Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

zuzkafuny
31. dec 2007

Nika nie je sneh, ale tak primontujeme kolieska a môžete prísť... 😀
Do Kokavy sa chodí moja dievka lyžovať so svojím ocom a bratrancom... ja sa neviem 😒

zuzkafuny
31. dec 2007

Peťka tvoja malá má úžasné stružlinky na hlávke...
aj môj Mišiak by mohol mať po svojom tatovi... 😉

nika_ke
31. dec 2007

zuzka 😀

nebodaj uz vsetky silvestrujete? ja som sa snazila upiect linecke kolieska, ale tak som to zbabrala ako uz davno nie, mala som prilis tenke cesto a nechcelo sa mi ho znova rozvalkavat, lebo mala mrncala a drahy mrncal s nou, nemal na nu nervy, tak som sa snazila kolieska rychlo upiect. Su take divne, niektore sa lamu, ale jest sa daju. Muz uz vyjedal. Chystame sa zapiect si toastove chlebiky so sunkou a syrom, k tomu nieco slane, telka a papucovy silvester jak vysity.

kamajka
autor
1. jan 2008

ahojte kočky, takže PRAJEM VáM VšETKýM VEľA ZDRAVIA, šťASTIA, LáSKY A VELA VELA USPECHOV V NOVOM ROKU, ABY VšETKO VYšLO PODľA VAšICH PREDSTáV 🙂 🙂 🙂

Nika, takže - my už máme sneh, ale Vy asi tiež, že? Včera podvečer začalo snežiť a celú nôcku padalo a všetko je bielučké, my dnes musíme ísť stavať snehuliaka 😀 , malá mi už zvestovala, že si dá rukavičky 🙂 🙂 🙂 , takže zábavu na dnešné poobedie máme nachystanú chi chi.
A tie linecké boli iste fajné, však čo na tom, aj ja to poznám, ako je to s deťmi piecť....
My sme mali tiež papučový Silvester, dokonca sme si ani nepripili, už o 10tej sme spali všetci ako dudky, muž ma zobudil o jednej, ked mu zvonil budík, lebo o jednej dávame malej ATB, dáko nám to tak vyšlo. A toť vše. Mne to akosi nie je po chuti, silvestrovské oslavy a zábavy a vítanie nového roka.... Neviem, nič mi to nehovorí. Vianoce pre mňa znamenajú oveľa oveľa viac.

Zuzi dakujem, ja ani neviem po kom to Vikuška má tie vlasy 😀 , ja ked som bola malá, tak som mala kučeravé vlásky, ale Viki má 5krát také kučeravé ako som mala ja, no tak ale gény sa duplujú, u nás asi triplujú 😀 , Bohvie či aj Miloško také bude mať 🙂 , ale doteraz mu ešte vlasy nenarastli, len take paperie, a to už bude mať za tri dni 18 mesiacov. No ale ja že som tiež dlho vlasy nemala..... No ale zase Viki už v 18mesiacoch mala riadne AFRO HáRO 😀 🙂

zuzkafuny
1. jan 2008

Prestalo snežiť... ☹

liliandax
1. jan 2008

ajoojte kocky! som tu a dufam, ze tu aj ostanem, posledne dni som sa sem akosi nevedela poriadne dokopat ☹ Ked bol PC volny, mne sa nechcelo (hrozneeeee... asi starnem, cim dalej tym viac sa mi nic nechce 😠 ) a ked sa mi chcelo, na PC visel moj brat alebo manzel a hrali nejake strielacky.. ako deti 😀

.. posledne vase diskusie som nesledovala, takze ani poriadne neviem, co mate noveho.. tak sa pochvalte!!!

je tu niekto??? 😀

kamajka
autor
1. jan 2008

Ahojky Lili, ja som tu len tak na skok, idem kukať s mužom Sám doma 3 😀 , doteraz sme kukali Scary movie 4, hehe 😀 😀 😀 , dám cappucinko a idem kuki (len kuki lebo mám krámy 😀 ), mal isť dneska do roboty, ale je chorý ako pes, tak volal, že on sa školiť nebude (mal by to zadarmo, teraz si to bude musieť všetko platiť 😖 😠 ).
Tak ak sa budeš nudiť, tak si čitni dozadu a prajem ti šťastný nový rok 🙂 aj Tvojej rodinke. ešte sa zastavím, dúfam, že tu niektorá z Vás bude. ajoj

kamajka
autor
1. jan 2008

A Zuzka, nesmúť kvoli snehu, veď hádam ešte napadne, zima ešte len začala 😀 , my zajtra ideme kupovať boby malej, lebo tie sánky čo si nás dnes videla, to sú ešte po mojom tatkovi ( majú 40 rokov 😀 ), my sme mali novučičké sánky, ale nám ich minulý rok ukradli ☹ , no a ja už na sánky 2 litre nedám... (ani nemám 😖 ).

😉 🙂 🙂

nika_ke
1. jan 2008

prajem vsetkym stastny novy rok 2008 a nech je rokom splnenych priani

my sme si tak velmi priali sneh, az nasnezilo, huraaa, aj sme boli malu posankovat 😅

Lili, vitaj opat medzi nami, mne sa tiez velmi nechcelo sediet za rodinnym PC kym sme boli cez vianoce u nasich, ale doma mame kazdy vlastny PC aj vlastny stol, takze uz ficim naplno 😉

Kamajka, aspon si mala muzicka o jeden den dlhsie doma a pohodicku pri filme si uz ani neviem predstavit. Snad o rok.
Dnes som mala plany o romantickom vecere, ibaze nasa malinka umrncana nam ich zrusila. Dve predchadzajuce noci spala ukazkovo: o deviatej zalahla, kojenie o polnoci a o piatej, rano o pol osmej budicek - paradicka. A dnes sa jak naschval od osmej budi asi kazdych 20minut so strasnym revom ☹ Idem si k nej lahnut.

kamajka
autor
1. jan 2008

Ahoj nika, hehe, že 1 deň.... nie deň ale týždeň 😖 😀
aj my sme sa boli dnes sankovať.. ale sypký sneh bol.... ☹

takže ja mením plány, žienky, malá mi pred pol hodinou vstala so strašným plačom, úplne ju triaslo a spotila sa ako kôň od bolesti - od poobedia ju bolí nôžka 😢 , neviem, či to z rastu, ale asi.... dúfam aspon, že nič vážne to nie je. Ale pre istotu ju zajtra beriem k doktorke, idem aj s malým, lebo ten ledva dýcha ☹ .

Tak sa majte, bo idem kukať Shreka 3 s malou. Dobrú nôcku.

zuzkafuny
2. jan 2008

Ahojte a pekné ránko...
Peťka to aj moju Zuzku boleli kosti...som si myslela že to vážne a to si ona "len" tak rástla a už je takmer ako ja 😒 to už nedohoním ☹
Ja tiež musím zohnať sánky...segra asi má.
LILI nič nové...ale budem mať nový matrac pod stromčekom...komcom januára 😖 😀
Ženy žiadne strachy...aj romantika ešte bude... 😀 dúfam 😒 lebo ináč 😠

kamajka
autor
2. jan 2008

čauky, no ja som sa tešila že budem mať čo čítať a zas ste nič nepopísali 🙂
Zuzka to si ma ukludnila trochu, dík 😉 . Akurát som sa vrátila z mesta, od osmej behám s malým, najprv som bola u detskej doktorky a potom na alergologii som vysedela dve hodiny kým nás zobrali, alergologička na mňa nabľačala ako nenormálna, tak som jej kludne povedala, že nemusela na mňa kričať, že ja nie som z tých, ktorí to nevedia pochopiť, už som mala slzy na krajíčku, som myslela že vybuchnem a že jej jednu vrazím, ale na rozdiel od nej som sa ja ovládla, ešte sa mi nakoniec aj ospravedlnila, že take veci s nou vedia pohnuť, že sme tak dlho boli bez sprejov a bez kontroly, a ja som jej zas povedala, že somnou lepšie pohne, ked sa bude spravať milo a pekne mi povie, a že svoj hnev treba ovládať. Kurnik príde tam cigánka tak doktorku dobreže nezabijú a to je OK. Je to na prd celé toto naše zdravotníctvo. A toto nie je prvýkrát, čo po mne kričala. Raz som tam prišla s malým poobede, tak sa rozkrikovala, že ona už nerobí a že to si ako predstavujem - chodiť poobede na vyšetrenie. Vtedy som jej povedala, že veď je tam od toho, že ja za to nemôžem, že sa jej už nechce ordinovať (ešte mala pol hodinu ordinačné hodiny). možno aj preto bola dnes taká protivná. Špina.
No tak ale čo už, každý sme nejaký, a asi zmením aj obvodnú lekárku, lebo toto nie je normálne, radšej sa budem ozaj trepať do RS, ako mať furt choré deti, a ešte ked poviem, že som čítala na nete to a to, tak povie, že čo čítam furt drísty 😠
A alergologičku asi tiež zmením, lebo malého len popočúvala a určila diagnozu obštrukčná bronchitída - čo je vlastne zápal priedušiek (taký alergický), ani krv mu nezobrala (na prítomnosť zápalových procesov), nič proste. Mám toho už plné zuby. ☹

zuzkafuny
2. jan 2008

Peťka a ktorú lekárku máš,,,??? Ja mám Knapovú a mne sa veľmi páči. Je milá, nekydá hneď deťom antibiotiká...
Alergologička má asi slabé nervy...nos so sebou tabletky na ukľudnenie a vždy ju pre istotu jednou ponúkni 😀

ale to by už pred tebou asi dvere zamykala... 😉

kamajka
autor
2. jan 2008

Hehe si ma rozosmiala. Ja mám tiež Knappovú, a tiež som bola veľmi spokojná, ale v poslednom čase vypisuje také hovadiny deťom, že až. a moje deti sa bez ATB nevyliečia a ona to veľmi dobre vie, prídem s malou že je chorá, dá jej sirup na kašel (samozrejme stále ten istý, lebo čím viac vypíše tých sirupov, tým viac prachov má, tak načo by skúsila nejaký iný), no a za tri dni prídem s deckom ktoré je súce do nemocnice a dusí sa a potom krúti nosom, že čo to. Asi si myslí, že jej lieky nedávam alebo čo. Ved každý si tak pomyslí o mne - mladá sprostá 😠 . Ale to sa ešte budú čudovať všetci. juj hrozne som nasratá. ☹ A ani jesť nemáme čo, lebo muž nebol schopný uvariť za tie 4 hodiny, čo som bola u doktorky. Bohovské. musím rýchlo dačo spraviť, aspon deťom nejakú rýchlu polievku. Trkvas.

zuzkafuny
2. jan 2008

Ja som mala "príjemnú" skúsenosť s nervovou... Zuzka sa mi zachádzala a tak ma poslali s ňou na nervové...
Nervová mi povedala, že je hyperaktívna, že bude ľaváčka a to zistila poklepaním na kolienka, ramienka a podaním hračky a ešte jej predpísala lieky na ukľudnenie...! Tie som jej po dohode s mudr. ani nedávala...Lebo moja Zuzka bola (a stále je) tak dobré decko, nerevala, poslúchala... a je z nej praváčka ako vyšitá...

Segre zas nervová povedala, aby menej pila 😀 že z toho ju hlava bolí a ledva si na silvestra pripije... 😀 😀 😀
a keď jej povedala "veď ja nepijem" tak ano jej na to že..."veď to poznáme" 😀
som sa tak smiala

a alergologička mojej kamoške zas povedala, že nech si doma viac upratuje a nebude trpieť častým kašľom... 😀 😀 😀 😀
a ona je taký pedant na poriadok, že ku nej radšej ani na návštevu nejsť... 😀

zuzkafuny
2. jan 2008

😀 ja zas s varením problém nemám...mne navarí takmer vždy Ivan... Dnes príde len večer, ale mám čo jesť...by ma hladnú nenechal. Ja strašne nerada varím...keď musím tak musím, ale keď nemusím, tak sa ani nechytám...
A také úžasné špecialitky...mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Nejdem ti robiť chúťky...
Mne malý zaspal pred hodinou a stále je ako bol...saani nehýbe... 😉

kamajka
autor
3. jan 2008

Ahojky, včera mi haprovala stranka, tak som sa už sem nedostala 😒
s tou nervovou som aj ja počula že to je chorá žena 😖 , raz tam bola suseda s malou a povedala že tam už nikdy viac nepôjde. A ja pre zmenu nepojdem k alergologičke, ešte aj jednu známu som včera stretla tak sme kus kecali a ona mi vravela, že tam bola raz - prvý a posledný krát, lebo vraj na ňu tiež nabľačala že ako si to dovoluje prísť poobede na vyšetrenie 😖 , a všetkým deťom rovnaké lieky vypisuje. To už je čo za doktorku ??? Nabudúce pôjdeme do RS. 🙂
Inak aj môj starý dobre varí, ale teraz je chorý, tak sa mu nechce..... Pre mňa varenie tiež utrpenie. Neznášam to. 🙂

nika_ke
3. jan 2008

kamajka, alergologicka je uz zrejme prepracovana, ak sa ti nezda, tak ju radsej vymen.
mna dost stve alergolog mojho muza v KE, za objednanie na konkretnu hodinu zaplati 100Sk a caka tam cely den. Ked sa ponahla do roboty, zaplati 200Sk za prednostne vysetrenie a caka "iba" 1-2 hodiny 😖 nenazraty zdieraci su mnohi slovenski lekari a este sa budu stazovat na nizke platy 😠
Pri porode malickej som si nezaplatila ziadneho lekara a tak to potom aj vyzeralo, bola som tam den a pol, kazdu hodinu som chodila za sestrickami, ze co so mnou bude, kazda sa ma spytala kto je moj doktor a kedze som ziadneho nemala, tak az po 30hodinach mi konecne pichli vyvolavacku. Esteze vsetko dobre dopadlo a obe sme v poriadku.
Som rada, ze som aspon v RS nasla dobru pediaricku, dokonca pochadza od Kosic 😀 Richellka nejako pokaslieva zhruba od vianoc. Mama aj svokra ma presviedcali, ze to robi naschval. Ale trva to uz vyse tyzdna, tak rozmyslam, ze predsa len skocim k doktorke, ci to nie je nieco vaznejsie.

Vsimam, ze sme sa tu zisli ako v klube nekucharok 😉 Mne trva hodinu, kym malej pripravim mrkvu, zemiak, brokolicu. A to sme este len zacali s prikrmovanim. Neviem si predstavit, ako to budem zvladat neskor.

kamajka
autor
3. jan 2008

čauky Nika, no ja by som povedala že je nenormálna a nie prepracovaná. Ja som názoru, že ked sa niekomu nechce robiť nech dá výpoved a nech teda takú prácu nerobí. Ako aj moj starý, aj ten raz bol v reštike, a chcel knedlik a mäso atd, tak vraví čašníčke že "4 knedlíky Vás poprosím..." a ona mu na to pohotovo že či si nemôže dať dačo iné, lebo že ona má knedlíky vzadu a že ona sa tam kvoli tomu trepať nebude 😕 😠 . Tak muž jej povedal že: Kristušatska dolina tak do boha ja nebudem žrať za to že tebe sa nechce ist po knedeľ? Ked tu nechceš robiť tak daj výpoveď, od toho si tu, aby si ma obslúžila, nech už by som chcel čokolvek!" som sa narehotala ked mi to vravel 😀 😀 😀
A u nás na alergológii berú 200Sk za objednanie na konkrétnu hodinu. 😠 toto nie je normálne fakt.
Nika, s malou choď pre istotu, prečo by to robila naschvál? 😕 A ak aj robí, nech, ale aspon ju dr prezrie a budete vedieť na čo ste.
A s varením, no, mne to nebolo až také hrozné, akonáhle dovršil drobec rok, tak do neho ládujem čo príde, nevarím mu osobitne, len menej osolím a okorením, ale inak je všetko tak ako my. 🙂

zuzkafuny
3. jan 2008

čaute ženičky...NIKA kde si rodila? Ja v RS, nikoho som si nezaplatila a starostlivosť bola fajn (strava ble). Až na nedostatok miest pre mamičky...Musela som ležať bez malého na gynde. To bol cirkus 😀
Ja malému navarím čokoľvek...to ma baví...veď to ani nie je žiadna veda...a keď máme navarenú našu stravu, tak mu dám aj to.
Malý sa mi pustil štvornožky... 😀 doteraz sa len ťahal ako soplík... 😀

kamajka
autor
3. jan 2008

Ahoj Zuzik 🙂
aj ja som rodila v RS maleho (Viki v LV), a teiž som spokojná so starostlivosťou a rovnako strava ble (hlavne pred porodom - mala som preeklampsiu tak všetko bez soli fuj schudla som 3kg pred porodom a ked som po porode jedla polievku osolenú juj ale bola fajnáááá)

nika_ke
3. jan 2008

rodila som v KE-Saci, zo vsadial som pocuvala, aka je tam dobra porodnica a prdlajs. Kolegova zena rodila v RS a stazovala sa tiez na nedostatok izieb, ibaze pre nu to bolo uz tretie dieta, takze to brala s nadhladom. Nechcela som rodit v RS, lebo po madarsky neviem ani ceknut a bala som sa, ze lekari a sestricky budu hovorit po HU a ja im nebudem rozumiet. Sacu som si vybrala aj kvoli tomu, ze tam maju najviac nadstandardnych izieb. Lenze posteli na sestonedeli maju 28 a deti na novorodeneckom mali 40 - to nam vravela sestricka. Zeny nechavali aj po porode lezat na vzdycharni. Mna najviac nasralo to, ze mi napokon aj tak spravili cisarsky a nechali ma na JIS-ke 2 dni, pricom mi malu vobec nenosili na kojenie. Vobec som ju tie dva dni nevidela a chytila ma taka poporodna depka, ze az ☹ Kojenie sa mi rozbiehalo velmi pomaly, malicka schudla az pol kila, dva dni ju prikrmovali samozrejme z flase a jedna sestricka si neodpustila poznamku "cim vyssi titul, tym sprostejsia" ... strava tiez o nicom. Povedala som si, ze v Saci uz rodit nebudem 😠

nika_ke
3. jan 2008

kamajka, keby mne toto povedala casnicka v restike, tak si zavolam veducu, alebo to napisem priamo majitelovi.
Mne sa v praci tiez nie vzdy chcelo robit, ale neviem si predstavit, ze by som sefovi povedala: vies co, teraz to nespravim, nechce sa mi. To by bol iny vichor 🤐

zuzka, ty si ako zvladala bez maleho po porode, kolko dni si lezala na gynde?

zuzkafuny
3. jan 2008

Ležala som tri dni takmer bez neho...a keďže ja som závislá na malom od narodenia (aj na Zuzke som bola) niesla som to katastrofálne...!!! Som revala ako malé decko a keď si na to aj teraz spomeniem, cítim strašnú úzkosť. Na kojenie deti nosili prvý deň a druhý už nemuseli...vyšla som na pôrodnicu a bola som tam s výnimkou keď som sa na gyndu išla najesť... A keďže som bola nervózna, aj si to niektoré sestričky odniesli...ale ja som sa im potom ospravedlnila 😀 však to ich chyba nebola...ale ani moja. Aj mne sa ospravedlnili. Sme sa tam normálne vadili 😖 😀 .
A už keď ma dali k nemu na izbu som plakala od radosti...som ja plačko 😀
inak v pohode bolo všetko.

zuzkafuny
3. jan 2008

Peťka...nemal tvoj milý tú milú skúsenosť v KOCKE na Klokočke...??? Tam čašníčka keď dlho nechodí a vyberieš sa za ňou že kde je, tak povie "však aj oddýchnuť si musím"... a ľudia čakajú na obsluhu a obsluha nikde... 😀

nika_ke
3. jan 2008

zuzka, tak to si bola na gynde dlhsie a ja sa tu stazujem. Mna prelozili az ked som zacala revat. Sestricka sa nastvala, nechcela mat na izbe histerku, tak vyvolavala na sestonedelie, aby mi nasli miesto. Sama za malou som ist nemohla, kedze som zacala chodit az po tych dvoch dnoch. Tiez mi je z toho nanic, ked si na to spomeniem 😢

predsa len som skocila s malou k doktorke, nastastie jej nic nie je, len sa trochu vynervovala a nezobudila sa ani ked som ju vyberala z autosedacky. Aspon som sa popytala doktorky na prikrmy. Vraj uz mozme davat aj ovocie. Planovala som od siesteho mesiaca zacat s kasou, lebo mala sa mi budi na kojenie aj dvakrat v noci. Naivne som si myslela, ze jej dam kasu a bude spat aspon osem hodin v kuse. Lekarka ma nepotesila, maju skusenosti, ze kojene deti kase velmi nechcu a aj ked ju zjedia, stale vyzaduju dojcenie v noci, cim si nahradzaju tie chybajuce dojcenia vymenene za prikrmy. Ked som videla cenu kase, tak ju asi predsa len nebudem skusat.
Idem malej navarit, kym spinka.

... tie obsluhy su podarene 😀

nika_ke
3. jan 2008

zuzka - blahozelam k Miskovmu stvornozkovaniu 😅

zuzkafuny
4. jan 2008

Ja som dnes bola s malým u mudr. ale len na opakované výtery.. dúfam už tieto budú oki...
No a prvorodená zas chorá... 😒 už mesiac sa s ňou choroba ťahá... a nie a nie sa poriadne preliečiť.
Toto moje je besné...takže vás zdravím a až malý zaspí, tak na vás kuknem... 😀

nika_ke
4. jan 2008

Zuzka, Petka - prajem vasim detickam skore uzdravenie

manzel je druhy den v praci a ja zistujem, ze stiham urobit ovela viac a hlavne s kludom, cim to asi bude? 😨

malicka mi zaspinkala skor, ako som ju stihla obliect do kocika. Predpokladam, ze po polhodinke sa zobudi a potom sa vychystame von. V RS je sneh uz roztopeny, esteze sme sa boli na Novy rok sankovat. Ktovie, kedy tu opat nasnezi. Ako je u vas? Sneh sa drzi?

zuzkafuny
4. jan 2008

no....sneh sa drží, ale len kde tu... Trošku teplejšie a nebude po ňom ani stopy. Môj malý je zdravý...to bola len kontrola a tie stery či už nemá tie mini čudá v krku 🙂
Ja tiež toho viacej stíham keď som sama doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre