Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

anaba
14. jún 2010

Tak manzelovi povedz, ze kedze je to baba a futbal ma v.... vies kde.... tak to bude najskor uderom poslednej minuty tretej tretiny. 🙂
Prijemny rodivy zazitok. 😀

jaja25
autor
15. jún 2010

Ani tak zase nič. Som na 3-4cm otvorená a zajtra idem znova. Ak ani zajtra nič, tak znova v piatok. Asi skúša do kedy vydržím chodiť na poradne. Môj manžel povedal, že už so mnou nepôjde a príde až keď už budem ležať na stole. No tentokrát sa mu nečudujem. (Len aby ešte stihol prísť...) 😉

anaba
15. jún 2010

No to mas teda poriadny nacvik. Aspon budes rychlo vo forme, ked sa babeno narodi a po tych nabehanych kilometroch ku lekarom, ten porod bude urcite rychlovka... to aby si manzel nechal rovno nastartovane auto. 😉
Moj manzel druhy porod nestihol, lebo musel cakat so spiacou Alicou doma, kym ho vystrieda moja mama, ale on by to nestihol, ani keby isiel autom priamo za sanitkou. Kym by zaparkoval a zamkol auto, ja som uz porodila. 😅

zuzitka
17. jún 2010

@jaja25 ahoooj
ty už ideš rodiť? držím silno palec 😉 😉 😉 nech je všetko OK

anaba
20. jún 2010

Tak co Jaji,... ze by babo bolo uz na svete? 😵

anaba
22. jún 2010

Dnes som si vsimla, ze uz mas napisane: Tamarka - 6 dni. Tak blahozelam a tesim sa spolu s tebou. Uzi si krasne dievcatko. 😀

jaja25
autor
23. jún 2010

No Ani to bol expresný pôrod. Manžel pribehol na sálu len v nejakom igelite 😀 a dieťa sa v zápätí narodilo na jedno zatlačenie. Žiadne stehy, tak sme si to užívali. Až na to, že nás naraz rodilo 7, a iba 3 sály, a ďalších 9 sa prechádzalo po chodbe. Riadna tlačenka. Domov nás pustili v nedeľu a dnes pôjdeme asi na prvú prechádzku. Cez deň je dobručká, v noci medzi 23:00 a 2:00 nevie spinkať, ale snáď sa to upraví...
@zuzitka a ty žiješ? veru dlho si sa neozvala. My tu s Aničkou komunikujeme vo dvojici... 😉

zuzitka
23. jún 2010

@jaja25 gratulujem k dievčatku 😵 😵 krásne meno má 😉

no žijem 😀 len nejak sa zdržujem v téme, kde máme všetky decembrové deťuchy 😉

vidíš, ty si príklad, že po 2 chlapcoch sa môže narodiť dievčatko 😀

jarus8
23. jún 2010

Ahojte, hlásime zmenu stavu. Už sme traja!!!! 😀

anaba
23. jún 2010

Baby (jaja a jarus) blahozelam k babatkam. Super ze tehotenstvo mate za sebou a pred sebou mnoho rokov radosti a starosti. 😀
Jaja si objednala expres a ty Jarus si to ako zvladala? 😉

jarus8
24. jún 2010

@anaba no ja som to také ľahké nemala. V pondelok večer mi dali prvú vyvolávačku, lebo v nemocke som bola už od štvrtka. Nezabrala, tak v utorok ráno som dostala druhú, kontrakcie sa rozbehli do 15 min, ale neotvárala som sa. Na obed som bola otvorená na 1 prst a tak mi praskli vodu a poslali do pôrodnice. Tam do 15:00 očista a strašné kontrakcie. Zavolala som mm, prišiel o hodinu, dostala som tretiu vyvolávačku. O 17:00 prišli mi pichnúť epi, ale to som už mala také silné kontrakcie, že pichali na 7 krát a nakoniec aj tak nezabrala. Pichali ju hodinu. Nakoniec si ma všimol prof. Borovský, prišiel ma vyšetriť a už len zavelil- pripravte pôrod. Malý sa narodil 19:15. Neviem ako dlho to trvalo, mm tvrdí že 10 min., ale mala som s ním problém. Museli mi pomáhať dve sestry- tlačili brucho. V 35. tt ma vystrašili, že malý je hypotrofný a asimetrický, lebo má malú hlavu, nakoniec nepomohol ani nástrih, dotrhal ma ramienkami. Šili to ďalšiu hodinu. Takže de facto som rodila 12 hodín.
Ale je to krásny pocit a stojí to za to. 😀

anaba
24. jún 2010

No veru lahke si to Jarus nemala, ale ked sa rany zhoja postupne clovek zabudne, ake to bolo a ked sa tvoj muz po case spyta: "tak co, nemal by mat maly aj surodenca", tak ani nevies ako a kludne budes suhlasit. 😉
Baby drzim palce, aby vam babatka co nevidiet celu noc spinkali, nech je regeneracia o to jednoduchsia. 😅

anaba
6. júl 2010

Vidim baby, ze na pokec nemate pri detickoch akosi cas. 😉
My sme sa vcera vratili po dovolenke z juznej Moravy. Bicyklovali sme kade-tade po cestickach a lesoch a okrem toho sme boli v ZOO Zlín-Lešná (velmi odporucam, je super. Nádherné sú prechodné vtácie voliéry, prechodný výbeh pre klokany; kde nasa Alica aj krmila maleho klokana; pavilon ziraf ... su tam aj tulene, tucniaky, slony, gorila, krokodil, levy, tigre, nosorozce, zebry, .... maju to rozdelene na oblasti - Afrika, Ázia, Amazónia a Juzná Amerika. Zvieratá tam majú velké výbehy, pomedzi ktoré sú chodnícky. No jeden obrovsky park. A v strede je este aj zamok, kde sa da urobit prehliadka. Inak su tam krasne ihriska, da sa vozit na poniku a tave, alebo vlaciku. Jednoducho super.) a vozili sme sa aj na lodi po Batovom kanali v Straznici (tiez velmi odporucam - 1h plavba s vyletnou lodou, so super vykladom, detom sa velmi pacilo, 80,-Kc dospely, dieta do 3 rokov zdarma, 3-15 rokov 40,-Kc) 😀
Viem, ze vy s mrnusmi toho este vela absolvovat nemozte, tak mozno buduce leto 😉

sablinka
9. júl 2010

Ahojte maminy,
mám 10 mesačnú dcérku, bývam na Račianskej, presťahovala som sa z Petržalky. Rada by som vás spoznala mamičky z BA III. Kam chodievate na ihrisko?Na to veľké pri vodotrisku? Alebo?
Budem rada ak sa niektorá ozvete.
Andrea

anaba
9. júl 2010

Ahoj Andrea - Sablinka,
BAIII je dost siroke. Ja som napriklad z Krasnan a chodievam na ihrisko skor tu v okoli Peknej Cesty.
Ale ine baby co tu su, byvaju urcite blizsie a mozno obcas chodia aj na Racko.
Nech sa ti v BA III prijemne byva. 😀 Ak zavitas do Krasnan, tak mozno nas tu objavis. Inak obcas sa dohoduje aj nejake stretko, tak ked nastane ten spravny cas, mozeme nieco zorganizovat. 😉

jaja25
autor
11. júl 2010

Hlásim sa po krátkej odmlke. Bola som u našich. Po ideálnom pôrode ma čakalo nie veľmi ideálne prekvapenie, že moje dieťa vlastne veľmi slabo ťahá a ja nemám skoro žiadne mlieko. No rozbiehala som to skoro 2 týždne. Vyskúšala som všetky spôsoby a postupy. Kŕmili sme sa aj cez suplementor s hadičkou, ale dieťa je buď naozaj s takým slabým sacím reflexom, alebo príliš lenivé- asi po rodičoch 😀 . Aj sestra si ju skúšala prikladať a porovnávala so svojim synom a povedala že aj ona by prišla o mlieko keby takto ťaha... Takže toho času odstriekavam mlieko a kŕmime sa z flaše. No horšie že decká majú od zajtra prázdniny a som s nimi sama doma, tak snáď to zvládneme...

anaba
11. júl 2010

Ahoj Jaji,
nasa Alica sa narodila predcasne a az po tretom dni sa mi prvy raz slabucko prisala. Tiez nepovazovala za potrebne extremne sa pri jedeni namahat, tak som prve mesiace tiez velmi dobre poznala odsavacku. Aj preto, ze som ju najprv pomocou nej a nasledne striekacky ucila vobec papat (cca prve dva tyzdne) a potom preto, ze po jej lezernom tahni sa mi neustale upchavali mliecne kanaliky, zapalovali prsniky, ktore mi nasledne uplne popraskali a pod. 😢 No prvych niekolko tyzdnov, resp. najneskor do prikrmov je kojenie casto boj a sebazaprenie. Nie je to vzdy taka uplna samozremost, ako by sa zdalo.
Snad sa ti to podari nejako zorganizovat, aby to nebolo prilis casovo narocne. 😉
A tiez drzim palce, aby vas chalani doma neprevalcovali. 😅

jarus8
14. júl 2010

Ahojte, my síce chválabohu ťaháme pekne, aj keď cez klobúčiky, lebo sa nevie pekne prisať, ale pracujeme na tom.
My máme iný problém, my nespíme. Maličký sa zobudí o 10:00 a ťahá do 1:00 v noci. Pospí len okolo 18-19, aj to len hodinku, dve. Je to tak od návratu domov z pôrodnice. Už som dosť zúfalá, a neviem ani nabehnúť na nejaký režim keďže nespí.
vy máte už viac detičiek, nestretli ste sa s niečim takým??? Ako ho cez deň uspať, alebo ako posunúť hodinu zaspania? Lebo už s mm padáme od únavy, byť hore do 1 v noci a robiť opičky. ☹

anaba
14. júl 2010

Alica bola tiez dost nespavec. Myslim, ze som robila chybu v tom, ze chcela po prvych dvoch tyzdnoch (kedy sa bojovalo o to, aby papala a zvladla sa prisat) chcela byt na prsniku kazdu chvilu, cuckala si a pritom pospavala. Tiez som z toho mala dojem, ze ona hadam cez den ani nespi. Ak sa ti stava nieco podobne, tak mu zaraz cuckanie a napriek protestom, ak uz netaha poriadne od hladu, tak ho od prsnika odstav a poloz do postielky. Ked sa mu nebudes venovat a robit nanho opicky, mozno zaspi a ukludni sa skor; skus a uvidis ci zaberie. Pri druhom dietati som uz selektovala zavaznost placu. Mrnkoty neboli vazne, len ked sa ozval skutocny plac, tak som spozornela. Takto mi druhe dieta najprv trosku pomrnkalo ked som ho dala z prsnika dole a polozila do postielky, ale zachvilocku sa ukudnilo a zaspalo samo.
Skus preskumat, ako oddychuje a kedy si pospi, lebo urcite si v tomto veku nejako podriemat cez den musi.
Na upokojenie a vecerne zaspavanie pomahaju v tomto veku aj zavinovanie (aspon do plienky, ked je tak teplo), hojdanie, nosenie, spievanie, pravidelny ritual - kupanie, papanie..., mne deti zaspavali v objati pri kojeni.
Tak snad ti nieco zaberie. 😉

lenocka84
15. júl 2010

@sablinka ahoj, ja byvam v raci, ale az na konciiii

byvame kusok od billy,je tu niekto z okolia?

jaja25
autor
20. júl 2010

@lenocka84 myslím že je aj téma rača, ale kľudne môžeš zostať aj v našej. Len keď sa chceš s niekým z okolia stretnúť, tak pohľadaj.
Ozaj @lenocka84 ,@jarus8 kde nájdem naše júnovky? Téma je zamknutá a neviem pod čím to mám hľadať. Ďakujem.

stacinka
8. sep 2010

Ahojte, hladame kamosky z Racianskeho myta. Najde sa niekto? 🙂

livinka97
12. sep 2010

Ahojte, hľadám nejakú kamošku na chudnutie... Mám 20, som z Bratislavy... mohli by sme sa chodiť von prechádzať, spoločne cvičiť- napríklad plávať... Ja: výška 163cm, váha 94kg.. AK si na tom podobne, ozvi sa..

jaja25
autor
14. sep 2010

@livinka97 ja by som sa pridala- ale až od januára- prestanem dojčiť, tak potom môžme ísť na to. Ja by som bola za aj nejaký aerobic alebo cvičenie- podotýkam mám strašne slabú vôľu, tak snáď to skoro nevzdám... 😒

jaja25
autor
14. sep 2010

@stacinka ja bývam kúsok od Trnavského mýta. Neviem či ti to nie je ďaleko??? 😉

jaja25
autor
14. sep 2010

Inak vrátili sme sa v sobotu z dovolenky v Chorvátsku. bolo tam perfektne. Počasie nám vyšlo až na 1 deň keď bol veľký vietor, ale chalanom to neprekážalo a kúpali sa aj tak... 🙂

lenocka84
15. sep 2010

halo,ktora sa prida na prechadzky a uzivanie si materskej dovolenky?

stacinka
15. sep 2010

@jaja25 jej, ahoj. trnavske myto vobec nie je daleko🙂 to mame od domu len cez kolajnice. nechodievate do parku na racianskom? pre male deturence je to raj- same preliezky, smykalky a hupacky🙂 my sme zatial malinky na nieco take, ale vychadzky sa nam tam pacia. Kam chodievate vy? Mozeme sa niekedy stretnut, co ty na to?

lenocka84
19. sep 2010

ahojte
a co teda to nase kocikovanie? rada sa uz spoznaaam aj osobne nie len cez pismenka

jaja25
autor
20. sep 2010

@stacinka
@lenocka84 najčastejšie chodievam s chalanmi len tu do okolia- na ihrisko na Rešetkovu, al. do "jamy". Kočíkujem smer okolie polusu al. smer Miletička. Ale môžme sa dohodnúť na stretnutí. Len tento týždeň to bude perné. V stredu idem s najstarším synom na logopédiu a v štvrtok idem na kontrolu k lekárke, ale v piatok by sa dalo... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre