Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

jaja25
autor
15. mar 2010

No dnes na poradni ma doktor nepotešil. Som už otvorená na prst, ale zatial nemusím ležať...

jaja25
autor
16. mar 2010

Tak ako som včera písala že nemusím ležať, tak dnes už ležím. Mám črevnú virózu 😒

anaba
16. mar 2010

No parada. To som mala pocas druheho tehu tiez. A nebola to sranda. Zvierace uz boli akesi oslabene, tak som to vo vacsine pripadov nestihla. 🙄 Asi ta caka poriadna dieta, smecta a tak. 🤐
Dufajme, ze ti to rychlo prejde. Drzim palce. 😵

jaja25
autor
17. mar 2010

Tak dnes mi je už dobre, ale zostala som doma. Idem na cervikometriu ku kamoške do služby, tak uvidím ako je na tom môj krčok maternice a podľa toho sa asi rozhodnem či zostanem doma, alebo budem v robote. Už by som to chcela nejako dotiahnuť do konca- veď už len 2,5 týždňa som v robote. Ale samozrejme bábatko je prednejšie... 🙂

jarus8
25. mar 2010

Ahojte, ja som nejako zabudla na túto tému, ospravedlňujem sa. Len od 15.2. som na PN-ke, prvé 3 dni som chodila po byte a pomaly škrabala steny od nudy a potom sa to rozbehlo. Potrebujem, aby mal deň 36 hodín, nejako mám veľa roboty a ešte viac ma čaká, stále niečo... A ešte ideme maľovať, upravovať postieľku, prerobiť kúpeľňu a vyrobiť komodu. Je toho dosť...
Inak stále neviem čo nás čaká, dúfam, že 8.4. sa konečne ukáže.
Ako vidím, zimu ste si užili a teraz rýchlo von, len dúfam, že do leta stihnú zrekonštruovať to detské ihrisko pri Poluse, neviem ako sa volá. Lebo ja sa tam chystám na jednu lavičku. 😀
Inak včera moje dieťa trhlo rekord, kopalo od 10.00 rána do 1.30 v noci, normálne sa bojím, čo to bude za živel... 🙂

jaja25
autor
25. mar 2010

Neboj Jari. Náš Filip kopal pravidelne minimálne 3x do týždňa v noci ako futbalista a keď sa narodil prakticky od druhého týždňa života prespal celú noc.
Ktoré ihrisko pri Poluse myslíš? To medzi rodinnými domami? Ja chodievam s chalanmi sem blízko pri nás na Rešetkovu. Je to relatívne veľké. Ale teším sa že zrekonštruujú aj jamu- no možno je už hotová, mala by som sa tam ísť niekedy pozrieť...

jaja25
autor
25. mar 2010

A mimochodom aj my máme ešte v pláne všeličo... No ešte som 4 dni v robote, potom je Veľká noc a potom začneme. Chystám sa prevrátiť pivnicu hore nohami a pohľadať zvyšné veci pre bábatko. Aj manžel si asi zoberie dovolenku, ale až niekedy začiatkom júna ak sa nič nestane a zostaneme dovtedy 2v1...

jarus8
25. mar 2010

Neviem ako sa volá to ihrisko, z jednej strany je vchod z Vajnorskej oproti SIS-ke a z druhej od futbalového štadióna. Teraz je tam všetko rozkopané a pracuje sa tam. 🙂

jaja25
autor
26. mar 2010

Áno, to je jama. Teda tak to volajú mamičky a myslím že je to veľmi výstižné meno 😀 . A je to úplne rozkopané. Ja som zvedavá či to stihnú do leta spraviť.

anaba
26. mar 2010

Jarus, ako pozeram, tak foto na titulke so psikom bude mozno o par mesiacov nahradene nejakou vydarenou fotkou potomka 😝 . Ked si spominala to kopanie v bruchu, tak to som si povedala, ze to je fakt cela Alica. Ta, kedze bola opacne si neustale robila z mojho mocoveho mechura boxovacie vrece a ja som musela preventivne kazdu volnu chvilku behat na zachod, lebo.... by to inak dopadlo zle. Takze meno babatku bude urcite sediet, tak ako nasej.
Jarus neuvazovala si, ze by ste si pohlavie babatka nechali ako prekapenie v ten narocny den? Ma to svoje caro. Vseci su strasne napati... a ty sa tesis, az sa nevies dockat porodu. 😀
Jaji, upratovanie hod na chlapov a ty si vyloz nohy. 😉

jarus8
27. mar 2010

Anaba, keď ja som strašne zvedavá. Mm ani nechce vedieť, keď vydržal doteraz, vydrží už pár dní, ale mne to nedá. A hlavne okolitej rodine, na široko-ďaleko to bude prvé mimi. A svokra chce vedieť aký dupačkový hokejový dres ma doniesť z Kanady. 😀
Aj tak si myslím, že to dieťa s nami vybabre a neukáže sa ani teraz, neviem či je to príznačné pre meno Alica, ale je to určite príznačné pre povahu akú zdedilo po nás oboch. 😉

anaba
27. mar 2010

Jarus aj ja som bola zvedava, ale potom som to vydrzala. To je ako s Vianocami. Neviem ci u teba este na Vianoce pretrvava detsky zvyk, prezriet vsety rodicovske skryse a odhalit darceky, alebo to uz vydrzis a pockas co to bude.
Sranda je tiez, ked okolo teba vsetci uzatvaraju stavky na pohlavie a potom sa vsetci tesia, ze ako to nakoniec bude. Ked uz dopredu vsetci vedia pohlavie, meno,... tak ich uz nema co prekvapit - miery a vaha byva malokedy take vzruso. My sme v oboch pripadoch isli do porodnice bez definitivneho mena a znalosti pohlavia a tak sa meno ustalilo az tam na mieste uz s babom v ruke. 😵
No ved uvdis. Zvaz za a proti. 😉

kiwinka
31. mar 2010

babyyyy, BA-Rača??? 😀 😀 😀

anaba
31. mar 2010

Ja som krasnany a na Racu tu existuje aj zvlast tema v regionoch. Pozeram, ze mas termin 1. april. To som mala aj ja pred rokom. Bol z toho nakoniec 5. april, takze namiesto dna vtakov a blaznov, to vtedy bola kvetna nedela. Drzim palec, nech je porod super zazitok a dietatko zdrave a krasne.

anaba
31. mar 2010

Jaja a ty si uz asi opat doma na materskej? Ci ako?

jaja25
autor
7. apr 2010

No ešte nie. Doma som, ale čerpám starú dovolenku. Do roboty už nepôjdem. Tým že mám ešte kopu cirkulácií pred sebou tak akože cirkulujem, ale som doma. A dnes mi to veľmi vyhovuje, lebo som spala v noci necelé 4 hod. Dieťa si myslí, že v noci je deň a kope a kope. Asi si cez deň pospím 😀 😀

jaja25
autor
7. apr 2010

Inak s tým pohlavím čo ste sa bavili... najlepšie keď vám povedia jedno a narodí sa druhé. Ha ha ha. No to by som asi naozaj improvizovala na mieste, lebo chlapčenské meno sme tentoraz ani nevymysleli... 😉

anaba
8. apr 2010

To sa prave stalo mojej kolegyni z prace. Povedali jej chlapca a bolo dievcatko 😨 . Vtedy vsak este nebolo 3D sono.
Jaja na vymysenie mena mate hadam este cas, aj ked na to chlapcenske tusim treba skutocne vela krat prebrusit kalendar, lebo vyber sa mi zda narocnejsi, nez pri dievcenskom (tam by som brala skoro kazde tretie-stvrte meno).
Improvizacia vsak moze byt v takom pripade tiez zaujimava. 😵 Alebo este je mozost nechat vybrat deti, co by sa im pacilo. 😕

jaja25
autor
9. apr 2010

No nechcať to na deťoch, tak to by dopadlo asi naozaj zaujímavo. No u nás teraz vyberá manžel a on povedal, že chlapčenské meno ani nevymyslí. Tak to asi musí byť dievčatko 😀

jaja25
autor
9. apr 2010

No v pondelok idem na poradňu a bude mi robiť aj ultrazvuk. Gynekológ ešte nevie čo čakáme, tak som zvedavá či niečo uvidí- minule bolo dieťa uňho otočené riťkou a nechcelo sa ukázať. Tak uvidíme...

jarus8
10. apr 2010

Ahojte, takže u nás tajomstvo odhalené- bude to chlapček. Ja sa vytešujem aj svokra a ostatná rodina chcela dievčatko. No čo, majú smolu.
Len sme o kúštik väčší ako by sme mali byť, máme 1840g, vraj je ako sloník, aspoň na júnovkách sa tak vyjadrili. No a čo, hlavne že je všetko ok.
A k tomu či sa lekár trafil, dúfam, že áno, aj mne ukazoval mužskú pýchu, tak snáď som tam videla to, čo som mala vidieť.
Takže Anaba, Alica tentokrát nebude, škoda, krásne meno. Snáď druhá bude dcérka. Teraz bude Branko. 😉

anaba
10. apr 2010

Jarus, tak teda - Branko ránko pánko spánko.... 😀
Som zvedava ako to s vami a s vasimi detickami dopadne baby. Nemyslim to u nikoho v zlom, kazdy ma svoje priania a ocakavania, ale taky drobny omyl (chlapec - dievca, dievca - chlapec), by mohol priniest hned na uvod zivota zaujimavy zvrat. 😉

jaja25
autor
12. apr 2010

Ahojte. Tak opat sme videli že to bude dievča. Len má vačšiu hlavičku- na 32g.t. Tak snáď to len zle zmeral. Spravil aj fotku tváričky, tak som sa smiala- že celá mama. No sestrička nepochopila vtip. Jaruš, aj ja som sa pýtala na hmotnosť, ale povedal, že to by musel veľmi komplikovane merať, tak sme to nechali tak. Len sme videli mozog, srdiečko, žalúdok, moč. mechúrik a chrbticu. Všetko to vyzeralo dobre. 😀

jarus8
12. apr 2010

Anaba, ty si nejaká skeptická k tým pohlaviam. U teba sa sekli?
Jaja, super je že všetko. Okolo mňa sa teraz nesie opar prekvapenia, každý naráža na to, že mám nejaké veľké brucho. A ešte k tomu tá váha dieťatka, ak si myslím, že budeme na svete skôr ako máme termín. 😒

jaja25
autor
12. apr 2010

Tá váha je naozaj prekvapujúca- ak sa nepomýlil... Tak možno budeš májovka. Kamoška mala mať termín teraz 15. apríla a porodila 21.marca. Tak uvidíš. No moje dieťa je zatiaľ stále otočené nohami dole. Vlastne ešte pri žiadnom ultrazvuku nemalo hlavičku dole. Môj manžel bol vtipný- dieťa má totiž veľkosť hlavičky na 32g.t. a on povedal, že tá ťažká hlava určite padne vlastnou váhou hlavičky dole...

anaba
12. apr 2010

Nie so skepticka. Ale skor som za prekvapenia 😵 . To je cele. A ak sa napriek hodnovernym pedpovediam odohra nejake prekvapenie, tak to povazujem za zabavne a prirode podobne. U mna si v oboch pripadoch len cele okolie vratane mna stavovalo na 95 % na chlapcov (pohlavie sme si zistit dopredu nedali) a v oboch pripadoch to bolo inak, takze sme boli vsetci prekvapeni a bolo to srandovne 😉 .

jaja25
autor
14. apr 2010

To muselo byť milé prekvapenie. My sa tešíme na dievčatko, ale určite by sme sa tak isto tešili na chlapčeka. Myslím že naozaj najviac záleží na tom aby boli detičky zdravé a na inom nezáleží. No nie? 🙂 🙂

anaba
15. apr 2010

Jasne Jaji. Pri prvom mi to bolo dopredu jedno co to bude (mysim tym pohlavim 🙂 ). Ked som cakala druhe, tak sa ma na ultrazvuku pytali, ze co by som chcela a ja som povedala, ze je to jedno, ale ze sa chlapca trochu bojim a ze teda aj z praktickho hladiska (vecicky a tak) by som mala radsej druhe dievcatko. Keby vsak bolo aj tretie babo, tak by bolo super, ak by bol chalan, aby sa sily v rodine trochu vyrovali 😉 ...aj ked tri sestry by bola tiez zabava. 😀

jaja25
autor
17. apr 2010

Ty Ani, kedy chodíš spávať? Že OO:03... Nemohla si spať? Ja som opať spala zle. Budila som sa každú hodinu a od 3:30 som bola hodinu hore. ☹ Dúfam že dnes to bude lepšie- aj keď neviem- spala som po obede..

anaba
18. apr 2010

No obcas to trochu presvihnem a potom to (ak sa nahodou usmeje na mna stastie 😀 ) dospavam cez obed s detmi. Ale standarden chodim spat asi v tuto hodinu, kedy pisem teraz opoved (resp. 15 minut po tom) 😵
Tak Jaji, nech sa pekne vyspinkas, ani ty neponocuj. Zaspievaj 😲 bambulke do bruska uspavanku a hajde spat. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre