Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

chantal21
28. jan 2012

@bianca Diky za tvoj poznatok,a ked som sa nad tym zamyslela,uz ma to moc nelaka,ist tam s malym :(

chantal21
28. jan 2012

Baby,tak uz kupon na prsten zarezervovany a aj zaplateny,tak som zvedava co bude dalej,uz sa ho nemozem dockat. 🙂

bianca
28. jan 2012

@chantal21 ono deticky sa tam zabavia.Je tam solne,,pieskovisko,, kde su hracky a mozu sa hrat ale mne to pride zasa drasticke voci pokozke.Ono za skusku to stoji ak ste casto chorucky ale ci to prinesie neaky osoh neviem.
a ten prsten je vazne nadherny.Aj cena je slusna.Das potom fotecku?

chantal21
28. jan 2012

@bianca Jasne ze dam foto jak mi dorazi,dufam ze aj velkostne mi bude sediet,ja mam hrubsie prsty,tak dufam.

cukricek8998
28. jan 2012

@bianca dakujem za privitanie🙂))

bianca
28. jan 2012

@chantal21 ja mam velmi hrube preto neriskuje.Nieje tam napisany obvod?Detaily som az tak nestudovala a uprimne ti ho tisko zavidim 😀

@cukricek8998 nieje zaco.Nevadi ze si ex.Ked sme to tu rozbiehali tak jedine jedna bola v tej dobre v BJ aj prakticky 😉

cukricek8998
28. jan 2012

@bianca :D a teraz su v Bj prakticky vsetky co ? :D

janulabj
28. jan 2012

@cukricek8998 vitaj 🙂
@bianca .......dobří holuby se vracejí...............alebo.................aj vrah sa vždy vracia na miesto činu 😀 😀 😀
zas spomienkove tieto, haluze ma chytajú 😒

bianca
28. jan 2012

@cukricek8998 no ani nie len sa zakladatelky odmlcali len ja tu furt oxidujem a po pravde ja som po 10 rokoch zasa v BJ 😀

@janulabj ti dnes ide teda :D

janulabj
28. jan 2012

@bianca ta jááááááák 😀 😝 😀

cukricek8998
29. jan 2012

@janulabj dakujem za privitanie 🙂

cukricek8998
29. jan 2012

@bianca no to je fajn ze tu stale niekto je nie ? 🙂 a kde si bola tych desat rokov ?

bianca
29. jan 2012

@cukricek8998 my sme zili v CR

cukricek8998
29. jan 2012

@bianca to je nahoda...presne ako ja 🙂 ja tiez zijem tu..ale neplanujem sa vratit 🙂

bianca
29. jan 2012

@cukricek8998 my me sa v podstate kazdy rok vracali domoc a nakoniec nam to trvalo 10 ale konecne sme doma.I ked no.....

bianca
29. jan 2012

@vi3ka tak som si prave zaplatila kupon na tie kozodrzky aj ked ja pochybujem o tom aby mi sedela ale skusit musim no nie?

cukricek8998
29. jan 2012

@bianca i ked co ??? 🙂

bianca
29. jan 2012

@cukricek8998 som mala prehnane iluzie o BJ asi tym ze som si vsetko tie roky idealizovala.

cukricek8998
29. jan 2012

@bianca jaaj ale snivat je krasne nie ? ja by som sa do Bj nechcela vratit...maximalne len na dovolenku..aj ked som hrda na svoje mesto ale zije sa tam strasne tazko ...ale aspon mame dovolenkove miesto ktore poznam 🙂

bianca
29. jan 2012

@cukricek8998 veru zije sa tu tazko.Som sa tesila na to ze budem medzi svojimi po rokoch a ake to bude super a ako si budem uzivat slovenciny ale tu ked cloveku treba daco vybavit tak sa musi tyzden do predu modlit aby mali strankovy den,aby som to stihla ked maju otvaracie hodiny,aby som tam nedosla akurat cez brutalne obednu pauzu a aby uradnicka bola vo svojej kancelarii a nepila kavu o poschodie nizssie.A to zazranie na to ked dojdem s malou ma deprimuje asi najviac.Normalne kazdy pochopi ze dieta je zive a nebude ticho sediet ale tu aj do lekara aby clovek isiel bez decka bo sestra na to nema nervicky.Och joj

janulabj
29. jan 2012

baby ja už nechcem takú kosu....že - 13 momentálne? a v Blave nad nulou, známa botasky vesta, a prechadzka v prírode....nespravodlive !!! 😝

cukricek8998
29. jan 2012

@bianca tak to ti verim....tu su ludia trosku vludnejsi 🙂 ale uz aj tu na uradoch som stretla par ludi ktori boli trosku mimozni :D ja si nemozem tu v cechach zvyknut na to,ze mi poniektori ceski jednotlivci nerozumeju ani slovo,takze s nimi musim mluvit 🙂a potom ked pisem popripade kecam cez skype s mojou rodinou tak sa mi vysmievaju ze pisem a rozpravam ako tatar...miesam slovencinu s cestinou...popripade ceske slovicko poslovencim 🙂 no sranda je 🙂 ale co mam robit..tu mam prevahu,priatel je cech,jeho rodina samozrejme tak isto rozprava cesky a moja Loriana uz tiez len mluvi 🙂 musim sa prisposobit 🙂 ale Bardejov mi samozrejme chyba a hlavne moji blizki priatelia,ale ked tak rozmyslam,vela priatelov pracuje vo svete takze tak ci tak by som sa s nimi vidala velmi malo ..a Cechy predsa niesu az tak daleko..no nie? :D

cukricek8998
29. jan 2012

@janulabj 🙂 my by sme zase chceli trosku snehu 🙂 tuto zimu sme ho tu nevideli a nemali vobec..taktiez mame ako v jari... 🙂

janulabj
29. jan 2012

@cukricek8998 tak príď....ako píšeš na dovču, snehu si užiješ až až
,my sme tiež 7 rokov žili v čr, v praci sme museli rozpravat česky, no doma slovensky, a s malou rozpravaš česky?

cukricek8998
29. jan 2012

@janulabj my sme tam boli pred par tyzdnami...mala si sneh poriadne uzila ale tu ho nemame vobec .... nie ja rozpravam slovensky...sem tam nieco pozabudnem ...nejake slovo typu :pohadka a podobne...ale ona prevazne rozprava cesky...asi to ma aj z tych pohadek,popripade od priatela a jeho rodiny .... sama sa divim ake ceske slova pouziva...napr.nepovie cukrik ale bonbon..a pritom ja stale hovorim cukrik 🙂 a chceme ju ddat do skolky takze si myslim ze slovensky rozpravat urcite nebude

janulabj
29. jan 2012

@cukricek8998 hej aj ja by som isto s dietatom rozpravala slovensky, to je ako v bilingvalnych rodinach, dieta cíti ktora reč je tvoja materinská......ale jasne že sa na nu musí viac lepiť čeština, ved žijete tam 🙂
ja dodnes používam niekolko českych výrazov, podla mna lepšie opíšu danu vec či situaciu.....zvyk no 🙂

cukricek8998
29. jan 2012

@janulabj ved toto...ze uz aj mne sa zacina cestina piest do slovenciny...bolo by to ine keby bol moj partner slovak,ale tak som tu jedina ktora rozprava slovesnky..v mojom okoli mam aj jednu kamosku slovenku ale ta tu zije uz desat rokov takze to pekne miesa 🙂 a mala bude urcite rozpravat cesky...tym som si ista a nic s tym nespravim...ale chceme tu ostat zit,bude tu navstevovat skolku a neskor aj skolu takze je pre nu cestina lepsia 🙂 a ake vyrazy ?daj priklad :D

bianca
29. jan 2012

@cukricek8998 no neviem.Ja som 10 rokov vsade hovorila vylucne cesky uplne vsade a bola som kus aj hrda ze nikto nepoznal ze som slovenka ale so slovencinou som problem nemala.Napr. mojho muza stale strasne poct ze je slovak a take Ř sa proste nenauci.Teraz ma skor mala problemik lebo ma do hlavy vrite neake slovicka a proste asi nepreucime ani za pana.Ja mam tiez par slov co stale pouzivam ale nie zasa ako moja kamoska ktora uz aj pise zasadne v cestine aj nam slovakom.To mi pride trapne a je mi z toho normalne zle.Ja osobne asi v zivote nepoviem umyvacke riadu inak ako mycka

bianca
29. jan 2012

@janulabj kokos mi daco hovor o tej zime.Horor pre mna

janulabj
29. jan 2012

@cukricek8998
@bianca heh hej myčka hej, alebo - moc, zrovna, stejne, kyčel, och vela ich je, a to denne človek hovorí a ani si neuvedomuje... na mne zo začiatku poznali, teda pytali sa že či som z ostravska....uplne mimo akože...rokmi už vobec nie, no smiali sa ked som povedala uterák, vankúš a také...a strašne mi vadilo denne odpovedat na otazku odkial som, a nie jeden pacoš sa pýtal, moja odpoved bola, z daleka, tam to nepoznáte 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre