Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

zuzitka
29. mar 2008

v tabulke BA3 pribudlo dalsie babeno 😉
alex, daj tam miery ake velke babeno bola tvoja emka 😵 ..teda ak chces 😅
nech mame tabulku pekne kompletnu... a potom este na nejake stretko by sme mali konecne ist, nech je vsetko tak jak sa patri 😝 😝

baby, papaju dobre vase deticky?
lebo samko papal od minuleho leta hroooozne zle a malo, teraz si sice vypyta ale papa dokola furt to iste /polievku len slizikovu nedelnajsiu - ale ziadna zeleninka v nej nesmie plavat, spagety, cestoviny s grankom, ryza, hranolky, zemiak, masko, pribinacek len vanilkovy, vajickovy chlieb, rohlik s maslom, babovka, vianocka, ovocie len banan a jablko/.
nic nove nechce vziat do ust ☹
jedla som pomaranc, prisiel za mnou ze chce, olizal, urobil strasnu grimasu.... a bolo dojedene 😖

zuky
29. mar 2008

Tak dík alex, idem to omrknúť...a teda mohla by sa radšej rozhodnúť ona, aby si ty nemala dilemu...

zuzitka ja s Rajkom nemám našťastie žiadne problémy s jedením...síce si niekedy on plánuje čo bude jesť, alebo keď sa zle vyspí, tak je taký náladový, ale keď je hladný zje aj klince 😅

alex777
30. mar 2008

zuzitka... ema zatial velmi neprebera. teple zje uplne vsetko. akurat co zje rano na chlebiku si vybera. napr. pomazanky sme skusili len 2x, rybaciu, bryndzovu na ranajky nespapala. najnovsie aj sunku zlozi a spapa len chlebik. ale nato mam tiez figel... vecerat zvykne pri rozpravke (viem, je to zlozvyk hodny odsudenia ale nam to takto vyhovuje 😅 ) a vtedy spapa aj veci, co bezne nezje. aj pomazanky 😉
s maskom mame trosku problem, vzdy uprednostni prilohu, najradsej ma cestovinky, takze masko davame na male kusky a poriadne premiesame s prilohou, aby ho zjedla. zeby nam doma vyrastal maly vegetarian??? 😀
a este nepapa pomarance, mandarinky. neviem preco jej to nechuti, lebo kysle inak zboznuje - kysle uhorky, ci take sipky rovno z krika, tie su uplnou lahodkou 😅 , co chape len malokto, lebo obsahuju hnusne pichlave zrniecka ktore pichaju kazdeho smrtelnika co poznam... okrem nasej emy 😀 ...
inak ale spapa vsetko, slane, sladke, omacky, polievky.

zuzitka
30. mar 2008

alex .... ked si neviem rady a chcem aby samko aspon volaco zjedol, tiez mu pustim telku - velmi rad pozera reklamu a vtedy sa aspon naje 😨 som si vedoma, ze to je hrozne zly zvyk, ale zatial som nevymyslela nic ine.... 😕

ked papa masko s ryzou, tak masko nesmie vidiet, musim ho skryt pod ryzu. ked zbada masko, nechce ho.
dnes som mala dva taniere, v jednom cista polievka - len sliziky a v druhom tanieri polievku aj s rozpucenou mrkvou.
popri rozpravke som mu potajomky naberala polievku s mrkvou, hltal to. akonahle zbadal ze je nieco oranzove na lyzicke, hned to vyplul..... 😒
... fakt neviem, ako na to.....

vsetko, co chuti inak, co este nejedol..... vypluva ☹
ale podla mna, ked mu budem stale ponukat, raz si na tie chute predsa musi zvyknut, nie?

alex777
31. mar 2008

urcite si raz zvykne. ak nie teraz, tak v skolke urcite. ked uvidi ostatne deti papat polievku aj s mrkvou, urcite sa prida.
skoda len, ze niekedy si zo skolky deti nosia aj opacne reakcie.... ked niekto povie, ze brokolica je fuuuuj, zrazu je fuj aj pre tych, co ju dovtedy papali. toho sa zase bojim ja po nastupe do skolky, kedze momentalne mi ema vsetky zdrave veci (polievkova zeleninka, brokolica, spenat a pod.) s chutou papa.

zuzitka
31. mar 2008

alex, mrkni sem

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mozes poradit kamoske 🙂

alex777
1. apr 2008

vdaka. mna to hned uchvatilo ale jej sa zda daleko chodit do devinskej, byva tu na riazanskej a pracu ma na zlatych, manzel pri racku. a vraj doktorka jej poradila este vydrzat lebo dalsia zmena prostredia by malemu teraz mohla dost uskodit.

alex777
1. apr 2008

baby, neviem ci viete ale v kostole oproti riazanskej ulici (neviem ako sa vola ulica kde je ten kostol) byva v utorok od 10.00 nieco ako materske centrum. organizuju si to same maminy. nema to nic spolocne s vierou, akurat maju recituju basnicku o jeziskovi pred papanim, nieco ako detska modlitbicka. kto nechce, nemusi samozrejme.
drobci s maminami si tam zaspievaju, zatancuju, potom si spolu vystrihuju alebo kreslia a nakoniec deti papaju chlebik s maslom a jablcko. vstup stoji 10,- Sk 😅
my sme dnes boli prvy krat a pacilo sa nam. je tam aj par hraciek ale ide hlavne o to, ze sa ema zahra s detickami, nauci sa nove pesnicky a papa spolu s ostatnymi detickami (taka mensia priprava na skolku).
vacsinou su tam deticky od tych 18 mes. do 3 rokov. co vy nato zuzitka, zuky??? 😉

jaja25
autor
1. apr 2008

Zuzi. Ja som mala ten istý problém, že sme zjedli len sližikovú polievku bez zeleniny. Vyriešila som to tak, že mu mixujem zeleninu do mäskovej polievky a čuduj sa svete, dieťa to zjedlo. Dokonca mi teraz v sobotu zjedol prvý krát rajčinovú polievku, čo sa nám doteraz ešte nestalo... 😀

jaja25
autor
1. apr 2008

A zabudla som k tým dvojičkám... Asi som sa zle vyjadrila. Ja som myslela že by som prijala aj dvojičky keby sa podarili, ale nejako neplánujem. Len v rodine sa dosť často vyskytujú a všetky sú chlapec a dievča. ( Tak by som sa konečne dostala aj k dcére 😅 )

zuzitka
1. apr 2008

jaja ... lenze pomixovana zeleninka zmeni farbu polievocky 😕 a samko take nemoze 😠
raz som mu podstrcila pribinacek - miesto vanilkoveho ten s medom a citronom - som myslela ze ved to je podobna zlta krabicka - pozrel na to a ani do ruky to nevzal..... proste mam doma fajnovku 😝

alex ... no u nas o 10h nehrozi 😅 okrem toho by som musela ist trolejbusom.... vy to mate vlastne pod nosom.
a teraz budeme ajtak castejsie vonku, na slniecku, na piesku 🙂
ale dik za tip 😉

ozaj, jaja, ty si zakladatelka temy a nie si vobec v tabulke BA3? 😵

angua27
1. apr 2008

zuzitka, drahý má 13 ročného synovca a ten ako dieťa bol veľmi fajnový. zjedol iba salámik, ktorý vyzeral presne ako ten, čo jedáva doma. určité veci vôbec nejedol, polievočky iba číre a návšteve zjedol iba parené buchty. ale iba také, kde bol lekvár mimo buchty, vedľa na tanieri. proste strašne vyberavý. teraz má 13 a asi od siedmich hrá futbal a tam sa naučil, zjesť čo je v ponuke. takže neboj, zablíska sa aj na lepšie časy. 😀

zuky
1. apr 2008

...alex zaujimave, len teda neviem na to prist kde v blizkosti riazanskej je najaky kostol... ☹

petaba
1. apr 2008

zuky ked ides od nas elektrickou a vystupis na druhej zastavke za zvaracskym ustavom, tak uvidis kostol oproti zastavke 🙂

zuky
2. apr 2008

🙂 Ďakujem Peti 🙂

alex777
2. apr 2008

zuky... asi som to nenapisala celkom zrozumitelne... ked ides z racka elinou, po pravej strane mas riazansku a po lavej medzi vysokymi cinziakmi maly moderny kostol.

zuzitka... skoda, ale chapem. keby som ja musela chodit trolejbusom, tiez by som sla radsej na ihrisko pri dome. ale my tam dobehneme aj pesi. teda ema v kociku lebo popri racianskej to nie je zrovna vychadzka pre drobca 😒
s tym papanim... nezavidim. toto vobec nepoznam... zatial 😅 . aj tak mam pocit ze varim stale to iste, lebo zdravych a vyzivnych jedal nie je zase tolko aby sa dali denne obmienat. neviem si predstavit ze by si ema z toho este vybrala len dve-tri a tie by som musela varit dokola. zelam pevne nervy 😉

zuzitka
2. apr 2008

alex ... ani nejde o to, ze trolejbusom a nasledne by som musela prestupit este aj na elektricku 😒 ale pre nas je o 10h skoro 😅
ja s malym cestujem vsade MHD, aj teraz ked chodi, aj s kocikom sme sa trepali MHD 😀
mne pripada autom este zlozitejsie cestovat - kvoli parkovaniu, maleho prehadzovat zo sedacky do kocara a naopak...

vzdy sa niekto nasiel, kto mi pomohol ale vacsinou som si ho nakladala sama do troleja, mala som taky sikovny kocik, dobre sa dal chytit. ale niekedy sa mi ludia stavali dokonca chrbtom, akoze ma nevidia 😠
aj teraz, ked idem s malym na rukach, tak sa mi stava, ze ma nema kto pustit si sadnut ☹ minule chudak dedusko nas pustil....

nas tatinko robi pri IKEA a niekedy sa vyberieme aj do Avionu, ale to cestujeme skoro 3/4hod. ale vzdy to vypocitam tak, aby sme domov uz sli s nim autom 🙂

ale ved my tu mame kulturne stredisko na Stromovej a su tu rozne divadielka /ela a hop/ a aj cvicenia pre deticky, no neboli sme na ziadnom 😅

zuzitka
2. apr 2008

DK na Vajnorskej ... a nizsie su aj Kramare
http://www.banm.sk/kultura/index.php

chodite sem niektora?

zuzitka
2. apr 2008

... len skoda ze je to program na Marec 😅

zuky
2. apr 2008

...alex tak dík za info, ak bude dobré počko, prídeme sa mrknúť...hovoríš v utorok o 10.hodke, áno?
...zuzitka tak vy sa máte...keď k vám chodí Ela a Hop, to sa Rajkovi strašne páči 😅 ..len pozerám, že je to až od 4 rokov...

a toto ste videli!?! http://www.ticketportal.sk/Podujatie_Search.asp...
myslím, že by Rajko onemel, keby videl "naživo" tie postavičky a asi aj Natalie, že?

zuzitka
2. apr 2008

zuky.... ale ved z racka sem ide priamo trolejbus cislo 209 a 204, cesta trva snad 10min 😉
ale predstavenia su len v sobotu, to my sme vzdy u nasich ☹
a pozerava to rajko v telke? ak ho to bavi, tak nevidim problem prist aj na zive vystupenie 😉

zuky
2. apr 2008

...ale veď hej, ste priamo nad nami...
v telke ho to baví, len sa obávam, že naživo ho budú rozptyľovať deti a bude sa chcieť šantiť a predstavenie mu bude ukradnuté...ale za pokus by to stálo 😅 , dík za tip

alex777
3. apr 2008

tak sa nám to tu s tipmi akosi rozbehlo 🙂
zuky... otvorené je to už od 9.00 ráno a okolo 10.00 začínajú riekanky s cvičením, kolo-kolo a pod.
macko pu by sa asi aj eme páčil, má ho všade po izbe (lebo maminke sa páči 😅 ), ale asi by neobsedela a tá cena... 😒
zuzitka... ja mám vodičák, ale bojím sa šoférovať, takže tiež všade len MHD. uprednostňujem ale chôdzu takže kam sa dá, ideme peši, ema v kočíku zatiaľ v pohode obsedí. aj na štrkovec sa občas prejdeme, aj do avionu sme šli 2x peši. pri nastupovaní do mhd s pomocou cudzích radšej ani nerátam, mám kočík, ktorý si viem sama nadvihnúť, takže sa ani neobzerám na zastávke kto by mi pomohol.

jaja25
autor
3. apr 2008

Zuzitka. Ked ja som taký "technický tip", ktorý sa nevie dostať do tabulky... 😖

zuzitka
3. apr 2008

jaji ... staci poslat udaje Peti /petaba/ 😉 cez IP

alex ... s kocikom sme aj my spacirali vsade.... ale teraz ked samko chodi po svojich, daleko nezajdeme 🙂

zuzitka
3. apr 2008

baby, ak chodite na to ihrisko, co je pri racianskom myte /kde su tie 2 smyklavky vedla seba/, tak o kolkej tam chodievate? 🙂

zuzitka
3. apr 2008

... je 0.09h.... len kontrolujem, ci tu niekto nie je 🙄

petaba
3. apr 2008

zuzitka co este nespis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre