Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

alex777
27. mar 2008

ozaj baby, neviete niektora nieco o cviceni pre deticky babyfit? znama mi to vrelo odporucila, prihlasili sme sa a od aprila by sme mali zacinat. ale... budem uprimna... je to dost penazi (nevedela som cenu vopred), tak zvazujem. ema zboznuje kolektiv a tanec, rada by som jej to dopriala. ale nie velmi nam vyhovuje cas - 10:45, domov pojdeme o 12:00, to uz ema zvycajne odfukuje v posteli, urcite mi zaspi v eline a doma sa mi ju uz nepodari ulozit. tak neviem ci sa do toho pustat. nemate niektora skusenosti?

zuky
27. mar 2008

No Alex, to ma zaujalo...a kde sa cvičí? a za koľko?
...a to už môžu aj naše deťúrence? lebo som čítala v téme kam s deťmi, jedná tam písala, že je to od 3 rokov.
Aj ja to mám tak načasované...akurát vtedy spánok.

zuky
27. mar 2008
zuzitka
27. mar 2008

alex777 ... ja som chcela dietatko - len dievcatko. tiez som si nevedela predstavit ze by som mala mat chlapca 😒
ked mi na UZV povedali ze to bude chlapec, so slzami som vysla na chodbu... normalne sa mi gulali slzy jak hrachy po licach, chlapca som nechcela!!!!!!!!
no a taka som stastna ze mam samka ze normalne nechapem zo seba 😀
ale druhe chcem dievcatko.... nech ma koho samko ochranovat 😉

mozno tento rok sa pokusime o druhe bejby..... inak tiez som chcela ist medzitym do prace ale zrazu ma to nejak preslo 😅

a preco by si chcela znova letne dieta?

zuky ... kde ste boli na sviatky? 🙂

zuky
27. mar 2008

...no ja som chcela, aby bol chlapček prvý, hlavne kôli manželovi, ktorý chcel mať svojho potomka 😀, lebo je posledný s jeho priezviskom...ale druhé už si "nedám" bude baba a basta 😀

...sviatky sme strávili v Srbsku u svokry, aj som si trocha od Rajka "oddýchla" a aj on odo mňa... 😅 avy?

zuzitka
27. mar 2008

my sme boli u nasich /45km od BA/ ... chodime tam vlastne kazdy vikend, kazdy sviatok 🙂

cely buduci tyzden tam budem aj s malym 🙂

druhe dieta bude baba a basta? 😀 a to ako sa da?? 😝 😝

zuzitka
27. mar 2008

kuk album - dala som tam motyle.... ako bude vyzerat, ked budem mat 2 rovnake vedla seba? ... ja neviem.... ale nic ine ma nenapada k tomu mojmu smeterlingovi 😒

zuzitka
27. mar 2008

... jezisko... kam som to dala???
ten prispevok mal ist inde 😅 ...sorry

jaja25
autor
28. mar 2008

No kukla som si tvoje fotky Zuzitka. Samko je zlatý. 😉 Prišla som pri tom prezeraní že skoro oslavujeme naraz narodky so Samkom. Ja som 25. 😀

jaja25
autor
28. mar 2008

A ja tvrdím, že aj tretieho budem mať chalana... 😅 Môj mužíček je zo štyroch bratov, takže tretí syn to istí. Iba že by sme mali dvojičky. V našej rodine sa vyskytujú vždy dvojičky chlapec - dievča. Takže dám sa na dvojičky?? 😀 😀

zuzitka
28. mar 2008

jaja25 ... tak to ste vy - v albume BA3?? som nevedela cie to su deticky, nemas tam nick. to iste sa mi stalo s emkou a alex777 😀
ved aj ty mas zlate deticky, hlavne ten mladsi je kraaasny 😵

a chcete este bejby? 😕 aj dvojicky by si brala? wow
.... mne asi budu stacit 2 deti 😅 /teda ak sa druhe podari.../

alex777
28. mar 2008

toto je urcite aj pre mladsie, uz od 4 mesiacov tusim. delia to podla veku do viacerych skupin. kurz trva 8 tyzdnov, je to raz do tyzdna a cena je 960 sk, cize 120 sk za hodinu. neviem ci je to vela, nemam s cim porovnavat. viem len ze ak vynechame, mame smolu, peniazky prepadnu. a pri takychto malych detoch sa moze casto stat ze vynechame. bude mat soplik alebo pojdeme na predlzeny vikend niekam... neviem. bola by som radsej keby sa to platilo od hodiny ale chapem aj ich ze musia mat nejaku zaruku ze mamicky pridu.
ale tie peniaze ma netrapia tak ako ten spanok. keby to bolo aspon o polhodiny skor...
inak, nie je jednoduche sa tam dostat. maju cykly - jarny, zimny a pod. a prednostne beru deticky z predchadzajuceho kurzu, co chcu pokracovat. az podla volnych miest beru novych. my sme mali to stastie ze nas vybrali, tak teraz nechapem co spekulujem ☹ ale uz som raz taka. nemam problemy, vyrobim si 😅

zuzitka
28. mar 2008

nesli ste dneska do eurolandu na stretko o 14h?

alex777
28. mar 2008

ema este spi takze sa neda. nam to o 14 nikdy nevyhovuje. je to priskoro. ani vam ze?

alex777
28. mar 2008

a k tomu druhemu babatku... jasne ze chlapceka nezahodim 😀 ale aj prve som tuzila mat dievcatko a aj pri druhom by som bola radsej. som si ale ista, ze aj keby to bol chlapcek, zvyknem si 😀

a preco letne? babatka sa tazsie obliekaju ako polrocne deti a v lete staci minimum odevu. na zaciatku sa tazsie koji a v lete je to rozhodne jednoduchsie. v zime uz ma polroka a kojis menej casto a vies si to lepsie nacasovat aby si nemusela polonaha mrznut niekde na lavicke vonku. dalej, ked sa okolo roka bude ucit chodit, zase bude leto... urcite je to pre ne jednoduchsie ako prve kroky skusat zababuseny v 3-vrstvach a hrubom overaly. tak preto letne 😎

zuzitka
28. mar 2008

alex777 ... na tom stretku byvaju az do 16h, takze by si stihla. my ideme o 14h spinkat prave 😒
ale ajtak som cely tyzden chora, tak by som ani nemohla ist...

samko je januarove dieta - a nestazujem sa. mozno teda keby som kojila, tak by to vadilo vonku v zime ale sme kojili asi tak mesiac, tazke toto neviem moc posudit.
s tym obliekanim - nemali sme s tym ziadne problemy, to je len o zvyku.
chodit sa naucil aj v zime 😀 aj v pancuskach aj v teplacikoch ... a nestazoval sa. pustil sa isiel 😵

fakt je to len o zvyku. ale je pravda, ze v lete to moze byt o trosku jednoduchsie 😅

jaja25
autor
28. mar 2008

No Zuzi, ano. Filip je "filmová hviezda", ale je riadne protivný!!! Má úžasné obdobie vzdoru. Hádže sa o zem pri každej príležitosti ked mu nevyhovieme. No je to riadny fiškus... 😉

zuzitka
28. mar 2008

jaja ... aspon mate doma veselo 😝

zuzitka
28. mar 2008

alex777 ... ta poznamka ze: jasne ze chlapceka nezahodim 😀 .... si ma rozosmiala 😀 😀 😀

jaja25
autor
28. mar 2008

No tomu ver, že sa nenudíme. Niekedy naozaj neviem čím by som tých mojich !chlapov" zaujala aby sa aspoň na chvílu hrali spolu... Ale dúfam že ešte príde ten čas ked sa budú spolu hrať....

alex777
28. mar 2008

zuzitka... urcite mas pravdu. ja som mala letne dieta a objavila mnozstvo vyhod ale urcite by som si nejake nasla aj pri zimnom. clovek si zvykne, samozrejme. a keby sa pritrafilo na zimu, zvyknem si aj ja 😅 . ale obaja sme sa s muzom zhodli ze intenzivnejsie budeme makat na letnom babatku, lebo sa nam to pozdava viac . 🙂

alex777
28. mar 2008

zuzitka... povodne som napisala neutopim ale to uz sa mi zdalo moc morbidne 😅 tak som to prepisala na "nezahodim" 😀

zuzitka
28. mar 2008

ale vies co? jedna znama znamej povedala, ze chlapca urcite nechce, ze ho da na adopciu!!!! dobra koza, ze? 😠
lebo ma synovca, mozno je zly jak sto certov.... takze preto to povedala....

zuzitka
28. mar 2008

jaji .... a to chces este dvojicky 😀

alex777
28. mar 2008

mam problem! kamoska ma 2-rocneho synceka, uz pracuje, maly je v jasliach a samozrejme nonstop chory. prave teraz zapal pluc. chce ho odtial vziat a spytala sa ma, ci by som sa o neho nestarala ja az do nastupu do skolky v januari 😨
maly je trochu nervak a placlivy a ja neviem ci si to chcem teraz takto skomplikovat, ked s emou je to uz konecne celkom fajn a uz sa to aspon trochu priblizuje k pomenovaniu "materska dovolenka". a ako by to vzala ema ze by zrazu jej kamos bol s nami denne 8 hodin? tesila by sa ze sa ma s kym hrat alebo by ziarlila?
jediny komu by to urcite prospelo je maly erik, konecne menej chorob, s emou sa maju radi a ja by som na neho mala urcite viac casu ako tety v jaslickach. odkedy tam chodi je hrozne placlivy, len na mame zaveseny.
ale co ema a ako by som to zvladala ja? budem mat menej prace lebo dve deti sa spolu zahraju alebo viac pretoze dve deti viac navystrajaju a o hracky sa budu bit? ☹

co by ste spravili vy??? vzali by ste to? 😖

zuzitka
28. mar 2008

alex ..... noooo neviem 😕

rozhodne musis ty vediet, ci dokazes ustrazit 2 deti 🙂 moja mama varovala 2 cudzie dvojrocne a v pohodke. ked si vies dupnut a vytvorit si respekt, tak to pojde.
ak je ten chlapcek nervak - ja myslim, ze u teba ako u cudzej tety bude kludnejsi, lebo vacsinou deti si dovoluju viac doma na rodicov a u inych su krotky. teda aspon u nas vsetky deticky posluchaju ... ale nieje to vzdy pravidlo

neviem ako to vezme ema, ale moj samko by bol stastny, kebyze mame doma nejakeho kamosa alebo kamosku aj 8 hodin denne 😀 a skriepky o hracky budu ale ved treba to nejak ustrazit. ale myslim ze obaja budu radi, ze nie su sami doma, ze sa zahraju spolu. a za tych 8 hodin budu 2 hodiny spinkat 🙂

ja neviem, musela by som toho chlapceka poznat aby som vedela ci ho chcem strazit do januara 😨

zuky
29. mar 2008

...tak vidím, že ste sa v tom písaní rozbehli....

Ja som na stretku bola, bolo fajn...no len keby tam chodili aj nejaké chodiace detičky, Rajko by sa určite potešil 😀

alex a nenapísala si mi kde to chodíš, sú niekde na webe? najaký kontakt...
no a čo sa týka toho opatrovania, je to obrovský zásah do súkromia, je to obrovský krok, ktorý musíš zvážiť....ja som strážila 3 dni známej 3-ročného syna, prvý deň boli zlatí,(bola som aj rada, že má tu kámoša, má sa s kým hrať, keďže deti zbožňuje) druhý tak-tak, ale tretí sa s nimi nedalo vydžať, nemohli byť spolu v jednej miestnosti, stále sa škriepili a je ťažké reagovať, keď dieťa nie je tvoje , aby si naň kričala, pretože hľadá v tebe útechu a zase tvoje dieťa je tvoje....no a v byte je to ešte dobre, ale keby si si chcela vytvoriť nejaký plán, ísť nakupovať, nehrozí...myslím, že by si bola "utláčaná"...bolo by iné keby boli obe deti tvoje...ale nikdy nevieš ako to "cudzie" bude reagovať....nepoviem občasné opatrovanie, ale takto denno-denne...tak to by som nebrala...ako si aj sama napísala, až teraz začína tá "dovolenka"....tak si ju uži!!! 😎

jaji ty chceš ešte fakt dvojičky? zvládaš to?

alex777
29. mar 2008

tak dik... kazda radi inak 😅 . aj tak si to musim rozhodnut ja sama. zatial sa ale este ani kamoska nerozhodla na 100%, zvazuje aj ine riesenia. mozno sa ona rozhodne inak a nebudem sa musiet rozhodovat ja. tak pockam.

zuky...prepac, cosi som o tom popisala ale stranku som neuviedla. maju stranku www.babyfit.sk a kurzy su na viacerych miestach, nam najblizsie je raca - baronka 11. este som to nepozrela na mape ale predpokladam ze to je tam kde je hotel baronka, mozno aj priamo v nom.
v pondelok ideme na prvu hodinu. kedze este neviem ako to dopadne s malym erikom, volala som a umoznili mi zaplatit zatial iba jednu hodinu a do tyzdna sa rozhodnem ci budeme pokracovat. cez tu stranku sa tam da priamo prihlasit, odpoved ti poslu mailom. v raci o to este nie je taky zaujem, maju volne miesta. tak skus... mozno vas zoberu aj na tento jarny cyklus.

alex777
29. mar 2008

zuky... oprava, neda sa tam prihlasit priamo cez stranku ale su tam instrukcie ako sa prihlasit prostrednictvom mailu alebo sms a co vsetko treba uviest. tak skus ak mas zaujem.

zuzitka
29. mar 2008

alex .... to opatrovanie ma svoje plusy aj minusy. fakt neviem ako by som sa rozhodla ja .... 😕
tak uvidis, mozno teda najde riesenie ta kamoska... potom daj vediet ako to dopadlo 😉

co robite cez vikend?
my sme zase u nasich - na dedine, takze samko si uziva 😀
a maminka po veceroch tiez, babka postrazi a maminka s tatinkom sup sup do miestneho "senku" 😀 😀

teraz tu ostavame cely tyzden, lebo moj tato ide do egypta na tyzden, takze robime mojej mamine
spolocnost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre