Je tu niekto, kto býva v Novom meste v Bratislave?

jaja25
23. sep 2006

Je tu niekto, kto býva v BA-Nové mesto? My tu nemáme ani ziadne materské centrum... 🙄 Alebo viete o nejakom? 😵

zuky
1. mar 2008

Hej písala som...ale radšej sa do toho nejdem púšťať, lebo tu potom prebdiem celý deň...a už to dosť preháňam...lebo ma normálne bolia kríže a zadok zo sedenia 😅
idem kuk samka...
tak pomáhaš rodiť? nemala si " dosť" svojho pôrodu, hi 😅

zuzitka
1. mar 2008

moj porod - to bolo uz daleko 😎 ja nemam zle spomienky na porod.... ty hej?
v tej teme mam tiez kamosku..... a su vsetky vyplasene ze ako zistia kedy rodia a ci stihnu v termine. tak im davam rady do zivota 😀 😝 😎

zuky
1. mar 2008

...ale nemala som zlé spomienky, ale keď si na to spomeniem mám také zmiešané pocity...a samotný pôrod nebol nič oproti tým 5 dňom po ňom, keď som si nevedela sadnúť a seklo ma v krížoch...
inak aký ma link blog katom..

zuky
1. mar 2008

škôlka je dilema veľká...ale asi si dám nejaké dve prilášky od januára...pre prípad...ale kam...?

zuzitka
1. mar 2008

no s tym sedenim .... prve dva dni len na pol zadku 😀
tak ale mne je z toho teraz smiesno

kattom.blogspot.com

zuky
1. mar 2008

..jaj, chýbalo mi tam dvojité tt...no tá torta vyzerala dobre, hneď by som si dala...
a inak nemáš skype, icq a pod.? napíš do ip

zuzitka
1. mar 2008

angua27 .... az teraz som si vsimla, ze ma zdraviiiis 😀
ako sa mate? my sme spolu este moc nepisali vsak?
ale pozeram, tvoj chlapcek ma nieco so srdieckom? ma sa dobre?

zuzitka
1. mar 2008

zuky .... ta torta aj bola straaasne dobra 😉 bola viac kolacova ako tortova, tzn. malo plnky 😝

som si taku objednala u maminy k mojej 30ke 😀 samozrejme nie s autickami...... 😀 😝

zuky
1. mar 2008

...a veru angua27 a "zbytok" prečo vlastne nechodíte na stretká v eurolande? keď sa konajú v ba3, chodia tam baby z lamača, rače a ružinova a vy čo to máte pod nosom... 😠 ...hm???

zuzitka
1. mar 2008

to fakt? z lamaca, race a ruzinova? 😅
ked mne samko akurat spinka od 14h..... ked sme tam boli prvykrat, to bolo od 12h do 13h a nebolo tam ani nohy!!!! lebo vsetci spia skorej ako my 😨

zuky
1. mar 2008

...jaj...no mne akurát vtedy vstáva.
..sorry idem uvariť nejakú večeru pre mojich chlapov... 😝

zuzitka
1. mar 2008

okej, ja tiez idem urobit malemu vajickove chlebiky, pred polhodinkou vstal 😅

a inak sa mi maly rozvypraval - naucil sa zretelne ANo a NE NE. takze vsetko co poviem alebo sa ho opytam, na vsetko mi povie ANO 😀

KAMU je kava, FU je fuka alebo fajci, KAM je kamion alebo kamen, BA je balon alebo dva, MA je malovat, MATO je macko, BAC, ...... skoro vsetko je odvodene alebo sa nejak podoba na povodne slovo ale toto nechapem -
KAJI je trolejbus 😅

zuky
1. mar 2008

...tak vo varení pokračuje manžel..
...no aj Rajko začal, dokonca dnes povedal svoje meno Lajko...čo som nechápala...ale on vie povedať hlavne jemu prospešné slová kesík, dzúss....ale aj kaka, caj, ól=gól, bavoo...ale hlavne počiatočné slabiky slov....a čo sa tíka súhlasu a nesúhlasu, tak neee už dávno pozná 😀

zuky
1. mar 2008

...inak mi včera spravil kotrmelec a dnes sa v ňom celý deň vyžíva 😀

zuzitka
1. mar 2008

a co ste si kuchtili na veceru?

ja nemusim nic extra vyvarat, nas tatusko isiel do prahy na vystavu motoriek a samko toho zje jak vrabcek 😖

a co je s katkou321?

zuzitka
1. mar 2008

myslela som s katkou432 😅 sa mi pomiesali cisla

zuky
1. mar 2008

...iba spagety narychlo, ale tu omacku urobil tato mnam-mnam.....
s kacenou som bola tusim v pondelok v nasom parku...na piesocku, no nech sama napise ako sa ma... 😀
poslala som ti IP

angua27
2. mar 2008

zuky, asi neuveríš, ale ja si o tých stretkách vždy prečítam až keď je už po. 😒 proste mám na to smolu. a ak mám aj pravdu povedať, vy ste tam už asi zohraté babuľky a ja sa trochu hambím. 😔 a robia sa tie stretká pravidelne? že by som si dala pripomienku, aby som okolo nejakého dátumu číhala na stretko? lebo, ja to mám naozaj 5 minút od domu. 😀

zuzitka, veru, ešte sme toho moc nepísali. ale to hádam nevadí. 😉 boli sme na kontrole so srdiečkom a dopadlo to celkom ok. Maťkovi, tak ako mne, nedoliehajú chlopne naraz, ale jedna s oneskorením. a to mi všetci tvrdia, že to nie je dedičná srdcová chyba. kardiologička sa však vyjadrila, že do roka s toho môže vyrásť. takže máme prísť, keď bude mať rok a potom sa uvidí. ale žiť sa s tým v pohode dá, je to úplne nepatrná odchýlka.

zuky
3. mar 2008

...no angua, ja som bola tuším 3.krát na stretku no a je pravda, že sú tam už niektoré baby zohratá partia, majú bábatka v rovnakom veku cca 8-mesačné....no a my tam s našim skoro 2-ročným Rajkom vytŕčame...ale myslím, že som už ako-tak zapadla...ono je to vždy 1.krát také čudné...ale ako inak nadviažeš známosti...
...stretká nie sú pravidelne a obávam sa, že ich bude čoraz menej, lebo sme mali pekné počko naposledy, tak z 10 mamičiek prišla polovica a zbytok bol na prechádzke...no mne nevadí byť vonku samozrejme, ale zosúladiť sa s "nechodiacimi" bábatkami a Rajkom...je ťažké, jedine, že by som behala ja za Rajkom a ty za mnou s kočiarom hi-hi 😀
...no tak po Veľkej noci už musíme niečo zorganizovať...

zuky
3. mar 2008

..no a asi aj dnes sa plánuje nejaké stretko...

angua27
3. mar 2008

určite prídem a mne nevadí lietať s kočíkom. 😀
ale dnes neprídeme, ja mám od včera záchodovú behačku. ☹

zuky
3. mar 2008

...tak budeme budeme teda spolu lietať po parku 😀
...ja tiež neviem, či dnes pôjdem, lebo tu mám na prázdninách malého brata....uvidím... 😵

alex777
3. mar 2008

ahoj zuky. zbezne citam toto forum a zistujem ze sme na tom podobne... mam dcerku emu, je junova, teraz ma 20 mesiacov a sme z BAIII-pri mladej garde. tiez teraz riesim skolku od januara 2009 tak mozeme obcas pokecat a poradit si navzajom 😉

zuky
3. mar 2008

...jasné alexx...vítam ťa, konečne ďalšia mamička s podobne "starím babulom"
....a ako ste na tom s plienkami vy? vraj sú dievčatá šikovnejšie... 😅

zuzitka
3. mar 2008

zuky .... dalsie stretko v eurolande? no teda..... 😵
my sme sa dnes spacirali na racianskej ulici, hladala som Dexia banku. potom sme elektrickou ficali do mesta, do tesca, zase som vytrapila samka .... 3 hodiny chodil 😨 🙂
kde vy tam chodite na ihrisko? som tam kdesi videla smyklavku tusim 🙂

alex777 .... aj ja ta vitam 😵

angua27 .... ja som tiez este ani jedno stretko nestihla 😅 mne chodi samko spat, ked sa v eurolande vsetci prave stretavaju 😖 ved ale uz sa otepluje, pomaly ale iste 😀 a zacneme chodit na ihrisko, ktore mam tu hned pod balkonom a v lete su deti vonku aj do 20h, takze to urcite stihame. ja neviem, aky to mame rezim..... 😅

zuky
4. mar 2008

zuzitka za fontánou je park s dvomi pieskoviskami šmýkľavkami a hojdačkami....priamo na račku (roh šancová- račianska smer železničná stanica) 😉

alex777
4. mar 2008

zuky... plienky este samozrejme mame. ja to nejako nesurim, ved skolku planujeme az takmer o rok a najlepsie sa oduca vraj v lete, tak dovtedy nestresujem. momentalne sme na tom tak ze sa pyta kakat ale az ked je v procese (kakacom 😀 ) hlasi ze "kaka, icho nocik" (preklad: kakam, rychlo nocnik),takze zalezi na mojej sikovnosti ako rychlo to z nej postrham a ci ide vsetko do nocnika alebo cast do plienky.

zuzitka
4. mar 2008

zuky .... tak ja som videla nejake ine ihrisko, to bolo smerom do race 🙂 ale toto co pises, musim vidiet uz z trolejbusu, nie? 😉

dnes som bola v skolke na Gorazdovej 6 - hned ma zrusili, ze maju plno a okrem toho je to cast Stare mesto, takze nas z Noveho mesta nechcu ☹ ale poradili mi skolku na Tabakovej - je to niekde na Sancovej ulici. ale cim dalej tym viac uvazujem, ze Samka necham este rok doma a skusime to o rok 😎
MS Dobsinskeho rusia ☹

okolo Racianskeho myta mate nejake dobre skolky? zistili ste nieco? 🙂

inak samko ma uz 2roky a 1 mesiac a on vobec nereaguje na to ze cika alebo kaka 😅 az zanucham okolo neho smradek......

zuky
4. mar 2008

...no zuzitka je tu plno škôlok, len bohožiaľ som zistila, že peši sa dostanem do škôlok ktoré patria pod staré mesto , čo je paradox, kedže my patríme po nové mesto a ako ty vravíš, budú uprednostňovať mamičky zo starého mesta a hlavne 3-ročné a samozrejme predškolákov....ešte som nebola žiadnu omrknúť, totiž čakám, že pôjdeme aj s manželom a on má stále čas...ale dobré odozvy má škôlka na Legerského, susedkin syn tam chodí a aj písali o nej...https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... riaditeľka je zlatá a majú nové učiteľky plné elánu a nie staré bez života...veľké ihrisko a tak
...ale keď si pozrieš stránku supernavigátor a ako kľúčové slovo zadáš materské školy, bratislava, ono ti to zobrazí všetky škôlky, aj také čo o nich netušíš, že existujú, len infošiek tam majú štátne málo...

...no a ten park by si teda mala vidieť..ale ihrisko je až vzadu za barákmi...

...a Rajko sa už asi 4 mesiace pýta kaka (na oboje), no len cik nikdy nestihnem ale kak našťastie na 95% áno....
no už som z toho chorá a zúfala, asi musí psychicky dozrieť on /a asi aj ja
😀/

...no zuzitka ak ťa nič netlačí počkaj, prípadne ho daj od januára...lebo čo som čítala tuším na babätku čo všetko musí vedieť, keď ide do škôlky, zistila som, že nie je ešte na ňu zrelý.....napr. piť z pohárika...síce s pitím problém by nebol, ale on si ho rád prelieva a čapka sa v ňom, hneď by bol mokrý...prezliekať...vraj v zime oni nestíhajú vyzliekať pančušky a sú v tom celý deň v škôlke aj v nohaviciach...pokiaľ sa nevedia prezlisť do tepláčkov....obúvať...Rajkovi sa niekedy podarí obuť, ale nie vždy je päta dnu a o šnúrovaní ani nehovorím....a neviem si predstaviť, že majú pod dozorom 30 detí 2 učiteľky keď idú na ihrisko...lebo na takej šmýkľavke Rajko hocikedy chce hneď zhora skočiť, alebo sa počas jazdy postaví, alebo ide spať dole, čo nie je bezpečné na všetkých šmykľavkách...ach je toho dosť ešte....

angua27
4. mar 2008

zuky a od akého veku berú deti do škôlky? ja som myslela, že až od 3 rokov, že deti do 3 rokov idú da jasličiek? tam nie sú také veľké nároky a je aj menej detí na jednu učiteľku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre