Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

zuky
29. apr 2009

...no tak pekne angua a s tym jedením si nerob starosti, ono sa to dorovná...
...zuzitka takže bola som v skolke pre rozhodnutie, zial nic viac som sa nedozvedela, lebo mali poradu ani dnu som nesla lebo som mala kocik...takze sme si vzali papier o prijati a v auguste budeme absolvovat este jednu navsetevu ze co a ako...no a Rajko sa rozplakal, ze ho nechcem pustit sa hrat dnu, takze uz aj dnes by tam ostal... 😅

zuzitka
29. apr 2009

to aj mne samko plakal, ked sme isli len pre prihlasku 😅 on si myslel, ze uz sa tam ide hrajkat ... ani teraz z toho zapisu moc nechcel ist domov 😅

len ked tam bude musiet ist na cely den, tak to bude urcite cirkus 😝
vies, s cudzou tetou, cely den ma neuvidi .... 😅
no ved uvidime 😉

zuky
30. apr 2009

..to hej 😒

alex777
4. máj 2009

zuzitka, to vas krasne o vsetko informovali. u nas zapis prebiehal individualne, dali casove rozpatie 3 hodin a kazdy mohol prist kedy chcel, takze ziadne komplexne info sa nepodavali. ked sme prisli my, riaditelka riesila 2 telefonaty, 2 rodicov uz starsich deti, povedala ze sa mozem hocico popytat jej kolegynky a ta bola nova a nevedela mi ani odpovedat na zakladne otazky. takze som sa toho vela nedozvedela. neviem napriklad ani kedy chodia spinkat a na ako dlho, takze neviem naco mam emu pomaly pripravovat. ale asi to netreba brat tak vazne. deti su dost prisposobive, zvyknu si na novy rezim. budu musiet 😅

a pre porovnanie: mesacny poplatok je 12,25 eur, rodicovsky mesacne 6,64 eur (ale plati sa 2x rocne 33,19 eur), takze u nas to vychadza 18,89 eur (569 sk). ziadna strava sa tu ale nespomina tak asi este za tu sa bude cosi platit. hm, takze to vlastne porovnat velmi nemozeme 😒

alex777
4. máj 2009

a tiez tam mame poziadavky ako 4 kotuce wc papiera, cely balik vreckoviek, ovocie vzdy v stredu, vesiak... asi su na tom skolky dost biedne ked ani wc papier nevedia zabezpecit. ale nevadi, to je najmenej.

inak, dufam ze aj v nasej skolke budu aspon 2 hodiny moct spavat cez obed lebo ema mi spava aj vyse 2 hod. a pred 13.30 mi teraz nezaspi tak nech si aspon hodinku stihne zdriemnut. v kamoskinej skolke ich nechavaju len 1,5 hod. 😖

a eme sa tam tiez na zapise velmi pacilo a bol problem ju odtial dostat 🙂 my uz mame aj trochu natrenovane z adaptacneho programu v hojdane, 3 hod. tam ostavala uplne bez problemov sama. takze v tomto som optimista 🙂

zuzitka
4. máj 2009

alex ... ale to mame tie platby podobne ... školné na mesiac my 12,24 eur /vy máte 12,25 eur/
a ten rodičovský máme 33,50 eur na polroka /vy máte 33,19 eur/
🙂

zuzitka
5. máj 2009

... a skoro všetky požiadavky sú podobné 🙂
som sa bála, čo to od nás chcú všetko v tej škôlke 😝

v štvrtok idem do poradne 😀 dostanem tehu knižku konečne 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
6. máj 2009

neviete, ci su aj u nas v tescu zlavy na cherokee a F&F? nakupujete tam vobec? 😅
pojdem mrknut 😉

kamoska mala termin porodu niekedy v polke maja a dnes rano jej robili cisarsky, voda zelena, dcerka pridusena plodovou vodou, chudinka je v inkubatore 😕
jej zle vyratali termin ... lebo si robila tehu testy a boli pozitivne. potom este dostala mrchu, tak myslela, ze testy zblbli ... a termin ratali od poslednej mrchy .... tak mozno mala rodit uz koncom aprila 😒

angua27
6. máj 2009

ach jaj, zuzitka, tak dúfam, že kamoška aj s malou budú rýchlo ok. toto, ale nechápem, veď sa robia všelijaké merania cez UZV počas tehu, prečo na to lekári neprišli skôr. 😠

petaba
11. máj 2009

Hello babulky... nooo vy ste tu teda popisali toho... ja vas citam, ale nejako sa neviem dostat k pisanie v tejto nasej teme 😖

Boli ste na MILI PRE MAMU? My sme boli a bolo celkom fajn 🙂

Ako to vyzera s tym stretkom?

angua27
11. máj 2009

ahoj peta,

my sme nakoniec na tej míli neboli. malý je chorý, kašle a soplíky, tak som to nechcela riskovať. ale bolo mi ľúto, vedela som, že ide kopec známych. 😉
zato som si užila sobotný večer. mala som super rande. 😎

petaba
11. máj 2009

Ja som mala super nedelu... bola som sama (bez Nati) v aquaparku v Senci na babskej jazde 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex777
12. máj 2009

emog... boli ste aj v zoo? je super, ze? my sme boli na jesen a bol to krasny vylet.

my sme boli 4 dni v slovinsku, kupele PTUJ. mozem len odporucat. taky super vodny park, ze senec sa moze schovat 😀 . ema sa cele dni cvachtala vo vode, smykala na smyklavkach pre deti aj na oooobrovskych toboganoch kam ja som si netrufla 😅 , ja som sa dosyta vyplavala v prazdnom 50m bazene (tie co si obcas chcete vklude v BA a okoli zaplavat asi chapete aky je to luxus) a vyopalovala, pocasie vyslo nadherne... no proste super! tak uz mame taku malu letnu dovolenku za sebou 😵

zuzitka
12. máj 2009

mne je dnes celý deň zle ☹

angua ... teda rande sa vydarilo? 😵

poradte mi nejakú super pláž v chorvátsku 🙂 takú vhodnú pre samka ... žiadne skaly a kamene 😅

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinaz
12. máj 2009

ahojte, zuzitka mi odporucila sem nakuknut, tak nakukam 😀

a zuzitka, my ideme do zadaru do hotela funimation, kt. ma aj piesocnu a jemne strkovu plaz. bez skal je vraj aj pag na pagu.

zuzitka
12. máj 2009

emogeon ... kamienkovú ano, ale nie skaly a kamene ... lebo tam to je normálne, že sa predieraš medzi skalami do vody 😀 😀 😀 alebo skáčeš rovno z betonoveho móla....
jemne kamienková je lepšia ako piesková, fakt je čistá voda 😉

bublinaz ... ahoooj 🙂 konečne si prišla 😉
na Pagu sme boli v meste Novalja 🙂

idem kuknúť teda niečo na nete 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
13. máj 2009

emogeon ... no chceli by sme ísť 🙂 kým je miminko ešte v brušku 🙂
lebo potom sa zase dlho nedostaneme. a už som to tak trochu slúbila sestre, že ju vezmeme so sebou, tá už si našetrila korunky, tak ju nemôžem sklamať 🙂 🙂 🙂

včera v noci .... bože baby ... to bol cirkus nad záchodom 😝 😝 😝 ani nadýchnuť som sa nemohla. fúúúj ... prečo vraciam???????? ☹ ☹ ☹ a tak ma pálilo v krku potom 😝

bublinaz
13. máj 2009

dakujem 🙂

zuzitka, drz sa. ja som s malou zachod ani raz neobjimala, takze neviem presne, ake su to pocity, ale urcite nic prijemne. a ked som sa chvalila lekarovi, ze neobjimam, tak mi povedal, ze lepsie je objimat. skoro som ho vtedy nakopala :o

zuzitka
13. máj 2009

bubli ... pri samkovi som sa ani ja nekamarátila so záchodom, to len teraz 😕
to pre zmenu, asi aby nebola nuda 😀 😀

varím francúzske zemiaky 🙂

bublinaz
13. máj 2009

dnes je tusim den francuzskych zemiakov, hehe. uz si tretia, co poznam, ze dnes vari fz 😀

zuzitka
13. máj 2009

no super ... a ty tiež varíš franc.z? 😀 😀

kamoš mi volal, že či nejdem do mesta, že potrebuje zo socialky nejaké tlačivo .... no chce sa mi??? 😅

zuzitka
13. máj 2009

emogeon a bublinaz ... vy nie ste susedky náhodou? 🙂

bublinaz
13. máj 2009

nie, zuzitka, ja som prisla vcera od nasich, tak som si doniesla zasoby, hehe. span vtacika a robila som si k tomu ryzu 🙂)

no, neviem. ked sa pozeram na foto emogeon, tak mozno aj sme. ja som rozvodna 9.

zuzitka
13. máj 2009

mne sa marí, že emog tam tiež býva 😀

bublinaz
13. máj 2009

fotka nie je velmi velka, ale z toho, co vidim, by aj mohla byt 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre