uz len co zjem aby nieco malej nebolo...
co sa tyka starej skoly tak asi tolko ze za tych ciac ani mandarinky mozno neboli v takom mnozstve nie to kiwi a ine veci ktore skodia...takze podnebie, eko-veci a celkovy sposob zivota bol prisposobeny na sunar a kasu....takze by som to asbsolutne neporovnavala 😉

minitrouble
22. feb 2010

alikaa - biogaia je podla mna na zlepsenie celkovej crevnej flory, cize ziadnemu dietatku to neuskodi ak mu to das ...bezne sa to predpisuje aj k antibiotikam aby ti az tak nezatazovali organizmus

lopezka
22. feb 2010

ahojte,
tak vcera vecer sme dosli z vyletu a timi chvalabohu zvladla tento vikendovy pobyt v pohode 😀 .....svokrovci a aj moj otec ju videli 1.krat, tak boli celi vyteseni ....hlavne svokor, ten by sa najradsej od nej ani nepohol....sranda, ze zrovna chlap je taky 😀 .....no ale pre svokrovcov je to 1.vnuca, pre mojho otca uz 5.te, ale samozrejme aj on sa tesil 😅
minuly tyzden ako sme boli v poradni, tak nam dala 4 odporucania k lekarom .....na usg klbikov, k ortopedovi, na chirurgiu kvoli pupceku a k ocnemu 😖 ..........v piatok sme uz absolvovali ocne a chirurgiu 😠 .....timi ma pupcek taky nedohojeny este, tak nam dali betadin roztok, ktory mam davat na gazove stvorceky a prikladat na pupcek pri prebalovani.....kontrolu mame teraz vo stvrtok 😒 ...........k ocnej kvoli tomu, ze timi mava take polepene ocka, najhorsie rano ked sa zobudime je chudatko taka karpinkova, ze az 😖 ....a casto mava v kutikoch take karpinky az do zelena niekedy 😢 .....este v porodnici nam dali opthalmo septonex, ale tato lekarka mi dala ine kvapky, vraj opt.sept. je tak slaby, ako keby som sa vraj len prezehnala a cakala zazrak 😀 ....takze s ockami ideme na kontrolu v stredu ..........myslim ale, ze tieto druhe kvpaky naozaj pomahaju .......a vraj tie ocka mozu byt take este z porodnych ciest, vraj sa to casto stava 😖 .........dnes rano sme absolvovali usg klbikov na antolskej a chvalabohu vsetko v poriadku ....uuuuuufff 😀 , zajtra ideme k ortopedovi .....tiez dufam, ze bude vsetko ok 😅

k tej kasi na noc sa nejdem vyjadrovat 🙂 k tomu, ze ja uz nekojim som tiez cakala pripomienky .....naozaj teoria o kojeni je krasna, ale niekedy to proste nejde 😢 ziadna matka nechce svojmu dietatku ublizit umyselne a chce pren len to najlepsie😉
ja necakam, ze timi bude spinkat celu noc, to absolutne ne ....ja sa skor bojim, ked dlhsie nepyta papat ....to uz stresujem a prikladam si k nej hlavu, ci dycha 😀 .....napriklad vcera vecer o osmej papala, o deviatej zaspinkala a dalsie papanie mala az rano o tretej !!! 😅 a to nebolo ziadnym dokrmovanim, normalne vypila beznu davku mlieka, ale asi sa jej len dobre spinkalo .....aj ked mamina uz stresovala 😎 😀

teraz tiez spinka, ked sa zobudi ideme von na rande so Sisipetkynym Christiankom 😀

roxy_1
22. feb 2010

antoniab jsme na tom stejne,dneska musim objednat dalsi uz nam temer dosla... 😒 mam pocit ze ji davame taky nejak 3 tydny...

minitrouble
22. feb 2010

lopezka - to je v pohode ze tak dlho spala timi 😉 ...nam romi prespala odvtedy co mala 3 tyzdne skoro celu noc - o 9tej zaspala a spala az do rana do 5tej niekedy aj do 6tej.....kebyze nemame monitor dychu tak asi som celu noc hore a stucham do nej ze ci spi
no to teraz taky problem nemame 😀 simi funi jak jezko jozko krizeny s prasiatkom 😅 ..a budi sa podstatne castejsie ale nevadi - aspon viem ze pribera
romi si nepytala sice v noci papat ale vysledok bol ze nepriberala 😉 🙂 preto radsej vstanem aj 5x v noci len nech pribera 🙂

minitrouble
22. feb 2010

ozaj niekto sa tu pytal na to ze ako davat kvapky na bolest bruska - tak dnes sme sa pytali u lekarky - takze espumisan maximalne 25kvapiek denne - bud jednorazovo alebo na viac casti (napriklad 5x 5 kvapiek)...moze sa davat aj Bio Gaia aj espumisan subezne - napriklad ze rano espumisan a vecer bio gaia ;) alebo podla potreby kombinovat 🙂

minix
22. feb 2010

mini, s tym espumisanom, si ma prekvapila, lebo v navode ze po kazdom jedle a my sme davali doteraz 25 kvapiek 3x denne, tak neviem, sak mala prdela jak lion. 🙂

BioGaia nam takisto vydrzi asi tri tyzdne, ale ja som na nej zila skoro cely treti trimester a bola som spokojna, na svojom dietatku nebudem setrit. 🙂

dnes sme kupili v Tescu tie sacky na mrazenie materskeho mlieka a ideme bojovat. 🙂 Prve deci je v mrazaku, ideme sa pokusit o dalsie.

A ozaj, sme po kontrole - v 28.dni zivota mame 4300 g a 56 cm, za dva tyzdne sme pribrali 600g, doktorka nas pochvalila. Tak sme dobre. 🙂

minitrouble
22. feb 2010

minix - no ja som sa pytala prave preto ze som nevedela ze ze ako to davat a tak sme davali len 1x denne a toto nam povedala - tak neviem veru 😒
no ja tiez na detoch nikdy nesetrim - nech to stoji co to stoji 😉 ...to este uvidite ked dostanete sopliky alebo chripku ze kolko zainvestujete do roznych kvapiek do nosa a inych srandiciek 😉 🙂 😀

ketkous
22. feb 2010

Antonia,aj ja tu bio gaiu mam len tyzden,davam len tych 5 kvapiek denne,zatial neviem,ako dlho vydrzi.Kamoska dava 3 krat denne po 5 kvapiek a raz denne vecer Sab simplex,vraj vidi na malej zlepsenie,ze jej uz tolko neplace.
K tej strave,je pravda,ze niekedy nebolo tolko chemicky upravovanych pokrmov,a zlozenie stravy bolo troska ine ako teraz,cize bruska nasich deti ovplyvnuje urcite aj to,co zjeme.Priznam sa,ze jem vsetko,okrem strukovin a citrusov,ale dietnejsie. 😀 a mam najradsej tie reci,ze volakedy deti tak neplakali ako teraz...a k tomu este;musis si od malicka dieta naucit,aby spalo celu noc 😒 no tak to nehrozi 🤐
Niekto sa tu pytal na rektalnu rurku,tak zavadza sa asi 3 cm tym okruhlejsim koncom,pred tym namocenym do olivoveho oleja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre