Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

janulabj
16. dec 2011

@jarus8 zavolaj dr., my sme boli predvčerom, nie koli očkovaniu, no rozpravali sme sa, a neni to sranda, oni nechcu nakupit a držat to v ambulancii, chcu aby to šlo ako doteraz na recept, ale každy to ma inak, zavolaj a daj vediat aj nam 🙂

mamkakatka
16. dec 2011

... k tomu centru, ja som uz na zaciatku pisala, ze by sme mohly organizovat iba nenarocne stretnutia, zatancovat, vyblaznit sa, pisala som, ze kazda mamina ovlada nieco, co by nas ostatne mohla naucit....ale nejako sa to zvrho rovno na MC .... presla som, co to vsetko obnasa a uctovnictvo a tieto papierovacky viem robit aj ja, a co sa tyka co bude dalej, ked nam skonci materska, kto to bude viest, to je neteraz neriesitelne...

.....takze nemusime hned zakladat organizaciu, postaci nam jedna miestnost, kde bude cisto a v zime teplo...moja predstava je, ze to musia viest min. 2 osoby ( pre pripad, ze jedna vypadne ), stretli by sme sa mamicky a kazda by dala navrh, comu sa budeme venovat, predsa kazda mame dieta v inej vekovej skupine, kazda sa tam moze realizovat...sa zabavime, nieco nove naucime, ci uz my alebo nase deti

....mozme od mesta vypytat nejaky jednorazovy prispevok na zariadenie, popripade prejst skolky, ci nieco nevyraduju.....(po novom roku sa mi ma ozvat pani z MU, tak jej mozme rovno predlozit jasny navrh) Samozrejme za kazde taketo stretnutie sa bude vyberat poplatok, z toho si budeme zabezpecovat ja neviem napr. papier na kreslenie pre deticky ( to bolo prve, co ma napadlo) 😀 .... na zaciatok by toto uplne stacilo, mozno po case najdeme nejakeho sponzora a mozme nase aktivity rozsirit, ale to je zbytocne teraz riesit....

.... popripade kazda z nas ma doma nejaku tu hracku, z ktorou sa jej deti uz nehraju, maminky to mozu priniest do centra, aby sa pohrali aj ostatne deti....

... co sa tyka samotneho priestoru, treba nam nieco v centre, ja som z Vinbargu a trepat sa na Druzbu, si neviem predstavit, kedze niesom zastancom vodicskeho preukazu 😀 😀 , co sa tyka mojej osoby 😀

....upratovat budeme na striedacku, zakazdym uprace niekto iny, popripade budeme upratovat spolocne.... tiez v tom centre nemusime trcat cele dni...na zaciatok si urcime len par hodim denne ....ved kazda z nas ma okrem toho aj ine povinnosti.

....uvitam navrh kazdej jednej z vas 😀 😀 ....

jarus8
16. dec 2011

@mamkakatka ja som uviedla Družbu ako príklad, že nemajú plne obsadené priestory škôlky. Družba určite nie, ja bývam pri stanici, napr. Mala by to byť nejaká spadová oblasť, nie na konci mesta.
Najdôležitejšie je zohnať tie priestory, no, máme na to min. mesiac, keďže "teta" sa ti má ozvať po novom roku.
Určite má každá z nás svoju predstavu, trebalo by to spísať a ujasniť cieľ.
1. deti a ich aktivity
2. mamičky a ich aktivity
3. vzdelávanie v oblasti rodičovstva
4. relax pre mamičky (cvičenie napr.)
Je toho veľmi veľa, ale začať musíme s priestormi a sponzormi aspoň na základné vybavenie. 😵

janulabj
16. dec 2011

@mamkakatka OK, super si to dala dohromady, ako som Ti pisala, Mc je tažka robota, je to na dlho......
no a teraz možme začat zhanat priestor, na tom to stale zlyhalo, no dufam že niečo poriešime 🙂
ak bude priestor, zariadit to už bude menši problem podla mna, oslovíme čo najviac podnikatelov v našom meste, isto ich nejake to euro nezabije, ved nakoniec si to možu dat odčitat z dani......
a ešte otazka, bude nas dost mamičiek čo ma o to zaujem sa takto stretavat ????¨no pište pište svoje napady postrehy 🙂

mamkakatka
16. dec 2011

ocakavam iniciativu od viacerych mamiciek, ktore maju zaujem o stretavky, preto maminky, ak mate moznost, popytajte sa znamych, neznamych ohladom priestoru prip. sponzorovania .... vsetky ohlasy piste tu do fora, tak ako @jarus8 , aby sme boli informovane o priebehu...

mamkakatka
16. dec 2011

@janulabj
@jarus8 zatial sme 3 ... verim, ze nas po novom roku bude viac, ked dame hlavy dokopy aj nieco vymyslime....ja nemam problem ist, s ktoroukolvek z vas nieco vybavovat.....staci sa mi ozvat, sa dohodneme...

janulabj
16. dec 2011

ok, skusim pozvat baby z bj do tejto temy, snad budu za 🙂 viac hlav viac napadov nie ? 😀 😀 😀

jarus8
16. dec 2011

@mamkakatka sme 3, evidentne budeme musieť zapracovať hlavne na reklame. Chodím tu 3. deň a stránku navštívilo 5 kočiek. Takže ostatné nevedia asi ani o koňovi, nie to o aktivitách, ktoré chceme rozbehnúť. Ja napr. poznám len jednu mamičku s dieťaťom. Ale dajú sa vytlačiť infoletáčiky a dať všade kde chodia mamičky: cukrárne, škôlky, obchody s detským oblečením, hračkárstva, pieskoviská, detská poliklinika...

Myslím, že po sviatkoch by sme mali dať stretnutie a dať všetko na papier, tak to doma spracovať, niečo vybrať a začať.
Napríklad ako fungujú Bardejovské novosti? Ja by som aj niečo napísala, ale neviem aký veľký článok a či mi ho uverejnia. A teraz nemám šancu tam ísť, synátor sa topí v sopľoch 😝

janulabj
16. dec 2011

@jarus8 nie nie, len tu na konovi je vela žien z bj, len neprispievaju, neviem prečo, tie chcem pozvat do temy.inak ja tu chodim neviem kolko rokov 🙂 ešte ked sme ani v bj nebyvali 🙂 ohladom tych letačikov, ok, super vec, oni sa pridu pohrat vieš, len my musime zaistit ten priestor, na tomto to všetkom stoji...tak hladajme 🙂
okolo 169 žien z okolia bj tu na konovi je, jasne že nie všetky aktivne, no skusit to skusime 🙂

bianca
16. dec 2011

tak kocky.Navrhy dobre ale...len @janulabj a ja vieme ako to tu v BJ chodi s maminami hlavne koli skusenosti s peticou.Ake velke oci sme mali ze?Peticia bola o rodicovskom ktr. cheli znizit a prehrmelo sa to celym statom a my sme sli do ulic mesta.Nezaujem a ignoracia boli hrozne a pritom sa to zrovna nas ani netkalo lebo sme mali rodicak z ineho statu.

co sa tyka miestnosti bez MC tak to nebude take jednoduche.Mesto len tazko da priestor alebo prispevok len tak niekomu kto sa nicim nepreukaze a hradit si najom svojpomocne je vazne odvaha.

z vlastnej skusenosti viem ze vsetok elan opadne ked clovek da dieta do skolky a nastupi do roboty.Potom uz nebude cas na neake stretavanie sa.

tu na koni je myslim cez 170 uzivateliek z BJ ale kde su?Stara partia sme boli co ja viem 6-8 mamiciek?

p.s.: ja som tiez na Vinbargu 🙂

bianca
16. dec 2011

@jarus8 k ockovaniu.My sme sice absolvovali len par ockovani na Slovensku ale nikdy sme nic nebrali z lekarne.Nasa dr mala stale svoje v chladnicke .Najlepsie bude osobne zavolat k lekarke a informovat sa.My sme mali taky problem v CR ale koli tomu ze vakciny neboli vobec.Koli tomu sa posuvalo ockovanie a ockovali sa iba rozockovane deti

bianca
16. dec 2011

@janulabj co budes pisat kazdej osobne ci vytvorime jeden hromadny prispevok kde budu aspon nicky akt. cleniek aby sa pridali?To bude fuska draha

bianca
16. dec 2011
janulabj
16. dec 2011

@bianca ok,urobíme hromadný,ale ja sa k pc asi až večer dostanemteraz len mobilom.hej a na ten punčak nezabudni.....,

bianca
16. dec 2011

@janulabj jasne jasne nezabudnem.Potom sa mi cez FB ozvy bo ma navsteva kus zmohla.Aspon viem ze ma cervene uspava 😀

bianca
17. dec 2011

juj zasa to tu zamrzlo.No co kocky?Upratane?Napecene?

jarus8
17. dec 2011

už skoro upratané, pečiem večer s kamarátkou, dúfam, že sa budú dať servírovať 😀

mamkakatka
17. dec 2011

co sa mna tyka, mozu byt Vianoce uz zajtra 😀 😀

bianca
17. dec 2011

a mne decka pvu varku medocnikov skoro zjedla mala a dnes padlo aj cukrovi.Ale som rada ze navstevam chutilo 🙂

janulabj
17. dec 2011

hihi, čo sa tyka mna nemožu byt vianoce zajtra, ved ešte nemam stromček kupeny, kde to ozdobený,piect som začala, no neidem to prehanat, potom len nadavam ako žerem a jak vyzeram...no nepravda? 😀 😀 😀 😀

mamkakatka
17. dec 2011

ja baby budem vsetko mozne robit, co sa Vianoc tyka: aj navarim, upracem, napeciem aj sa prekonam a okna umyjem, ale stavat stromcek?? to neni moj salok kavy !!! 😀 😀 😀 😀 , toto robi moj priatel s dcerou a ja len pridem skonstatovat, ze OKI 😀 😀 😀

bianca
18. dec 2011

@janulabj koza a co si piekla nakoniec?Inak idem na tych jezkov aj ja.Kupila som vcera v Lidl v akcii farebnu sladku ryzu tak bude miesto toho kokosu to mala nerada.A do stredu dam asi len hrozienko ak vobec

@mamkakatka och tak to ja som hotova z Vianoc.Strasne sa tesim uz od maja 😀 ale teraz hlavne uz koli malej.Ta je hotova este viac ako ja.V obchode ju poznaju podla toho ze ked tam vlezie tak kazdemu spieva ze
,, veseleeee vianoceeeee,,

uz len toho tatina dockat a az potom mozu byt Vianoce.

jarus8
18. dec 2011

@mamkakatka príď napiecť! 😀

Baby ja som mala harmonogram a všetko naplánované, ale skutek utek. Nič sa mi nechce. Viem že už nestíham, ale aby som sa dala do roboty... 🙄
Najhoršie je, že mm išiel do BA a príde aj so svokrou, som z toho taká rozladená, že mi to úplne zväzuje ruky.
Ale tak snáď niečo stihnem urobiť, a keď nie, tak keď príde Kráľovná, tak bude musieť pomáhať 😕

mamkakatka
18. dec 2011

jaaaj baby, ja niesom furt taka akcna...ja ked nerobim, tak nerobim, ale ked raz zacnem, tak dovtedy pokial sa mi baterky nevybiju 😀 😀 .... a viete kedy sa mi najlepsie maka?? ked som nasrata, vtedy beham po byte, ako s posolenou ritou 🙂 ja som nepiekla nic extra, len vela suchych, pretoze moj priatel neje vajicka a do suchych vajcia neidu. Mam recept na jablkovy kolac bez vajec, ale sak nieco si treba nechat aj na Silvestra 😉 😉 ...baby ako to u vas vyzera na stredry den?? tiez travite cely den v kuchyni, aby bolo na vecer vsetko nachystane??

jarus8
18. dec 2011

@mamkakatka tak na striedačku, lebo ja napríklad mám fóbiu z oleja, takže vypráža mm.
No tento rok to bude zaujímavé, pretože bude 1x mimo domova a chce mať zvyky ako v BA, takže v kapustnici chce slivky a na oblátkach cesnak a nechce filé a neviem čo ešte.
Chudáčik, najhoršie je, keď chlap opustí mesto, z ktorého nikdy neodišiel. To je potom úplne stratený aj v maličkom mestečku. 😅

bianca
18. dec 2011

tak to ja kock stedry den uzivam.Varim skoro vstko 23 ho.24 ho len vysmazim rybz a hotovo.I ked tento rok to bude velmi nahrane lebo muz pride z roboty az 22 v noci a 23 ho sa este len budu montovat posledne skrinky do kuchyne.Ale nevadi.Hlavne ze budeme vsetci doma spolu

@jarus8 to po kralovnu teba osobne chodit do BA ci mal aj ine povinnosti?

bianca
18. dec 2011

@jarus8 hej a este otazocka.Ty pochadzas z BJ ci preco ste sa sem pristahovali?

jarus8
18. dec 2011

@bianca nie, išiel ešte do školy a príde naraz s ňou
Ja som z BJ, presťahovala som sa do BA, tam sme sa našli, a keď sa malý narodil, tak mal stále problémy s dýchacími cestami. Tak sme sa teraz presťahovali. Lekári odporučili sever Slovenska, tak nepôjdem na Oravu!
Prišli sme sem a ten môj Blavák je ešte z toho vyklepaný...

bianca
18. dec 2011

@jarus8 si dokazem predstavit 😀 my sme sa sice domov iba vratili lebo obaja sme z BJ ale este stale mi chyba velkomesto a mam pocit ze cim dalej tym viac

jarus8
18. dec 2011

@bianca a ty kde máš manželíka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre