Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

petaba
12. jan 2009

ahaaa... ale vsak je to aj v nedelu vecer... vtedy nie je doma? 😅

zuzitka
12. jan 2009

v nedelu nie je doma nikto 😀 😀
cestujeme od nasich vzdy v nedelu okolo 19hod 🙂
my kazdy vikend travime mimo BA

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
qweedy
12. jan 2009

ahojte 🙂 nasla som tuto temu a chcem sa opytat, nie je tu niekto z raca - krasnany ? sme sa teraz pristahovali a hladame kamossssov 🙂

zuzitka
12. jan 2009

queedy ... tak to sme pocteni 😎 prvy prispevok a hned u nas v teme 😀

qweedy
12. jan 2009

to vies ... dobre k dobremu sa taha 😎 😀 😀

zuzitka
12. jan 2009

ja a emogeon sme z Kramarov, ostatne baby su racianske myto, raca 🙂

mas deti?

qweedy
12. jan 2009

no jasneeee, mam jedneho anjela doma 🙂 teraz mal v novembri 3 roky a minulu stredu zacal chodit do skolky kusok od racka 🙂 kuknem spat par stran, nech viem , ze co a ako 🙂
a na kramare chodim do skoly 😉
vy mate ako deticky stare ?

zuzitka
12. jan 2009

nase deticky mozes vidiet, ked pojdes myskou k nasej fotke 🙂

moj samko bude mat 3 roky 24 januara 🙂
a kam do skolky chodi? ja hladam nejaku...

qweedy
12. jan 2009

fakt 🙂 dakujem za rychlokurz 🙂 to su s mojim matejom takmer rovesnici, on je koniec novembra 🙂 posledny den skorpiona 😀 vies co dali sme ho nakoniec do sukromnej skolky Felix na mikoviniho ulici...bohuzial nikde v okoli nam ho do statnej nechceli zobrat....v septembri najprv, ze je maly a teraz zas uz nebolo miesto 😠 a on uz fakt potreboval kolektiv deti, chodi zatial iba na doobedie, ja som zacala robit na 1/2 uvazok....zatial sme vsetci spokojni 🙂 a ked vyhrame lotto, budeme este spokojnejsi 🙂 🙂 🙂

zuzitka
12. jan 2009

tu sme v prehladnej tabulke 🙂

ale tusim emogeon tam chyba.... 😕

qweedy
12. jan 2009

naozaj prehladne 🙂 sa zvyknete aj stretavat ? my sme taka partia na babatku, ale z celeho slovenska...spolocny menovatel - prve dieta narodene v novembri 2005 a stretavame sa cela skupina min. 2x do roka na nejakej chate...je to super, aj ked teraz uz masovka, lebo vacsina ma uz aj dalsie dietko a je nas dokopy asi 12 rodin cca, tak si vies predstavit tu sodomu gomoru 😀 🙂 🙂

qweedy
12. jan 2009

no a teraz sme sa prestahovali z lamaca sem do krasnan a nikoho tu nepoznam s kym by sme s matim obcas vybehli von, aj ked teraz v tej kose...brrr...sedime skor doma 😖

zuzitka
12. jan 2009

no prave sme riesili, ze sa stretneme v Auparku v tom detskom kutiku vo stvrtok ..... ale neviem, ci z toho nieco bude 😒

pri tej tabulke mame aj fotecky zo stretnuti .... ja som bola raz na partizanskej luke a raz v klube na palisadoch 😀

angua27
12. jan 2009

zuzitka, ja som všetkými desiatimi za plastové. je pravda, že sa občas rosia, ale tomu sa dá ľahko predísť. ak dáš okno na mikrovetranie, tak sa jemne vymieňa vzduch, ale nie je kosa. väčšina nových typov plasťákov to má normálne v ponuke. a na starých sa to dá tiež, ak dáš klučku do polohy niekde medzi zavretým a otvorením. 😉
qweedy vítam Ťa. môj malý sa tiež volá Matejko, ale je podstatne mladší ako Tvoj. 🙂

qweedy
12. jan 2009

o tom klube na palisadoch som pocula, ze je dost fpoho ... pacilo sa ?
a odkedy chces dat samka do skolky?

zuzitka
12. jan 2009

no urcite chceme plastove, len riesim, ktoru firmu 🙂

zuzitka
12. jan 2009

toto som sa dozvedela.....

Babky ahojte, pracujem pre firmu, ktorá dodáva a montuje plastové okná. Tak v prvom rade, vlhkosť z vnútornej strany okna (tá čo sa dá utrieť) je jednoducho vlhkosť v dome/byte. V rodinných domoch to býva horšie ako v bytoch. Tam báva vlhkosti viac. No ľudia častokrát robia jednu chybu. Myslia si, že keď majú nové okná, ktoré super tesnia, tak takmer nemusia kúriť a povypínajú radiatory. Si všimnite, že najväčšiu vlhkosť máte na oknách tam, kde sa vypínajú radiatory. Ono totiž tam kde sa nekúri začne sa akumulovať cez múry (alebo cez akékoľvek prieduchy) vlhkosť a tá sa automaticky začne zrážať do vody na najstudenejšom mieste v izbe - čiže na skle na okne. Centimetrový pásik vlhkosti na okne ráno nie je žiadny problém a je znakom že okná dobre tesnia, je to jednoducho vyzrážaná vlhkosť z vášho dychu, varenia, prania, kúpania atď. Aj ten tam vzniká len pri takýchto zimách ako sú teraz. No ak je tej vlhkosti viac, že vám to dokonca steká po stenách, tak proste treba začať omnoho viac kúriť, dá sa povedať doslova dom zvnútra kúrením vysušiť, poprípade aj za pomoci odvlhčovača. A samozrejme pomedzi to prudko na 10-15 minút vyvetrať a zas kúriť. Pretože samotné vetranie ak sa nekúri nepomôže. Tie múry treba proste vysušiť od tej vlhkosti. Ja viem že je kúrenie drahé, ale ono sa to oplatí aspoň kým sa tá najväčšia vlhkosť odstráni, a potom už stačí keď sa v každej miestnosti buď slabučko prekuruje stále, alebo nejakú dennú dobu sa kúri normálne a na noc sa trebars vypne/alebo naopak. No totálne vypínať kúrenie napr. v kuchyni (lebo ľudia majú pocit že tam sa to zohreje z varenia) kde sa aj vyparuje velmi veľa vlhkosti sa môže človeku vypomstiť. Kombinácia miernejšieho kúrenia a prudkého vetrania je v zdravých múroch ideálna. V tých chorých - tzn. už silno navlhnutých - treba urobiť ozdravný proces silným kúrením a odvlhčením + prudké vetranie. Dúfam, že som aspoň trošku poradila Ak sa vám vlhkosť zráža medzi sklami, ihneď reklamujte - chyba výrobcu okien.

qweedy
12. jan 2009

plastove okna : no my sme sa teraz prestahovali do novostavby a akurat dnes sme si vsimli, ze v matovej izbe hore v rohu mame vlhko, to mikrovetranie pouzivame, aj ked teraz sme dva dni za sebou zavreli okna uplne, lebo bola v izbe z toho dost zima, napriek kureniu....tak neviem, ze ci to tie dva dni alebo co, ale teda nie som nadsena, kedze izba je vymalovana asi mesiac ☹ a je to modra na bielom podklade, takze ako opadali kusky malovky je to dost vidno ☹

zuzitka
12. jan 2009

v tom dlhom prispevku je napisane, ze treba kurit a vyvetrat prudko len na 15 minut a potom okno zavret.
a ak je moc vlhko, treba pouzit aj odvlhcovac 😕

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
13. jan 2009

ked sa samko narodil, tiez sme pouzivali zvlhcovac vzduchu, potom sa nam pokazil .... 😅

a ten odvlhcovac sa ma pouzit, ked das plastove okna a mas vysoku vlhkost v byte

volala som do skolky Na Revine aj na Tabakovu, prihlasky budu az koncom februara... tak to nesmiem presvihnut.
aj na Beskydsku sa pojdem pozret asi 🙂

qweedy
13. jan 2009

My zvlhcovac nemame, ale v starom byte som v zime natiahla do takej dlllllhej chodby , co sme tam mali, snury a vesala som vnutri pradlo a celkom fajne to zvlhcilo vzduch 😉

Nam robila okna firma MP-Plast z Karlovky a teda NEODPORUCAM !!!!

Ja som chodila po skolkach spolu s Matejom, ze aspon uvidim, ze ako sa ktora bude pacit jemu na pocit, a teda reakcie mal rozne 😎 v jednej nechcel zostat ani sekundu, uplne bol nervozny, teda napriek atraktivnym priestorom a plllno hrackam....myslim, ze deti maju lepsiu intuiciu ako my 🙂
Inak ja som dala prihlasku minuly rok medzi prvymi a v juni mi zavolali, ze teda nehrozi, ze ked nema v septembri este 3 roky, tak to vobec ho nevezmu, lebo je vraj v BA koooopec predskolakov....Tak drzim palce zuzitka, nech vas vezmu do tej ktora sa vam bude najviac pacit 🙂

Matej ma v skolke koncom januara karneval a vymyslel si, ze chce byt poziarnikom a teda zrovna poziarnika zatial nikde nemaju, uz som volala do 6 pozicovien 😒 ale v jednej maju policajta, tak mozno v najhorsom by sa nechal prehovorit 😀

zuzitka
13. jan 2009

ja som samka chcela dat minuly rok do skolky, v septembri mal len 2 roky a 8 mesiacov ... takze aj kvoli tomu vtedy do skolky nesiel 😒
teraz v januari bude mat 3 roky, tak predpokladam, ze ho uz niekam zoberu 😕
/v septembri bude mat 3 roky a 8 mesiacov/

najradsej by som bola, keby ho vzali Na Revine 😀

qweedy
13. jan 2009

a preco sa ti najviac paci ta skolka? zaujimaju ma tvoje kriteria vyberu 😀

a zohnala som poziarnika v jednej pozicke v petrzalke, ale na 5 rokov, tak zajtra pojdeme oskusat.... 😎

zuzitka
13. jan 2009

pretoze mam tu skolku pod nosom 😀 na nete som videla fotky, ako to vyzera vnutri .... a maju dvor s preliezkami, uci sa tam AJ, chodia na vylety, na divadielka ....

ostatne skolky v tomto obvode su vsetky pri racku, co je od nas daleko 😨

zuzitka
13. jan 2009
zuzitka
13. jan 2009

... treba si kliknut na MS Cadrova .... Revin spada pod Cadrovu 😉

qweedy
13. jan 2009

vyzera fajn 🙂 tak drzim palce, aby tam samka vzali, ale podla mna by ho mali, ked byvate v blizkosti a bude mat uz viac ako 3 roky.....najlepsie by bolo, keby si si zistila presne od ktoreho dna davaju prihlasky, isla hned rano, odtial hned k doktorke to potvrdit a rychlo prihlasku spat 🙂 je to sranda, ale u nas v lamaci to baby tak robili, aby dostali deti do skolky do ktorej chceli 😀

to hej, racko z kramarov nie je nijak super blizko, my to predsa len mame na racko do toho felixa blizsie, autom tak 5minut, rano v zapche tak 10 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre