Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

alex777
3. jún 2008

zuzitka... prešporská kúria je v centre, na dunajskej ulici, celý minulý týždeň tam boli bábkové predstavenia. ale teraz je to už asi jedno 😅 a my sme tam nakoniec tiež neboli, dlho sme sa doma motali, tak sme šli len na ihrisko a na kuchajdu. a poobede sme boli na tyršovom nábreží, bol tam kolotoč, skákacie hrady, vystúpenia hlavne tanečné, takže eme sa páčilo a má odtiaľ aj na ruke tetovačku, ktorú každému hrdo ukazuje 😀
takže tak sme my strávili deň detí.

a na kuchajdu nechodievate, baby? myslím v lete, kúpať sa. keďže je to tu najbližšie jazero, tak my áno, hoci najčistejšia voda tam nie je. minulý rok bola ale vyhlásená za nezávadnú, tak sa tam aj ema x-krát kúpala a bez následkov 😀 . tento rok sme ešte vo vode neboli, stále máme slabý soplík ale už som videla aj malé detičky sa kúpať. vy už sa niekto chodíte kúpať???

zuky
3. jún 2008

...alex my sme sa minulý rok chodili kúpať na kupko tehelné pole....tá kuchajda ma nejak navábi...a kúpať sme sa ešte neboli , ale o dva týždne sa určite kúpať budeme, lebo ideme k moru do Chorvátska 😀

zuzitka
3. jún 2008

alex ... na dunajskej ulici? ja tam poznam len taky park, kde som z prace chodila na obedy, je tam aj pizza .... ze by to bolo ono? 😕

my sme sa v blave neboli nikde kupat... minuly rok v bazeniku na balkone a u nasich tiez v bazene.
tie jazera ... neviem neviem 😒

zuzitka
3. jún 2008

zuky ... aj ja chceeeeeeem moreeee 😀

zuky
3. jún 2008

...zuzitka zabalím ťa do kufra, chces? 😅
...inak sme sa chodili kúpať aj na vajnorské jazero, vyzerá mi najčistejšie, ale je dosť ďaleko, no a potom aj zlaté piesky, ale vždy akurát na okraji kde sa hrával Rajko plávali poháre a pod. smeti...
...no ale na tehelné určite chodiť budeme minimálne s petabou, pridáte sa? 😎

angua27
3. jún 2008

ahojte,
ja som tiež rozmýšľala, kam sa budeme chodiť kúpať. keby sme sa vrátili v dohladnej dobe do BA, tak sa pridáme asi na to Tehelné pole. zatiaľ to riešim bazénikmi u kamošovcov a na záhrade. ale Maťo je veľký plavec a vodu miluje, tak mu chcem dať možnosť sa vyjašiť. len tu nemám moc kde. 😒

alex777
5. jún 2008

zuzitka... to bude ono s tým parkom.

my sme chodili hlavne na kuchajdu ale aj na zlaté piesky občas a vždy v pohode, bez následkov, takže to riskneme asi aj tento rok 😅
no a more okúsime tento rok talianske ale až na konci augusta takže si ešte počkáme 😖

jaja25
autor
5. jún 2008

Baby, a viete že Tehelné pole malo minulý rok poslednú sezónu? Už nebude v prevádzke tento rok ☹ . .....
Zuky a kam idete presne do Chorvátska a kedy odchádzate? My tam ideme 12.6. a vraciame sa 22.6. Už sa velmi teším 😀 😀 😀

jaja25
autor
7. jún 2008

Halooooooooo. Kde ste všetky? ☹

petaba
7. jún 2008

Ahojte
Jaja a mne kamoska tvrdila ze tam chodi s malym asi si rozmysleli

ako sa tu inak mate?

by sme mohli v pondelok ist na kavicku k piesku na račko?

jaja25
autor
8. jún 2008

No neviem. Ja som tam osobne tento rok nebola, ale písali to v novomestských novinách v januári. Žeby zmenili názor? A na tú kávičku o koľkej by sa išlo?

petaba
8. jún 2008

no ono povodne tam mal byt stadion ale tomu uz zmenili lokalitu

kedy by ti to vyhovovalo?

petaba
9. jún 2008

keby sa niekomu chcelo tak dobehnite do parku, budeme tam tak okolo 1 🙂

zuzitka
11. jún 2008

baby, vcera nikto nenapisal ani pismenko? 😕

zuky... uz balite? 😀 a kam to presne idete?
do vajnor sme chodili aj my, tam sa mi zda najcistejsia voda a suseda tam ma chatku... ale vacsinou kupeme na zahori alebo doma v bazeniku 🙂

ale mne sa v tom teple nikam nechce..... 😝

zuky
11. jún 2008

...no akurat dnes sme dosli do Ba, boli sme týždeň pod Tatrami v mojej rodnej dedinke (na bratovej svadbe= bolo super) a už sa znovu aj balím a v noci cestujeme do Chorvátska
Jaja ideme na Istriu_Poreč tak na týždeň...
...tak sa mi majte krásne, a potom dáme kafé v "našom parku", oky? 😎

zuzitka
13. jún 2008

zuky ... takze uz si uzivate more a slniecko 😵 zavidiiiim.... 😅
my sme boli na Istrii ale v meste Rabac, ale to bolo uz daaaavno, ked sme boli este mlady a pekny 🙂
bola to nasa prva dovolenka s mojim chlapom 😎

zajtra - v sobotu - je nejaka akcia na strkovci o 16h - na vlnach fantazie sa to vola 🙂

zuzitka
13. jún 2008

moje dovolenky v albume na AZETE 🙂

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/moje-dovolenky/...

alex777
13. jún 2008

no neviem ten strkovec... nema byt zrovna na kupanie zajtra, tak sutaziacim nezavidim, vacsinou totiz na tych divnych plavidla koncia vo vode 😀
ale ak nebudeme mat nic lepsie, mozno sa skocime pozriet.

inak, musim sa postazovat. moje donedavna zlate, samozaspavacie dieta sa zo dna na den zmenilo na hysterickeho, trucoviteho jedosa ked ma sama zaspat v postielke a trva na tom, ze ide spat k nam do postele. je to pre nas nova situacia kedze ema si doteraz nic revom dovydobijala tak par dni trvalo nez som pochopila ze krikom ani zatvaranim dveri do detskej nic nevyriesim a rozhodla sa to riesit, ako vsetky spory doteraz, kompromisom. takze, ustupim ja - ide ku nam na chvilku, citame si, tulime sa, rozpravame, spievame a potom ustupi ema - necha sa preniest do postielky a spinka tam. vcera to zabralo, dnes na obed tiez tak duuuuuufam ze to minimalne takto ostane. idealne by pravdaze bolo keby sa "chvilky" v nasej posteli postupne skracovali az uplne vymizli ale zatial je aj toto uspech po predchadzajucich bojoch.
inak, v nedelu sme zrusili dudu a presne odvtedy tie hysaky mame a hoci si uz na nu ani nespomenie, mam pocit ze to s tym uzko suvisi 😖 . ale je divne ze namiesto toho aby hysacila ze chce dudu, vymyslela si spanie v nasej posteli. keby takto jacala kvoli dude, okamzie podlahnem a strcim jej ju spat do pusy. tie deti su niekedy divne... 😨

zuky
14. jún 2008

zuzitka nemas co zavidiet, odkedy sme prisli stale iba prsi a este som sa ani neokupala v mori, je tu kosa....
sice sme si spravili peknu plavbu na jachte a jedla som kalamare, mnam....asi zajtra balime kufre 😖

zuzitka
14. jún 2008

zuky ... tak to je blbe..... ani nehlasia oteplenie??? ale nebalite kufre domov.... idete niekde nizsie, nie? 😎

zuky
14. jún 2008

no mozno este pojdeme do Srbska, tam maju peknu plaz..., ale uz aj tak sme neboli doma 2 tyzdne...mozno este pojdeme v auguste, uvidime... 😖

alex777
15. jún 2008

zuky... tak to je ozaj smola 😖 . snad vam to aspon v tom srbsku vyjde.

zuzitka
15. jún 2008

alex777 .... boli ste na tom strkovci v sobotu? my ano..... ale k vode sme sa ani skoro nedostali 🙂 samko nestihal striedat smyklavky a preliezky 😀 😀 😀

a ema je uz kludnejsia? 😀 😀

alex777
16. jún 2008

zuzitka... boli sme. ale az po akcii s plavidlami, ema dlho spala (ved jasne, ked tomu predchadzal hysak ze chce spinkat so mnou 😖 ). ale bolo fajn, ema tiez lozila po smyklavkach aj skakala na hrade (to je jej najoblubenejsia zabava, aj premyslam ci by som jej nejaky maly skakaci nekupila na narodky ale bojim sa ze by sa jej to rychlo zunovalo 😒 ). aj tancovala na podiu na kmeto band 😀 😀 😀 . moj styl to teda nie je, ocitli sme sa tam nahodou, lebo ema ked zacuje hudbu, podho tam 😅 ale bolo to mile, kopec deti sa tam pretrcalo na podiu. ak si tam nahodou bola, tak to jedine stojace na podiu ako take teliatko s otvorenou pusou, to bola ema 😅 😀 .

no a ako som uz v uvode naznacila, kludnejsia nie je. dnes to bol zatial absolutny vrchol. napriek predsavzatiam ze jej ustupim a ked z toho nebudeme robit vedu, mozno ju to samu casom omrzi a zacne zase spavat u seba.... som to dnes nevydrzala, ked po polhodine v nasej posteli stale nechcela ist k sebe, zase som na nu nakricala a nechala ju vyplakat v postielke. samozrejme, nikam to neviedlo, aj tak nakoniec zaspala v nasej pri mne, akurat este 10 min. vzlykala od tolkeho placu. citim sa hrozne. vravim si ze o nic nejde, hlavne ze je zdrava, je to malichernost. ale zial, emocie su niekedy silnejsie a aj zdravy rozum mi hovori, ze ustupovat donekonecna nemozem ale takto ju nechat plakat tiez nikam nevedie. tak si zatial neviem velmi rady 😖

zuzitka
16. jún 2008

alex ... no ja si musim zaklopkat, ze samko je v spani teraz sikovny - ale stale ma dudu 😅
len ho ulozim do postielky a sam mi povie "mamo ajo" a zaspi sam. ale mame postielku pritlacenu k mojej posteli.
asi by som ho mala odnaucit od dudy, ze? 😝 .... potom len uvidim ten cirkus 😀

s tymi emociami.... niekedy sa to neda predychat a tiez nakricim na samka, aj na rit mu dam, ale viem ze to nepomoze. este viac krici a este viac sa jeduje..... ☹

my sme zo strkovca odisli, este ziadna hudba nehrala.... asi o 18h. domov isli sme s placom ☹

zuky ... nepises..... tak bud balite a hladate slniecko alebo ste ho uz nasli a uzivate si more 😀

zuzitka
16. jún 2008

foto zo strkovca a z akcie Rendez - historicke vlaky 😎

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/co-sa-mi-dnes-p...

zuky
16. jún 2008

ahojte...uz sme domaaa.......nakoniec sme dosli do Ba, lebo manzel mal necakanu sluzobku, takze tak..ale v nedelu ked sme odchadzali vyslo slniecko a obloha bez mracika(zakon schvalnosti), tak sme sa troska namocili....mozno este pojdeme v auguste niekam uvidime...
...teda alex hysaky nezavidim, len pevne nervy a vydrzat, vsak ono ju to prejde, kazde dieta ma svoje fazy ....mne vzdy doktorka hovorila, ze je to aj rastom, ze sa nieco deje s jej telom a ani sama nevie co...

...zuzitka duda? no tak to bude problem....ja som Rajkovi dudu "schovala", ked mu zacali ist zubky a to ked mal 11 mesiacov, lebo som nechcela, aby mu sli dopredu (poznam jedneho chalana ktory to ma z dudlovania ...)

alex777
17. jún 2008

zuky... zeby to bolo rastom? teraz dost podrastla, rifle co sme pred mesiacom vyhynali na 2 cm nosime teraz zrazu spustene, nestacim sa divit ked teraz po par tyzdnoch v kratasoch obliekame dlhe nohavice a dlhe rukavy, vsetko male! 😨 a kazdy kto ju vidi, mi hovori, ze sa hrozne vytiahla. no ale zeby kvoli tomu vzdy pred spanim jancila???
vcera som sa docitala ze okolo 2 r. sa deti zacinaju bat tmy. tak sme vecer nechali otvorene dvere a zapnute svetlo v kupelni a cuduj sa svete...dieta bez cirkusu zaspalo 😨 ale kedze byva cirkus a pri obednajsom spanku, neviem ci to je tou tmou. dnes som radsej bez kriku ustupila, zaspala v nasej, preniesla som ju do jej. nejako to takto pomocou kompromisov budeme platat, snad sa to casom vrati do starych kolaji.

zuzitka... aj my sme chceli ist pozriet na rendez ale ema zase spala poobede do pol piatej, tak sme uz nesli. ale asi by sa jej pacilo, vlaciky zboznuje. samkovi sa urcite pacilo, ze?

zuzitka
17. jún 2008

no samko ma rad vlacik Thomas na minimaxe, takze sa tesil..... pokym nezacali strielat vojaci... ale to som uz pisala vyssie 😉
inak my sme tam isli o 10.30h a dala som samka spat az okolo 17h na hodinku.... 😅
a ked niekam ideme, tak ho nasilu budim tak po hodine spania.... lebo by sme sa fakt nikam nedostali..... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre