Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

stojdulka
5. feb 2010

ahojte...tak dám na vaše rady...ešte týžden počkám a potom pojdem... 😉

ejasmeja...a prečo si sa rozhodla rodiť práve v Bj? 🙂

inak...dnes som si prvý krát užila další tehotenský príznak...nevoľnosti... 🤐 ...dúfam, že ma to čoskoro prejde...

ejasmeja
5. feb 2010

Stojdulka, lebo o presovskej nemocnici nemam moc dobru mienku az na par ludi, ktori sa tam ozaj snazia, aby bol porod co najprirodzenejsi, je to tam bieda. a o bardejovskej porodnici som pocula dost vela dobrych referencii, hlavne co sa tyka starostlivosti o babo po porode, ze ho hned prilozia na brusko a moze byt s mamkou cely cas, ak je vsetko ok. ani tato porodnica sice nesplna vsetko z toho, co by som si pri porode priala, ale je to trocha lepsie ako v Presove. tak asi preto 🙂

uz si povedala tu krasnu novinku manzelovi?

stojdulka
6. feb 2010

ahoj.... 🙂 ešte si to nechávam iba pre seba, akurát hladám spôsob ako mu to povedať... 😀

eja výber dobrej porodnice je veľmi dôležitý....ja som už dva krat rodila v Sl...nedam na nich dopustiť a teraz ked zrekonštruovali celé oddelenie sa k skvelému personálu vytvorilo i pekné prostredie...tak hlavne aby ste boli spokojný...bude i manžel pri pôrode?

ejasmeja
6. feb 2010

Stojdulka, Sl je aka skratka? bardejovska porodnica ma nejaky takyto nazov? 😅
a ano, partner bude tiez pri porode, ale iba ak ma nebude moc znervoznovat! 😀 pre istotu a psychicku podporu budem mat so sebou asi aj dulu. teda prave teraz sa rozhodujem, ci a ktoru 🙂
a ja by som nevydrzala tak dlho "tajit" tu uzasnu novinu! ja som to "vytarala" hned na druhy den! iba jedinky den som chodila s utajovanym usmevcekom ako mesiacik na hnoji, ked som nasla dve // ale potom som to nevydrzala a "vyzvonila" 😀
tak som zvedava, co za sposob vymyslis... teda ak to nie je tajne... 😉

stojdulka
6. feb 2010

ahoj...aja, SL malo byť to je stará ľubovňa...veľmi dobrá porodnica.... 😀, inak s tým partnerom to ja mám poriešené....na základe predošlých skúseností bude pekne čakať v čakárni...nezvládal to.. 😵....ja som nad dulou vôbec neuvažovala, ale ani si myslím že by mi nebolo treba...sestričky boli fakt starostlivé....

a čo sa týka toho tajomstva tak už je vonku, dnes ma tak nass..., že som mu vykričala nech sa správa adekvátne môjmu stavu...a bolo to vonku....no každého by naštvalo kebyže celý den upratujem a on sa ani nevyzuje.... 😠

ejasmeja
6. feb 2010

no to chapem tvoju nastvanost! 🙂 a ako zareagoval? urcite sa tesi, vsak?
a myslim, ze ked uz cakas tretie dietatko, tak dulu ani potrebovat nebudes, ved uz vies, co ta caka. ake si mala predchadzajuce porody?
a aka je SL porodnica? mozes napisat viac?

gabrielkabj
6. feb 2010

čawes baby pekne si tu klábosíte no do nedávna sme tu boli dve tehuľky a teraz zase ste sa tu zišli vo dvojici 😵
stojdulka odkiaľ presne si? Lebo ja mám švagra z okresu SL. Jooooooooooj a jak mne sa páčia rusnacke špivanky mám asi všetky CD z vašho kraja 😀 😀 😀

ejasmeja
6. feb 2010

Gabrielka, aj ja milujem rusnacke piesne! och! za srdce chytaju, vsak, 🙂

gabrielkabj
7. feb 2010

presne tak ejasmeja 😉

stojdulka
7. feb 2010

ahojte baby...som skoro z hranice okresu z Ruskej Vole čiže ked chodíte na nákupy do Leluchova tak viete kde to je.... 🙂

....baby by ste mali vidieť ako sa dnes spraval moj men...normálne asi až dnes mu to došlo čo som povedala, a podľa jeho reakcie to vyzerá na veľmi zaujímavé tehu 😀

eja...ja som o dule nikdy neuvažovala, teda prvá dcéra sa mi narodila pred desiatimi rokmi a vtedy o tom ešte ani šajnu nemali...ale poviem ti rovno že ja by som asi ani žiadnu nechcela... 😀

eja...čo sa týka ľubovnianskej porodnice tak tá je fakt veľmi dobrá, chodia tam rodiť i s okolitých okresov, ja som bola nadmieru spokojná....a čo sa týka pôrodov tak moje baby chceli rýchlo na svet...pri prvej mi nestihli ani klistír a pri druhej ma sestrička musela doholiť po pôrode lebo predtým nestihla...takže tak... 😉

gabrielkabj
7. feb 2010

ahojky jasan že viem kde je ruská voľa ja mam babu v lenartove a šogor je z čirča 😵

macikjm
7. feb 2010

ahojte...
ninka od vcera stvornozkuje...uzasna je...velmi sa z nej vytesujeme... 😎 😀

ejasmeja
8. feb 2010

stojdulka, nemas nejaky link na porodnicu v SL?

ejasmeja
8. feb 2010

no a co manzel? rozpravaj a prehanaj! 😀

janja2502
8. feb 2010

ahojte, no tak som tu po dlhom case. Vidim, ze deticky vam rastu ako z vody. Aj nasa je riadne ziva. Uz sama stoji. Zubaky ma riadne a uz ich ma 6. Je to taka mala zubejda. 😀
Vidim, ze tu rozoberate kde rodit. Ja som rodila v presove a bolo dobre. Ved predsa sa tam nejde do hotela, a vydrzat sa da v pohode. 🙂

ejasmeja
9. feb 2010

Janja, neide sa tam do hotela, to mas pravdu. ale ide o narodenie noveho cloveka, ktore by malo byt vo vsetkych ohladoch co najkrajsie, tak preco by sme mali vydrzat a neziadat si lepsie podmienky? napriklad aj to, aby bolo babatko s nami na izbe po cely cas, aby bolo hned prilozene, aby sme rodili v sukromi a v klude, nerusene, aby s nami mohol byt partner po cely cas. ved aj pri spoldeni bol, tak preco by nemal byt aj pocas celeho porodu a ukludnovat nas, rozptylit nasu pozornost, aby sme sa nesustredili iba na bolest? a podobne. myslim, ze to nie su nesplnitelne priania a ked mi to nevedia alebo nechcu splnit v PO, pojdem tam, kde mi to splnia. teda do BJ. viem, ze je tam o.i. aj omnoho lepsie podpora dojcenia. mam vela kamosiek, ktore rodili v PO a aj v BJ a neda sa to ani porovnat.

janja2502
9. feb 2010

je to na tebe. Ja som bola spokojna. Manzel bol pri porode a ja som dostala dobru starostlivost. Mozno je to aj tym, ze som rodila u kamosa.

ejasmeja
9. feb 2010

Janja, mozno. neviem posudit. viem vsak, ze teraz manzel na vzdycharni v PO nemoze byt, dietatko hned neprilozia a nechcu moc nechavat cele 2 hodiny s mamkou, kym este lezi na porodnom stole aj ked su obaja vporiadku, deticky zbytocne dokrmuju a to este cumlami s velkou dierou, co k uspesnemu "rozkojeniu sa" rozhodne nepomaha... a dalo by sa spomenut este par veci.
ale pojdem sa tam aj tak pozriet do porodnice a dam na svoj dojem a skusenosti PA a na to, ci sa mi s nimi podari uspesne dohodnut splnenie mojich obycajnych, nicim vynimocnych ani excentrickych porodnych priani, ktore som tu uz napisala. uvidime... 🙂 drz palce!

janja2502
9. feb 2010

ja neviem, ale ja by som ani nechcela, aby mi malu vtedy nechali pri mne tie dve hodiny po porode. Ved dieta musia dat do inkubatora, aby sa zohrialo.

macikjm
9. feb 2010

krasna diskusia...pridam sa...
eji...suhlasim...ja som mala tieto potreby v Bj splnene...do poslednej bodky... 😵
janja...je to nadherne ked ti nechaju babo po pororde pri tebe...ja som moju ninku zohrievala vlastnym telom...a pod paplonom, ktorym som bola prikryta...a s manzom sme sa ju snazili naucit prisat sa na cicik...a ked nam ju brali po tych dvoch hodkach...tak sme ju nechceli dat...ze to uz??? 😀 dokonca aj ked ma zasival, tak som mala ninku pri sebe na rukach... 😵
ja vidim prešov tiez cierno..chodila som tam na prax zo SZŠ a porodna sala mi pripadala ako marnica, v ktorej som tiez parkrat bola...
eji...tak ta cakame v bj...dufam, ze nebudes sklamana...

ejasmeja
9. feb 2010

Janja, ved najlepsim "ohrievacom" pre babo je mamkine telo! rozne lekarske studie dokazali, ze ak matka dostane dieta na brusko hned po porode, spontanne sa zvisi teplota jej tela na hodnotu potrebnu na ohriatie babatka. a tuto informaciu mam priamo od znameho porodnika.

Macikmj, to bol iste nadherny pocit mat babatko hned pri sebe! juj! ja sa tak tesim, ked uz bude narodene to moje 🙂
a ty teraz pracujes snad v nemocnici v BJ? alebo robis nieco celkom ine, nez si studovala? (teda myslim, ked prave nie si na materskej 😀 )
a praxovala si v PO v starej porodnici, alebo v novej?

stojdulka
9. feb 2010

ahojte 🙂 tak ako sa máte?

vidím eja že sa plne venuješ zhŕňaniu nových informácií....len buď náročná...ved ide o teba a malé... 😀
a čo sa týka prikladania dieťaťa hned po pôrode tak s tým nemám skúsenosti...rodila som v noci tak mi deti priniesli až ráno... 😀 aja, akurát neviem či je pravda že ich v tom čase prikrmujú...čo ja viem detičky prvých pár hodín nemusia jesť...aj tak tie prvé dni žena nemá mlieko ale iba akési miazivo...preto detičky zvyknú v prvých dnoch stratiť na váhe... 😉

macikjm
9. feb 2010

eji...
hej nadherny pocit to je...uz onedlho zazijes aj ty... 😵
nepracujem v bj nemocnici a ani sa nechystam pracovat v bj...
no zatial...co zivot prinesie, to neviem...
som s ninkou este doma na rodicovskej dovolenke... 😵
a praxovala som v novej porodke...aj som tam videla par porodov...fakt podla mna hruza....3 /ci 2??/ porodne stoly vedla seba...oddelia to len plachtou...ak oddelia...
ale to uz bolo davno...
na vyske v ke sa mi nepodarilo dostat na por.salu vo fakultnej nemocnici...tam neviem ako to vyzera tam...a bj som si uzila na vlastnej kozi... 😀

ejasmeja
10. feb 2010

Stojdulka, mas celkom pravdu, deticky v prvy den nepotrebuju dokrmovat ani pit caj alebo nieco ine. iba vo vynimocnych pripadoch a myslim, ze v BJ ich ani nedokrmuju. to mlazivo je velmi potrebne pre babo a preto je dolezite prikladat dietatko co najskor po porode. ale niektore sa hned po porode este nepotrebuju prisat, maju este dostatok zivin od mamky z bruska a prisaju sa az niekolko hodin po porode a saju to mlazivo. sanie samozrejme podporuje aj tvorbu mliecka, tak aj preto je dolezite dietatko prilozit.
no a mozno si tentokrat vyskusas porod aj cez den, ak sa babatku bude tak chciet 🙂

Macikjm, myslim, ze v novej je to stale tak, ze su oddelene iba zavesmy, ale zistim to coskoro, ked sa tam pojdem pozriet a napisem ti. v KE je to tiez tak v novej ☹
a v BJ su samostane boxy, vsak? cim su oddelene? murovane steny su to, alebo sadrokarton? mzrejem si si akurat toto nevsimala pri svojom porode, ale ak nahodou vies, napis mi 🙂

krasny dnik vam zelam vsetkym! 😉

janulabj
10. feb 2010

eja v Bj su 3 boxy,jeden z toho je nadštandartný,sú pekné,utulne,a sú oddelené stenou,murovanou sú to ako 3 izbičky vedľa seba. 🙂
macikjm: krásne si opísala ako malá ležala na tebe po porode,jééj 🙂 ,závidím isto naj pocit na svete.
tak tehuľky a mamky pekny deň prajem

ejasmeja
10. feb 2010

Janula, dakujem za info! 🙂 a este jedna "blba" otazka, cim sa lisi nadstandardny porodny box od obycajneho? 😅

janulabj
10. feb 2010

eji ja mysím že len telkou že tam je,ale možno baby budu vediet viac a napíšu.papa

ejasmeja
10. feb 2010

aha! tak TV mi naozaj pri porode chybat nebude... skor by mi teda vadila... dakujem 🙂

macikjm
10. feb 2010

ahojte...
janula... 😵
eji...no krasne su tie boxy...a ten porodny stol...najprv je to obyc. postel a ked ides rodit, tak z toho urobia porodny stol... 😀
no v nadstandar. boxe je telka...a co ine to fakt neviem...ja som v nom rodila, lebo ostatne v dany den uz boli obsadene... 😀

jurocko
10. feb 2010

jeeeeeej ako rozoberate krasne veci..ja som tiez Tobiaska ma cely cas na ciciku ked ma zasivali a bolo to krasne...vynadivat sme sa nanho nemohli bol uzastny 🙂 a krasnucky nas anjielik co pri Karinke som ten pocit nezazila lebo nezila ked sa narodila ☹museli ju retuscitovat.....strasny porod....a prebrala sa v poslednych 3 sekundach ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre