Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

anaba
7. máj 2010

Jaji, vidim, ze Filipko ma priebeh naodenin uz riadne zmáknutý. Aj my ideme v nedelu oslavovat 1. Deniskine narodeniny s mesacnym oneskorenim. Skor to nejako nevyslo. 😅

jaja25
autor
7. máj 2010

Tak dodatočne Deniske prajeme všetko najlepšie k narodeninkám ... 😉

Náš Matúš dnes dostal kiahne- neviem kam ho dám budúci týždeň. Mám v utorok a v stredu povinné školenie- asi sa zbláznim. No a manžel má každý deň niečo veľmi veľmi dôležité, prečo nemôže zostať doma. No nemohol dostať kiahne až v stredu? 😅 Asi nemohol... 😉

jaja25
autor
8. máj 2010

Aby sme sa nenudili, tak dnes nám Matúš odpadol a dostal vysokú teplotu... ☹

anaba
9. máj 2010

Jaji, no to mate nadelenie. Snad sa uz dnes citite lepsie a Matusko si da v chorobe aspon na ten utorok a stredu pauzu. Dufam, ze vam predsa len oslava dopadla ako tako dobre. My sme kvoli chorobam tiez dva krat oslavu prekladali a znovu sme sa k nej dostali az dnes, t.j. s mesacnym oneskorenim. Dnes to nastastie nam predsa vyslo. Oslavii sme. Mame foto so svieckou na torte 😉 . Deniska bola sice stale nervozna a uplakana ☹ ; kedze sa to taha uz treti den, tak sme zvazili, ze to bude asi opat zubkami. Ved uvidime. 😎

jaja25
autor
10. máj 2010

No oslava dopadla dobre. Matúš je úžasne vysypaný- všade. Veľmi ho svrbí, hlavne na tvári a stále teplotu ☹

jaja25
autor
10. máj 2010

Fotky dám keď nájdem kábel od fotoaparátu. Fotila som totiž do pamäte a nie na kartu. 😒

anaba
12. máj 2010

Tieto dni boli celkom fajn. Som zvedava vsak co budeme robi tie dalsie, ked ma vraj liat ako z krhly 😖 .
Ako ti Jaji dopadlo opatrovanie Matusa? Bolo skolenie, alebo domace liecenie?

jaja25
autor
13. máj 2010

No nakoniec prišiel švagor- manželov brat. Dnes už vyzerá celkom dobre a vyrážky sa hoja a len pár je nových. Tak snáď dobre. Test som hádam napísala dobre a aj materskú som si zaniesla na personálne.

Sestra včera o 23:15hod. po 22hod. porodila Šimonka. 😀

jaja25
autor
15. máj 2010

No vyzerá to, že máme kiahne za sebou. Už nám len musia poodpadávať chrastičky a bude super. No do škôlky ešte asi nepôjde- vyzerá trošku ako v puberte 😀 . A čakám akú inkubačnú dobu budú mať na Filipa. Nech to radšej dostane čím skôr nech to máme za sebou. Sestra už zajtra al. pozajtra príde s drobčekom, tak návštevy našich chalanov nehrozia. Len každý deň pozerajú videá a fotky ktoré nosím z nemocnice a nejako nevedia pochopiť ako vybrali to dieťa zo sestry. Aj Matúško sa ma minule spýtal, že kadiaľ príde naše bábatko na svet. A ja že: A ty si myslíš že odkiaľ. Ukázal na pupok a bol veľmi spokojný so svojou odpoveďou... 😀

anaba
15. máj 2010

Jaji vy mate noviniek a novinek. Nech sa dari novemu malinkatemu Simonkovi.
Tak polovicu starosti s kiahnami uz mate zasebou a asi by bolo fajn, keby to ten tvoj Filip stihol pred porodom este aj poopadavat.
Tiez si myslim, ze v tomto veku pri vysvetlovani niektorych veci netreba zachadzat do detailov. Uz som v porodnici pocula aj chlapov, ako komentuju, ze nechapu, ako sa to do tej zeny zmesti a nechci vediet ako komentovali zo svojho pohladu porod. 🤐
My ked sme dostali Denisku, tak sme ju jednoducho boli vyzdvihnut v nemocnici. Ale to este Alica nemala ani 1,5 roka, takze vtedy to takto stacilo. 😀

jaja25
autor
18. máj 2010

Ty Ani, ten náš-teda sestrin Šimon je dobré dieťa. Zdvihnem ho na ruky a on na mňa hľadí, akoby si ma chcel navždy zapamatať. Je srandovný. Zlaté bábatko. No len cez deň sa chce kŕmiť tak každú 1,5-2h, tak sestre dáva zabrať. Ale v noci je vraj veľmi dobručký. Myslím že naša Tamuška, to bude malý čertík- tá kope v jednom kuse. Už to je ale také milé kopanie- asi sa jej zmenšuje priestor v brušku. V pondelok pôjdem na posledné vyšetrenie k môjmu gyn., a potom už idem do toho Ružinova. 😉

jaja25
autor
20. máj 2010

Už aj Filip dostal kiahne. Zatiaľ majú veľmi mierny priebeh- uvidíme čo sa z toho vykľuje...

anaba
20. máj 2010

Tak super, ze Filip to uz dostal. To by ste to mali do prichodu noveho cloviecika hadam stihnut 🙂 Tak teda dzim palec, aby ste kiahne zmakli rychlo a lahko.

jaja25
autor
23. máj 2010

Tak ešte mám presne mesiac do termínu. Znie to veľa. Menej sa mi zdá, keď poviem že 4a pol týždňa. No určite mi bude chýbať to kopkanie v bruchu- tak si to idem ešte užívať... 😀 😀 😀

anaba
23. máj 2010

Tak tak, bohvie kolko krat to este zazijes... 😀 Urcite si cloviecika v brusku treba vychutnat. 4,5 tyzdna to je uz tot za dverami. Ono nakoniec, vsetko sa moze este zmenit a mozes si pockat este aj 6 tyzdnov , alebo len 1 den...hehe 😅

jaja25
autor
24. máj 2010

Konečne mi manžel pomohol prehodiť fotky z Filipkových narodenín. Ak chceš, pozri. Torty boli perfektné... 😉

anaba
24. máj 2010

Jaji, ta korytnackova torta vyzera super 😵 . Obe boli domaca vyroba? Inak mas krasnych chlapinov. Hoci posledne foto vyzera, ze sa maju deti rady, ale asi nie uplne vzdy vsak? Su bitky na denom poriadku, ci nie? Lebo ja mam dve mensie baby, ale tie sa potahuju skoro stale. 🙄

jaja25
autor
26. máj 2010

Tú hnedú som piekla ja a tú korytnačku svokra. Bijú sa dosť často, ale je to každým dňom lepšie a lepšie... 😉

jaja25
autor
29. máj 2010

No dnes som bola v noci 3 hod. hore, čo som nevedela zaspať. ☹ A cez deň už mávam poslíčkov, takže čakám čo mi povie gyn. na prvej poradni v Ružinove...

anaba
1. jún 2010

Jaji, to uz asi lepsie nebude. Takze uz len vydrzat v zdravi. Nech sa vam to rychlo krati. Ready, steady, go. 😀
Ako nakoniec vyzera vysledok z poradne? Mate cakat "vysledok" kazdu chvilu? a ci mate este cas?

jaja25
autor
4. jún 2010

Máme ešte moooooooore času. Vôbec to nevyzerá že by dieťa chcelo ísť von skôr ako má termín. Inak po včerajšku by som chcela rodiť presne v deň termínu- to je streda. Totiž v sobotu potom v ružinove na novorodeneckom slúži môj kolega a pustil by ma domov. To by bolo super. Nemusela by som sa dohadovať ako pri prvých dvoch, že hodnota bilirubínu 235 nie je vysoká 😅

anaba
6. jún 2010

Tie hodnoty bilirubinu si uz nepamatam, ale tiez sme pri prvej silno zltackovali a pokusali sa nas v nemocnici zadrziavat. Pri druhej sme mali zltacku tiez, ale nikoho to uz az tak netrapilo, lebo bol na porodnici taky natresk, ze aj my sme prvy den boli na porodnici namiesto na sestonedeli a potom sa uz postele snazili natrepat uplne vsade, lebo rodicky nebolo kam umiestnovat. Ak dieta aj malo silnu zltacku, ale javilo znamky zlepsovania, rychlo nas poslali radsej domov.
Takze uvidis, ako to bude s vami. Je vsak mozne, ze sa vas tiez radsej budu snazit rychlo zbavit. 🙂

jaja25
autor
8. jún 2010

Dnes ma čaká poradňa, tak uvidíme čo nové sa dozviem...

jaja25
autor
8. jún 2010

Tak v piatok mám prísť znovu a aj s taškou. Ja ešte nechcem ísť rodiť. Ešte nech to moje dieťa priberie aspoň 200g, nech máme aspoň 3 kg. 😉

anaba
8. jún 2010

A to ta preco uz nahnaju. Nieco nie je vporiadku? ci co? 😕

jaja25
autor
9. jún 2010

Ja neviem Ani. Len som sa spýtala či môžem cestovať cez víkend na hody k svokrovcom a on že to je skoro v utorok hovoriť ako to bude vyzerať v sobotu. Potom ma vyšetril a hovorí: tak prídte v piatok, pozrieme nález, ale doneste si pre istotu aj tašku. A ja že prečo? No možno budeme rodiť....
Tak ja som teraz dosť zmätená. Veď nič také sa zatiaľ nedeje...

anaba
10. jún 2010

No v 39. tyzdni by som radsej uz nikde necestovala, to je fakt. Lebo porod moze byt aj velmi velmi rychly. U mna bol druhy totalna bleskovka. Vacsinu casu v sanitke (ktoru som sice privolala po tretej rozpoznatenej kontrakcii a ta prisla za 10 minut, ale aj tak) ma uz s hlavickou v porodnych cestach museli pesviedcat, aby som netlacila, aby som vydrzala a nerodila im tam. Potom to uz vyzeralo tak, ze prijem na salu 6:23, porod 6:25 (mala jednoducho vystrelila von a bolo). Ja by som sa teda radsej zdrziavala v blizkosti kompetentnych. 😉
Ak to vsak z nejakeho dovodu nie je nevyhnutne, vyvolavat porod, som skor za to aby sa babo vypytalo na svet samo. Ale tak lekar asi vie, preco ti ten piatok navrhol, mozno prave, aby si predisla tomu, ze ta to postihne niekde po ceste a budete mat problem.
A mimochodom v sobotu su volby, tak mozno akurat ten tvoj hlas by zavazil...
No tak ci onak, som velmi zvedava, kedy sa opat ozves a s akou spravou. 😀

jaja25
autor
11. jún 2010

Tak od utorku keď som bola otvorená na 0,5cm, dnes som bola otvorená na 3cm, ale presvedčila som doktora, že dnes ešte nechcem rodiť, ak to nie je nevyhnutné, tak sme sa dohodli na utorok na poradňu. No keď sa budem takto otvárať, tak poradňa v utorok sa už asi konať nebude. 😀 Ale cestovať teda nebudem, a myslím že najneskôr v stredu asi rodím...

anaba
11. jún 2010

No tak uz sa z vas ondlho stane na dnesnu dobu nezvyklo veka rodina.
Drzim palec, aby vsetko islo ako po masle a "vysledok" stal za to. 🙂

jaja25
autor
14. jún 2010

Zajtra poradňa. Ak sa neozvem, tak rodíme...
Zase idem s taškou- po minulej poradni som mala kontrakcie 2 dni, tak možno po tejto porodím. Môj manžel je vtipný. Povedal, že ak zajtra budem rodiť, tak to musím stihnúť do 13:30, lebo začína futbal. Chlapi... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre