Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

tribitka
19. dec 2007

bianca, ja tento rok na východ nejdem..... ☹ ☹ ☹
neviem ako to tu v BA vydržím bez mojej rodinky....ale lekár mi zakázal...
taaaaaaaaaaak velmi ti závidím že ty ideš domov..... ☹

bianca
19. dec 2007

trib:ty len pekne nohy hore.Ziaden smutok.Na bududce Vianoce bude pod stromcekom veselsie a bude tam menej miesta 😀

silwietta
20. dec 2007

tribi ty si tiez bardejovcanka?

silwietta
20. dec 2007

bianca aspon na dva dni... my ideme az na silvestra...

javara
21. dec 2007

Ahojte
Bianca tak to si tu veľmi neužiješ a mimochodom aj moja sestra je zdravotná sestra robí na chire
Tribi prečo ti to lekár zakázal? Máš nejaký problém? Pozerám že rodíš o mesiac skôr ako ja. V Blave?
Silwi na Vianoce ostavate v Trnave?

sonoga
autor
22. dec 2007

Tribi, ja ked som bola asi v takom stadiu tehotenstva ako ty, isla som sama autom do Banskej Bystrice na kurz. Celu cestu spat mi tvrdlo brucho a ked som isla o 3 dni ku doktorke na kontrolu, hned ma vypisala na marodku. Mala som doma lezat. Lenze, samozrejme, kedze mam este jedno dieta a aj o to sa musim starat, velmi lezat sa nedalo, tak asi mesiac na to mi doktorka dala papierik, ze si mam ist polezat do nemocnice aspon do toho 37.tt, kedy uz to nebude rizikove. Tak mi tam pekne udrziavali tehotenstvo a musela som lezat. Vsetci si mysleli, ze po prepusteni sa o niekolko dni vratim. Vratila som sa az o tri tyzdne, presne v den terminu porodu.
Predpokladam, ze si mozno v nejakej podobnej situacii, ked ti doktor zakazal cestovat, takl len pekne oddychuj, aby si nemusela oddychovat v nemocnici.

silwietta
24. dec 2007

Babule, tak prajem krasne, stastne a vesele Vianoce 😵

silwietta
28. dec 2007

caute bardejovcanky, tak ako ste vianocovali?

javara
7. jan 2008

Ahojte všetky sa vám nechce po sviatkoch písať??
Tak všetko naj v Novom roku hlavne veľa zdravíčka a snažilkám nech to konečne vyjde.

sonoga
autor
8. jan 2008

Ahojte. Vsetko dobre do Noveho roku. Snazilkam tehotenstvo, tehulkam materstvo a matka pevne nervy.

javara
9. jan 2008

Ahojte je tu niekto?

silwietta
10. jan 2008

Aj ja prajem vsetko naj do noveho roka....

inak som zobrala na silvestra muzika na bardejovsky ohnostroj, tak bol velmi milo prekvapeny ze bol dost dobry a kolko ludi bolo na namesti 🙂 asi ocakaval 4 prskavky 😀

javara
17. jan 2008

Sil tak to sa dost prepocital tohto roku bol najlepsi ohnostroj dokonca lepší ako cez milenium
Čo máte ináč nové?
Chodíte niektora z vás aj do mesta?

sonoga
autor
18. jan 2008

Ahoj, SIlvi. Takze mozem blahozelat? Ak ano, tak blahozelam. Takze 20.9.2008?
Tohtorocny ohnostroj bol fakt asi najlepsi zo vsetkych. Kazdy si mysli, ze ci nahodou neprispel nejakou tou sumou aj Xavax. Ale to sa treba opytat Borisa 😀
My sme Zinu nechali nasim a isli sme s Mirkom kuknut na ohnostroj. A kedze este kojim a nemozem pit ☹ , tak sme mohli ist autom a nemuseli si brat taxi. Fakt, super. A dlhy.
Javara: Do mesta chodim. Ked idem nieco vybavovat, tak autom a ked idem len na prechadzku alebo sa mam stretnut s kamoskami, tak pesi. Ale na prechadzky so Zinu chodim vacsinou len po Druzbe (tu byvam)

zuzla2
18. jan 2008

Silvi dodatocne gratulujem! 😉

dodatocne tiez vsetkym prajem stastny novy rok....

silwietta
19. jan 2008

ano babule zatial to tak vyzera, ale este psst aby sme to nezakrikli 😉
buduci tyzden sa chystam k dr. potom dam vediet...

javara
19. jan 2008

Ahojte vyzera to ze mi nieco ušlo
Sil gratulujem, dufam ze ti to vyjde a obaja budete OK

silwietta
19. jan 2008

dakujem javara...

este sa velmi nechcem vytesovat (aj ked sa to neda) az ked budem mat potvrdene od Dr. ze testik neklamal... a potom budeme oficialne oznamovat... nasim, svokrovcom a tak 😉

sonoga
autor
21. jan 2008

Ale ved co som si pozrela fotku testu, tak ak som spravne pozerala (lebo bola trochu zle viditelna), tak tam boli jasne ciarky, jasnejsie uz asi ani nemohli byt. Ja som sa pri Zina testovala po tyzdni od mozneho splodenia a vysiel mi test negativny. tak som to nechala tak a druhy krat ma napadlo testovat sa, ked mi bolo v lekarni stale zle. Menstruacia mi sice meskala, ale to aj predtym, tak som tomu nejak nepripisovala ziadny vyznam.

silwietta
22. jan 2008

soni, hej fotka je taka divna, lebo sa mi stale od radosti triasli ruky ked som sla fotit 😝

idem si pozriet kedy Dr, robi a skusim tam dnes zavolat, ze kedy mam dojst...

sonoga
autor
22. jan 2008

Tak drzim palce. A beries si vlastnu disketu alebo ti da na svoju disketu doktor fotecky? Alebo to iba u nas na vychode je to take zastarale a u vas na zapade sa uz napaluje na CD? 😀

raduska2006
23. jan 2008

Ahojte, mozem sa pridat???

silwietta
23. jan 2008

soni, tak vcera som bola prvykrat na sone, bohuzial na pohotovosti lebo som spinila... takze nad CD ani nad disketami som vobec nerozmyslala... mam fotku vytlacenu v sprave pre obvodneho gynekologa... bol vidiet vacok a nic vic (nastastie v maternici), ale Dr. mi nevedela povedat ze ci preto lebo sa nevyvija, alebo preto ze je este skoro... mam tyzden vydrzat a potom ist za obvodnym a ak by sa to zhorsovalo, tak mam nejest nepit a utekat do nemocky ☹

teraz som rada ze som este neoznamovala nic, lebo nasi by sa zbytocne trapili... a kazdu chvilu sa pytali ako sa citim a to nemam za potreby...

sonoga
autor
23. jan 2008

Silvi, ja som bola tiez prvykrat u doktorky, ked som zacala slabo krvacat. Bola som v siestom tyzdni a zacalo mi to v nedelu. Ale ku doktorke som isla az v pondelok. V nedelu som to len telefonicky konzultovala. A v pondelok mi potvrdila tehotenstvo a pozerala, preco som krvacala. Zistila, ze s plodom nic nie je a ze ani placenta sa neodlupuje. A vraj vela zien v ranom stadiu tehotenstva krvaca. Suvisi to asi s menstruaciou a hormonami alebo s cim, uz si nepamatam. Tak hadam aj ty budes patrit k tej vacsine zien, kde slabe krvacanie nic neznamena.
Len potom pri porode moze byt problem s porodom placenty. To mi povedal porodnik, lebo mne museli vyberat placentu rucne. A vraj to suviselo s tym krvacanim.

silwietta
24. jan 2008

pockam ten tyzden a uvidim... dufam, ze drobec dorastie a bude ho tam pekne vidno...

inak ta doktorrka na pohotovosti mi kazala kupit si ascorutin a brat 3x denne dve tablety a ked som si otvorila letacik, tak tam je napisane ze liek sa v tehotenstve nesmie uzivat... tak som bola z toho zmetena... co ty ako odbornik na to?

javara
24. jan 2008

Ahojte,
Sil nepanikar spinenie sa moze v zaciatkoch objavit. Len ma dost prekvapilo, že ti Dr. dala askorutin a ešte v takých dávkach. Ja by som radšej počkala na vyjadrenie svojho gyn. Držím palce nech všetko dobre dopadne

sonoga
autor
24. jan 2008

Silvi, ja este az taka odbornicka nie som, nemam este taku prax a neviem ako ostatni, ale zo skoly a zo skusok si nic nepamatam, ale ja som sa pocas tehotenstva riadila informaciami o lieku a nie informaciami od doktorky. Mne moja dala brat 3x denne magne B6 a v letaku sa pise, ze maximalne 2 na den, lebo horcik prechadza placentou a viac tabliet by uz bolo vela pre plod a mohlo by to poskodit. Ale zasa nie je zakazany ten liek v teohtenstve (napr. ako pocas kojenia). Tak si myslim, ze oni uz maju ake-take skusenosti s pouzivanim tych liekov. Ked som bola na rizikovom pred porodom, dali mi antibiotika (vaginalne), ktore sa beru raz denne 4 dni a ja som si ich mala davat 2x denne 7 dni. Ale povedala som si, ze hadam vedia o co ide. Predsa len sa na to specializuju. Tak ja nieviem, asi som ti neporadila. ☹

silwietta
25. jan 2008

dakujem soni, pytala som sa aj aleny a lucie... tak najprv boli viac naklonene k tomu, ze radsej ich nebrat, ale vcera mi napisalai, ze ked mi to predpisala gynekologycka tak vie co robi... a citala som ze mnohym babam to gynekologovia predpisuju... tak som sa ukludnila, a beriem dalej... sice vcera som si dala vecer len jednu aj dnes rano... ale budem brat dalej...

bianca
30. jan 2008

ahojky 🙂

bianca
31. jan 2008

☹ 😨 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre