Je tu nejaká rodinka žijúca v Port Talbot a v okolí?

slavka1307
7. júl 2012

Milé mamičky. Môj manžel chodí za prácou do zahraničia ako zámočník. Ale vôbec sa mu nedarí nájsť prácu, ktorá by sa mu páčila. Na všetko nadáva, všetko je zlé. Viem, že sú tu mamičky, ktorým tiež manželia chodia za prácou ďaleko, ale sú tí manželia aj spokojní ? Ako nájsť dobrú prácu ? Potom keď príde domov, je iba nervózni a z ničoho sa neteší. Poradíte mi? Ani neviem čo - ako reagovať, nájsť novú prácu ale kde ?

sissy27
7. júl 2012

@slavka1307 no a čo je podľa tvojho muža dobrá práca? čo by chcel / potreboval, aby bol spokojný a nefrflal na všetko, nebol doma nervózny? lebo pokiaľ pracuje v obore, ktorému sa vyučil, má normálne podmienky (prac.doba, pitný režim, jedlo, a výplata načas v dohodnutej výške), tak potom bude chyba v tvojom mužovi a nie v práci... Treba zohľadniť aj to, že pri práci v zahraničí bude vždy cudzinec, ktorý musí makať viac ako domáci, to je normálne, samozrejme je to záťaž pre celú rodinu, keď fungujete takto "na diaľku", ale žiaľ, tak to chodí...

beruska.zuzanka
7. júl 2012

Nerozumiem nadpisu diskusie 😕

slavka1307
autor
7. júl 2012

@beruska.zuzanka Prepáčte - ja som chcela vedieť, či tam niekto žije, lebo muž je práve tam teraz v práci.

sissy27
7. júl 2012

@beruska.zuzanka tipujem, že jej manžel pracuje v tom meste / okolí a chce tam zohnať lepšiu prácu, nejaké tipy... 😉

slavka1307
autor
7. júl 2012

@sissy27 Ďakujem za reakciu. On je živnostník - takže opísané výhody nepozná. Toto som nenapísala ... ☹
Dobrá práca ? - veľa zarobiť a málo sa narobiť ?
Ale nie. On by rád robil, aj robí, keď by cítil - videl, že niekto jeho prácu vidí a mu za ňu zaplatí.
Videla som tu raz diskusiu o tom, ako sú mamičky samé, lebo muži pracujú ďaleko. Neviem ako to tu hľadať.

sissy27
7. júl 2012

@slavka1307 keď si klikneš na "Fórum" tak vpravo hore je také malé okienko vyhľadávača, tam zadaj čo chceš nájsť, kľúčové slová...
No v zahraničí je to ťažko, každý si myslí, že je to tam ľahšie ako doma, že viac zarobí... ale žiaľ, poväčšine sme len lacná pracovná sila z východu, takže treba makať viac... Tvojmu mužovi vôbec nezaplatili za vykonanú prácu, alebo má celkovo problém nájsť prácu?

katren
7. júl 2012

@slavka1307 to, ze je zivnostnik neznamena, ze sa nemoze niekde zamestnat... 😉

beruska.zuzanka
7. júl 2012

@sissy27 v pohode, len ma to zaujímalo, lebo potom v texte to nikde nespomenula a celé to znie trošku chaoticky 🙂

Kamoškin manžel pracuje v GB, na farme pri kravách, doma je tuším 3x do roka na cca mesiac... narobí sa od nevidím do nevidím a zarobí slušne ale nie sú milionái ani omylom 🤐

Takže v podstate neviem, čo Ti poradiť... treba vedieť, čo chce a čo nechce robiť, koľko by za to chcel, aké má schopnosti a za tým si ísť, tu sa iné poradiť asi nedá 😉 @slavka1307

slavka1307
autor
8. júl 2012

@katren Dobrý deň. A to Ako ? Že bude normálne živnostník a nebude robiť. Ale si nájde prácu ako zamestnanec so všetkými výhodami a živnosť ako ? Bude iba platiť odvody ? nerozumiem.
Viem, píšem chaoticky, len som už zúfalá.

beruska.zuzanka
8. júl 2012

@slavka1307 živnosť sa dá aj zrušiť, alebo pozastaviť a odvody za seba vždy platíš iba raz, takže ak by za neho platil zamestnávateľ, neplatí si ich on ako živnostník 😉

katren
8. júl 2012

@slavka1307
@beruska.zuzanka da sa aj zivnost zrusit, ale moze pracovat aj na zivnost pre niekoho a potom mu na konci mesiaca vystavi fakturu....teda nemusi rusit zivnost 😉

beruska.zuzanka
8. júl 2012

@katren hej, aj to sa dá, mm tak pracuje pre jednu firmu, len @slavka1307 sa pýtala na prácu "ako normálny zamestnanec" teda tpp 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre