Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guga
25. mar 2009

emogeon - áno, teraz som sa pozrela, je tam toho dosť popísaného 😀 idem čítať 😀

zuzitka
25. mar 2009

no my sa ideme obliekat a sup sup na trolejbus a do presporkova ... konecne na luft 😅

ozaj zuky ... ty si dala rajka ockovat proti pneumokokom? 😨

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guga
25. mar 2009

teploty už nemáme, mala cez víkend ale už žiadne

zuzitka - ohľadom pneumokokom - ja som dala Mirku očkovať. Síce v takom období, že jej museli dať tri inekcie, chúďa ☹ Keď sú deti staršie, tak sa očkuje jednou dávkou.

zuzitka
25. mar 2009

asi budem musiet dat dohromady prasule na to ockovanie proti pneumokokom 😕

sme boli v presporkove ... alex, neprisla si .. nestihli ste s emkou? 🙂
boli tam asi traja chlapci v samkovom veku, tak sa aj vyblaznil, aj pojedoval 😅

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
25. mar 2009

no prave neviem ... ja som proti vselijakym ockovaniam ... napr.chripka alebo kiahne ... ale tie pneumokoky fakt neviem 😨
ty das paulinku?

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
25. mar 2009

ale bohvie, ci to stretko bude 😨 moc neverim, ze bude teplo cely tyzden ...

v teme Blavacky! sa nieco organizuje 😉

zuzitka
25. mar 2009

... mna celkom ovplyvnuje to, ze pneumokoky budu v povinnom ockovani 😨

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
25. mar 2009

ja neviem, pocula som to .... a teraz som tu nasla temu, ze dovera preplaca vakciny 😕

okej, opytaj sa lekarky a daj vediet, ci to je pravda, ci to bude v povinnom ockovani....

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
25. mar 2009

ale zase samo vobec nebyva chory, okrem soplikov ....
ale sa bojim, co v skolke nachyta vsetko ....

petaba
26. mar 2009

Caute, caute... tak ja kym sa dotrepem k tomu, aby som napisala tak to dost trva 😀

My tie pneumokoky mame 🙂 a aj kiahne 😅

Prave sme sa vratili z "anglictiny" su to anglicke basnicky a tak... celkom bolo fajn... Nati sa velmi pacilo

Zuzitka Rajko nie je zaockovany na pneumokoky, co viem

petaba
26. mar 2009

este k tej Gorile.... kde je to presne... ja o nej viem, ale len na nete 🙂

guga
26. mar 2009

Pneumokoky poisťovňa prepláca iba do troch rokov veku dieťaťa - potom si to musí celé platiť rodič sám ☹

zuzitka
26. mar 2009

este o tom popremyslam ... o tom ockovani 😖

iiiha ... natali sa uci english 😀

jooooj 😠 dnes co to je zase vonku!!! kam ist? co robit? ... asi pojdeme do Tesco Lamac pokukat, co nove 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petaba
26. mar 2009

aj my sa pripajame k blahozelaniu 🙂

zuzitka
26. mar 2009

dakujem baby 😉

alex777
26. mar 2009

aj ja sa pripajam ku gratulacii, zuzitka. vsetko naj.... 🙂

petaba... gorila je pri americkom namesti. ked pozries z americkeho namestia smerom k tescu, tak ti rozna budova hned udrie do oci, je tam OTB banka a v suterene je gorila. na pravej strane spitalskej. neviem to lepsie vysvetlit.

ema je ockovana proti pneumokokom. nemala este ani 2 roky, takze dostala 2 vakciny. prvu sme platili, medzitym sa zmenil zakon a druha uz bola zadarmo lebo vtedy to bolo pre deti do 2 rokov zadara. inak ma tiez len povinne, ale tie pneumokoky mi vrelo odporucala pediatricka, tak sme to dali. ostatne nepovinne jej ale neplanujem dat.

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
26. mar 2009

kolacik som si dala aj vcera, aj dnes 😅 ale ozaj len v opatrnych davkach 😀 😀 😀

zuzitka
26. mar 2009

no co teda? kde ste? co noveho mate?

😀

angua27
26. mar 2009

ahojte babuľky, ja nestíham ani dýchať, nie to ešte chodiť na net. už nech je utorok a je po daňových priznaniach. 😒

zuzitka, happy birthday. 😀

ja som Maťka dala očkovať proti pneumokokom. čítala som o tom veľa, dlho som zvažovala, ale nakoplo ma hlavne to, že deti narodené v roku 2008 (nie som si istá, či nie až 2009 😨 ) to už majú v povinnom očkovaní. Maťko je zatiaľ zdravý, všeho všudy mal 2x nádchu, ale viem aký zlý je napr. zápal stredného ucha a pod. tak som to radšej dala, doplácala som iba niečo do 100,- Sk. dostal 2 dávky a tretiu myslím v 3 rokoch ešte. 😉

guga
26. mar 2009

mňa na zaočkovanie proti pneumokokom presvedčilo to, že to bude v povinnom očkovaní a aj dôsledky, ktoré ostávajú po chorobách spôsobených pneumokokmi (môže nastať aj smrť dieťatka 😢 ) - Bože už napísať to bolo ťažké

zuzitka
26. mar 2009

no presne som to pisala, ze ma ovlpyvnuje to, ze to bude v povinnom ockovani neskor 😕 emogeon si to chcela overit u lekarky ....
a tiez som citala, ze to moze sposobit aj smrtelne ochorenia ... ale zase som citala tu na MK prispevky, kedy deti ochoreli na pneumokoky aj po ockovani ... 😨

takze furt neviem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre