Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

jaja25
autor
19. apr 2010

No veru včera som pozerala ten katastrofický film o tornádach a išla som spať 23:15hod. a celú noc sa mi snívalo o nejakých katastrofách. Dieťa je v poslednej dobe v noci veľmi dobré. V noci sa ani nezobudí ak musím na WC. 😅

jaja25
autor
22. apr 2010

Dnes máme krásne počko, dúfam že to vydrží celý deň a budem môcť ísť s chalanmi na ihrisko keď pôjdu zo škôlky...

To moje dieťa kope nožičkami stále dole. Nie a nie sa otočiť. Ani, kedy sa ti baby otočili hlavičkou dole? Keď som čakala chalanov, tak už boli v tomto čase dávno otočený správnym smerom.

jaja25
autor
22. apr 2010

Áááááááááááá, začala sa strana 100 😀 😀 😀

jarus8
22. apr 2010

Jaja, môj je stále priečne a tak má všetky končatiny pokope. Je to riadny tanec, keď sa začne hýbať.Niekedy mám pocit, že si chce skrátiť cestu a ísť priamo von. 😉

jaja25
autor
22. apr 2010

Jaruš, ty ideš na tú Inchebu budúci týždeň? Ja sa chystám v sobotu- som tam objednaná aj na 4D ultrazvuk o 9:45. Tak keby si tam videla maminu s bruchom a dvomi chalanmi na ktorých bude stále vykrikovať, tak to som ja. 😀

jarus8
22. apr 2010

JAJA, aký 4D ultrazvuk na inchebe, čítala som o tej výstave ale nič o tom, že tam budú robiť ultrazvuky. Aj my s mm tam budeme v sobotu doobeda, lebo inak nemáme kedy a to ešte neviem, či práve nebudeme maľovať. 😅

jaja25
autor
22. apr 2010

Písala mi o tom kamoška cez facebook. Keď si otvoríš ich stránku, tak jedna z reklám bol aj 4D ultrazvuk. Zavolala som tam a dali mi termín. Ja sa celkom teším, lebo my sme neboli na nijakom inom UZV, len u môjho gynekológa.

anaba
23. apr 2010

Jaji, mne sa Alica nakoniec neotocila a isla na svet zadkom. Narodila sa takmer mesiac v predtermine (koniec 36. tyzdna), takze nebola az taka velka 2700g, a urobili mi tiez (pre istotu 😠 ) obrovitansky nastrih ☹ . Ale malá aspon vysla von bez problemov a rychlo. U chlapcov by vraj mohol po takom porode nastat problem s pohlavnymi organmi, ale u dievcatiek to az take problematicke neni. Ak sa ti neotoci, tak ti budu asi navrhovat aj cisarsky (no a tebe Jarus, ak sa neotoci spravne tak celkom urcite). Mne aj pocas porodu samotneho 2x navrhovali cisarsky. Ja som im na to vzdy povedala, ze ak by sa dalo, tak radsej by som isla normalne, ale ak vidia nejaky problem, tak mozem ist aj na cisarsky. Nakoniec sme to zvladli aj normale.
Problematickost takeho porodu je v tom, ze:
- naliehanie hlavickou je vacsie, tak sa rychlejsie otvaras (porod zadkom moze tak byt velmi zdlhavy)
- rodicka nesmie zacat skoro tlacit, kym nie je uplne otvorena, lebo hlavicka je vacsia ako telicko, tak by sa mohla zaseknut
- vyzaduje si taky porod tiez skuseneho porodnika, ktory dietatko spravne uchopi a vyberie, aby nedoslo k poskodeniam chrbtice....
U mna to vsak islo vsetko celkom dobre a bez problemov.
Deniska bola od zaciatku otocena spravne. 🙂
Na podporu otocenia dietatka su aj rozne cviky. Ak sa vsak neotoci, casto ma na to aj dovod (naprikad omotanu pupocnu snuru, co bol aj nas pripad 😒 ).

jaja25
autor
23. apr 2010

No omotanú pupočnú šnúru okolo krku mali obaja moji chalani, ale išli pekne hlavičkou- šnúra bola dosť dlhá. No tie deti porodené koncom panvovým majú nožičky ešte pár dní tak smiešne hore. No hádam sa umúdri a bude nasledovať príklad svojich bratov, že na svet sa ide hlavou a nie riťkou 😅

anaba
23. apr 2010

Jarus vsimla som si, ze si uz na MD. Isla si skor kvoli nejakym problemom, ci len bola taka moznost?
Baby, v zdravi zostavajte.... 😉

jaja25
autor
23. apr 2010

Myslím že Jarus bola predtým na PN-ke, ak sa nemýlim...
Ja som dnes sama s mojimi chalanmi-manžel išiel do Poľska a vráti sa asi v hlbokej noci ☹ .
Chalani dnes večer s takým zanietením strihali obrázky, že som nemala to srdce odtrhnúť ich od toho. Tak išli spať až okolo 22:00.

anaba
25. apr 2010

Tak o takom case my chodime spat bohuzial skoro kazdy den. Velmi rada by som im to posunula na rozumnejsiu dobu, ale pokial Alica spi cez obed, tak neni sanca, aby bola skor unavena. U Denisky je jej cas tak okolo 21 - 21:30 a to spi vpodstate tiez len raz denne alebo dva kratsie spanky.

jarus8
25. apr 2010

Anaba, na PN-ke som bola od februára, tvrdlo mi brucho a lekárka mala podozrenie na skrátený krčok. Ale už som na MD, tak mám aspoň pocit voľnosti.
Myslím, že sa malý otočil, aspoň podľa kopania na inom mieste, uvidíme vo štvrtok na ultrazvuku. 😉

jaja25
autor
26. apr 2010

Ani, moji obaja ešte spávajú po obede aj v škôlke, aj doma. No všimla som si, že keď ráno vstanú neskôr ako o 7:00-to myslím cez víkend, tak mi určite niekto z nich po obede nezaspí. Takže skús ich ráno skôr zobudiť. Však Alicka nemá ešte ani 2,5 roka- tak spánok určite potrebuje.

jaja25
autor
26. apr 2010

Jaruš, no moje dieťa je t.č. väčšinou dole hlavou, ale dokáže sa v priebehu sekundy obrátiť opačne. Naozaj tam má ešte asi veľa miesta. Možno sa mi maternica ľahšie rozťahuje keď tam boli už dvaja nájomníci 😀 😀

anaba
26. apr 2010

Neviem ci by ranne zobudenie pomohlo. Alica by bola uplakana, nevrla a bolo by to snou na nervy. Oni vsak aj tak vstavaju v priemere tak 7:00-7:15 rano. Niekedy vynimocne skor a inokedy neskor. Jedine co mi pomaha je - pred obedom poriadne vybehanie vonku a po obede to iste. Ale to musi byt fakt vybehana. Nalepsie ked vonku stretneme dalsie deticky a spolu sa hraju, nahanaju a tak. Ked je so mnou a malou Deniskou, nie vzdy to zvladneme tak dobre ako s rovesnikmi.
Jarus drzim palce, aby sa otocenie potvrdilo. Bola by to urcite ulava. 😉

martapn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarus8
29. apr 2010

Ahojte, takže Branko je definitívne dole hlavou a pri tých kotrmelcoch sa dokonca nestihol ani omotať pupočníkovou šnúrou 😀
Zatiaľ je všetko ok a od budúceho týždňa už mám začať chodiť do nemocnice. 🙂

jaja25
autor
1. máj 2010

My sme tiež dole hlavou. Bola som dnes na 4D v Inchebe. Už asi 3 dni ma dieťatko kope v pravo pod rebrami a cítim hlavičku dole. No tá jej hlavička nejado predbieha nohy. Hlavička na 34g.t. a nožičky na 33g.t. A vážime 1893g. Viem že to nie je presné, ale teším sa že máme tak okolo 2kg.
Mňa ešte čaká jedna poradňa 10.5. u môjho gyn., no a potom až budem chodiť do Ružinova. Jaruš ty sa chystáš kam? Zabudla som. Pekný večer.

anaba
1. máj 2010

Jaji, preco nebudes na Kramaroch? Ja som myslela, ze pracujes tam? a mas to tam okukane a zname?
Inak baby uz teraz mate super deti. Poslusne ako sa patri. Kedtreba byt dolu hlavou, tak su dolu. Super. 🙂

jaja25
autor
2. máj 2010

Ani, pred 2,5rokom som začala robiť v detskej fakultnej na Kramároch. Aj chalanov som rodila v Ružinove, napriek tomu, že som robila v Dérerke na kramároch 🙂

jarus8
3. máj 2010

Jaji, idem na Antolskú. Ani neviem prečo, ale nejako to tak vyšlo. Najčastejšie vety som počula, že v Ružinove je zlé novorodenecké a na Kramáre nechcem ísť, bola som tam na neurológii a to potom radšej pod most. 😉
Takže ostala Antolská.
Anaba, bodaj by si mala pravdu, že detičky budú poslúchať. Ale Branko zatiaľ neposlúcha, kope ako o život. 😀

anaba
3. máj 2010

Jarus ja som rodila tiez 2x na Antolskej. Je tam velmi dobra pripava na porod a cvicenie s pani Jezikovou. Neviem ci tam chodis, ale odprucam. Aj ked lekari a sestry na porodnici, ani sestonedeli ju nemaju radi, lebo v prednaskach o porode hovori o idealnom stave a toho sa bohuzial zo strany personalu, ak nemas vsetko mozne zaplatene tazko dockas. 😒
Antolska ma svoje chyby, ale inak tam bolo dobre. 🙂
Super je napriklad primar novorodeneckeho 😎 ... robi pre mamicky aj prednasky o starostlivosti o deti a dojceni. Je s nim velka sranda, ale je trochu prisny a velmi zatazeny na to, ze vsetky zeny musia dojcit, co niektorym zenam sposobovalo trochu problemy. Inak pedant a starostlivy.

jarus8
3. máj 2010

Anaba, na prednášky nechodím. Nevedela som sa jej dovolať a teraz sa mi to už zdá neskoro. Pýtala som sa kamarátky, vraj tam len dýcajú a rozpráva o pôrodných fázach. Mne môžeš rozpráva koľko chceš, ja kým to nezažijem, tak nepochopím...
A tiež nemusím presne vedieť čo sa mi môže stať... 😉
Inak platiť si lekára nebudem, jediná platba bude za manželíka pri pôrode. 😀

jaja25
autor
5. máj 2010

Ahojte. Tak dnes pred štyrmi rokmi som porodila nášho Filipa. Oslava však bude až v nedeľu keď príde stará mama a babinka... 😀

anaba
5. máj 2010

No, ja som tam chodila len chvilu (kedze Alica sa vypytala v 36. tyzdni), ale Jezikova ma cyklus prednasok o vsetkom moznom. Vela aj o sestonedeli, kojeni ci starostlivost o novorodenca a caste problemy mamiciek v pociatocnych fazach rodicovstva. Cvicenie tam bolo velmi svizne. Ja som ho s brusiskom az nezvladala. Dychanie bolo vzdy len posledne minutky na konci. Tak neviem, ako to myslela ta kamaratka, mozno chodi k niekomu inemu, alebo neviem, mozno sa nieco niekde zmenilo. Nam sa to vsetkym fakt pacilo a vela som zuzitkovala. Najma co sa tykalo kojenia a problemov s prsnikmi, ktorych som ja mala vzdy neurekom, alebo cvicenia v sestonedeli a pod. Jezikovej sa dovolat je vsak naozaj problem. Ja som si ju vystriehla osobne v kancelarii. 😅

anaba
5. máj 2010

Jaji, tvojmu Filipkovi, zelam nech ma vzdy Filipa; nech mu vsetko v zivote ide lahko, same od seba, bez problemov a s humorom. Srandy kopec je to spravne heslo 😀

jaja25
autor
6. máj 2010

Ďakujemeeeeeeee. Filipko sa zobudil a bežal do chladničky že kde je torta? No torta bude až v nedeľu... 😀

marija
6. máj 2010

Ahoj Anicka 😉 ako sa mi mate? Co nove? Aj chodite do race, do koncin kde ja byvam??? Rada by som vas videla 😀 ved Denisku som este videla ked bola v perinkach a to len raz...

anaba
7. máj 2010

Ahojte Meli a maminka a ....,
som rada, ze vas (zatial) dve vysmiate babule opat vidim. Uz som na vas myslela, ze sa vam uz prichod dalsieho clena musi nezadrzatelne blizit a vidim, ze ano (28tt). Tento tyzden sme v Raci boli takmer kazdy den, lebo chodime k pediatricke odovzdavat vzorky stolice na rozne vysetrenia. Alica nam velmi zle je, malo pije, velmi casto pocas dna sa stazuje na bolesti bruska, pricom casto place, chuli sa do klbka, brusko musime masirovat a tak vselico. Tak zistujeme co by to mohlo byt (helikobakter?, parazity? ...) A dnes sme boli trochu pozerat darceky, tiez v Raci. Na ihriska uzchodime menej, lebo u nas su tiez dobre a pekne. Obcas sa aspon piatky snazime chodit do materskeho centra na cvicenie pre mamicky.
Deniska uz chodi a stale nieco zdpovedne riesi (najradsej vyhadzuje smeti do kosa, nosi a prenasa rozne veci, utiera prach a tak). Snazi sa byt uz platnym clenom domacnost 😉 i. Alica je zase strasny vykuk. Ta len rozlepi rano oci a az kym vecer nezaspi, tak je to nezadrzatelny prud nezbednych napadov, pokusania Denisky, zle robenia a tak. Pri nej teraz nervy dostavaju riadne zabrat. 😖
Ved kym ste este lahsie mobilny, musite nas prist sem na Slanec pozriet. Budeme sa velmo tesit. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre