Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

zuky
27. jan 2008

...no tak s "rozpravanim" sme asi na tom podobne...veď hlavne že si navzájom rozumieme, nie?
...a inak ti ho akože zobrali do detského kútika v avione?/či to myslíš to ihrisko?/ lebo mňa zatiaľ úspešne všade odbijú, že od 3 rokov...a on by sa chcel ísť s deťmi hrať... ☹
...a tiež nás striedavo napádaju soplíky, potom zase nič a príde kašel...už nech je jar... 😠

zuzitka
27. jan 2008

jaaaaaj, neboli sme v tom kutiku.... ten je od 3 rokov 😉 myslim to ihrisko kde je ten medved, lodka... 🙂 neviem preco tam predtym nechcel chodit, ved videl ze tam su deticky. ajtak ma najradsej tie gulicky 😀

a nosite este dudu? my este ano 😅 ked ideme spinkat a aj cez den ked si ho najde, tak ho ma stale 😖 a k tomu zmoli v ruke normalnu latkovu vreckovku 😅

zuky
27. jan 2008

...tak dudu už nemáme od 11. mes., keď sa mu začali prerezávať prvé zuby....nechcela som aby mu rástli dopredu a pod...
...inak ako ste pokročili s nočníkovaním....
...a čo kočík a Samko, sú kámoši? lebo Rajko v ňom sedí iba keď ho vyslovene napchávam, alebo má spať... a peši sa nedostanem s ním tak skoro do môjho požadovaného cieľa... 😝

zuzitka
27. jan 2008

ked mu dudu cez den schovam, tak si ani nespomenie, ale ked ho zbada, tak ho chce. ale spinkat musi s nim 🙂
nocnik? ..... ziadna zmena..... ☹
do potravin chodime s kocikom, je mi to pohodlnejsie - nemusim tasku vliect v rukach a rychlejsie. ale na prechadzky tu po okoli chodime peso a vydrzi. do mesta tiez len s kocikom - ale na namesti SNP ho vylozim a nahaname holuby.
ale rad sa vozi, niekedy nechce z kocika ani vyliezt - je jak leniva princezna 😝
ked bude teplejsie a hlavne sucho, tak sa bude dat lepsie chodit bez kocika, teraz ked by som ho vzala na ruky, tak budeme spinavy obaja jak prasatka 😵
.... a to dnesne pocasie...... to je tak akurat na spanie 😔

katka432
27. jan 2008

zuzit,aj nas caka oslava...ale az druheho a tretieho...prvy den pride moja rodina a druhy manzelova,bo spolu by sme sa do nazho bytiku nepomestili 😀
nasa suseda ma syna,ktory ked mal dva roky rozpraval a rozpraval..hovoril tak krasne a cisto az som nechapala z neho..ale kazde nieta ma na to svoj cas,aj vase deticky sa casom rozhovoria 😀
zuzu,nam neita nesedi v kociku asi mesiac ho nevytahujeme ani z auta...len chce chodit a chodit,pritom sama chodit este nechodi..

zuky
27. jan 2008

...no tak Rajko on vydržííí chodiť aj kilometre, len vždy opačným smerom ako chcem ja...tak takto sa nič vybaviť nedá, a nakoniec to vždy skončí tak, že keď chcem niečo stihnúť musím ho zobrať na ruky a "presmerovať", ale potom dobre cítim chrbát, inak koľko vážite a meriate, mne sa zdá, že nejakú dobu stagnujeme...

no kači, tak aj asi ty máš boľavý chrbát, keď sa ti Neita chce prechádzať... 😝

zuzitka
27. jan 2008

my oslavujeme u babky preto, lebo ma rodinny dom a tam sa nas zmesti vela 😀 a po druhe, vsetkych znamych mame tam. ja s priatelom pochadzame zo Studienky, takze nasi rodicia a kamarati su tiez odtial. kazdy vikend cestujeme na dedinu 😎 za nasimi. my v blave vlastne len pracujeme 😵 .... teda ja som teraz na MD 🙂

ked idem nieco vybavovat alebo nakupy, tak radsej s kocikom. to by bolo len zdrzovanie a kopec nervov, kym by som Samka presvedcila, kam treba ist 😉 a ajtak by som ho musela na rukach vlacit, ako spominas Zuky.... a naco?
akurat chrbat trpi.
aspon tie prechadzky absolvujeme zatial bez kocika, ale niekedy samo nechce ani z bytu vyjst bez kocika 😖
ajked ideme s kocikom, snazim sa maleho vylozit, nech ide peso a ja tlacim prazdny kocik.
myslim ze o mesiac - dva budeme uplne bez kocara 😵

v decembri sme mali 23 mesiacov, merali sme 88cm a vazili sme 12kg 😉

angua27
28. jan 2008

ahojte, dnes sme boli v poradni. Matejko krásne priberá a rastie, má 7120g a 66 cm. sa ma dokina pýtala, že či už prikrmujem, alebo dávam UM, keď je taký dlhý. ale našťastie mu stačí zatiaľ moje mliečko. 😀
len ma nepotešila, pretože nás poslala na kardiológiu. nepáčili sa jej odozvy srdiečka. ubezpečovala ma, že to bude určite v poriadku, ale že nech si malého radšej vypočuje odborník. dúfala som, že nezdedí po mne zlé srdiečko a vyzerá to tak, že ho asi zdedil. ale uvidím, čo povie lekár, dúfam, že to bude v poriadku. ☹

zuky
28. jan 2008

..no my mame 88cm a cca 16 kg, lebo naposledy sme boli v poradni , ked mal 18 mes. a to mal 15kg., tak sa mi zda, že moc nepribral, ale keď vy máte 12, tak to je asi dosť.
..dúfam angua, že to nebude nič vážne...držíme palce, ale radšej nech ho pozrie odborník, aby si mala "dušu na pokoji" 😵

zuzitka
28. jan 2008

my malo papame 😖

katka432
28. jan 2008

zuky,tak tomu ver 😀
angua,drzim prsteky,neh to dobre na tom vysetreni dopadne 😉
zuzutka,ale ved nieje taky lahky ved ma uplne normalnu vahu 🙂
my mame rok v poradni sme boli asi pred 2-3tyz a mali sme 76cm a 8200kg
teraz uz nebude tak priberat,vraj do 2r by mohla mat o 3-4kg viac
kamoskyna mala ma 3r a stale ma 12kg aj daco..uz od dvoch rokoch.....vsetko vybeha co spapa 😅 😅

zuzitka
29. jan 2008

lekarka nam povedala ze nieje moc vychrdnuty ale mohol by vazit o trosku viac 🙂
a chcu nam vysetrit krv kvoli zelezu, lebo som povedala ze moc nechce samko jest, ze niekedy len co zbada tanier, tak uteka prec. tak uvidim, ci je v poriadku.
ja si skor myslim, ze maly si v jedeni len vymysla.... najprv to odmietne a za polhodinku to zje.
jeden den zje malinko, ale druhy den zje normalne. asi len vymysla, spekulant 😠
ale radsej nech tu krv vysetria, nie? 😵

zuky
29. jan 2008

...no jasné, zase Rajko aj keď nie je hladný a ja niečo jem, tak musí aj on ...

zuzitka
29. jan 2008

rajko sa mi zda vysoky ..... ved ste mladsi od nas a rovnako vysoky.... a tazsi 😉
a to mi hovoria, ze samko je vysoky..... 😅

zuky
30. jan 2008

...hm ani neviem posúdiť, máme iba jedného kámoša rovnako narodeného a je rovnako vysoký, ale váži okolo 13 kg...zdá sa mi taký normálny....mimochodom máme kámoša, čo mal pred nedávnom 2 a tejn už nosí číslo 98 !

zuzitka
30. jan 2008

som sa snazila dnes odmerat Samka, ale hrozne protestoval. neviem presne, ale meria nejak 89 - 90cm 😎
nosi niektore bodynka cislo 92 aj 98. je to rozne, zalezi to od cislovania 😉

zuky
30. jan 2008

...veru záleží od číslovania 😎

zuky
1. feb 2008

kačena, gratulujeme Neite k 1. narodeninkám !!! 😀 😀 😀

katka432
3. feb 2008

dakujem ti zuzi 😉 dojdite na torticku 😀

angua27
4. feb 2008

katka, aj ja sa pridávam oneskorene ku gratulácii Neitke. aká bola oslava. užila si Neitka darčeky?

katka432
4. feb 2008

jej,angu,nova foto 😉
dakujeme za gratul.oslava bola super,ale ostal nam kusisko torty,keby ste mala daktora chutr,kludnme do behnite 😉 🙂
dostala od nas auticko-taker odrazatko,tak v tom sa jej velmi paci...potom dostala trpaslikov plysovych-tych co su z rozpravky snehulienka,uz jej chybaju len 3ja,snehulienkove saty,knizku,dvd s rozpravkami,obrovskeho plysoveho psa,ktoreho som musela dat hned na voditko,a behali sme s nim po celom byte 😀 a este taku hracku do vody,tak tam si leje vodicku a pusta zvieratka po smyklavke...takze si darceky uzila..vsetky 😀 😀
angu,a vy sa ako mate?co matko?ako rastiete?

angua27
5. feb 2008

ahoj katka, máme sa celkom fajn. choroby nás obchádzajú, Maťo robí pokroky, takže celkom ok. len sa rozhodol, že nebude cez deň moc spávať a v noci sa strašne vrtí, takže som posledný týždeň ako mechom praštená. od štvrtka idem k rodičom na návštevu, tak dúfam, že si tam oddýchnem. budú tam na Maťa okrem mňa 3 ďalší dospeláci, tak som vyhlásila, že ja ho chcem iba na dojčenie, inak sa budú o neho starať oni. tak uvidím, či neprídem ešte unavenejšia. trošku sa obávam spania tam a či mi ho moc nerozmaznajú, ale raz to skúsiť musíme.
tortičku by som si veru dala, ale držím teraz trošku zdravšiu stravu a nepapám sladké, tie kilá proste musia dole. 😀 a super darčeky dostala Neitka. určite sa z nich musela tešiť. a ona je tak na Snehulienku? ja ju mám tiež veľmi rada a vlastne doteraz mám rada všetky rozprávky. 🙂

katka432
5. feb 2008

angua,tak pekne oddychuj,ved potrebujes nacerpat nove sily,len ci ti da maly oddychovat a nebude si ta vyzadovat mat stale prisebe 😀 ale snad nie.neboj,aj na spinkanie si zvykne,nam to sice vzdy trva tak dve noci,ale potom je to uz v pohode a je jej jedno ze nieje doma. 😉
angu,tak drzim prsteky pri zhadzovani,ale moc nechudni,neh sa nestratis 😀
no neita este moc tie rozpravky nevnima,ale ja som na tie stare disneyovske rozpravky 😀 😀 😀

zuzitka
5. feb 2008

katka432.... nebola som dlho prihlasena, takze tiez gratulujem malej paradnici 😀

katka432
6. feb 2008

dakujem zuzi,ale aj vy ste pozeram nedavno oslavovali.kedy je samko narodeny??nasa 1.2.
a tiez dodatocne gratulujem 😉

anaba
8. feb 2008

Caute baby,
moc sa mi nedari dostat sa casto k internetu. Kati tiez blahozelam, ze sa vam snazilkovanie vyplatilo. Prajem vela energie.
Nasa Alica ma uz tri mesiace a radi by sme zacali chodit niekde v blizkosti (my byvame v Raci) plavat. Chodi niekto z vas na takuto aktivitu. Ako sa vam to paci?

zuzitka
8. feb 2008

kati, na predchadzajucej strane si nam uz gratulovala 😀 samko sa narodil 24 januara. aj o oslave sme uz pisali.... asi si zabudla 😵

angua27
8. feb 2008

anaba, podľa mojich info je plávanie pre malé deti jedine v Trnávke. berú však deti až od ukončeného 4. mesiaca zatiaľ, aj keď na ich stránke sú info aj o plávaní menších detí. my s Maťom tam začneme chodiť od utorka, tak potom podám info ako sa malému páči. ak chceš kontakt na tú spoločnosť, ozvi sa.

zuzitka dodatočne všetko naj Samuelkovi 😉

a zatiaľ u našich všetko prebieha dobre. Maťko si zvykol rýchlo a je v pohode, čo som rada. 😀

katka432
8. feb 2008

anaba,dakujem.my chodime plavat do pk lebo tu v raci neviem ci sa dakam da.no v pk sme spokojny a chodi tam vela deticiek z ba.chodime od 5mes,ale myslim,ze je to uz od 3
zuzit,tak prepac,dako je tych oslavencou vela,tak si uz nepamatam de komu gratulujem.. 😀 ale racej 5x ako vobec 😅
angu,a mas cas na ten oddych?

angua27
8. feb 2008

katka, ahoj, no moji rodičia sa snažia. dosť ma obskakujú a stále mi malého berú a hrajú sa s ním a rozmaznávajú. takže čas na oddych by aj bol, len musím dávať pozor na našich, aby mi ho moc nerozmaznali a naučiť ich, ako sa s ním hrať, držať ho a tak. ony sú s nám inak dosť málo. mama veľa pracuje a otec má takú prácu, že je mesiac preč v zahraničí a mesiac doma a doteraz sa malého trošku aj bál zobrať na ruky, aby mu neublížil. aj preto som k nim prišla na dlhšiu návštevu, aby si ho užili a zvykli si ony na neho a malý na nich. zatiaľ je to fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre