Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

petaba
22. jan 2009

Angua ma pravdu, na pneumokoky sme dostali vcera druhe ockovanie. To 15. mesacne sa nam trochu posunulo lebo nati brala lieky na zvysenie odolnosti proti TBC, pretoze bola v styku s osobou, ktora mala TBC. Ale nic vazne. A preto ideme az teraz.

Zuzitka na toto ockovanie ideme, to je to zakladne co mate aj vy len my sme si este priplatili za ovcie kiahne ktore nepreplaca poistovna

Priorix Tetra je očkovacia látka používaná u detí vo veku od 11 mesiacov do 12 rokov vrátane na ochranu pred ochoreniami spôsobenými vírusmi osýpok, príušníc, ružienky a ovčích kiahní. Za niektorých okolností sa očkovacia látka Priorix Tetra môže podať aj deťom vo veku od 9 mesiacov. Keď je jedinec očkovaný očkovacou látkou Priorix Tetra, imunitný systém (prirodzený obranný systém tela) si vytvorí protilátky na ochranu jedinca pred nakazením sa vírusmi osýpok, príušníc, ružienky a ovčích kiahní. Aj keď očkovacia látka Priorix Tetra obsahuje živé vírusy, sú príliš slabé na to, aby u zdravých ľudí spôsobili osýpky, príušnice, ružienku alebo ovčie kiahne. Tak ako je tomu u všetkých očkovacích látok, Priorix Tetra nemusí úplne ochrániť všetkých ľudí, ktorí sú očkovaní.

zuzitka
22. jan 2009

a my teda nie sme ockovany proti ovcim kiahnam? 😕

a pneumokomy preplaca teraz poistovna? alebo len ciastku a len do nejakeho veku?

idem si to niekde vyhladat...... 😝

zuzitka
22. jan 2009

Očkovací kalendár

Vek: 4. deň - 6. týždeň života: tuberkulóza

Vek: 6 týždňov: vakcína proti rotavírusom, opakuje sa o mesiac, neočkovaní proti tuberkulóze

Vek: 8 týždňov: vakcína proti pneumokokom, opakuje sa podľa veku dieťaťa, kedy dostalo 1. dávku

Vek: 12 týždňov: šesťvakcína proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, hemofilom, žltačke typu B, detskej obrne, opakuje sa v 1. roku života trikrát

Vek: 15. mesiac života: vakcína proti osýpkam, ružienke a mumpsu. Ako novinka prichádza očkovacia štvorvakcína, ktorou je možné nahradiť povinnú trojvakcínu proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Obsahuje aj zložku proti ovčím kiahniam. Vakcína sa aplikuje podľa rozhodnutia rodiča, príp. zákonného zástupcu. Nie je hradená zo zdravotného poistenia.

Vek: po dovŕšení 2. roku života a dovŕšení 5. roku života: vakcína proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu

Vek: po 10. roku života: tuberkulóza, iba tuberkulín negatívnym deťom

Vek: 11 rokov: osýpky, mumps, ružienka, žltačka typu B

Vek: v 13. roku života: záškrt, tetanus, detská obrna

Preočkovanie proti tuberkulóze sa vykonáva na základe kontroly vykonanej tuberkulínovej skúšky. Od roku 2002 všetky deti po dovŕšení 10. roku života v kalmetizačných ambulanciách.

U dospelých preočkovanie proti tetanu a záškrtu po 10 rokoch od posledného očkovania.

Nové, nepovinné, ale odporúčané očkovania sú proti:

*
rotavírusom
*
očkovanie proti žltačke typu A, prípadne očkovanie kombinovanou vakcínou proti žltačkám A a B
*
očkovanie proti kliešťovej encefalitíde
*
očkovanie proti chrípke a pneumokokom
*
očkovanie proti meningokokom
*
očkovanie proti rakovine krčka maternice, HPV
* očkovanie proti ovčím kiahniam (varicella)

O očkovaní týmito odporúčanými očkovaniami sa treba radiť s lekárom, ktorý vypracuje očkovací program a poučí žiadateľa o potrebných ďalších termínoch preočkovania.

Od 1.4.2008 deti do dovŕšenia druhého roku života majú nárok na dávky penumokokovej vakcíny s minimálnym doplatkom. Deti so zdravotnou indikáciou, dispenzarizované pre chronické ochorenia majú nárok na vakcináciu bez doplatku.

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
22. jan 2009

ja poznam "mudra ako radio" 🙂

ano, pneumokoky nie su povinne, ale odporuca sa 🙂
je to aj vyssie spomenute 😉

zuzitka
22. jan 2009

a tie ovcie kiahne by malo kazde dieta prekonat, tak naco proti tomu ockovat.... ci sa mylim? 😕

petaba
22. jan 2009

zuzitka no ono je to dost neprijemna choroba ci pre dieta aj pre rodica, tak preco dietatu neumoznit predist tomu

petaba
22. jan 2009

moncicici da sa povedat ze chodime von kazdy den, neleje alebo nemame nieco ine, okrem nedele... tak staci sa len pridat 😉

petaba
22. jan 2009

baby kde ste ked som tu konecne aj ja 😖

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petaba
23. jan 2009

emogeon vsak uvidime ake bude pocasie, mozno to pojdeme skusit este raz 😉

inak baby zajtra je v dk babkove predstavenie Skriatok piatok o 16:00, nechce sa vam ist niektorej?

petaba
23. jan 2009

Inak babule si predstavte ze mi dosla ta objednana vakcina a namiesto tych 80 eur co mi povedala lekarka som platila "len" 65,23 eur 😀 tak som sa trochu vytesovala

Inak som sa rozhodla, ze sa naucim od mojej babky (byvala ucitelka MS) nejake ukazovacie basnicky,take co sa ucia v prvej triede MS, a ze si budeme robit so zuky taku "tanecnu" vonku na ihrisku... uz som sa jednu naucila a nati s rajkom nevedeli co robit od stastia, tak sa im to pacilo, takze ked zacne byt teplejsie. tak sa mozete pridat k nam na ihrisko 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
23. jan 2009

ahojky 😎

tak dnes mame za sebou uz prvu samkovu oslavu 😀
prisla moja sestra, tak sme chlebickovali, zakuskovali... samko sa vytesoval darcekom, balonikom 🙂

teraz vecer ideme k nasim, lebo rano nas caka robota ... nasi kupili prasatko, tak sa ide zabijat 😝

no a v nedelu bude samkova oslava s babkou a dedkom 😀 😀 😵

ajty
24. jan 2009

ahojte, potrebujem radu. Potrebujem nejakeho dobreho gynekologa alebo gynkologicku v BA. mam lekarku este zo skoly v TT ale zijeme v BA a nechce sa mi stale cestovat do TT..a zjavne teraz budem toho lekara potrebovat viac, kedze sa snazime a nic z toho...dakujem za tip... 😉

petaba
24. jan 2009

baby tu je nova tabulka BA3 ak tam nemate udaje tak mi poslite IP

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Ajty ja chodim priamo na antolsku k mojmu porodnikovi... Dr. Havalda...

petaba
24. jan 2009

tak si predstavte mi sme zasa nesli na to predstavenie, nati spi ako zarezana a to uz je 15:45... hmmm skoda ze to predstavenie je o 16 ☹ no snad na buduce

angua27
24. jan 2009

zuzitka, Smakovi všetkoooooo naaaaaaaj k narodeninkám. užite si oslavu. 😀

ajty ja chodím do Probiosu k Dr. Smolíkovi. stránku majú síce v rekonštrukcii, ale kontakty tam sú http://www.probios.sk/. sídli blízko Miletičky. je to súkromné stredisko, takže sa skoro všetko cvaká, ale ja som veľmi spokojná. a počas tehu, som nemusela nikam mimo na vyšetrenia, všetko priamo v stredisku. 😉

petaba
24. jan 2009

Zuzitka aj my prajeme vsetko naj Samkovi k narodeninkam... 😀

moncicici
24. jan 2009

zuzitka samkovi vsetko naj k narodeninkam,nech sa oslava vydari 😵 😵 😵

petaba
24. jan 2009

moncicici posli mi udaje ktore chybaju v tabulke 😉

zuky
25. jan 2009

..aj my Samkovi gratulujemeee a želáme veľa rýchlych pokrokov!!!

/...ja zase chodím do polikliniky ružinov Milly s.r.o. k Žáčkovi...sú tiež súkromní, za bežné úkony neplatím...iba špeciálne vyšetrenia a uzv a pod....sú čerstvo nasťahovaní, majú to tam všetko nové, sestrička veľmi príjemná a sámoška aj gyn., nemala som s ním žiadny problém, či nedorozumenie... t.č. 02/52925120/

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petaba
25. jan 2009

no dajte nejake tipy na dni 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petaba
26. jan 2009

no ja asi pojdem skusit este raz na ten jeden vstup 😒

dudri
26. jan 2009

ahojte baby 🙂
Byvame v Novom Meste. Viete kde predava Maso-udeniny, kt.predava telacie maso. Boli sme pri Slimaku, na Racianskej pri policii. Nemaju ani nepredavaju ☹
Kvoli malej papat
Nechcem Tesco ani pohariky. Dakujem

petaba
26. jan 2009

skus na sancovej achbergera 🙂 medzi trnavskym a racianskym mytom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre