Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

zuky
16. dec 2007

...euroland je detské vnútorné ihrisko v Istropolise (zozadu), viď foto https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
...no teba asi veľmi ešte nebude zaujímať, ale dá sa tam vypiť kávička nefajčí sa tam 😀

jaja25
autor
17. dec 2007

Tak Ani gratulujem. To je super že už ste taký veliký. A nemala si termín trochu neskôr? Chcela som pozrieť fotky a zistila som že nemáš. Tak daj, aby sme vás mohli vidieť v plnej nádhere. 😀 😀

anaba
19. dec 2007

Ahoj Jaja, ako spravny ucastnik modreho konika som si teda zalozila album.
Su tam aj fotky s vianocnou tematikou. Do vianoc sa uz k mailu asi nedostanem, tak vam vsetkym prajem ich prijemne prezitie a stastny novy rok 2008 - najma zdrave, krasne a poslusne deti.

katka432
22. dec 2007

angua v pohode,ved nabuduce 😀 len aby ste boli co najskor fit 😉
anaba a vsetky ostatne ak by ste sa tu nahodou do svatkov neukazali,prajem vam krasne vianoce,a vela vela darcekov 😉

zuzitka
24. dec 2007

ahojte. volam sa zuzana, mam syna samka - v januari bude mat 2 roky. byvame na kramaroch a tiez neviem najst ziadne detske centrum. pocula som o tom eurolande takze ma potesil ten link, ktory sem hodila zuky 😀 cize v roku 2008 sa tam urcite ukazeme 😉

jaja25
autor
27. dec 2007

Tak už je po Vianociach. A ja som opäť v robote. Drobci sú s tatinom doma. Ozaj ako ste prežili 24-tého? U nás večer vládol neskutočný chaos. Stále sme odbiehali od stola, deti pobehovali sem a tam.

angua27
27. dec 2007

ahojte, u nás vyšiel Štedrý deň super. doobeda som zabalila darčeky, spravila zo seba človeka, dokončila posledné veci na jedlo a šup, už sme išli na obed k svokrovcom. bála som sa, že sa malému rozhádže režim, lebo doobeda málo spinkal a akurát keď je zvyknutý si ľahnúť na poobedňajší spánok, tak sme mali byť u svokrovcov. ale vyšlo to dobre. tam bol uveličený z nového prostredia, stromčeku, proste všetkého. počas obeda ležal na gauči vedľa nás a všetko okolo pozoroval. ku koncu obeda však naňho došli driemoty, tak si chvíľku pomrnčal, šupla som ho do spálne na manželskú a skoro hneď tam zaspal. spal asi 20 minút a tým si trošku rozbil hlavné poobedňajšie spanie. trvalo mi asi 3/4 hoďku, kým som ho doma potom uspala. ale podarilo sa. spal až do piatej, kedy už u nás boli naši aj segra. pred šiestou sme sadli k večeri, Matejko sedel pri nás v kresielku a vytešoval sa so všetkého. mrzutý začal byť až pred siedmou, keď zistil, že vtedy už býva dávno okúpaný. takže po večeri sme ho okúpali, veľmi sa mu páčilo a pri rozbaľovaní darčekov sa ešte napapal a potom šup do postieľky. do desiatich minút bol tvrdý. lepší Štedrý deň som si priať ani nemohla. ale už sa teším na ten budúcoročný, to už bude Matej rozbaľovať darčeky sám. 😉

zuky
28. dec 2007

Vítam ťa zuzitka...keď pôjdeš do eurolandu daj vedieť, ja to mám "za rohom", dáme si kafé a poklebetíme, hi 😀 .
jaja25...naša večera bola podobná začali sme večerať a hneď po prvom chode sa synček rozhodol, že musí okamžite ísť k stromčeku, lebo videl, že sme tam niečo donášali...tak až kým sme nedojedli plakal a búchal na dvere, aby sa dostal do tej izby s darčekmi....ale potom sa mu už očká rozžiarili a rozbaľoval jedná radosť...

angua27... no veru na budúce Vianoce to pre neho bude väčší zážitok.. 😎

katka432
28. dec 2007

zuzitka,vitaj medyi nami 😉
jaji,u nas to bolo podobne,ale unas narobila chaoz moja uzasna svokra 😠
Neitu inak y darcekov najviac yaujali krabice od tenisiek a baliaci papier 😀
angua,tak vyzera to tak,ze u vas bola uplna pohodicka 😀

angua27
1. jan 2008

všetko naj,naj, naj do Nového roka. zlé nech nás všetkých obchádza a dobré nech sa k nám len hrnie. 😀

katka432
1. jan 2008

angua dakujeme
zienky,aj ja vam prajem do noveho roku len to naj naj naj...a vela vela radosti z vasich drobcekov 😉

zuzitka
3. jan 2008

ahojte. prosim poradte mi statnu skolku v okoli kramarov, horskeho parku, patronky 😉 mate niekto vlastne skusenosti? sem s nimi 🙂 moj samko bude mat teraz v januari 2 roky a od septembra by som ho chcela dat do skolky. ale myslim ze zapis je v januari. vsak? poznate niekto skolku na gorazdovej 6 a na cadrovej? mam pocit ze vsade su len sukromne skolky 😖 dakujem za rady 😵

zuzitka
3. jan 2008

......vsetkym prajem stastny a pohodovy novy rok 2008 😉

katka432
4. jan 2008

zuzitka,skos otvorit ytaku temu,mozno dakto poradi...alebo skus najst daco cez google..inak neviem poradit ☹

zuzitka
4. jan 2008

vdaka katka 🙂 dala som tuto temu aj do =skolkari a skolaci= a uz mi tam poradili a hodili link, ktory som potrebovala 😀 je tam vsetko podrobne o statnych skolkach, na ktore som sa pytala, kedy je zapis, co ta skolka ponuka a aj fotky 😵

zuzitka
4. jan 2008

takze tie statne skolky mi poradila ADKAP a tu je ten link ak by mal niekto zaujem: http://www.banm.sk/skoly/index.php 😉

zuky
7. jan 2008

...takže zuzitka, vy už do škôlky, hm? aj ja sa nad tým zamýšľam, ale odhodlaná nie som....
A inak už nie ste "plienkáči"? lebo my ešte stále sme.... 😒

zuzitka
7. jan 2008

zuky, moj prvy plan bol ist z materskej na matersku, ale financie ma prinutili riesit to takto - samko v septembri do skolky a ja od oktobra do prace ☹ chceli sme si tento rok "urobit" dalsie bejby a samka som chcela dat az buduci rok do skolky, ale bohuzial 😒
cikame a kakame este stale do plienky 😅 ale snad sa to do septembra naucime 😀

zuky
8. jan 2008

...jaj, ja tiež plánujem otehotnieť v lete, ale tiež by mi bodlo trocha si oddýchnuť v poslednom trimestri a dať drobca do škôlky, ale až tak od januára /to je v štátnych asi nemožné, že?/
...no a teda dúfam, že po lete už plienky nebudem potrebovať 😠 !!!

a inak už vieš do ktorej škôlky ho dáš? 😉

zuzitka
8. jan 2008

celkom sa mi pozdava skolka na cadrovej a na revine. mam to blizko. ale este popozeram, kedze zapis je az v marci, mam este cas 😉
inak mi na serblik davame uz dlho, niekedy sa vycika aj vykaka, ale nikdy sa nepyta sam 😠 este musime na to dozriet.
joooj, dnes sme boli u lekarky, samko kasle a sopli, dostali sme sirup Spiropent a kvapky do nosa Pamycon 😨 a este cakame do piatku na vysledky ci bude treba aj nejake antibiotikum 😨
a to som chcela ist konecne do eurolandu alebo sa kupkat na plavaren do Malaciek ☹ tak nekdy priste 🙂
ty si z okolia racianskeho myta?

zuky
9. jan 2008

...no aj my cvičíme na nočníku už nejakú dobu a na 90 % vždy spraví doň niečo ale tiež sa mi nepýta...
A neboj aj my každý mesiac "chytáme" spolíky s kašľom...už som sa s tým zmierila a čakám na oteplenie...
A áno bývan na račku...

zuky
21. jan 2008

Baby zajtra je stretko v eurolande o 14.hodke, neprídete?

zuzitka
23. jan 2008

zuky, citala som si o tom stretku v eurolande..... dozvedela som sa o nom neskoro ☹ prave v ten utorok som bola v avione a tam je super detske ihrisko, takze samko santil na smyklavke a podliezal medveda.... a co sa na takom stretku deje? len kecate a kecate a kavickujete a deturence sa hrajkaju? budete mat aj nejake foto? rada by som si pozrela 😀 ..... s tym fotakom.... naozaj ho niekto cmajzol alebo sa len niekde zapatrosil, nevies? no smutne, vsak?

angua27
24. jan 2008

ach joooooo, zase som zmeškala ďalšie stretko. ma z toho porazí, a tak by som vás rada stretla. tak dúfam, že nabudúce už to výde.
a v utorok sme sa s malým zapísali na kurz plávania a na cvičenie - to je síce viac pre mňa, ale je dobré, že sú tam bábätka s nami. sa na to teším, spoznám ďalšie mamičky. 😉
a ako sa všetky máte? my práve upravujeme režim spania cez deň, lebo sme to mali rozhádzané a Matejko bol často mrzutý. ešte to skúšame len tretí deň, ale zatiaľ to vyzerá dobre, až na včerajší večer. nechcelo a nechcelo sa mu spať, zaspal až po 22.15, ale to nemuselo súvisieť so zmenou spania cez deň. uvidíme ďalšie dni. 😉

katka432
24. jan 2008

zuzitka,samkovi gratulujeme a prajeme vsetko naj naj naj 😉
angua,aj ja som nemohla prist,nabuduce tam snad budem,a dufam,ze aj ty...viem,ze som slubila,ze sa ozvem,prepac,ale teraz to mame take vseliake,ze si neviem odhadnut co a ako s nei,tak nam nic nevychadza,ale ked sa to ukludni,budem rada ak sa uvidime 🙂
a drzime prsty so spinkanim 😅

zuzitka
24. jan 2008

katka432...... dakujeme moc moc moc 😀

katka432
24. jan 2008

nieje zac...ako budete oslavovat?

zuky
26. jan 2008

..zuzitka presne tak, stretko je o kecaní a kávičkovaní...a aj drobec sa ti tam vyhrá , spozná nových kámošov-šky a aj ty sa začleníš a tak...no a ja som osobne nefotila ale ešte z prvého stretka som niečo natočila...ak ťa to zaujíma

https://www.youtube.com/watch?v=h5dO4SdvkD4


https://www.youtube.com/watch?v=hrooWD79BDg


https://www.youtube.com/watch?v=PYMnaHXOuW4


https://www.youtube.com/watch?v=0JO_wne-Zv4


https://www.youtube.com/watch?v=Y-SFHeizN60

a tu sú nejaké fotoes ako to tam vyzerá
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

..no a s tým foťákom je to záhada, veď ja tam chodím a stále si nechávam na stole peňaženku aj telefón a popritom behám za Rajkom, takže je to vždy bez dozoru a nikdy nič, ale je pravda, že tentokrát to centrum bolo plné...asi aj preto lebo bolo otvorené v ten deň len v obmedzenom čase, tak asi aj tí prišli čo chodia neskôr alebo doobeda....no ale druhá vec je, že vedľa robia takú kaviareň a stále sa tam motali robotníci...takže to by som skôr na nich tipla..

a čo sa tíka avionu, to ihrisko dôverne poznám, chodíme tam často, no len asi už Rajka omrzelo, lebo mi z toho stále uteká... 😒
a tiež gratulujem k 2 rôčkom!!! (mimochodom tvoj synček už niečo rozpráva?)

takže baby, sledujte koníka a stretnutia !!! hádam to na budúce nezmeškáte 😅

zuzitka
26. jan 2008

katka432..... takze jedna -bratislavska- oslava je za nami 😀 boli sme ja, tatinko, sestra lenka s frajerom a kamoska.
klasika...... darceky, torta, zakusky, chlebicky, baloniky.... 😎 dalsia velka oslava nas caka 3 februara u babky. obe babky mame v tej istej dedine - v Studienke pri Malackach, takze budu obe babky, dedovia a kamosky s detickami aby sa samko mal s kym zahrat pokym my budeme pit 😀

zuzitka
26. jan 2008

zuky ..... dakujem 🙂 videa som si pozrela, vyzera to tam pekne a myslim ze aj samko bude nadseny ked tam prideme. prave dnes nas prepadli zase sopliky 😖

my sme v avione doteraz chodili len do bazenika s gulickami, inde nechcel ist, ani do nafukovacieho hradu. aj do tohto kutika som ho teraz nasilu dovliekla a nakoniec zistil, ze sa mu tam paci a potom som ho nevedela dostat odtial domov 🙂

a ci rozprava? take zakladne slovicka: mama, tata, baba, dede, babo, havo, pipi, brm, ham-ham, pa pa, tady-akoze tu, pade-akoze spadol, tss tss-akoze macka, puta a haha-akoze peto a lenka......... ostatne slovicka hovori v svojej zahadnej reci 😀
akurat posledny tyzden unho rozoznavam slovo: okvo-akoze otvor, ziza-akoze svetlo, ziarovka a haci-akoze sadnut.
ale v podstate mi rozumie vsetko, co od neho chcem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre