Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

zuzkafuny
16. jan 2008

NIKA ešte že ťa mám... cvičenie! Ja som zabudla ☹ ale pozriem aspoň na tú stránku 😉
Inak ja som môj 2 izbový predala za 90 tisíc... lebo šesťdesiatka také miesto, kde veľmi svetlí ľudia nechcú bývať, hoci sú to supiš bytíky s veľkým balkónom.... aaah 😒
Kúpiš aj za 180 3izb. keby si sa pokukala... tu je dosť veľa volných bytov.
Ja som dnes bola trošku von, ale malému sa nepáčilo... no čo už.

kamajka
autor
16. jan 2008

Nika tak mne by sa tiež pačilo v KE za taku cenu 😉 ....
ja necvičím, tak sa nepridavam do klubu, ale vy pekne cvičte so Zuzkou 😀 (aj ked podla mna by ste nemuseli... no Nika neviem, lebo Teba som ešte nevidela ale Zuzka podla mna nemusi vobec a ak - tak pre dobry pocit a pre zdravie a nie pre tučnotu 🙂 )

Zuzka, v 60-tke je to veru nič moc - ja som tam tiež byvala, ale už sa to tam pomaly ukludnuje... ale bytiky ozaj fajn, až na to, že tam nie su merače na radiatory a je tam strašné teplo tým pádom... 😖
A inak - sestra s buducim švagrom chcu kupiť byt a už takmer rok nevedia nič poriadne zohnať - takže s tým "kopa volnych bytov" by som sa velmi nenahlila (nič v zlom 😉 ), a vieš aj vobec prečo? Ja som to nedavno zistila - lebo p. primator je k.... - akonahle sa uvolni nejaky byt po neplatičoch, primator v tom momente telefonuje popradskemu primatorovi, či tu v Hnušti nechcu nejaki cigani kupiť byt, ludia o ničom nevedia, iba ked pred činžiakom už stoja auta s popradskymi značkami. je to od neho velke svinstvo, že neda hnušťanom aspon možnosť. No lebo povedz, čo maju dnešni mladi ludia za život? Vyjdu zo školy - nikam ich nevezmu do poriadnej roboty - musia mat prax..... Byty sa neprideluju, takže mladi si musia byt kupiť.. No a odkial maju mat peniaze, ked nikde nerobia tak im ani požičku nikto nedá 😖
je to smutné.
a tí, ktorí si poctivo nasporia, tým sa byt zhána ťažko, ked primator robi taketo "kiksy" ☹
ponuka od vlastnikov bytov je strašne malá, všetci čakaju na euro, lebo si myslia, že potom byty predaju drahšie...
jeden byt mala sestra vyhliadnuty, ale nakoniec ho nevzali, lebo bol na samom konci kolonie, a vieš aky je tam humbuk-cirkus, ani vyťah, a ešte na 4-ke dokonca a za 150tisic...dvojizbak...
potom im volal nejaky pan, z Klokočky (lebo vyvesili inzeraty po činžiakoch že kupia byt), že on predava dvojizbak teraz sa podrž - za 250 000 !!!! švagor skoro padol z noh....
takže je to veru aj tu bieda ☹

zuzkafuny
16. jan 2008

Fuuu...si sa tak rozohnila... 😒 že bojim, bojim... a isto aj Nika vystrašená... 😉

kamajka
autor
16. jan 2008

hihi neboj... len ma to vie naštvať, že fakt tento štát je o ničom...... 😒
no ale čo už.... ja važne premyšlam nad tým, že sa presťahujem do BA, ak tu nekupime byt, lebo to nebudeme vladať platiť.. ja tu 8 tisic (ak nam zvyšia najom) a muž v BA 5500. tak to si možme prenajať byt aj tam za nejakych 15 tisic a budeme spolu a ušetrime vela na jele, lebo muž nebude musiet chodiť do reštauracii ale bude si mocť zobrat jedlo aj z domu....
neviem ako to vyriešiť.. dilema 😎 😀

a klííídek 😎 ja som staršna papuľa 😅 ospravedlnujem sa 🙂

zuzkafuny
17. jan 2008

Inak v BA je oveľa viacej možností ako v takej Hnúšti 😉 aj pre deti, aj pre dospelých. Dakedy som snívala tam bývať a teraz mi je dobré malé mesto... je tu útulnejšie, ľudia ťa poznajú aj na tvojom poschodí... a mám tu celú roooďo 🙂
To je dosť lacno prenájom za 15000 😉

nika_ke
17. jan 2008

kamajka, si sa riadne rozohnila 😉
ten vas primator musi byt riadny ... to chce osidlit cele mesto ciganmi? Inde sa ich stazia zbavit a on ich vita s otvorenou narucou? Ktovie, ako velmi sa mu to oplati ... ? Mozno sa po tomto funkcnom obdobi odstahuje z Hnuste ...
Situaciu na slovensku si uplne vystihla. Pred par rokmi som sa ako absolventka VS mohla akurat tak zapisat na urad prace. Na vhodne miesto ma nikde nevzali, lebo som nemala prax a ked som chcela ist robit hocico ine, tak sa im zdalo moje vzdelanie prilis velke, ak by som mala SS, tak by ma vzali. Take nervy som vtedy mala 😠 trvalo mi skoro rok, kym som sa zamestnala ako asistentka-sekretarka. Zistila som, ze tuna VS nic neznamena. A ked teraz spoznavam kopec ludi, ktori si robia vysku popri robote. Zaplatia si akoze skolne, zadania si daju niekomu urobit a tazke skusky urobia na prvy krat dokonca s jednotkou 😠 😠 😠 Nakoniec maju taky isty titul ako ja, co som si robila milion zadani sama, na skuskach som pocuvala, ze zena ma sediet doma a nie studova na technike ... joj, tiez som sa nejako dala uniest.

Kamajka, tiez sme riesili podobnu dilemu, ked muzovi bol po roku uz unaveny z denneho dochadzania do Tornale. Ibaze ja som ho na tyzdnovky nepustila 🤐 To som sa radsej tuna dotrepala za nim. No ale Blava, to je o niecom inom. Ma to kopu vyhod aj nevyhod. Napriklad pre mna je tu obrovskou nevyhodou, ze tu nemam rodinu a nema mi kto postrazit malu, ked potrebujem. A svojich lekarov mam tiez v KE. Dnes sa mi opat vratila alergia, co sa mi vlecie uz asi 3 mesiace, svrbi ma cele telo a ten xxxx Fico zaviedol papierikovanie od obvodakov, takze ani ku koznej nemozem ist... no dnes mam strasne zlu naladu ☹
Radsej pridem az vecer, snad to svrbenie do vtedy prejde.

Zuzka, male mesta maju svoje vyhody. V RS som videla na namesti v aute polozenu kabelku len tak na sedadle. V KE by tam dlho nezostala 😝

nika_ke
17. jan 2008

opravujem ... ked MUZ bol po roku unaveny 😀

nika_ke
17. jan 2008

Este ma napadlo, ze v dome mam odlozeny kociar na prizemi, len tak a dva bicykle mame na poschodi oprete o stenu uz dva roky. Dufam, ze nam to tam zostane aj po napisani toho prispevku 😉

zuzkafuny
17. jan 2008

A šup na prvú stranu...! 😀

Nika malú ani nevidno na tých sánkach... 😉
A bicky sú na mieste...??? Lebo až nie, tak ja som to nebola... 😕
😉

nika_ke
17. jan 2008

Zuzka, vsetky vozidla su na svojom mieste 😀 Je totiz vela ludi, ktori si len citaju a neprispievaju. Len dufam, ze tu nie je ziaden spion, ktory nas pozna v RS 😕

Ked sme sa sankovali, tak snezilo. Bala som sa, aby mala nenachladla, kedze obcas schytala nejaku tu vlocku. Ani este nevie poriadne sama sediet, takze sme mali taku zvlastnu verziu sankovania 😉

Dnes som ju prvy krat supla do sportovej verzie kocika - moja mama ma na to nahovorila, vraj nech si mala zvyka. To bol taky blby napad: horko tazko som ju zniesla na rukach vo fusaku na prizemie spolu s nanoznikom a len co som ju ulozila v kociku, hned zaspala jak drevo. Oci otvorila len na sekundu v kauflande. Isla som jej zdvyhnut opierku, aby sa poobzerala, lenze kym som sa vobec natiahla, uz aj spala dalej. Tesila som sa, ze jej vselico vonku poukazujem a houbes. Zajtra ju asi opat supnem do prenosnej tasky, ta sa mi lepsie nesie v ruke.

Muz je riadne vystresovany z prace. Dnes konecne odisli klienti, tak si ma objednal, aby som sa mu venovala ... 😅

zuzkafuny
18. jan 2008

Nika všetko najlepšie RICHELLE 🙂 k jej prvému pol roku 🙂
My sme sa boli dnes trochu prejsť, ale mrholí ☹ Škoda... ja sa tak rada prechádzam no a moja polovička mojej dievke vysvetľuje matiku 😖 ja som radšej zmizla, aby mi nedal dáky príklad... aj mňa zvykne trápiť 😒
😉

nika_ke
18. jan 2008

Zuzka, Richellka dakuje 😵 uz sme aj oslavili, dali sme si s drahym original francuzske sampanske, mnamky. Dostavame ho v praci na vianoce, aby ste si nemysleli, ze si ho kupujeme. Dufam, ze jeden poharik malej neuskodi. Teraz sa mala s drahym hraju s PC myskou - co z toho mojho dietata vyrastie? 😕

Aky uzasny su niekedy ti nasi chlapi, este ze ich mame. Predstav si, ze by si ty musela vysvetlovat Zuzke matiku. Fakt ta muzik takto skusa? napr. 1+1= Misko 😀

U nas tiez mrholilo, nastastie to preslo, ked sme boli von. Riska dnes dala jasne najavo, ze na sportak ma este cas. Tolko v nom mrncala ...
Pocas kocikovania som stretla autobus RS-Hnusta, hned som si spomenula na vas Hnustanky 😉

zuzkafuny
18. jan 2008

oooo... Niekde v tom veľkom meste je myslené na nás v tom malom meste 😉
Môj Mišiačik zas chcel mať len hlavu hore... tak som ho dávala len do takého polosedu. To sa mu páčilo 🙂
Som dala nové fotky...len tri a len tak
Skúša...napr.: vzorec na výpočet objemu štvorca, Pytagorova veta... 😖
a keď neviem, tak je nešťastný... no a ja som planý žiak. Učiť sa mi chce len málokedy 😀

nika_ke
18. jan 2008

Zuzi - objem stvorca 😀 to ti dava take chytaky?
Misiacik je rozkosny s dvomi zubkami 😅 a z modrych dupaciek ti uz cochvila vyrastie.

Moj muz sa casto smeje z toho, ze Riska nosi niektore veci od 1.mesiaca do teraz. Ani ho nenapadne ma pochvalit,ako hospodarne nakupujem ...

Dnes vecer sa mi podarilo navarit dva druhy masa na vikend, tak sa z toho vytesujem. Caka ma jedine upratovanie. Idem uz k malej zalahnut, konecne pekne spi a v telke nic normalne neide.

vsetkym prajem pekny vikend

nika_ke
19. jan 2008

vidim, ze vsetky vikendujete.
My sme napapkani a chystame sa von, hoci prsi. Idem hadzat inzeraty do schranok v tych panelakoch, kde by sme chceli byvat. Pozerala som inzeraty v novinach aj na nete a nic moc. Snad takto budeme mat stastie na nejaky pekny slnecny bytik 😎

zuzkafuny
19. jan 2008

Ahoj Nika... mne sa práve chlap zdekoval... a ja rýchlo šup na net 😀
Držím palce aby ste si fakt niečo super našli...
Mne sa do tohto nečasu veru ísť nechce... 😒 malý tu bordeluje... už všetky svoje maxi topánočky z poličky vypratal... Ale mám ho aspoň blízko seba a hlavne pod dozorom 🙂

nika_ke
19. jan 2008

Z toho nasho hadzania inzeratov vela nebolo, tuna ludia nemaju schranky na branach, ale vo vnutri 😕 a moj muz sa nechcel strapnovat, ze budeme niekomu zvonit, aby nam otvorili 😖 On je z tych, co cakaju, kedy im padnu pecene holuby rovno do huby. Dala som mu termin do 28.2. Inak sa aj s malou stahujem k nasim ... silne reci ...
Zuzi, Misko nebordeluje, ale upratuje, asi si ho nespravne pochopila 😀

zuzkafuny
19. jan 2008

hmmm... ten môj zasa všetko hneď. Išiel pozrieť kamarátov o15hod. asi ich ešte stále hľadá 😉
Ale však nech si aj on kus užije... len doma sedí.
Chúďa moje dieťa... ja som ho takto surovo chcela obviniť... díky že si mi oči otvorila 😉 🙂
Sme sa predsa len kus von vybrali... a od 18hod. už búva 😀 s palcom na ľavej ruke v puse. Iba tak cucoší 😀

A nevyhrážaj sa....! Ti je zle v RS?????????????????

nika_ke
19. jan 2008

nevyhrazam sa, len motivujem 😉 Ked na draheho nebudem tlacit, tak v tomto plesnivom byte budeme asi az do dochodku. Ale dnes je zlaty, cely den sa venuje malej, ked si o 18h zdriemla na 20 minut, normalne sa nudil. Poradila som mu, aby sa hral na PC a pocuvol 😀 Keby stale tak pocuval...
Kamaratov tu nema, co je niekedy na skodu. Nema s kym hravat tenis, lebo jediny kolega z RS musi v lete cez vikendy makat na poli. Obcas by sa muzovi zisla taka panska jazda na odreagovanie, dnes sa tesi na Piratov v Karibiku na markize.
A v RS som si uz normalne zvykla.

Cerstvy vzduch detickam prospieva, aspon ti hned zaspal 😉 Misko spi potom celu noc az do rana, ked ho ukladas tak skoro? My az teraz ideme kupat a o cca 20h uspavat.

zuzkafuny
19. jan 2008

Nespí.... často sa budieva... Ale včera večer som začala nevšímaciu metódu...že nech si plače.Ale je to dosť ťažké počúvať. A tak mrnkal a zúril a zlostil sa a potom aj plakal a ja som si ho nevšímala... Uvidím po pár dňoch či zabralo a či z toho bude celú noc búvať. Lebo keď sa zobudí aj 10 razy, tak to nie je kvalitné spinkanie...
tak uvidíme
ráno s ním začínam robiť o 7hod. očista, raňajky a tak 😉
drahý už je doma... aj čapnuté má 😉

nika_ke
19. jan 2008

Chodis Miska obcas aj upokojovat? Tak ako pisu v tej knihe o uspavani - kazdych 1,3,5,7,10 minut?
Ja som sa na to este stale nedala. Tento tyzden mala spinka celkom dobre, budi sa len 2-3 krat, nakojim a spime. Bojim sa, ze by som ju tymto sposobom nastvala a bola by mrzuta a spavala este horsie. Co tu citam v inych diskusiach, su aj nespavejsie babatka, takze som sa uspokojila s nasim aktualnym spacim rezimom. Uz si ani neviem predstavit, ze by som spala vkuse celu noc.
Drahy ti pekne prisiel, celkom skoro ... asponze trafil domov 😀 Ked ten moj chodil este v KE po nociach vonku, tak som nespala aj do rana, kym neprisiel. Hoci som si lahla, nemohla som spat, len som driemala. Podareny bol ako sa snazil potichu si lahnut 😀 ale ten zavan 😝

zuzkafuny
19. jan 2008

Môj raz išiel domov čapnutý... a zostal rovno spať na dvore. On si nemôže ľahnúť, musí sedieť čo mu je tak strašne zle. A keď si prišiel (bolo to koncom októbra) ľahnúť, som myslela že zamrznem 😀 😀 😀
Cha! No keď nevie piť, tak jeho problém 😀
Nemalo by to mať vplyv ani na mrzutosť bábätka, ani na jeho psychiku... A zas rozlišujem akým plačom narieka.
Teraz vstal a šla som k nemu a pohladila som ho a ešte sa mu kus nezdalo, ale potom zabúval 😒
Dúfam to bude oki, lebo aj nevyspatá mama je na prd mama 😖

nika_ke
20. jan 2008

Zuzka, ja ked som nevyspata a unavena, tak som zuriva mama 😖

dnes ma nasa bambulka teplotu ☹ , rano mala 37,5 a pred chvilou 37,2. Snad jej bude klesat. Nekasle, nesopli, zeby jej isli zuby? zatial nemame ziaden a lekarka vravela, ze tak skoro ani nepojdu, ale mozno sa uz rozhybali. Asi ani vonku nepojdeme, aj tak je skaredo.

kamajka
autor
20. jan 2008

No ajojte, Zuzku citujem: šup na prvú stranu! xi

tak nechce sa buvat tym dietkam vašim? 🙂
náš v noci spí ako drevo... väčšinou.. už od 7 mesiacov prespí celú noc, a ani metodu žiadnu som neskúšala... Kým som nemala prístup na net, tak som si musela poradit so všetkým sama... Keby som ho mala, iste by som aj ja nejakú metódu skúšala.. No ale zase pri malom nebol problém, ten sa naučil sám, od narodenia bol velký spachtoš 🙂

Nika tak čo, mužík bol nadšený z pirátov?
aj moj bol, pre rokom.... Dnes ho to už nebaví, už sme videli všetky tri časti asi 5krát, mne už z toho šibalo, ale je to fakt hádam najlepší film aky som kedy videla, hoci ja nie som velmi na taketo akčné, ja si radšej kuknem komediu taku rodinnu... alebo aj dramy sa mi lubia... predčerom som kukala Spanglish - to je dobry film. 🙂 aj ked nie celkom podla mojho gusta.. 😝

moj mužik nepije - aspon ked doma je, ked je v robote, tak sem-tam zvykne 😔

tak už mi maly spinka tak idem kukat film, v poslednom čase len sťahujem ako blázon a potom len kukám 😀

tak sa majte krásne a pekný zvyšok dňa 🙂

nika_ke
20. jan 2008

Kamajka, uz som myslela, ze si na nas zabudla 😉

Muzovi sa pirati pacili, pouzival sluchadla, aby vrieskajuca hudba nerusila malu (neviem preco robia filmy tak, ze ked normalne pocut hlasy, tak hudba vrieska) Ja som sedela pri nom pri PC a on bol taky srandovny, ked sa obcas zarehotal alebo nieco povedal 😀 Ja na taketo filmy velmi nie som, som totizto ako male decko - mavam potom zle sny 😔 a celkovo telku velmi nepozeram, iba vecer spravy a teraz sme pozerali na Joj-ke o byvani.

Malej klesla teplota, boli sme sa same dve poprechadzat, drahy si zatial pozrel Harryho Potera. Vynimocne mal filmovy vikend 🙂

zuzkafuny
21. jan 2008

Ahojte dievčence... ja len nás posuniem 😀 😀 😀 ako vždy na prvú stranu, aby nás bolo vidieť 😉
Peťka pekne že ideš v mojich šľapajách 😀
Nika super že už je malej lepšie... ozaj to moje čudo dnes búvalo výnimočne... zobudil sa len o 3hod. prvý raz a potom o 5,30hod. na UM 😀
Zatiať papa

nika_ke
21. jan 2008

Zuzka, takze metoda na Miska zabera, ked ti tak pekne spinkal, to je super 😅

K nam zavitala jar, rozmyslala som, ze nedam malu do fusaku ale iba na deku. No vonku som videla babatka este vo fusakoch, tak som na pochybach, ci fusak, ci deka. Riska cely cas v kociku spinka a stale sa mi spoti. Dnes som jej dala dva tenke svetriky na body, pancusky, ponozky a sup do overalu, zase bola spotena 😕 Ale mne sa zda malo dat jej iba jeden tenky svetrik ... Inac, videla som jedno dievcatko asi 4-rocne, malo pancusky a suknicku 😨 To len ja som taka zimomrava?

Moja vymyselnicka nech ani za svet papat ovocnu vyzivu 😝 Tak stisne pery, ze ani mravec by cez ne nepresiel 🤐 Zato bananik ma rada. Mozno skusim doma uvarit jablko a uvidim, ako sa zatvari.

zuzkafuny
21. jan 2008

Nika... môj má od začiatku zimy len tieločko, tričko s dlhým rukávikom, pulóvrik alebo mikinu a overal a pravdaže punčožky. A nebola mu zima ani v tých veľkých mrazoch... tie mám rada a poctivo so mnou chodil von 😀
a teraz ako je teplejšie, tak nemá overal ale bundu a rifliky... a tiež mu nie je zima. A radšej nech je bábätku chladnejšie, ako má byť spotené...
Či metóda zabrala uvidím aj dnes... 😀 ale dúfam že áno.
Fúúú... môj drahý zas super navaril... takto nebude pôvodná váha veru nie. Darmo aj cvičím pohľadom na tú stránku čo si napísala 😀 😀 😀
no nič... tak budem baculka a do leta niečo vymyslím. Budem poctivejšie čítať...chi

nika_ke
21. jan 2008

Zuzi, zrejme aj klikanim na konovi sa chudne ... ja mam po veceri len 54,5 kg 😅 neviem, ako sa mi to podarilo, lebo cvicenie som zacala riadne zanedbavat. Ale buduci vikend budem mat na sto pro 2kg spat. Ideme k nasim oslavovat s bratom meniny a chystam sa piect ... a mama si nenecha ujst prilezitost riadne ma vykrmit.

Ja tapa som malej kupila na silvestra novy hrubocizny overal, v tychto teplach mi je na figu. Aj vetrovku mame hrubu. Musim sa zajtra pohrabat v bambulkinej komode a mozno najdem nejaku vacsiu hrubsiu mikinu. Ale asi vsetky maju kapucnu a ona sa mi strasne poti na hlavicke. Rifle nemame, iba zateplene nohavice, fleesove nohavice a tenke bavlnene nohavice.
Pomooooc, potrebujem kurz obliekania dietata 😨
Teraz mi tak napadlo, ze v septembri sa v KE na jej krstiny tak strasne ochladilo, bolo asi 12-15 stupnov a ona mala iba fleesovy svetrik a bolo jej teplo. Zajtra ma byt 9stupnov, tak jej skusim obliect nejaku tu tensiu verziu a uvidim.

Zuzka a co si mala fajne? Ja som na obed mala zemiakovy salat s kuracim reznikom a zajtra budem mat fasirky. Tiez ma moj muzik vykrmuje, lebo ked navarim pre neho do roboty, dam si aj ja.

zuzkafuny
22. jan 2008

Nemá to názov... to môj tak rád vymýšľa 😀
Bola to ryba potretá špenátom a zapekaná v rúre, k tomu kaša s trochou mrkvy aby mala peknú farbu, k tomu ešte super miešaný šalát (mandarínka, čínska kapusta, pórik, olivový olej) a k tomu bola citrónová omáčka.
no... čo k tomu viac dodať. Ale neohrdla by som ani tým rezníkom so šalátom 🙂
Chutilo aj malému. Len jemu som rybu neriskovala, mala dosť kostičiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre