Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

nika_ke
18. mar 2008

Zuzka, chudatko Misiatko 😢 ten musel plackat a ty si bola asi tiez v riadnom strese. Si to nechcem ani predstavit.

nasa mala sa od vcera rozliezla po byte. Doteraz sa hrala pekne na deke v obyvacke a zrazu zacala ojavovat neprilepene sokle linolea, TV zastrcku a podobne veci. Stihla si uz parkrat obit hlavu o skrinky a o gauc (na nom je take hnusne drevene oblozenie, horsiu sedacku sekretarka nemohla kupit). Ale je to betarka, vzdy po udreti sa pozrie na mna a ked sa na nu nepozeram, tak si len trosku pomrmle a hra sa dalej. Ked sa neskoro otocim, tak spusti rev, sibalka mala. 🙂

Kamajka, tak uz to mas s tymto zubkom za sebou 😉 Puzzle sme aj my kedysi skladali. Si mi pripomenula, ze ho musime povesat v novom byte. Teraz ho isty cas nebudeme kupovat, bojim sa aby mala nezjedla nejaky kusok 😀

liliandax
18. mar 2008

nika - dovolenka v chorvatsku bola super! sli sme autom, vecer sme nasadli a rano boli tam. My sme boli v Zadare, hotel Zaton, od RS to je len 800 km, takze pohodicka.. odchadzali sme okolo deviatej vecer, maly cirkusoval ako pavian, ale len po Ozdany 😀 potom buval az po chorvatske hranice. Cesta uplne perfektna, sama dialnica.
Vodu sme brali odtialto, brali sme aj dvojplatnicku, takze sme ju prevarali. Stravu sme mali all inclusive, takze o to sme sa nestarali, vyber bol perfektny aj pre maleho, ovocie, zeleninka, brali sme mu nejake masove vyzivy.. 😎

Co nam velmi pomohlo, bola ta bezka, maly bol v jednom kuse v nej.. a tiez kocik 😵

Kedze ja nie som bohvieaky plavec, takze clapkanie v mori ma nelakalo, bola som s malym a manzel v mori.. ale aj tak sme vacsinou boli na izbe a spali sme.. strasne nas to unavovalo 😅 A co je este dolezite, mat izbu s klimou 😉

Neviem, co by som ti este mala napisat, ak ma nieco napadne, napisem 😎 Alebo sa kludne pytaj 😵

liliandax
18. mar 2008

zuzka - juuuuuuj!!! to muselo byt strasne ☹ Chudatko male.. aj Petko kazdodenne pada (vacsinou padne na hlavicku) - uz rozmyslame nad prilbou 😢 kedze on neposedi ani 5 sekund, furt je v pohybe.. takze urazy su u nas bezne 😖
Ako sa ma teraz? 😕

liliandax
18. mar 2008

kamajka - Puzzle?? to je ina droga teda 😀 Aj my sme ich mali, uz su zlepene, len nemaju kde vysiet. Do noveho bytu sa nam nehodia 😖
Kolko kusove mas?

nika_ke
18. mar 2008

Lili, dakujeeeem 😉 Mali ste Petka v autosedacke? Lebo sa mi zdalo, ze na niektorej fotke lezi na sedadle, alebo sa mylim? My mame malu aj tu na dedine vzdy vo vajicku. Ona je malinka, mozno nam vajicko vydrzi az do leta, to bude mat 12mesiacov a 2 tyzdne. Zacala som hladat novu autosedacku, ale to su ine palky 😖
Klima je dobry napad, na to by som isto zabudla, lebo bezne ju doma nepouzivame, iba v aute. Lenze mi by sme chceli ist na sukromie cela rodina a tam klimu asi nebudu mat. A v lacnych penzionoch zrejme tiez nie.
O Zatone som pocula same chvaly. Ukazem ho muzovi na nete a pouvazujeme ...
Este by som sa ta spytala - to ovocie a zelenina, co mali v hoteli, ako si ju davala Petkovi? Mojej malej musim zatial vsetko mixovat pomaly na hladko, lebo len co ma v ustach malu hrudku jedla, hned ju napina ☹ Sice, ako rocna by uz mohla pekne papkat posekane jedlo rovnake ako my.

Nad dovolenkou budem este dlhooo spekulovat.

liliandax
18. mar 2008

nika - no my s autosedackou mame problem 😖 Maly v nej ani za svet nechce byt, kym ho ako tak zabavam, tak je to v pohode, potom ho to omrzi a uz sa stvera von.. takze v sedacke nebol, ale ako si videla, lezal na zadnom sedadle. my sme ho tak upravili, ze ak by sa otacal, aby nespadol, dali sme zabrany a bolo to v pohode. A fakt spinkal celu noc, to kolisanie mu asi robilo dobre 😀

Zeleninku a ovocie sme krajali na drobno (mali sme len 1 horny zubok 😀 ) a chutilo mu. Na ranajky sunka, rozne druhy peciva, jogurtiky, vyber obrovsky.. na obed sme davali aj rybu, tiez od vymyslu sveta.. no hladom sme netrpeli.
Neviem, ci by som sla na nejaky privat, vies, dovolenka pre mna by nemala byt taka, ze sa musim o vsetko starat, varit, nahanat sa, kupovat potraviny tam bolo riadne drahe ☹

A s tym mixovanim papania. ja na tvojom mieste by som pomaly davala trosku hrudkavejsiu stravu, aby si mala zvykla.. my sme nemixovali (len na zaciatku, ale malicko), ale vidlickou sme roztlacali. Skus radsej tak, ved uvidis..
Kolko mate zubkov? 😎

liliandax
18. mar 2008

jaaaaaaj, napadlo ma.. co sa tyka oblecenia, nebalili sme do kufrov, ale do tych "space bagov", usetrilo to kooooopeeeec miesta v aute. Vobec nebolo oblecko pokrcene, uplne super.. ved v kufri sme terigali kocik, bezku, 6 kusov 2 litrovej vody, velke balenie plienok 😀
Je to super pomocka 😵

nika_ke
18. mar 2008

pocet zubov = 0
Ked malu napne, tak mi uz nechce dalej jest, preto som zatial davala mixovane. Dnes mi akurat napadlo, ze si necham kusok jedla s hrudkami, najprv jej dam 3/4 mixovaneho a nakoniec tie hrudky. Alebo je lepsie postupne menit hustotu? Boze, pre mna je to hotova veda.

Lili, ako dopadla navsteva rodicov? Petko ich riadne vystavil? 😀

nika_ke
18. mar 2008

space bagy zhanam uz niekolko mesiacov. Mama mi kupila 2ks v Lidli, boli posledne a tak aj vyzerali. Jeden je dokonca roztrhnuty, takze mam iba 1ks. Do nich planujem odkladat oblecenie po malej.
Daju sa zohnat aj tu niekde?

liliandax
18. mar 2008

z tych zubkov si nerob nic, my sme dlhooooo nemali ani jeden, potom vysiel prvy horny predny a o 2 mesiace druhy.. takze sme vyzerali ako strbavy zajacik 😀 Teraz mame 6 a pol 😀

Skus jej dat trosku hustejsie, nie len mixovane.. a uvidis, mozno sa jej to zapaci 🙂

space bagy mam cez mimibazar, kukni sa tam, mne to prislo v pohode. Ja v nich mam tiez veci po malom, potom ich presuvam svagrinej 😎

a navsteva?? mama tu ostala spat, bola na pohrebe v jesenskom, cela vymrzla.. tak som ju nepustila domov 😅

Otec neprisiel 😖

nika_ke
18. mar 2008

Postupne budem skusat hustejsie, ved aj ked sme zacinali s prikrmami, tak sa xichtila vselijako, drahy ju dokonca lutoval.
Zuby kazdemu v muzovej rodine isli az po osmom mesiaci, co som sa dozvedela len v pondelok, ked som napisala svagrinej. Muza sa to pytam uz 2 mesiace a nevedel mi to zistit. Zrejme to bude mat po nom. Mne isli po 6-tich mesiacoch.

Idem uz spat, zajtra ma este caka kopec roboty a potom volnoooo 😵
dobru noc 😔

liliandax
18. mar 2008

aj ja som uz jednou nohou v posteli, len cakam manzela. len ten tak skoro nepride, takze to balim aj ja 😵

zajtra popiseme, dobru noc 😔

zuzkafuny
19. mar 2008

Ahojte kočice... No my sme mali super noc na ten úraz... malý bol hore len tri razy, ale ja som pri ňom stála častejšie... 😅 Som kontrolovala či sa mu ľahko dýcha a tak... Ale už večer pred spaním bol taký besný, že ma len tak triaslo aby sa nebodaj neudrel na noštek... a má ho zatiaľ do červena. Teraz pekne búvka doobedňajším spánkom 🙂
Na ľavej ruke mám nervozitu... a keď si pošúcha noštek, tak ma v nej pichne... žeby jeho noštek bol prepojený s mojou ľavou rukou...??? 😒 🙂

nika_ke
19. mar 2008

Dobre ranko, my sme vyspinkane do ruzova. Len mame taky mensi problem, mala ma dost hlienov a nedari sa mi ich odsat ustnou odsavackou.
Lili, nevies kde sa da v RS kupit odsavacka na vysavac? Zajtra ideme do poradne, tak by som ju kupila.

Zuzka, zaujimave, ako sme my mamy vselijako poprepajane s nasimi detickami 😉 Hlavne, ze je Miskovi uz lepsie, nech sa mu to rychlo zahoji 😵

Lili, kde bol tvoj manzel tak dlho? V praci ci si povyrazil?

Dnes mam tolko roboty, ze neviem, kde mi hlava stoji, ale mala mi nedovoli nic robit. Aj teraz sa durdi vedla mna na roztiahnutom gauci a popri hundradi mi prehadzuje kopku jej veci nachystanych na zehlenie. Keby ich tak radsej pozehlila 😀

liliandax
19. mar 2008

Pekny den prajeme! 😎

Zuzka - to je fajn, ze je malemu lepsie, ja by som asi zinfarktovala, ak by sa nieco podobne stalo Petkovi ☹ Hoci u nas to hrozi kazdodenne, kedze teraz ma maly maniu vysedavat na kuchynskom stole 😖 Ide ma trafit slak, ked ho tam najdem.

Nika - my mame tiez odsavacku na vysavac, super vec! kupila som ju v zdravot. potrebach, tam ako sa ide zo stanice do mesta (pri nemocnici), pri lekarni Jazmin. Stala okolo 250 Sk a ked mame hlieny, nam pomahaju kvapky Libenar.

Moj stary bol vcera niekde na vychode, tusim v Trebisove, on je vacsinou na cestach 😒 a oslavovali Jozefa. Vraj si dal len pripitok (on nepije), ale domov prisiel KO. Este teraz tu vedla mna vzdycha, ze ako mu je zle 😀

liliandax
19. mar 2008

baby, co budete mat dnes na obed? 😎

nika_ke
19. mar 2008

ja dnes varim segedinsky 😅

zuzkafuny
19. mar 2008

NIka... tak ten by som si veru dala... 😀

liliandax
19. mar 2008

fuuuha.. segedin by som zjedla aj ja.. 😅 My mame karfiol 😎

zuzkafuny
19. mar 2008

Lili karfiol tiež nie je na zahodenie 😅
idem robiť niečo synkovi... zabúvkal trošku predčasne a nestihol sa naobedovať... aspoň tu môžem kuvikať... 😅

nika_ke
19. mar 2008

my sme naobedovani, muz spraskal uplne vsetko, este som mu musela pridat moju knedlu, lebo sa mu malilo 😀 zvysilo mi aj na zajtra 😅
Karfiol sme davno nemali, dobry tip, spravim buduci tyzden.

Mala bude mat polovicu telacieho OVKO zo vcera, varim jej k tomu mrkvicku. Skusim ju len popucit, som zvedava, kolko zje.

Doobedu som stihla malej pozehlit, este mi zostali muzove tricka. Vecer sa musime pobalit, to tak nemam rada...

nika_ke
19. mar 2008

obed cista katastrofa, mala sa 3x povracala ☹ , len som dufala, ze sa nadychne, pri zvysnych lyzickach kaslala, ale nakoniec spapala vsetko 😅 zajtra pokracujeme rovnakym stylom...

idem kuknut mc loads dcery a pojdeme von. dnes nefuka 🙂

mishelin
19. mar 2008

caute kocky 😎

mishelin
19. mar 2008

petka ty co tak casto tie fotky menis?vsak ved vieme ze si mlada kocanda 😉 😎

liliandax
19. mar 2008

cafte! momentalne neviem pisat, kedze mam chlapa doma, PC je obsadeny 😠

... ale ja to neskor dobehnem! 😀

zuzkafuny
19. mar 2008

pekný večer... ja len na vás mrknem... 😉 😉 😉
no ale len do prázdn, keď tu nikoho niet 😒
tak až prídete, tak dobrú noc... musím aj ja nejaké umelecké foto vystrúhať 😀 hm...

nika_ke
19. mar 2008

ahoj Mishelin, ako sa mate? Patko uz krasne cupita v choditku, sikulko. 😉 My mame take iste. V noci spinka lepsie alebo sa este budi?

Lili, dakujem za tip na nakup odsavacky, presne v tej budove mame lekarku, takze to budem mat zajtra po ceste 🙂

Cely tyzden som taka unavena, hlava ma boli a prave mi doslo, co mi asi je - jarna unava ☹ ak nie to, tak ja uz potom neviem.
Pobaleni nie sme, asponze som stihla vsetko pozehlit. Idem trochu popracovat, asi len do 21h, lebo mam oci pomlcky.

zuzkafuny
19. mar 2008

Nika... práca šľachtí... ale preháňať to netreba 😅
Pila si dnes dostatok čistých tekutín...??? ( myslím H2O...??? 😀 )

nika_ke
19. mar 2008

ups, mas pravdu Zuzka, v poslednej dobe pijem malo. Voda z vodovodu sa tu neda pit (obcas ide hneda, tak neriskujem), cize vodu kupujeme a tento mesiac sme minuli dost prachov, tak ja tapa hlupa sa snazim usetrit. Vypila som asi 0,5l. Vsimla som si, ze vzdy ked sa napijem, je mi lepsie. Kaslem na prachy, idem sa napit. 😀

zuzkafuny
19. mar 2008

Nika... voda z vodovodu by mala byť nezávadná a to nie je dobre keď tečie hrdzavá... Ja mám zas veľmi rada čistú vodu... tu v Hnúšti je fajnučká 🙂 prídi si načapovať... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre