Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

bianca
18. dec 2011

@jarus8 my sme 10 rokov zily v Ostrave.Minuly rok sme sa vratili do BJ.Ja s malou som ostala a on tam stale dochadza za pracou :-/

jarus8
18. dec 2011

@bianca no, tiež to máte veselé. A ty už pracuješ?

bianca
18. dec 2011

@jarus8 nie nepracujem.Uz som myslela ze budem ale malu mam doma zo skolky na dlhsi cas koli zdr.problemom takze som doma

janulabj
18. dec 2011

čau ženy, joj jakaá som rada že to tu zase žije ´🙂
@bianca ty kozo, stromčeka nit 😀 😀 😀 v centrume akože hruuza.......inak ježkovia napečení, a asi boli aj dobrí, lebo už su asi len traja chudaci, a aj ja som dala do stredu hrozienka a do druhych slivku sušenu, chutia, asi ešte urobim z pol davky., len ako som 1x piekla v mojej rure novej, su trošku tvrdší....ale zaklad je čo? že sa pojedli.inak ako maly zaspi idem na tie capucinove rožky tu z kona, a aj citronove klbka či ako sa to vola....inak bardejov jak za komančov, si idem dnes doo do domacich potrieb frajerka že nedela predvianočna isto bude otvorene, no jasne že nie......to tí češi mali fakt v tomto lepšie.
no som sa rozpisala ....ale uspavam maleho a nedari sa :DDDDDD
@jarus8 ake krasne že,,kralovna,, a tvojho manžela asi aj obdivujem že sa prestahoval z Ba do takej diery ako ej Bj, aj mne chyba vačšie mesto s vačšim vyžitim hlavne spoločenskym, aj my sme sa vratii asi pred 2 rokmi do bj z čiech.

jarus8
18. dec 2011

@janulabj nemyslím že Bj je diera. vy ste bývali v Čechách, tam je iná mentalita ľudí. No v BA je to katastrofa, hlavne medziľudské vzťahy, začnúc rodinnými, susedskými, pracovnými, končiac ľuďmi v električke.
Teda som z BJ, pol života som bola v KE, 5 rokov v NR, ale bratislavskú náturu som nezvládla.
Aj mm hovorí, že komunikácia a vzťahy sú tu oveľa lepšie, a hlavne konečne sa dáva do kľudu, už sa aj usmeje sem tam. V BA len behal a behal.

bianca
18. dec 2011

@janulabj na zlatu neni otvorene?Idem i ja na jezkov a jak je malemu?
@jarus8 BJ je diera uz len koli uradom.Pracovne do 12 -tej,strankove nestrankove dni v CR nepoznas.Bordel tu je a hrozny vo vsetkom.Obednajsie pauzy od nevidim do nevidim

janulabj
18. dec 2011

@jarus8 noooo ja trvam na svojom, je diera 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a pristup ludí, nooo, asi som bola zvyknutá na iné, či už v blbom obchode, kdekolvek, neviem prečo sa tvaria že ich len obtažuje človek, bože ved to je ich praca starat sa o zakaznikov, hold ešte nedozreli či nedospeli k tomu, že naš zakaznik naš pan.česť vynimkam.....joj kdy tu bol nejaky koncert,jarmok alebo davno tu bol Olympic,predstavenie pre deti? jedine ako prdvolebna kampan, len toto mi tu chýba, ale človek zvykne, čo ine mu ostava no nie? zase je tu super priroda ......🙂 maly spí, idem piect ženušky....paa

bianca
18. dec 2011

@janulabj a este.Co ste nesli vcera ked bol V. doma do Leluchova?Tam by ste isto kupili

janulabj
18. dec 2011

@bianca malemu lepšie, v utorok kontrola a už chodime aj vonku na chvilu.....
hej otvaracie hodiny v bj faakt milujem, kdekolvek, obchod, urad no to ani nespomynam,pristup s kočiarom haha akože, ale nestresujme, bude horšie 😀 😀 😀 😀 😀 neni otvorene, chapeš, prešla som cely dlhy rad, asi jedna obuv otvorena.....idem piect hou hou hou
no nešli sme ved maly je chorýýýý....mama si chce napiect, poupratovat, nevadí, snad ešte kupime .

bianca
18. dec 2011

@janulabj skoda.To by ste za dve hodiky boli aj doma.Ja som mala vcera opustak

janulabj
18. dec 2011

@bianca čitala som a tepovala ši??? ved si mala mat take že : sám s nohami na stole......ale presne viem i ja že by som makala o dušu keby mi niekto vzal maleho 🙂

bianca
18. dec 2011

@janulabj hej makala som jak blazen a vies ako to dopadlo?Nerozoznas od stavu povodneho.Hej a citaj na FB aku som knihu vyhrala 😀 strasne sa tesim

jarus8
18. dec 2011

@janulabj
@bianca ale s úradmi a obchodmi je to rovnaké aj v BA. teda obchody okrem nákupných centier, ale tam priemer nepáchne, tobôž nie matka na materskej, to by som kúpila ponožky, plienky a mohla ísť domov a do konca mesiaca lízala steny.
Takže ja som si už zvykla a o úradoch ani nehovorím. S mm sme sa boli nahlásiť v BJ na zdravotnej, ten 2 dni predtým stresoval, ako mu zase niekto vynadá. Prišli sme, sadli, ujo sa pousmieval, prehlásil, vystavil nové kartičky, vyšli sme von. Mm vysmiaty, že tu radosť chodiť aj na úrady. Takže stále si myslím, že BJ diera nie je. Apropo kultúra: v BA len so študentmi na predstavenie do divadla a pred Vianocami na koncert. Inak nedá sa, lístky do SND drahééééé.
Tu mm chodí na potulky po BJ, chodí na stretnutia, boli sme na 2 výstavách, v kine, na koncerte Hammela- to je náš top v slov. muzike. Takže nesťažujeme sa. A keď budeme mať chuť ísť do divadla, tak PO nie je tak ďaleko...

bianca
18. dec 2011

@jarus8 to je super ze ste si nasli vyzitie aj tu na konci sveta 😀

janulabj
18. dec 2011

@jarus8 suhlasim s Bi a som rada že ste si vyžitie našli 🙂 nech vam to nadšenie ostane dlho dlho 🙂
hold asi sme naročne :P

bianca
18. dec 2011

@janulabj kokos peciem tych jezov.Nabuduce radsej dve torty jak toto.Len dufam ze malej nezachutia bo mam po chlebe...inak treba mi robit 60 ruzi na tortu.Nechces vypomoct ? 😀

jarus8
18. dec 2011

tu sa ešte stále upratuje a pečie, alebo už oddychuje?
Ja som práve dožehlila a ešte mi treba šiť. Ale asi idem spať. Zajtra variť a dopekať. Už teraz som z toho unavená. A cítim sa divne, neznášam keď je mm preč z domu. Ako to @bianca zvládaš? Mňa by kleplo, byť stále sama doma len s dieťaťom. 😖

janulabj
19. dec 2011

Dobré ráno dámy, krásny predvianočný týžden Vám prajeme s Oliverom,vonku konečne neprší 🙂 🙂 🙂

jarus8
19. dec 2011

@janulabj Aj tebe, ale nesneží... 😢

janulabj
19. dec 2011

@jarus8 mne nechýba sneh, to by som s kočiarom ešte viac zapasila po meste 🙂 nech nasneží v lyžiarskych strediskach, to áno, tu stačí troooošičku 🙂 inak som sa dnes zas raz snažila dostat do vaclava,šarkana,lekarne,kvetinarstva s malym zbytočne....oj ty naš krasny bardejov, a tie trhy na namesti 🙂 čista vianočna naladička, ani jeden neotvorený.....hou hou hou

mamkakatka
19. dec 2011

baby dnes som citala hlasku: " Zle svokry nikdy neumru na infarkt! " Preco?? " Pretoze nemaju srdce ". 😀 😀 😀 😀 😀

jarus8
19. dec 2011

@janulabj do šarkana? Majiteľom na tom nezáleží. Pracovala som tam kedysi a to boli ešte na Stocklovke hore na poschodí. Pýtam sa majiteľky, že ako do hračkárstva majú prísť s kočíkom, veď ja som sa tam sama ledva vyškriabala. A povedala mi, že keď chcú hračku, tak nech si pomôžu. To bolo ešte v ich zlatej ére. Teraz im tečie do topánok, prišiel dráčik a vzal klientelu. 😅

bianca
19. dec 2011

cafte

@jarus8 zvladam moja ale vyslovene len zvladam.Zivot 0 bodov

mamkakatka
19. dec 2011

ja s kociarom max. na postu a do OC ... ostatne autom s pratelom

janulabj
19. dec 2011

@mamkakatka katka len ked muž v praci stale tak to by som nič sama nezariadila vieš, nenakupila, ked on konči v bj obchody zatvaraju :D ale až take strašne to zas neni, nech sa len nestažujem, zajtra ideme peši na polikliniku na kontrolu, to bude , hlavne nech nemrzne jak šalene :D

jarus8
19. dec 2011

@janulabj a ku komu chodíte? Ja by som mala ísť zajtra na očkovanie. Ale neviem, ono je to tu také divné. V BA mi vždy dali termín aj 3 mesiace dopredu a tu mi povedali, príďte v decembri.
A teraz ma napadlo, asi tam pôjdem zbytočne keď má malý nádchu, že?!

janulabj
19. dec 2011

@jarus8 no nezaočkuju ak ma nadchu, soplik, ale na poradne sa chodi aj tak až poobede či nie? teda moja by nezaočkovala ak je baby chorlave. idem k hudakovej, a doobedu 🙂

mamkakatka
19. dec 2011

@janulabj moj priatel je pracovne vytazeny, a ja ked chcem ist nieco vybavovat, tak si somnou dohodne presny termin a cas 😀 😀 😀 ...poliklinika este v pohode, ja chodim az do nemocnice ku Kriskovej, akoze super dr. len dost daleko, kedze sa tam musim trepat az z Vinbargu 😖 , este to ist mhd, ale ta ochota autobusarov, ty kokos, sak to len za trest...
@jarus8 a nemozes svojej dr. predtym zavolat?? mozno ti povie, ze nechodte a ty si usetris cestu...

janulabj
19. dec 2011

@mamkakatka no tak to je super že može odskočit, moj ne, to by inak vyzeralo :D :D a hej, kriškova je super 🙂 ja mam skusenosti s mhd až až, z dlhej luky do bj x krat .....joj 🙂

jarus8
19. dec 2011

@mamkakatka zajtra ráno zavolám a uvidím, ja tiež mhd nemusím, preto mi aj BJ viac vyhovuje, tu sa všade človek dostane aj peši a za pomerne krátky čas, ak samozrejme nejde pešo z Vinbargu k nemocnici 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre