Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

anaba
18. sep 2007

No ved preto, lebo ti chlapi maju niekedy cudne predstavy o zenskych stretnutiach. Napriklad ten moj urcite. 😎

Odkazujem Kike, ze som si vcera vsimla, ze v Raci kusok nad Billou je pisane Zdravotne stredisko. Kedze som tam bola az okolo 19:00 (v Bille) tak som sa nebola pozriet, kto tam presne ordinuje, ale predpokladam, ze by sa tam mala vyskytovat aj nejaka pediatricka. Pocula som totiz od Barborky, majitelky studia MIRACLE, ze ta pani, ktora robila prednasku o syndrome nahleho umrtia dietata v studiu, je pediatricka a ambulaciu ma v Raci v nejakom zdravotnom stredisku. Asi sa to tam pojdem omrknut, ked niekedy nebudem cely den v robote, lebo predpokladam, ze to bude asi tam.
Aky si z nej mala dojem na tej prednaske? Ja som ju totiz este nevidela. Poloha strediska mi vsak uplne vyhovuje.

katka432
18. sep 2007

ja som zdravotne stredisko v raci nasla len nedavno,ale pocula som,ze je tu vraj dobra lekarka detska.keby sme nemali nasu zlatu pani doktorku pri 2 levoch urcite chodime sem 😀 skoda len,ze neviem ako sa vola tato v raci ☹

katka432
19. sep 2007

babule ahojte,na tejto teme je stale taaak mrtvo... ☹ ☹

anaba
20. sep 2007

Ahojte baby,
musim sa priznat, ze tiez sledujem hlavne stranky o problemoch ktore ma konkretne trapia, alebo stranku s podobnym terminom porodu alebo tak, lebo tie su viac zive a viac sa tam dozviem. Takze davam Katke za pravdu.
Ja vsak vseobecne vela nepisem a neprispievam, lebo internet mam len v robote a v robote je pravdaze vzdy vela roboty. Stiham sa pozriet na jednotlive debaty tak 1x do dna, najviac 2x.

Ta pani doktorka, pediatricka, z Race by sa mala volat MUDr. Mariana Kubovčáková. Este stale som sa do toho strediska nedostala, takze Vam to neviem potvrdit, ale dufam, ze to coskoro overim a rada by som dokonca za nou zasla a prihlasila sa.
Som tiez zvedava, ci tam (Zdravotne stredisko Raca) nie je aj nejaky gynekolog. Nepoznate baby nejakeho gynekologa v tomto stredisku, alebo na okoli, aby som to mala blizko k domu?
A este jednu vec som sa chcela opytat vsetkych mamiciek. Pouzivate vsetky jednorazove plienky, alebo niektora aj nejake latkove. Na stranke: http://www.nosime.sk/ je totiz celkom zaujimava ponuka roznych pratelnych plienok a dost nad tou kupou uvazujem. Co vy na to?
Okrem toho zrejme kupim aj baby satku (tiez vid ponuku na stranke) na nosenie, lebo sa mi to zda byt dost prakticke a pohodlne (najma pri mojej aktivne forme zivota). Mate s tym tiez nejake skusenosti?
Inak pekny den.

katka432
20. sep 2007

anaba,mi pouzivame jednorazove,ale rozyslali sme,ze ked bude druhe skusime asi tie co sa peru,co je ten novy prebalovaci system,ale asi v kombinacii s tymi jednorazovymi.satku sme nemali,ale klokanku sme dost vyuzili,mali sme len taku sitnu z babylandu,ale ked bude druhe urcite kupime neaku kvalitnejsiu 😉

anaba
20. sep 2007

Ja uvazujem, ze si na uvod kupim tak jeden balik jednorazovych plienok pre novorodencov a skusim si kupit aj zopar pratelnych a uvidim, ako s nimi budem vediet narabat, a ci to nebude prilis casovo a v konecnom dosledku aj financne velmi narocne (lebo take lepsejsie verzie pratelnych plienok su celkom drahe, len neviem ci su az o tolko pohodlnejsie pre babo a tiez pre mamicku). Keby ste o tom nieco vedeli, dajte vediet. Dik. 🙂
V klokanke sa dietatko nosi az ked sa vie ako tak udrzat s hlavickou a teda nie je pouzitelna uplne od narodenia. Okrem toho som pocula aj teda citala na spominanej stranke vyssie, ze ma svoje nevyhody, napriklad co sa tyka tlakov medzi nohami pre babo a nedostatocny kontakt s maminou. Zaujimavejsia sa mi z toho dovodu zda ta satka, aj ked sa treba asi trochu potrapit, kym si ju clovek oviaze okolo tela. Katka postrehla si ty u klokanky nejake take negativa, ci nie? 😅

cat
20. sep 2007

Katka 432- ja som z Race, narodila som sa tu, nesledujem sice vasu debatu, len tolko som chcela, ta dobra pani pediatricka sa vola MUDr. Petrikova. Ano, mame tu aj MUDr. Kubovcakovu ale.. poznam dost ludi co od nej vzalo kartu k Petrikovej..napriklad aj pre zle urcenie diagnozy u dietata 😠

Kto sa pytal na gynekologa- na rovnakom zdrav. stredisku mame dobru doktorku MUDr. Sablovu- sice si ju vela ludi chvali, ma dobry pristup, ja som vsak od nej odisla lebo som nemala cas 2-3 hodiny cakat v cakarni, chodim sukromnemu kt. ma vezme na presne objednanu hodinu ale mimo Race. No mozno sa uz aj tento problem u Sablovej odstranil, neviem.

jaja25
autor
20. sep 2007

Ani, my sme použivali pri Matuskovi aj take aj take plienky. Bolo to naozaj časovo náročnejšie aj tým, ze ja som chodila do školy a zároven som to musela vsetko stihat. A ked sa nam narodil Filiapko, tak sme pouzívali len jednorázove. Ale zo začiatku balis na siroko a na pampersku musis dat klasicku a poštolky..

jaja25
autor
20. sep 2007

A ešte k tej satke. Je to super. Ja som to mala pri Filipkovi a on v nej vzdy zaspal... 😉

anaba
21. sep 2007

Pocitala som priblizne zakladne naklady na pratelnu plienkovu vybavu pre dietatko (pokial by sa kupovali nove plienky z ponuky na hore uvedenej stránky). Minimalne naklady su cca 7500,-Sk a maximalne okolo 15 000,- Sk + pravdaze naklady na pranie neurcitelnej vysky. Ake su vase skusenosti, ze kolko penazi sa minie asi na tie jednorazovky za plienkove obdobie dietatka?

Cat dakujem za info o lekaroch. Je to na zvazenie. Pojdem sa tam v kazdom pripade pozriet.

katka432
21. sep 2007

anaba,ja mam nanu len same plus,bo neita vobec nechcela byt do 4mesiacoch v kocari,a su rozne klokanky.kolko ludi tolko chuti a nazorov.anaba,mi dame za plienky na mesiac cca 1000sk .
CAT neviem ci sme sa vcera nahodou nevideli pri fontame,ked ste sli na piesok 😀

katka432
21. sep 2007

cat,mrkla som ti do albumu,ale som sa sekla,nebola si to ty 😨

cat
21. sep 2007

kati, urcite nie, ja s krpcom na piesok nechodim, mam fobiu z bacilov 😀

jaja25
autor
24. sep 2007

Nas plienky stoja okolo 800Sk mesacne... 😉

anaba
26. sep 2007

Caves baby, dakujem za informacie.
Dnes som isla na prve nakupy pre veci do porodnice a na uvedenie babatka do zivota. Islo len o veci zo zdravotnickych potrieb, zatial 5 bavlnenych plienok a okrem toho nocnu koselu. Docitala som sa vsak, ze vyzaduju dokonca az 3 nocne kosele do porodnice, co sa mi zda nejake prehnane na tie zhruba 4 dni. Mate s tym nejaku skusenost? Vyuzili ste ten pocet?
Mate nejaky dobry recept na zvladnutie smadu pocas porodu? Mate nejaky dobry tip na to, co si netreba zabudnut zobrat?
Asi si kupim skor tie pratelne plienky a pokusim sa s nimi prebojovat k tomu nocniku. Dufam, ze to az tak neolutujem.

cat
26. sep 2007

anaba a kde chces rodit? lebo kazda porodnica by ti mala dat zoznam co si mas doniest pre seba aj pre babo...

jaja25
autor
26. sep 2007

Anička. Ja som si do pôrodnice brala jednu svoju košelu, ale nepoužila som ju. Ale ja som rodila v Ružinove a tam nosili každé ráno sestričky čisté košele. Ja som si skoro každé ráno menila čistú košelu. Na Kramároch majú skoro všetky mamičky vlastné košele... 😒

petaba
26. sep 2007

Ahojte Ani ja som rodila na Antolskej a tam mi trebali minimalne 2 kosele, vyuzijes ich podla toho ako budes silno krvacat a kup si take na gombiky, aby si sa nemusela zakazdym cela vyzliect 😀 ... Na antolskej si trebalo priniest pre babo len pampersky c.1 (new baby) a handricky na cistenie zadocka...a pre seba si zober napr. uterak (maly, velky), hygienicke potreby, zupan, slapky na nosenie a do sprchy, ponozky, ked to mas v chladnejsom mesiaci, tak asi bude dobre si zobrat aj teplaky, a v tom pripade budes potrebovat aj jednorazove nohavicky z lekarne to su take sietkovane, potom dojciacu podrprsenku, a ostarne si pribal co este uznas za vhodne... nezabudni si zobrat prsne tampony a nieco na relax niaky casopis... jaaaj ani nezabudni aspon 2-3 podlozky na postel, tie su tiez z lekarne... ja som si este brala aj digitalny teplomer, lebo kazde rano si musis odmerat teplotu...a ked mas odsavacku, tak zober aj tu a tiez ti odporucam klobuciky na prsia, lebo kojenie zo zaciatku dost boli...
Veci, v ktorych pojdes domov aj ty aj babo prichystaj manzelovi do tasky, aby nestresoval co ma doniest 😀
A este k tomu pitiu myslim, ze nebudes rozmyslat nad pitim, ale ak pojdes s tebou aj manzel k porodu (vrelo odporucam, je to fajn opora), tak si vezmi niaku handricku a s nou ti moze potierat pery, aby si ich nemala suche...

Babeny inac ako sa mate?

anaba
27. sep 2007

Baby dakujem pekne za info,
este stale nie som uplne rozhodnuta kam mam ist rodit. Rozmyslam najma nad Antolskou a Ruzinovom. Ruzinovska je blizsie a zda sa mi, ze tam nebude as taky natresk. Antolska ma vraj velmi dobre novorodenecke, keby bol nejaky problem, ale zda sa mi, ze tam chce ist rodit obrovske mnozstvo dievceniec, a ze tam teda bude riadny natresk. Tak neviem. Co si o tom myslite? Mate nejakych osvedcenych porodnikov?
Peta s tebou menovaneho zoznamu som uz skoro vsetko vcera a dnes pokupila. Akurat som sa zatial nestretla s tymi klobucikmi. Oni ti nejako pomozu, ze to kojenie az tak neboli? Ci co?

iveta_25
27. sep 2007

ahojte baby, nevies sa rozhodnut kam rodiit? ja chcem urcite do ruzinova robila som tam a bola som tam aj kolegyni pri porode bolo to fajn mala stastie a mala krasny a rychli porod. 🙂

jaja25
autor
30. sep 2007

Baby, Ružinov je fajn na pôrod. 2x som tam rodila, ale novorodenecké je tam prišerné. Ani, a nad Kramármi neuvažuješ? Ved ty to máš všade daleko. A na Kramároch máme celkom fajn novorodenecké 😅 😉

katka432
30. sep 2007

ja som bola velmi spokojna s antolskou,a mala som super doktora...este si to dufam unho zopakujem 😀

zuky
2. okt 2007

Čafte babulky !!! Tak dnes som vás objavila vďaka katke. S mojím drobcom bývame priamo na "račku", tak ak bude nejaké stretko v našom parku, radi sa pridáme, ak nemáte nič proti...

zuky
2. okt 2007

...Anaba, ja som rodila v Ružinove a bola som nadmieru spokojná, ale mala som zaplateného lekára/Papcun/ aj nadštandard izby...

katka432
2. okt 2007

ahoj zuzui,vitaj!aka som rada,ze si tu 😀

zuky
2. okt 2007

...aj ja kači 😀

lula5
2. okt 2007

Pridavam sa, pretoze od III. ma deli akurat zimny stadion... Ja tiez planujem ist do ruzinova, zoznam veci do porodnice visi na ich stranke a je odlahceny o dost veci, lebo tam vsetko davaju (podlozky, kosele, vlozky atd). Este som ale nepocula, ze je tam zle novorodenecke. Jaja25?

katka432
2. okt 2007

ja som to lula5 tiez pocula,ale asi kazdy podla seba tvrdi. 😉
inak nam na antolskej nedali nic,teda okren toho ze nam dali jednu ich koselu po porode a par vloziek tiez iba po porode a podlozku ked sme to zaspinili,vsetko sme museli mat potom uz svoje.

jaja25
autor
2. okt 2007

Lula. Malý mal žltačku a stale spal a chudol. Nič mu nedali a ja som bola uplne zufalá, a ešte mi jeden doktor povedal ze som precitlivená a mám len dojčiť. No skús dojčiť dieťa kroré spí a nechce ani ústa otvoriť...
Chcela som aby mu dali infuzku, a povedali, ze ho len zbytočne budú trápiť...

katka432
2. okt 2007

jaji,nasa mala tiez zltacku a dost silnu tiez jej nato nic nedali cakali kym bude zlta viac a potom ju dali parkrat pod taku lampu..to je podla mna bezny postup...no neviem.ked sme sa vratili z porodnice tak bola zlta este mesiac potom ked nie viac
zuzi ty mas aku skusenost,aj rajko mal ved zltacku co vam nato dali???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre