Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

anaba
9. jan 2010

Ahoj Jarus,
ja sa sice nenachadzam v okoli Trnavskeho myta, skor v Krasnanoch, ale vraj v okoli Istropolisu by malo byt volajake mamickovske centrum, neviem to vsak isto, skor ti mozno poradia ine baby, ktore tam byvaju v okoli, napr. Petaba.
Pozerala som sa na tvoj profil, ze ak to bude dievcatko, tak mate typ na Alicu, co je aj nas pripad. Tiez toto meno povazujem za krasne, slnecne, ciste, vyrazne. Nasej dcerke sa urcite hodi, je to riadne sidlo.
Prajem ti prijemne tehotenstvo a jeho krasny a zdravy vysledok.
Anna

jaja25
autor
13. jan 2010

Jarus- je bývalo materské centrum priamo v istropolise- ešte ked som bola na materskej a bolo celkom využívane. Neviem ale či je tam ešte stále, ale skúsim zistiť. Vidím že máš termín týžden po mne- aj ked ja som oboch chalanov prenášala, tak možno aj teraz porodím trošku neskor- no uvidíme 😉

jaja25
autor
20. jan 2010

No vidím že spolu so snehom vonku, zamrzla aj komunikácia v BA III... ☹
Anaba- videla som že si založila novú tému- akosi sa nikomu nechce písať- asi sa všetci zdržujú na facobooku a hrajú veselé aquarium 😀 😀

anaba
23. jan 2010

je to pravda, aj mna to prekvapilo. zeby zo slanca nebol nikto na modrom koniku? Musim sa opytat bab co tu kocikuju. Len teraz uz skoro tyzden lezim v posteli s nejakou silnou baterialnou infekciou. Dnes sa to uz trosku lepsi, ale manze je na OCR ke a stara sa o celu domcnost, deti, aj mna. Ide u to faktvyborne. Von sa dostanem najskor buduci tyzden a to uz tema Slanec BA III bude urcite daleko zahrabana.
Chodite sa von sankovat? Moj manzel chodi s detmi kazdy den. Tu u nas je to svahovite tak moznosti je habadej.
Ahojky

jaja25
autor
23. jan 2010

Áno, chodíme sa sánkovať na Pezinskú babu- len mňa už veľmi tlačia oteplovačky, tak som ich naposledy poslala samích. Ja som bola chorá týždeň pred Vianocami, ale až tak, že som si nasadila Penicilín- no a čuduj sa svete prešlo mi to do 5-tich dní. Inak bez ATB sa liečim vždy a vždy mi to trvá 2-3 týždne. Minulý týždeň som chytila nádchu a dávala som si morsku sol do nosa a tež velmi dobre zabrala.
Držím palce aby si sa skoro vyzdravela a nechitili to tvoje princezné 😉

anaba
24. jan 2010

Pamatam si,ze pocas druheho tehotenstva som mala tiez skoro stale nieco. Imunita pri opakovanom tehotentve dostava asi fakt zabrat. Tak nech sa drzis co najviac bez chorob.
Ja mam dnes v chorobe prelomovy den. Zvladla som uz konecne poupratovat a navarit. Len okrikovat deti este nemozem ponevac nemam hlas. Dufam vsak, ze aj tomu raz odzvoni. Moj muz by chcel ist uz zajtra do roboty, ale este som si neni ista ci to zvladnem sama. Predsa len mam este stale teplotu, som dost slaba, kedze som styri dni nejedla vobec nic a len minimalne som pila a pritom kojila. A stale este pretrvava bolave a opuchnute hrdlo, trochu citlive pridusky a ucho. No na prechadzku von to moc este nevidim. A to my, ked neideme von, tak Alica je ako klbko nervov. Stale nieco vymysla. Treba na to vela sil.
Ale inak ja aj tak dufam, ze zima coskoro preide. Radsej mam prechadzky po teplucku. Ty Jaja urcite tiez nebudes proti, ked si nebudes musiet kupovat tehoteske oteplovacky (ak take nieco vobec existuje). 🙄

jaja25
autor
27. jan 2010

Už by som chcela aby bol aspoň apríl a teplota aspoň 18 C... No a od apríla budem už asi doma, tak aj preto sa teším. Ešte si to musím vybaviť v robote, lebo oficiálne nastupujem na materskú až 12.5.
No k tým oteplovačkám- neviem či také existujú, ale teraz by sa mi hodili. Naši mi vymysleli darček- pobyt v Tatrách- ako predĺžený víkend, no teraz v zime to nie je dobrý nápad... Prišiel práve môj manžel a číta čo som napísala a on by išiel teraz so mnou na Saysally- neviem či som to napísala správne.
Dúfam že si už zdravá- ja som začala užívať probiotiká Nutrolin B plus a celkom sa od vtedy môj imunitný systém drží. Len ich nesmiem vysadiť na viac ako 10 dní, lebo ma opat niečo lapne. ☹ ...

jaja25
autor
27. jan 2010

Inak všimla si si že máme vlastnú tému? Len my dve. Uau- tomu sa hovorí protekcia 😀 😀 😀

anaba
28. jan 2010

To je pravda,
Zuzitka, Emogen, Zuky a kopec dalsich povodnych prispievateliek do tejto temy. Uz sa nechcete zapojit? Je fajn napisat si s Jajou, ale je to skoda ak sme prerusili vase debaty. 🤐

jaja25
autor
28. jan 2010

No Zuky ešte na jeseň písala že sú všetky na facebooku a nestíhajú chodiť aj sem. No ja som tam tiež, ale len formálne, lebo moj manžel nemôže byť na facebooku a tak komunikuje cez môj. No škoda že baby to úplne vzdali.
Aj Jaruš sa ozvala len jeden krát a potom už nič. Je síce so mnou na téme spoločný termín, ale... ☹

anaba
28. jan 2010

Ozaj Jaja, ty uz si v polovici cesty k babatku. Uz len dalsich dvadsat. Sama vsak zo skusenosti viem, ze je to teda ovela, ovela dlhsia dvadsiatka. Tak nech sa ti to lahko krati.

jaja25
autor
29. jan 2010

Ďakujem. Práve som sa vrátila od gyn. a povedal, že asi čakáme dievčatko.... No na 80% a presnejšie to bude v tom 30-tom. No uvidíme či sa nemýli a či našej kočke nenarastú gulky... 😀 😀

jaja25
autor
29. jan 2010

Ešte nie som úplne v polke. Až v utorok budem. Síce mi to ukazuje 20g.t., ale dnes som len 19 plus 2.

zuzitka
29. jan 2010

ahojte

tu sooom 😉
naozaj sme všetky na FB. je to ako droga 😎
neviem ako ostatné, ale ja dosť prispievam do témy "vianočné detičky 2009", tam to predsalen trochu viac žije ako tu 😅 a tam sme prežili spolutehulkovanie od úplného začiatku, teraz spolumamičkovanie, takže máme spoločné a velmi podobné témy 😀

jaja .... takže to bude asi dievčatko? supeeeer, určite sa tešííííš 😀 😀 😀

samko bol teraz 2 týždne soplíkový, alexko chytil soplíky tiež, tak sme odsávali o dušu 😝
dnes išiel prvýkrát po chorobe do škôlky, niesol Brumíky deťom, lebo mal narodky 🙂

kuknite tortičku krásnu
http://zuzitka.blogspot.com/search/label/Samuel

jaja25
autor
29. jan 2010

Mňam, je krásna a dala by som si z nej... Máš krásne deti a zatial sa ľúbia.

No či to bude dievča to nevieme, ale ja si myslím že by aj mohla byť. 😉

jaja25
autor
29. jan 2010

Baby prosím vás, na téme jún 2010 kam teraz chodievam do rána jedna mamina porodila v 22.g.t. v zahraničí skúste poprosiť baby z tém na ktoré chodíte aby na ňu aj na maličkú mysleli. Neviem ako to zvládne. Má len 520g a pri narodení nedýchala a nemala ani akciu srdiečka.... ☹

zuzitka
30. jan 2010

akože "zatial sa lúbia" ? 😀 😀 😀 potom budú len bitky?

jaja ... prečo tá mamina porodila tak skoro? 😕 chúdatko

anaba
30. jan 2010

Porodit v 22.tyzdni si neviem ani predstavit. Viem, ze pre mna vzdy bola méta 26. tyzden. To som si hovorila, ze ak by sa nieco stalo, tak to uz hadam spolu s doktormi a velkou davkou bojovnosti zvladneme. Ale 22. tyzden, to uz si vyzaduje aj nesmierne usilie Pana Boha. Budem na nu urcite mysliet a dufat spolu s nou.

anaba
30. jan 2010

A Jaja, cosi si spominam, ze si nechcela vediet, co to cakate. Niekto sa preriekol, alebo vas premohla zvedavost?
Po dvoch sarkanoch by to bolo asi pekne mat doma aj dievcatko. Som zvedava, ako sa to este u vas vyvinie. 😅

jaja25
autor
30. jan 2010

No tá maminka mala od začiatku problémy s krčkom maternice a asi v 20g.t. sa to všetko rozbehlo. Rodila v zahraničí- inak by malinká nežila- u nás oživujeme detičky až nad 24g.t...

jaja25
autor
30. jan 2010

Zuzitka - tak som to nemyslela že budú samé bitky. Veď aj naši sa ľúbia, no len nie vždy. 😅

No Ani keď doktor tak dlho pozeral a nič nehovoril, tak som sa ho spýtala, či sa mu niečo nezdá a on že asi to vyzerá na dievča- no a bolo to. 😀

anaba
1. feb 2010

No cez vikend sme sa boli v sobotu sankovat na Kobile a bolo to super. Dlhy vysmykany kopec - len to tak svizdalo dolu. V nedelu sme sa santili na kopcoch okolo domu. A dnesna predobedna sankovacka bola uplne super. Slniecko, teplo a vysmykany dobry svah. Parada. Ani sa nam nechcelo ist domov. Ale co uz aj spat a jest treba.
Inak moje deti sa tiez lubia, ale aj v tomto veku sa uz aj riadne vedia potahovat o hracku (aj hocico ine). Jedna druhu capaju a kricia na seba ci placu. Niekedy mam z toho hlavu ohucanu ako melon 😲 . Kazdu chvilu treba nieco riesit.
Ide to zvladnut s kludom anglicana, ale na to sa treba naladit 😎

anaba
9. feb 2010

Jaja nvies ako sa dari tej mamine a babatku, co porodila v 22. tyzdni? Myslime na nu, Alicka (moja starsia dcerka) za babo a jej mamicku aj viackrat papala. Dufame, ze sa im podari zo vsetkeho sa nejako vystrabit. Viem, ze pri skoro narodenych detickach je to obrovsky kolotoc neustalych problemov dost dlhy cas.
Drzime im palce.
A tebe Jaja samozrejme tiez. Mas toho este dost vela pred sebou. Tak nech sa dari.

jaja25
autor
13. feb 2010

Ani, včera maličká Bianca zomrela po 13-tich dňoch života. U nás na JIS minulý týždeň zomreli dvojičky...
Je toho teraz nejako veľa.

Ja mám ešte 7 týžňov v práci pred sebou a potom budem čerpať dovolenku. Už sa veľmi tešíííííím.

anaba
13. feb 2010

Tak to ma velmi mrzi, ze to takto dopadlo. 😢 Tie dvojicky boli tiez skor narodene, alebo mali iny problem?
Budeme na nich a ich rodicov aspon v tichosti mysliet. 😔
Ty sa asi s podobnymi vecami pri svojej praci obcas stretnes. Nech vsak toho je co najmenej, hlavne teraz v tomto obdobi, ked je pre teba isto lepsie zazivat prijemne chvile a nie taketo bolesti.
Inak ma prevapilo, ze si v praci. Ja som si myslela, ze tahas matersku snuru.

jaja25
autor
14. feb 2010

Tie dvojičky boli narodené v 24 týždni...

No náš Filip už ťahá na 4 roky a išla som skor do roboty, lebo som ešte po škole nerobila. ale dúfam že teraz zostanem 3 roky 😀...

jaja25
autor
23. feb 2010

Halooooooooo, halooooooooooo, čo sa stalo, nikto nikde, len ja sama ako palec si dopisujem. Asi začnem trpieť nejakou psychiatrickou diagnózou 😀 😀

jaja25
autor
12. mar 2010

No a opať som tu sama. Ani Jaruš sa tu tušim nezabývala a už nenapísala.
Ani, a vy sa ako máte, ste zdraví? My sa teraz nejakým zázrakom držíme už veľmi dlho a nikto nebol chorý. Ak teda nerátam môjho manžela, ktorý sa síce cítil zle- ale na nič mu neprišli. Tak neviem..

anaba
12. mar 2010

Ahoj Jaji,
myslela som na teba, ze ako sa ti asi dari. Brusko sa uz asi rozrastlo, co? Chodis aj na nejake tehu cvicenia, ci na to uz nevychadza cas? Pre mna boli take cvicenia pri oboch detoch nieco super. Ale hlavne pri tom druhom tehotenstve. Prijemne, relaxacne, trochu si pohopsat na lopte, pokecat s babami a byt chvilu mimo inych problemov, resp. nachvilu hodit starostlivost o maleho sarkana na manzela. Zaroven mi to ponukalo konecne chvilku, kedy som bola mysienkami viac spojena s babatkom. Ach to boli casy...
Inak miy sa mame super. Vcera sme pre velky uspech opat stavali snehuliakov, ale aj snezne hriby a domceky. Sme zdravi a samozrejme krasny.
Tak tak.

jaja25
autor
14. mar 2010

No brucho mám už poriadne, váha stále pribúda, ale našťastie sa cítim dobre. Teda okrem včerajšku keď sme boli s chalanmi v Avione a stále mi tvrdlo brucho...
Na cvičenie sa chystám so svojou sestrou o 2 týždne- tá je už v 33g.t., takže už je v tej dobrej časti tehotenstva. V robote mi zostávajú ešte 3 týždne a potom čerpám dovolenku. Už sa neviem dočkať že budem doma 🙂
Všetci moji chlapi spia- tak si idem asi aj ja na chvíľu zdriemnuť.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre