Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

dadka33
4. máj 2010

baby a nejake ihrisko? prisla som sem na prazdniny a je tu nuda kam mam ist s malou sa hrat? 😒
kam chodievate??? 🙂

bianca
4. máj 2010

decka a skusal uz niekto vytvorit MC?Neskusime? 😀

dadka ja neporadim.Niesom priamo z BJ (teda zatial)

janulabj
4. máj 2010

Jani ja som tu už raz písala že by to chcelo niečo také vymyslieť...materské centrum by to v BJ chýba 😵

bianca
4. máj 2010

a ja viem ze by bol i zaujem.Kazdopadne dve zdravotnicky uz mame ze Janka 😀 a keby tak aj dajaku skolu dorobime.Mna by to hroooozne bavilo.Milujem deticky a rok na detskom odd bol najkrajsi v mojom prac.zivote

bianca
4. máj 2010

http://www.materskecentra.sk/old/umc/kontakt.php tak co decka?Napisat im co by bolo vsetko treba pre vytvorenie mat.centra?Kto do toho ide so mnou?

janulabj
4. máj 2010

ja idem, už som to kedysi študovala,základná vec: priestory 😒

janulabj
4. máj 2010

ale skús napísať tej koordinátorke pre náš kraj,uvidíme...myslím že niekedy už nejaký pokus bol,ale na čom to krachlo,neviem....
http://www.materskecentra.sk/old/zoznam_mc/zozn...
úplne dole je BJ uvedený ako 4akatelia...neviem,skús sa jej opýtať

bianca
4. máj 2010

fakt ty kokso.No som zvedava.Viete niekto nieco o tom Domceku?

jitulkabj
4. máj 2010

Ahojte,uz sme doma z vyletiku v Bratislave, tak dohanam, co u vas nove🙂)

baby, musim vas sklamat, ja som na zaciatku materskej riesila MC, dokonca som sa aj osobne stretla s koordinatorkou pre vychodne Slovensko. V podstate, oni vam nepovedia nic, dokial nemate priestory a jasnu predstavu o financovani centra.

Mne vtedy tvrdila, ze Unia materskych centier nijako financne nepomaha. Ale podla mna to nie je pravda, ved za vedenim centra sa skryvan kopec papierovaciek a pravidelne vyhodnocavania o jeho cinnosti. Keby Unia nijako nepomahla, urcite by mnohe ine centra neplatili rocny prispevok a nekaslali sa so zbytocnou byrokraciou, ale fungovali by ako samostatne jednotky.

Ale spat k veci...okrem priestorov, ktore by mali byt zdarma alebo za minimalny poplatok, treba mat zriadene obcianske zrduzenie, ktore vraj uz niekto v BJ zriadil,. ale dalej sa vo veci MC nepohol.

Co sa tyka mesta, tam je slaba spolupraca. Bardejov riesi ine veci a na mamicky sa zabuda..☹(( Ja aj par dalsich kamosiek sme sa stretli s jednou pani " z vedenia", ktora nam slubla pomoc pri ziskani priestorov a financii, najprv nieco zhanala...a nakoniec na nas zabudla🙂)

vsetko sa to toci okolo penazi, ktore by MC prispievali na bezrpoblemovy chod a organizovanie akcii ci prednasok pre deti a mamicky. Ziskat sponzorov je tiez dalsi komplikovany bod...

Poviem vam, ten moj entuziamus raz-dva opadol, ked som si uvedomila, ze taka jednoducha vec si vyzaduje roboty ako na kostole. Bud som bola primalo motivovana, alebo malokto bol ochotny pomoct☹ Tak som si matersku dovolenku zbytocne nekomplikovala dalsim prieskumom....a venovala sa malej🙂)

Ale ak by ste vy boli sikovnejsie a mali paky na spravnych miestach, ci poznali ludi z inych mater. centier, ktore maju lepsie KNOW HOW, rada sa pridam, ak je to v mojich silach🙂))

Ostatne zakladne info najdete na web stranke materskych centier...

Vela zdaru a drzim palce!!🙂)

jitulkabj
4. máj 2010

PS: Ten Domcek je iba zriadene obcianske zdruzenie, ktore uz niekolko rokov funguje IBA na papieri. Takze mylna infoska na web stranke, ze sme medzi cakatelmi, je bohuzial, absolutna blbost☹((

jitulkabj
4. máj 2010

dadka.....Neviem, kde byvas, ale najidelanejsie sa mi zda chodit s detmi k Topli. Detske ihriska sice nie su uz v takom stave ako minule leto, kvoli vykopovym pracam,. ale urcite sa tam zabavis a v pekne letne dni je tam ozaj rusno🙂)
Alebo, aj ABcko ma pekne okolie, kam mamicky rady chodia.
My na Vinabrgu zas mame jendo nove ihrisko, ale ani to nestaci, lebo zmena je zivot a treba chodit aj inam🙂))

bianca
4. máj 2010

jitul ty si trieda.Ja by som tak inteligentny prispevok co ma hlavu aj patu zrejme nikdy nedala dokopy 😀

ja sa hlavne tesim na to ze bus mi bude stat priamo pri vchode a budem moct chodit smer.B.kupele.Tam to milujem.

bianca
4. máj 2010

inak mne bolo hned jasne ze to nebude jednoduche ale dost ma to prekvapilo lebo v CR teda aspon u nas v Ostrave boli MC na kazdom kroku.U nas na sidlisku som vedela len ja o troch.

jitulkabj
4. máj 2010

hmm, to bude asi tym, ze niekde sa nieco zamlcalo....ved vies, peniazky sa tak straaasne tazko delia pre vela ludi...☹((
Ze inteligentny prispevok....skor vela riadkov za malo casu🙂)))))

bi...tebe sa Kupele este stale pacia???? To kde sa tam da kulturne vyzit??? ved su uz uplne zanedbane....

bianca
4. máj 2010

jitul ja som doma po 10 rokoch tak preto sa mi stale pacia.Ja tam milujem ten klud hlavne.Mne tak ani nejde o kulturu.Teraz sme mali malu na voditku a trajdali sme hore dole a aby som nahodou neschudla z mojej slonej velkosti tak sme zakoncili prechadku samo ze na kup.oplatke.

bianca
4. máj 2010

a este k tomu centru.Mne sa pred casom sesterka stazovala ze neni kam s detmi ist.Ze sa vraj daco malo otvarat ale mamickam bolo dat vela 400 sk mesacny poplatok.Neviem co je na tom pravdy.

dadka33
4. máj 2010

jitulka...byvam v centre mesta na jiraskovej....pojdem to dole omrknut ci sa tam vobec zahra ja som skor chcela nejake slusne pieskovisko a hojdacky nic viac nepotrebujem ale tu je to asi fakt problem ☹ a to nieje len Bj to viacere mesta maju averziu voci maminkam na materskej a ich detom 😠 no co uz ale skusim aj kupele

bianca
4. máj 2010

tak kontrola bytu za nami a priznajte sa kolko vas bolo von okolo 16 hod na VBG? 😀 😀 😀

janulabj
5. máj 2010

Ahojte,tak vidím,že ste to tu poriešili,najhoršie sú tie priestory ☹ sponzorov by sa nazháňať dalo...
inak Jani tak sa v kúpeľoch možme potom niekedy stretnúť,ja to tam mám tiež rada(asi to tiež bude tým,že som ako ty bola dlho preč) 😉 a v podstate už sa chystám,že tam pojdem na korčuliach aj s malým,tak nech už NEPRŠI ... 😝

bianca
5. máj 2010

Janulka na korculiach supeeeeeeeer.Uz nech sme v BJ.Ja som sice nestala uz tak 5 rokov a dokonca mam novucke kupene a ani neodskusane.

jitulkabj
5. máj 2010

Strasne pocasie....clovek aby doma sedel mrzuty..☹(

janulabj
5. máj 2010

bianca
5. máj 2010

pre nieFB kamosky ...myslim ze komentar netreba 🙄

macikjm
6. máj 2010

ahojte baby...ja chcem este k materskemu centru...bolo by fakt super, keby sme nieco take mali aj v bj...take organizovane so zastitou materskeho centra...
ale pre tych, ktori sa fakt chcu stretavat s mamickami a detmi je na vinbagru u salezianov vyhradeny cas v utorok od 10.00- cca 12.00...my s ninkou chodime...je tam super...deti sa hraju, mamicky kvakaju,,, 😀 potom dame jeden desiatok ruzenca, spievame...je to mile...a vo stvrtky sa stretavame dole v meste...ideme niekam na kavicku...doteraz do bola laser food, ale ze aj v ETS-ku je terasa s vybavenim pre deti...tak aj tam zajdeme....kto chce, nech sa prida... 😉

bianca
6. máj 2010

macik az budeme nastahovani tak ta budem otravovat aby si mi napisala viac o selezianoch.Radi by sme sa pripojili

jitulkabj
6. máj 2010

Hej, aj ja viem o tych selezianoch. Ja chodim ku evanjelikom, sice mensi mamiklub, ale moze byt. Tiez klebetime. Ja ani ruzenec neovladam, aj ked mam manzela katolika, takze asi by som medzi vas nezapdla...☹
No mozno niekedy to stretko mimo,teda v meste, to by som snad aj skusila🙂 Ved uvidime..pockam, ked sa prida Bi🙂)))
Pocasiu sa tento tyzden fakt dari...bleeeee
A my mame dnes za sebou prvu preventivku u zubara!! Jupiii!! Lorianka aj pusinku otvorila, to aka udalost!!🙂))

bianca
6. máj 2010

jitul ak je 🙂 v BJ miesto kde je detsky kutik tak tam budem stale 😀 je???????????

macikjm
6. máj 2010

bi...je...v tom laser foode- to je pri obchodnej akademii a v ETS na terase... 😉 inak neviem...
tesime sa, ze sa chcete pridat...
jitul...nevadi, ze neovladas ruzenec...nebudes sa modlit...posunies stafetu dalej... 😉 ale ak, tak aspon v meste sa k nam pridaj urcite... 😉

bianca
6. máj 2010

no maci u mna je problem ze ja uz BJ vobec nepoznam 😅 musim bracha ukecat aby mi to poukazoval

jitulkabj
6. máj 2010

macikjm.....ja ti neviem, v tom laser foode som bola, a poviem ti, kutik super, ale jedlo ani kava nic moc. ☹(
A kolko vas chodi do mesta?? To musi byt riadne velka tlupa🙂

bi....a co by si nepoznala!? Raz dva prebrazdis chodniky a budes mat zmapovany kazdy kut. Tu ich totiz vela nie je🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre