Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

lula5
2. okt 2007

Aha. Tak idem zhanat niekoho znameho na novorodeneckom. Dik.

katka432
2. okt 2007

lula,to nemusi byt znami,ak si chces zaplatit lekara,je to normalne legalne stoji to tusim 7000 ale uz neviem presne,a vyberes si ktoreho chces.ja som si tiez platila(dr.Oravec),ale na antolskej.odporucila mi ho kamoska a vseci ho chvalili. 😀

zuky
2. okt 2007

...no v Ružinove mi dali drobca pri žltačke pod lampu, ktorá bola prenosná a mala som celý lampový pult pri sebe, hneď vedľa mojej postele. No a ja osobne by som nechcela, aby dávali novorodeniatku infúzky, kojenie im zabezpečuje imunitu. A ešte čo sa týka NsP Ružinov, tak som si menila každý deň nemocničné podložky, vložky nám stále dopĺňali , aj košeľu si si mohla každý deň vymeniť za čistú, ba keď si chcela, tak ti aj prádlo vymenili, kúpeľňa v izbe s jednou s polubývajúcou, no a je tam výber 3 jedál+ kúpeľňa pre bábätká /4 detské vaničky/ a aj detská váha, aby si vedela, koľko si nakojila bábo...atď, ale je to podotýkam nadštandart /cca 500,-SK za deň/.

katka432
3. okt 2007

na antolskej stoji nadstandart 2000 ked mas sama izbu a 1000ked mas jednu spolubyvajucu naden.ale neviem ako to v tom pripade chodi bo ja som okrem lekara neplatila nic.

lula5
3. okt 2007

Lekara si samozrejme platim, myslela som, ze tvoja nespokojnost sa tyka novorodeneckeho... Baby co ste rodili v ruzinove mam dve otazky: kedy sa plati ten poplatok za lekara pri porode a kedy sa ide na EPI prednasku a ako sa na nu zahlasit? diky

lula5
3. okt 2007

Ja som si teraz uvedomila, ze odpisujem na reakciu Katky, ale o novorodeneckom pisala Jaja a preto som pisala o znamom lekarovi na novorodeneckom...

zuky
3. okt 2007

...ja som za lekára platila tuším asi mesiac vopred a podobne aj epi /na prednášku som nešla, lebo mi dali niekoľlkostranový papier o epi, tak si to stačí iba prečítať/. Ja mám radšej, keď mám všetko naporiadku, veď nikto nevie kedy bude rodiť...a pod nátlakom ti epi nedajú....

katka432
3. okt 2007

zuky,ved tebe ju veru ani nestihli dat 😀 ozaj,zajtra budem mat svoj kocarik jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 nakoniec nas to bude stat len 3500 aka som rada 🙂

zuky
3. okt 2007

...veru nestihli, na budúce si asi ani nedám, keďže som zistila, že sa to dá vydržať aj bez epi...
- no a teda super, že ti dali dobrú cenu, tak hádam už ti vydrží dlhšie bez reklamácie...

katka432
3. okt 2007

to dufam aj ja,a budem vam moct vratit ten vas,inak som sa s nom uz naucila trochu aj soferovat 😀

petaba
3. okt 2007

Ahojte mala bola niaka nervozna par uplynulych dni tak som ani pozriet nebola...
Zuky vitaj, ja byvam tiez priamo na racku, tak mozme vybehnut niekedyˇ 😀

zuky
4. okt 2007

Ďakujem za privítanie petaba 😉 . Tak budem rada, keď sa stretneme, tak niekedy budúci týždeň by sme mohli...napíšem ešte.

katka432
4. okt 2007

bubule,pridam sa k vam 🙂

zuky
4. okt 2007

OK, Kači, budem rada 😀 .

petaba
4. okt 2007

jasne cim nas je viac tym lepsie

anaba
5. okt 2007

Caves baby,
nejak sa teraz pre naval prace pred materskou nestiham zapajat do rozhovorov.
Svoj problem kam ist rodit som uz na teraz vyriesila a rozhodla som sa na koniec pre Antolsku a to z toho dovodu, ze o tych lekaroch a nemocnici som vedela asi najviac. Prihlasila som sa tam na predporodnu pripravu, takze od utorku zacinam a oslovila som pana Dr. Rosemberga, ci by sa ma neujal a on suhlasil. Som zvedava, ake budem mat skusenosti s porodom tam, ale dufam, ze to nejako zvladneme. Z posledneho ultrazvuku sice niesom moc nadsena, lebo babo si zatial veselo sedi (hlavicku nie a nie nadol) a este ma vraj aj pupocnu snuru okolo krku. Lekarka mi vsak povedala, ze este ma sancu sa otocit (len aby sa viac nezamotalo). Budeme si vsak verit, ze to nejako zvladneme. 😅

Lula, neviem, ci je to v Ruzinove take iste ako na Antolskej, ale s lekarom mozes podpisat zmluvu od 36 tyzdna a co sa tyka EPI prednasky, tak to sa treba zahlasit na anesteziologii. Asi ti vsak najlepsie poradi lekar, ktoreho si tam vyberies.

katka432
5. okt 2007

anaba,vybrala si si velmi dobre,ja som si sice zaplatila dr.oravca,je uplne supera a chcem unho rodit aj nabuduce,ale dr.rosenberg je tiez uplne fajn,a pocula som nanho len samu chvalu.ked som lezala na rizikovom bol moj izbovy lekar,a velmi sa o pacientky staral,vydy bol dobre naladeny a velmi mily,a vraj je aj velmidobry porodnik

jaja25
autor
5. okt 2007

Zuky. Ešte k tej infúzke. Ani ja by som ju dieťaťu nedala keby ju nepotrebovalo. Ale asi si nezažila,že sa ti dieťa nezobudi 2 dni na dojčenie, klesa na váhe, a ma stale vyšší bilirubin. Keby si to zažila, tak aj ty by si chcela aby ho aspon zavodnili s glukózkou v infúzii. Viem o čom hovorím. Som lekárkou na novorodeneckom na Kramároch...

anaba
5. okt 2007

Kati, to som rada, ze to pises. Hned som akasi este spokojnejsia.

Jaji, to vyzera ako velmi vazne stadium, co si musela s babom prezit. V takom pripade by som sa aj ja dozadovala zrejme nejakej infuzie alebo niecoho, aby to mohlo prezit. Fakt si to neviem ani predstavit.

zuky
5. okt 2007

Jaja prepáč, nechcela som sa ťa nejako dotknúť, samozrejme som nevedela v akom štádiu to bolo...myslela som, že to bolo podobné ako v mojom prípade, ke som až na 5. deň "dostala" mlieko a malý bol celú dobu iba o kvapkách glukózy, ktoré dostával per os a tiež mal silnú žltačku a dva dni iba spal, takže som mu ju "nasilu" podávala, nechcela som ho dávať napichovať a viazať..., ja som tiež zdravotná sestra a vyhľadávam bezbolestné metódy....to je iba môj názor nehnevaj sa na mňa 😉

katka432
5. okt 2007

zuzulik,aj neita na tom bola podobne ako rajko,a tiez by som nebola rada keby ju hned napichli na infuzku...no ale asi jej to ani nebolo treba 😲

katka432
6. okt 2007

haloooooooooooo baby,ked ste kto?

petaba
6. okt 2007

Ahojte babulky,
uz je urobena tabulka pod nickom BA3, no je nas este len 5, tak by ste mali uz poposielat info, nech nas nie je tak malo, poslite tam potom aj fotky a heslo poslem po vyziadani na IP

jaja25
autor
7. okt 2007

Zuky, v pohode... Ja len že mi vadil ten prístup na novorodeneckom. Možno som im len ''nepadla do oka''... 😉

katka432
7. okt 2007

peti,tak uz som sa tam pridala teeeda...dobre si to inak urobila 😉

petaba
8. okt 2007

Baby pridajte sa !!!

jaja25
autor
18. okt 2007

Peti. Ja "počítačový génius" neviem ako sa mám pridat. Mohla by si mi popisat postup? Dakujem 😅

fibi
18. okt 2007

ahojte tak ja sa tiež pridávam. Bývame pri Račku 🙂

Anaba my používame látkové plienky na doma. Na von dávame papierové. Tak sa kľudne pýtaj 😉

jaja25
autor
19. okt 2007

Kati. Az teraz som si vsimla... Snazilkujete? Tak drzim palceky nech sa podariiiii. 😀 😀 😀

katka432
19. okt 2007

hej,sme sa rozhodli,ze to skusime.dakujem.a ako sa maju tvoji prckovia??? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre