Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

raduska2006
2. jan 2010

Prajem vsetko dobre v novom roku.....

jurocko
3. jan 2010

všetko dobre v novom roku 2010 vela lasky a zravicka 😀

ejasmeja
3. jan 2010

ahojte dievcata! tiez zelam vsetko dobre v novom roku! 😀

a dakujem za odpovede! mohli by ste viac opisat tie negativne skusenosti?

janulabj horsie skusenosti koli tomu, ze musel byt cisarsky? ci nieco ine sa stalo?

macikjm
3. jan 2010

ejasmeja...urcite mas strach, a hlavne chces ziskat co najviac info o porode, nemockach atd...pristupujes k tomu zodpovedne...chapem ta, aj som to tak riesila, ved ide o taku skusenost a zazitok v zivote, ktory nezazivame kazdy den a narodenie babatka prinesie aj vela zmien... 🙂
tu epiziotomiu by som nejako neriesila...fakt nie je potrebna v kazdom pripade...hlavne uz u viacrodiciek...ale prvorodickam ju robia...ja osobne som sa nebranila, radsej mas jazvu, ktoru nikto nikdy neuvidi, okrem gyndosa a manzela... 😅 ako mat roztrhnuty analny zvierac a potom mat inkontinenciu stolice... 🤐
inak sestonedelie a porodne saly su prerobene...nove...vyzera to na urovni...oproti presovu...aj co sa tyka rooming in..
o gynde sa to bohuzial neda povedat...drzaj sa.. 😉

bianca
3. jan 2010

ahojte kocky
aj ja prajem vsetko naj do Voveho roku.Hlavne zdravicko

p.s.: ja budem teraz veeeeeeelmi dlho bez netu.Po pravde nam ho mali vypnut uz 31.12. ale asi zaspalo tak vyuzivam prilezitost.Ked sa nabuduce ozvem tak uz budem ravdepodobne ma trvalo v okr.Bardejov.Paaaaaaa a drzte palce aby sme prezili stahovanie.Uf

ejasmeja
4. jan 2010

macikjm, dakujem ti 🙂
ja sa epizotomke nebranim zasadne, iba ju nechcem ako rutinu, ak nebude potrebna. ak bude, ani nepipnem, nech ju radsej urobia teda 🙂 ale mam par kamosiek, co rodili svoje prve deticky, robili si masaze hradze a ani len malinke natrhnutie nemali ani epizotomiu. tak dufam, ze tiez budem ten pripad 😀 ved naco jazvu, ked nemusi byt... ale uvidime. do PO rodit nepojdem, to som uz rozhodnuta. tiez iba ak by nastala nejaka akutna situacia, ale to snad nenastane, pevne tomu verim, ze bude vsetko vporiadku a porod si dokazem prezit bez stresov 😀
aj aj babatko! nech je na svet uvitane v dobrej nalade a so stastnymi usmevmi na tvarach 😀

ejasmeja
4. jan 2010

macikjm mas pravdu, porod je vynimocny zazitok, preto si zelam ho mat co najpohodovejsi. ja sa ani tak nebojim samotneho porodu ako pristupu lekarov. ak na mna niekto zvisi hlas, vstavam z porodneho stola a odmietam rodit! 😀 no, nemiestne zarty.... 😀 ale ozaj, z toho pristupu mam asi najvacsi strach, aby ma zbytocne niekto nevystresoval v takej dolezitej chvili... a zhanam aj vsetky mozne info o prirodzenom porode, ako ho ulahcit bez medikamentov ako je epiduralka a podobne... 🙂

macikjm
4. jan 2010

ejasmeja...drzim place...nech ti to tak vyjde...ja som mala porod vyvolavany...porodila som desat dni po termine...ninke sa na svet akosi prirodzene nechcelo... ☹ takze do mna tych medikamentov napchali habadej...z porodky som isla ako taky narkoman...ruky dopichane...rit takisto... 😅 🤐 😀
tiez by som bola radsej,keby sa ninka ohlasila na svet bez vyvolavaciek...ale radsej takto, ako sekcia, ktoru mi uz chceli robit, kedze som sa vobec neotvarala...tam by tych jaziev bolo viac... 😒
mozno druhe babatko sa ohlasi na svet prirodzenejsie, ked ho raz budeme cakat...sice moja mamka prenasala este aj 3.dieta 3 tyzdne, takze velmi tomu neverim...
na co som sa ja velmi zameriavala, je dojcenie...ninku dojcim a to mi je svete...velmi si to vazim...takze co ti mozem este do porodky poradit, ked uz bude babo na svete...prikladat ho velmi casto k prsniku...a nedat sa odradit problemami, ktore dojcenie obnasa... 😉

ejasmeja
5. jan 2010

macikjm, ja sa tiez chystam dojcit. je to to najlepsie, co mozem babatku dat hned od zaciatku, tak aj preto nechcem ist rodit do PO, lebo tam deticky dokrmuju cumlom a mamky maju potom problemy s dojcenim, ze sa im deticky nechcu prisat. inak vy to prenasanie mate tusim v rodine, nie? ja by som sa az tak nestresovala v takom pripade, ak mamka s prenasanim nemala komplikacie, tak bud kludna. ja dufam, ze moja babo sa ohlasi prirodzene. ja vlastne dufam, ze vsetko prebehne prirodzene 🙂 rada by som sebe aj dietatku tento "luxux" dopriala 🙂

lizatko1009
6. jan 2010

u nas v bj nechcu dava prikrm ked to nieje potrebne a ani dudlik nechcu aby sa babatkam davali, moj nema ho doteraz 😲

ejasmeja
7. jan 2010

jej! to je krasa! presne podla mojich predstav! ziaden cumel, ziadne zbytocne dokrmovanie! a uz vobec nie z flase! 🙂

janja2502
7. jan 2010

ahojte, tak vsetko naj v novom roku prajem. 😵
Nasa Saska rastie ako z vody. Ma vyse 8 kil, 3 zuby, skoro uz lezie a stale sa mi sama postavi v postielke. Je velmi hyperaktivna. Mam co robit. 🙂

jurocko
7. jan 2010

jeej janja tak to je sikovna aj moj tobko skoro chodil po styroch a v postielke sa postavil na 7 mes.
ejasmeja..ja tobiaska tiez este kojim je bez dudlika bez UM a bez flase ja to nepoznam ani pri Karinke ani pri Tobiaskovi.Obidvaja cisto dojceny a Karinku som kojila dva roky a dva mesiace...ale imunitny system ma na 1!!!!!!!Aj tobiaska tak planujem kojit dlho lebo pre mna to je nieco krasne a som stastna ze mliecka mam..je to krasny pocit stastia ze mozem dat pre dietatko to najlepsie...vazim si to 🙂

my uz mame 9 zubkou a vysli nam uz 2 stolicky a 10 je na rade ocny ktory nam vyje co chvila

ejasmeja
7. jan 2010

jurocko, to aj ja by som chcela co najdlhsie kojit. mna mamka nemohla a s mojou imunitou to nie je najlepsie, tak by som svojmu dietatku chela dat to, co som nemala ja.
inak co je ta skratka UM?

gabrielkabj
7. jan 2010

skrátka UM je asi umelé mlieko 😎

ejasmeja
7. jan 2010

som si myslela, ale radsej sa opytat, ako byt do konca zivota blby... 😀

gabrielkabj
8. jan 2010

😀 😉 jasan

ejasmeja
10. jan 2010

ahojte!
mali ste niekto v BJ pri porode dulu?

macikjm
11. jan 2010

eji...myslim,ze to tu este nieje in,mat pri porode dulu... 😅
a vobec netusim,ako by to vzal personal na porodnej sale...porodne asistentky su erudovane a maju aj dobry pristup...tie co boli pri mojom porode, boli super,zlate...pomahali... 😒

ejasmeja
11. jan 2010

macikjm, a mohla byt nejaka cely cas iba pri tebe? asi nie, vsak? asi sa musela venovat aj ostatnym mamickam, ktore rodili, ci ako to bolo? lebo dula moze byt cely cas iba so mnou a vobec sa nemiesa do kompetencii PA. ale zatial je to len v rovine uvah... 🙂

gabrielkabj
11. jan 2010

ejasmeja ta ty to teda fakt prežívaš 😀 😀 😀

macikjm
12. jan 2010

eji...nie...nebola pri mne cely cas...rodili sme tri mamicky....cize vsetky saly boli obsadene...moj prvy porod bol taky zvlastny...ako som uz spominala...prenasala som...vyvolavali mi ho, takze poom ked som dostala bolesti, porodila som do 3 hodin...a ked som mala kontrakcie, tak som nevnimala okolo seba nic, mala som pocit, ze nie som ani vo svojej kozi, mysel uplne zahmlena no to aj z liekov, co mi dali..a pamatam, ze ma sestricka chcela pohladit po chrbte pri kontrakciach, ale mne to nerobilo dobre, vadilo mi to... 😅
a manzel dobehol az na poslednu chvilu, ked som uz tlacila, takze neviem, ako by som znasala jeho pritomnost pri kontrakciach, ktore este predychavas...ale potom mi uz nevadil...ten blazeny pocit, ked drzis svoje dieta...
takze neviem, ako by to bolo s dulou u nas...Regionalny urad verejneho zdravotnictva v BJ organizoval kurzy pre tehulky...ja som parkrat bola...a boli sme na exkurzii v porodnici, tak tam by si sa mohla opytat...neviem odkial si...

ejasmeja
12. jan 2010

Gabi, ved rodim prvykrat v zivote! a ktovie, ci budem mat sancu si to zopakovat... je to vynimocna chvila, jasne, ze to prezivam! ved sa nenarodi iba babo, ale aj matka - ja! 😀

Macij, ja som z Preova, ale chcem sa ist opytat do BJ priamo do porodnice. vdaka za radu 🙂

stojdulka
14. jan 2010

ahojte,
hoci bývam v okrese SL, chodím do BJ k Berníkovej...tak si myslím že tak trošku sem patrím...
chcem sa opýtať či nemáte niektorá skúsenosti ako robia 4D ultrazvuk v nemocnici, vraj tam stojí 34éčok, tak by som chcela vedieť či sa oplatí vysoliť toľko penazí... 😀

gabrielkabj
14. jan 2010

🙂

macikjm
14. jan 2010

ahoj stojdulka...u nas v bj nemame 4 D usg, ak sa nemylim, este ani rok...tak vobec nemam info, ako dobre sa tomu venuju...ale ked nieco zistis, daj vediet, dobuducna, aby som vedela... 😉

jurocko
14. jan 2010

ahoj stojdulka ja ked som bola tehotna tak sa po mojom 20 tyžd.zacali robit ultrazvuk,inak ja som chodilado Kosic ale keby som cakala tretie babo uricte by som sla a tie peniaze sa oplati je to krasny obraz dietatka vsetko ti povie ako sa dietatko vyvija....ja si to chvalim a isla by som a dala by som za to tolko penazi ked ti mozem poradit

janulabj
14. jan 2010

Ahoj stodulka,ja som bola na 4D USG tu u nás v Bardejove,len už som šla neskoro ,asi až okolo toho 20 týždňa,a už sme tam toho moc nevideli.Oliver už bol veľký,nezmestil sa do ,,záberu,, 🙂 a pán Dr.bol tak skvelý,a hovoril,že keď nám teda ani žiadne DVD nedal,tak sme neplatili,a to sme tam strávili hodnú chvílku.
Ale prezradil no skor potvrdil nám pohlavie,takže ja hodnotím USG v BJ pozitívne,inak ešte hovoril,že to vyšetrenie trvá asi tak hodinku. papa zdravím Vás všetky

macikjm
15. jan 2010

hej jurocko, vtedy ho mali len na skusku...vyberali, aky si zakupia...potom ho vratili a hladali financie na zakupenie...a az potom ho kupili...ked som rodila ja, tak ho tam este nemali... 😉

stojdulka
15. jan 2010

čawte...
dik za info...hlavne ma zaujímala ochota a kvalita lekárov ktorý 4D robia, švagrina bola v PO a vobec sa jej nepáčil prístup tak preto...jasne že to stojí za tie ečka ved je to pamiatka navždy...inak ešte mi niektorá poradte od ktorého týždna sa tam oplatí ísť a 20tt už je neskoro? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre