Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

aj mne sa paci Alexandra.... ale v poslednej dobe mi vrta v hlave Nina 😵 aj Ema je pekne.... ale to by tatko hned zamietol 😖 nad tou Ninou aj chvilku uvazoval..... ale Alex je proste Alex 😀 😀

a keby sme mali zase chlapca ... tak asi Alexander 😀 😀 😀

inak pisem tu, jak keby som uz bola v tom 😀 😀 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuky
18. dec 2008

... emogeon nestras zuzitku, chce babu, ze zuzi?

... ja vas uz opustam, idem teda do tej nemocky 😕

zuzitka
18. dec 2008

presne presne.... chcem babu 😵 sak aj preto cakam s plodenim do februara ... sak sa riadim podla toho cinskeho kalendara 😅 😅 😅

este som dnes nebola vonku, len na balkone, co som fotila sneh ... brrrr .... ale chystame sa do Lamaca, kedze som sa na to vcera vyflakla.... ten laptop idem zhanat .... a trochu snehu nezaskodi 😀 😀 😝

zuky ... tak si uzi poradnu 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

emogeon .. sak mam prveho chlapca 🙂 takze teraz by sa patrilo mat dievcatko 😵

zuzitka
18. dec 2008

videla si ten kalendar? kukni sem......

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

proste sledujes vek, ktory mas .... a mesiac, v ktorom "zarobite" babenko .....

cize ja mam 30 rokov a pozeram tabulku, v ktorych mesiacoch by sme mali "zamiesit"
v marci sa mi vsak vek meni na 31

zuky
18. dec 2008

...no tiez citam ake dve baby ma zuzitka...
..jasne, ze ma vezie manzel, nie som v tom predsa sama...ideme vsetci traja (styria)...ale uz ozaj idem
paa

zuzitka
18. dec 2008

v marci mam 31 rokov a od aprila do novembra mam vkuse dievcatko, tak preco to neskusit, no nie? 🙂

a ked to nevyjde, nic sa nestane, ale chcem to proste skusit... Samko mi tak vysiel 🙂 aj kamoskam to vychadza, ale stale je tu percento neuspechu.... risk je zisk 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

no moja praca zanikla ☹
takze budem osoba nezamestnana a zaroven "osoba riadne starajuca sa o dieta do 6 rokov" ... teda kym nenastupi samko do skolky.... za ten cas sa budeme pokusat o druhe mimi ... ale psssst 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

boli sme distribucna firma, vozili sme parfemy z FR a ES + sklad + dodoavanie do parfumerii po celom SK ... ale neboli spokojny s nasim predajom ... pretoze na slovensku je malo ludi, co si kupi parfemovanu vodu za 3300sk alebo vodu po holeni za 1500sk 😒
slabu reklamu sme robili ... atd ... proste sme bolimala firma /3 zamestnanci/ aby sme to vedeli vsetko zaplatit.

hlavne ked v Metre sa nase vyrobky predavali za nizsie ceny, je vela internetoveho predaja za polovicne ceny ... takze sme nemali sancu..... ☹

ale pracovala som tam asi 9 rokov, uz stacilo 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

no tymto som zila posledne tyzdne 😀 😀 hladala som v Paragrafoch tu na konikovi, co treba vybavit v mojom pripade....... v novembri som sa poistila dobrovolne nemocensky aj v nezamestnanosti z maximalneho vymeriavacieho zakladu /okolo 30.000sk/ zaplatila som cca 1900sk

no a vcera som poslala ziadost o ZMENU na minimalny vymeriavaci zaklad od 1.1.2009 /8900sk/ to budem platit okolo 600sk

cele je to preto, ak by som otehotnela v roku 2009, tak by som nemala narok na materske, ale v tomto pripade ak si to sama platim, tak matersku dostanem a to maximalnu /pretoze to rataju z predchadzajuceho roku, cize u mna 2008/ podmienka je platit si to 270sk dni pred porodom 😉

taktiez som podala ziadost na dochodkove, aby mi to platili, aj do 2.piliera 🙂
/tym, ze maly nechodi do skolky, ze som s nim doma, tak splnam podmienku aby som bola "poistenec statu"/

ak mate ine informacie, sem s nimi 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

este zdravotnu poistovnu musim zistit, tam by som mala byt prihlasena tiez ako "osoba riadne sa starajuca sa o dieta do 6 rokov", ze by to mohli platit za mna 😀 😀

ale to staci aj v januari, ked samko oslavi svoj 3. rok 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

ano, materska by mala byt tak nejak okolo 12.000 ci 14.000 ... urcite lepsie jak 5000sk ☹
ale mozno zvysia aj rodicovsky... aspon 8000sk by bodlo, ze? 🙂

to som sa dozvedela tiez v Paragrafoch, ze bez poistenia v nezamestanosti by som na urade nemala narok na podporu. ale ani sa na urad UP nechystam... ta predstava chodit po firmach a pytat peciatky ... a so samkom 😕

zuzitka
18. dec 2008

a ty si nezamestnana?

zuzitka
18. dec 2008

ak si nezamestnana a planujes babenko, tak ti staci nejneskor v 8 tt si zacat platit to "dobrovolne nemocenske poistenie" /DNP/ z maxima /cca 30.000sk/ toto staci zaplatit raz a potom poziadas o ZMENU na minimum /cca 8900sk/ a platis to az do porodu 🙂

ale lepsie bude, ked mrknes do paragrafov, tam si najdi temu, v ktorej vidis tvoju situaciu a je tam teta menom GAPA a ta tam vsetkym radi 🙂 🙂 ona je nejaka poradkyna 😉

zuzitka
18. dec 2008

... velmi dobre to vypisala GAPA v teme "ukoncenie prac.pomeru na RD"

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
18. dec 2008

no ja tiez opustam "konika" a nachystame sa na to tesco ... od 13h zacal chodit bus 22 az do Tesco Lamac, tak musime ist ..... 🙂

angua27
18. dec 2008

babuľky, pekne ste sa tu zbehli. ja som dnes mala vybavovačky v BA, tak som sa sem dostala až teraz.

zuky, mená pekné. my sme mali vybrané pre dievča Ema a ak by som niekedy mala dcéru, tak by som ho chcela dať. 😉

zuzitka, krásne výtvory. a evidentne to Samka bavilo.

u nás celýýýý deň prší a prší a prší. 😒

ja tú tabuľku poznám, ale mne pri Maťkovi nevyšla. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre