Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

nika_ke
6. jan 2009

ide hokej? 😕 esteze ten moj na to zabudol, ani mu nejdem pripominat 😀

ja prave riesim dilemu, kde "investovat" moje tazko zarobene peniaze 😀
1. chemicky peeling mojho hnusneho flakateho ksichtu 😝
2. chudnutie v komplimente
3. kreslenie podla betty edwards
4. nejaky kurz alternativnej mediciny zamerany na chudnutie

😕
asi si vylozim karty...

liliandax
6. jan 2009

hokej uz konci 🙂 a moj muz prave "veceria" 😒

fiha.. to su napady na investovanie!?!?!!!

ale ani jeden mi nic nehovori... ☹

ale bod c. 3 sa mi pozdava.. co to je??? 😅

liliandax
6. jan 2009

no ja na dnes musim koncit.. idem spat, posledne dni malo spim 😖

a zajtra mame narocny den, ideme na to alergo.. tak nam drzte palce 🙂

prajem vsetkym dobru noc 😔

nika_ke
6. jan 2009

kreslenie
http://www.zharmonizujsa.sk/kreslenie/index.html

bolo to v niektorej predchadzajucej EMME, je to IN 😅 ale poznam aj osobne ludi, ktori boli na tomto kurze a ozaj pekne kreslia, ale asi to odlozim na neskor. Chcela som to hlavne kvoli Riske, nech jej nekreslim strasidla 😀 no zatial sme sa neprepracovali ani ku kruhom. Asi dva dni sa snazim Riske vysvetlovat, aby kreslila kruhy, ale potom ju nebavilo kreslit vobec. Tak ju zatial necham, nech si carbe.

ako ide Petkovi kreslenie?

ivuska027
7. jan 2009

Ahoj kočky, este som tu u vas nebola, ale chcela by som sa spytat, aku mate skusenost s porodnicami v RS a RA. Ja momentalne byvam v Tornali a neviem sa rozhodnut, kam by som sla... Najradsej do Banskej Stiavnice, ale obavam sa, ze ked to na mna pride, sotva by som vydrzala taku štreku do nemocnice.. Prosim poradte mi. Dakujem 🙂

nika_ke
7. jan 2009

ahoj ivuska, konecne niekto od nas 😉
ja ti neporadim pri vybere z RS, RA, RV, pretoze som rodila v Saci.
ale aspon par rad z mojich skusenosti
- tiez som chcela ist do BS, lebo som citala na tuto porodnicu same chvaly, ibaze oni nerobili cisarske pred dvomi rokmi (mozno sa to uz zmenilo) a ak sa nahodou vyskytnu nejake komplikacie, tak prevazaju pacientky do inej nemocnice,
- zabudni na bachorky o baby-friendly porodniciach, aspon nebudes sklamana, maximalne tak milo prekvapena,
- pri vybere zohladni najma uroven starostlivosti o novorodencov (hlavne vybavenie na JIS a pod.), co pevne verim vobec nebudete potrebovat.
- ci moze byt s tebou manzel aj pocas 1. doby porodnej (pre mna to bolo velmi dolezite, ze som mu mohla aspon raz kusnut do ruky pocas kontrakcii 😀 )
- kedy ti prvy krat prilozia babatko k prsniku
- ci ti budu nosit babatko na kojenie aj na JIS, ak by si nahodou rodila SC (mne malu 2dni nedoniesli 😠 )
- podla mna, ked si dobre zaplatis lekara, tak je jedno, v ktorej nemocnici budes rodit 😉 bohuzial, takato je realita v nasich porodniciach 😠

drzim prsty, nech si vyberies spravne 😉
v ktorej casti tornale byvas? my sme na tom velkom sidlisku, podla fotky ta nespoznavam, ale ty mna moznoze ano

liliandax
7. jan 2009

ahojte

ivuska - takze ja som rodila v RS, mala som planovany cisarsky (kvoli zdr. problemom), pred prijmom som si " pokecala" s dr. a ako pise nika, aj zaplatila 😔
Maly sa narodil o 12:10 a o 15-tej mi ho doniesli 1x, sice len ukazat, to som bola este po narkoze "mimo", ale snazili sa 🙂
Na izbe som bola s 2 romkami, ale obe boli v pohode, co ale nemusi byt tak v tvojom pripade 😅 Nakolko tam je z 10 rodiciek 8 tmavych (to je moj odhad 😀 ) Ale potom som si zaplatila nadstandardnu izbu (1000,- Sk/noc) kde bol uz moj muz so mnou aj v noci a tiez mohol byt aj maly. Navstevy mohli byt kedykolvek a ktokolvek priamo do izby, na izbe je TV, manzelska postel, maly spal v drevenej postielke, mala kuchynka, vlastne WC so sprchou. Ked som cokolvek potrebovala, stacilo zdvihnut telefon co bol na izbe a zavolat sestricku, ta hned dobehla a spravala sa fakt uzasne. Mala som pridelenu vlastnu sestricku, ktora sa starala len o Petka.
Ja si to velmi chvalim, skoda len, ze je (bola?) taka izba len 1 a skoro furt je obsadzovana 😖

nika_ke
7. jan 2009

lili, ako ti fajne, ze si vymakla nadstandard. aspon niekto ma prijemne spomienky na porodnicu 😉

ivuska, este pre info, ak si chces byt napr. v saci ista, ze dostanes nadstandardnu izbu, tak musis zaplatit 10.000 -15.000 SKK pred porodom ako sponzorsky dar 😠 inak cakas v poradi, kym sa nejaka postel uvolni, co sa ani nemusi stat pocas tvojho pobytu, ak tam budu ine protekcne pacientky, ktore maju znamu sestricku a ta ich tam supne pred tebou

mozno sa da aj v RS zasponzorovat nadstandardna izba

liliandax
7. jan 2009

nika -

co sa tyka nasho "kreslenia" tak Petko ma vlastny zosit a niekolko omalovaniek. Ked si zmysli, ze chce kreslit, tak povie a ja mu dam pastelky. Uz mame trosku oznacene aj steny, tak su mimo dosahu 😀
A kreslime tak, ze ja nakreslim auto a on ho vyfarbi.. tak isto aj hava, maca, cicu.. A potom mu poviem, nech nakresli aj on a on nieco nacarbe 😉 Ale akoze je ten flak auto a ja ho pochvalim za to 😵 Fantazia je fakt nekonecna 😀

ja sa zatial nesnazim cielene mu ukazovat, ze takto sa kresli kruh.. u nas vedu zatial haky-baky 😀

ivuska027
7. jan 2009

kocky ste uzasne, daujem..
s tym platenim sa mi to ale akosi prieci... nie, ze by som bola skupa, ale pocula som len negativne skusenosti.. koniec-koncov, nemam ani komu, kedze tam nikoho nepoznam.. co sa nadstandardu tyka, aj nad tym som uvazovala, ale neviem.. zase predstava byt na izbe s dvomi romkami nie je ktovieco. V RS sa skor bojim, ze budu na mna hovorit madarsky a ja neviem ani ň.. co sa tyka manzela pri porode, to nechcem v ziadnom pripade. Este by som tam musela na neho davat pozor. Myslim si, ze nech sa stara radsej o chod domacnosti. On nemusi mat vsetko a ja na tom netrvam..
Mam za sebou 2 operacie v BA a nedavala som peniaze nikomu a starostlivost bola spickova, tak neviem, neviem..

nika, ja byvam na skultetyho od septembra.. tolko k mojej orientacii po tornali 😅

liliandax
7. jan 2009

inka - nie si tu nahodou? 😅 potrebujem sa daco opytat 😉

zuzkafuny
7. jan 2009

Ja som rodila v RS a nebola som spokojná 😖
Starostlivosť bola v pohode... ale majú málo izieb a ja som rodila, keď bola pôrodnica preplnená a dali ma po pôrode na gyndu a malého som nemohla mať pri sebe...!!! 😢 😢 😢 Som kričala plakala a scénila a nakoniec som chodila ráno na pôrodnicu a sedela som tam do večera s výnimkou raňajok obedov a večerí 😢
Na tretí deň sa izba uvolnila a ja som bola strááášne rada a som sa aj ako sa patrí ospravedlnila tým, na ktoré som bola planá 😅
Ivuska... až by som mala ísť do LC (tam som špekulovala ja) tak by som nestihla a pôrod by prebehol v aute 😀 😀 😀

nika_ke
7. jan 2009

ahoj zuzka, teba tu sto rokov nebolo, ako sa mas? uz lepsie?
... a ja som si myslela, ze len ja som hystericila v porodnici 😀

ivuska, este som si spomenula na jednu susedu, ktora rodila v RS tretie dieta, takze to brala v pohode, len spominala, ze lezala na nejakej provizornej izbe, lebo bolo plno a spoluleziace prvorodicky tam tiez vyvadzali ☹
proste, treba mat pevne nervy, lebo hormony budu s tebou riadne trepat, ale da sa to zvladnut 😉

moj muz tiez cele tehotenstvo nechcel byt pri porode a nakoniec bol cely stastny, ze mohol kazdemu vykladat, ako dva dni rodil nasu dceru 😀

inkak
7. jan 2009

Caute kocky 🙂 Ako si zijete? S tou porodnicou je to podla mna tazke. Vzdy to zalezi od ludi akych stretnes a od okolnosti. Sto ludi - sto nazorov. Ja mam vysnivane, ze ak raz budem rodit, tak by to malo byt v Ilave, pretoze tam pracuje moja najlepsia kamoska, robila mi aj laparku a pri nej by som chcela aj rodit. Tiez su tam nadstan. izby a plati sa tusim 500 na noc. Len skoda, ze je to tak od ruky 😖 Lili, co si chcela? 🙂

kocurik16
8. jan 2009

ja som mala dva cisarske v RS je pravda,že dačo išlo do vrecka ale bola som veľmi spokojná.To bolo ešte v starej pôrodnici. 😅

nika_ke
8. jan 2009

ahojte,
inkak ako zvladas v praci novy rok a euro? chodia vas ludia velmi otravovat?

kocurik, uz mas muza v robote? oddychla si si pocas sviatkov?

ivuska, kukla som si na mape, byvate kusok od nas, kedysi som na vasu ulicu chodila malu kocikovat 😉

zuzka, lili, idete dnes vonku, ked je -10°C ? 😕

zuzkafuny
8. jan 2009

Bola som si dnes zobrať od Tmobile internet na skúšku... Ľudia..!!! To je iná rýchlosť...dobre ma nevynesie von 😀 😀 😀 som skúšala kuk TV a ide to ako lusk... to som pri orange nemala šancu ani len načítať markizácku stránku...!!!
Som happy teraz... Nika celkom oki sa mám... 🙂

nika_ke
8. jan 2009

zuzka, rychly internet vzdy potesi 🙂 muz ta uz asi od PC nedostane 😀

my sme nakoniec boli hodinku vonku, vobec nebola taka velka zima, Riska sa dokonca raz spustila z minikopceka na sankach s jednym dievcatkom, potom bezala domov a tahala sanky vonku, tak som ich teda vytiahla a spustili sme sa "az" raz a sli domov 😀

... a prijmem spolahlivu oducitelku od plienok 😀 od vcera drilujeme sedenie na nocniku a uz som z toho unavena 😖

zuzkafuny
8. jan 2009

Nika... nedriluj...
Keď sa zobudí, šup na nočník a niečo fajné čo má rada si rýchlo prichystaj do ruky... tyčinku, alebo jopgurt 😀 a tak... a veeeľmi pomaličky jej to dávkuj... keď začne cikať, tak počúvajte spolu ako jej to ide 😉 🙂
Alebo postav do vane, vtedy keď bude stáť, bude aj pekne vidieť ako ciká... to sa deťom páááči. Môjmu Miškovi sa páčilo 😀 a maj pripravený aj nočník... ale len po pár razoch vycikania sa, keď si to bude uvedomovať...
Na začiatok stačí a hlavne už keď začneš, tak nepoľav...!!!
Držím palčeky... a keď to nepôjde, tak počkaj do jari a nechaj ju volne pobehovať v gaťuškách a sledovať... deťom sa počúúúraným nepáááči...!!! 😉 🙂

nika_ke
8. jan 2009

zuzi, diki za rady 😉
ibaze tej mojej betarke vobec nevadia mokre teplaky 😠 place len vtedy, ked sa jej podari vypisat do nocnika ☹ asi je z toho prekvapena. Dnes vecer som ju uz zacala podplacat piskotami 😀
... do vane, no neviem ... Riska vazi malo, ale ma take brusisko, ze si nevidi na pisulu 😀

podla mna, je to na Risku este skoro, mam pocit, ze nevie odhadnut, kedy bude pisat 😕 alebo to na mna len skusa 😒 ibaze moj muz zahlasil utahovanie opaskov a kedze uz nechodim do prace, doma sa "nudim", tak mi vymyslel tento "fantasticky" projekt pisania do nocnika 😠

... v tornali som sa naucila jedno celkom dobre heslo... zajtra bude lepsie 😅

liliandax
8. jan 2009

nika - mate este ten hrajuci nocnik? ci uz je bez baterii? 😅 pytam sa pre istotu, ci sa nezlakla tej melodie, ked sa jej podarilo.. 🙂

zuzkafuny
8. jan 2009

ste tu niekto...???

nika_ke
8. jan 2009

lili, mame uz uplne obycajny nocnik nehrajuci. Hrajuci je odlozeny.
ozaj lili, kde sa v RS chodite sankovat? ved ani tam asi nie je riadny kopec, asi az na sibiaku 😕

zuzka, riadne skusas novy net? 😀

zuzkafuny
8. jan 2009

skúúúšam... 🙂

liliandax
8. jan 2009

ja som tu 😵

nika - boli sme sa sankovat na kamennom jankovi, fotky mam na facebooku (kedy sa zaregistrujes? - a co vy ostatne? 😅 ) a mohli by ste si kuk fotky 🙂

s tym nocnikom si hlavu netrap.. netreba to nasilu tlacit, lebo to risku odradi uplne.. ono to postupne pride 😉

liliandax
8. jan 2009

zuzka - co stoji ten Tmobile? 😅

zuzkafuny
8. jan 2009

Lili... ja som tiež chcela aby to prišlo postupne, ale už keď som ho začala mordovať, tak som vydržala a prinieslo to ovocie 🙂 ale je tiež pravda, že Mišiak bol v tomto výnimočne šikovný 😀
Tu u nás sa veľmi sánkovať nedá... ozaj boli ste v Hnúšti?
Ako bolo?

zuzkafuny
8. jan 2009

bez notebooku je akcia na 2 roky za necelých 500,- s 2gigami dát

liliandax
8. jan 2009

ved hej, na kazde dieta plati nieco ine 😵 a ja som celkom spokojna s nasim priebehom

v hnusti sme boli vcera, spravila nam vstupnu prehliadku a buduci stvrtok ideme zas.. na krvne testy, kde nam zistia tu alergiu 😖 Tie testy robia len stvrty, tak mame jeden tyzden zabity, kedze vysledky trvaju aj 2 tyzdne.. no budem ako na ihlach ☹

zuzkafuny
8. jan 2009

Lili... tak daj vedieť kedy prídete a šup potom ku mne na kafčo 😀 ťa prídem odchytiť???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre