Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

nika_ke
2. sep 2009

lili, si ma predbehla 😅 akurat som isla pisat, ze ako Petko zvladol svoj prvy velky skolkarsky den ... myslela som si, ze Petko to zvladne takto perfektne, tak vam drzim prsty, aby sa mu tam pacilo cely skolsky rok 😉

my sme na prechadzke este o 10h poculi zo skolky vytrvaly rev 😢

vcera sme boli len na 2 ihriskach u nasich pred blokom, lebo slecne sa najnovsie nikam nechce chodit 😒 asi je uz unavena z tolkeho pobehovania kade-tade cele leto, takze si chvilku dame pauzu, aj tak bude prsat par dni, tak sa mozme hrat tisickrat dookola s legom, mna to uz tak nebavi, stale nakladat a vykladat panacikov z autobusu a sanitky 😖 nic ine ju posledne mesiace nebavi ☹

zuzka, ty sa mas uplne najsuprovejsie, ze ti drahy robi krasny stylovy nabytok 🙂 mala by si ho riadne vystiskat, ked mas taky poklad doma 😵

liliandax
2. sep 2009

nika - to ano, deti plakali aj v Petkovej triede, aj ked sme odchadzali a aj na obed niektore este mrncali.. chce to len zvyk.
Som stretla kamosku v meste, aj ona davala dnes 1x chlapceka do tej istej triedy ako Petko a jej vraj volali zo skolky, ze maly velmi plakal.. a to len preto, ze jedno dieta zacalo plakat, ze chce ist za maminkou a pridali sa dalsie 😅
Taka retazovka.. place jedno, tak preco by som ja mal byt ticho? 🙂

aj Petko sa vie s legom pekne zahrat, on si stavia lietadla a beha s nimi po byte 😀

do RS sa nechystate? 😅 😉

nika_ke
2. sep 2009

prave pre ten retazovy placuci efekt rozmyslam, ze by som dala Risku do skolky napr. od oktobra, ale to asi nepojde 😒 aj tak este netusim, kto s nou bude cele leto, ked mi skonci rodicovsky 😕

ako vyzera lego-lietadlo? skusim ho dnes nejako postavit, uvidim, co mi Riska na neho povie. Ona rada stavia schody a stol so stolickami, aby mohla tych panacikov krmit. Samozrejme, najprv im uvari palacinky, Riska vie komplet recept - moja mama sa z nej rehotala ako precizne rozliala kvapku oleja po celej panvici a vyskrabkavala prstom vajicko zo skrupinky 😀

v RS sme boli minuly tyzden v galerii. chcela som si dat zmrzlinovy pohar, ale nemali ziadne ingrediencie na pohare z menu 😀 esteze nam dala casnicka zmrzku 10minut pred zaverecnou 🙂

zajtra moznoze vytiahnem Risku predsa len este na vylet, malo by byt naposledy teplo, tak mozno skocime o 12 do Ciza, muz mi vraj donesie listok 😎 a ja naivne dufam, ze Riska tam bude spat hodinku v kociku a ja si zaplavam 😀 😀 😀

liliandax
2. sep 2009

no tiez pochybujem, ze by ti malu vzali od toho oktobra, mne riaditelka povedala, ze oni do tusim 10. septembra musia poslat pocet prihlasenych (a nastupenych) deti, na kt. potom dostanu prachy.. preto sa neskor ani neda nastupit 😖

lietadlo z lega vyzera tak, ze vpredu to ma roh (take oble) 😀 ... potom dlhy trup a chvost z kociek.. a samozrejme na boku pricapene kridla - staci opis? 😀

to vymyslel moj otec s malym a u maleho sa to chytilo.. tak to stavia dookola 🙂

co si sa neozvala, ze si v rs? na zmrzku by som sla aj ja.. hoci nie do galerky, ale to neva.. tam mi nechuti pomaly uz nic 😝

a to fakt ma byt cez vikend skaredo? 😕

nika_ke
2. sep 2009
liliandax
2. sep 2009

no kukala som tu stranku, zvykne ju kukat aj MM, je to dost pravdepodobne.. 😠

ved ide vikend, tak preco by malo byt pekne? 🙄 to uz 3 vikendy za sebou, co prsalo

no vyzera to fakt tak, ze musime "zdrhnut" zo Slovenska...

nika_ke
2. sep 2009

myslela som si, ze to asi nebude dobry link. Podla aladina bude u vas lejak az o 21h, ste na tom lepsie 😅

postup lietadlo som pochopila, len to musim dopasovat z nasich jednoduchych kociek.

V RS sme boli len na skok nakupit v hypernove.
Kde je lepsia zmrzka? my inu nepozname. teda este tu u vas pred blokom, len ta neviem, do ktorej je otvorena.

liliandax
2. sep 2009

no uvidime, ci vobec bude prsat.. este sa to hadam moze zmenit 🙂

my chodime len na tuto zmrzku tu pri nas, je tusim do osmej (v lete bola aj dlhsie) otvorena.. teraz sme uz ale neboli dlhsie, nejako sa neziada

v hyperke som bola minuly tyzden v stredu tusim.. mozno sme sa aj minuli.. 😅 ☹

nika_ke
2. sep 2009

sranda, aj my sme boli v stredu a fakt som sa tak obzerala, ci ta nezbadam 😀

liliandax
2. sep 2009

do kelu.. 😠 skor si ma mohla pocut ako vidiet, furt som kricala na Petka.. v poslednej dobe ho strasne bavi skryvat sa medzi regalmi a samemu nakupovat kadeco.. uz sa stalo, ze dal aj cukriky do cudzieho kosika 🙂

nika_ke
2. sep 2009

Riska rada nakupuje vo vasej hypernove, lebo tam vzdy maju volne auticka 🙂

a prave ma poslala do muky aj s lietadlom, usmiala sa na neho a vraj sa jej nepaci a ideme radsej stavat schody 😀

liliandax
2. sep 2009

nika 😀

inak, ku legu ste nemali taku knizku? ze co sa da stavat z tych zakladnych kociek?

nika_ke
2. sep 2009

nie nemali, lebo my mame iba Duplo autobus, sanitku, malu farmu a zakladne kocky sme mali este po nas od nejakeho ruskeho vyrobcu 😅 hlavne, ze pasuju 😀

kuspitka
2. sep 2009

Ahojte .ako sa mate???
lilian utorok idem do RS ak chces mozeme sa stretnut o jednej ak budes mat cas a chut.mozme ist aj na zmrzku.
nika ako sa mate???dnes ste boli v skolke???

liliandax
2. sep 2009

nika - ahaaa.. lebo my mame taky zosit, ale aj tak si Petko sklada podla seba 😉

kuspi - o jednej ja nemozem.. maly vtedy zaspava. Mozem len do dvanastej, alebo po stvrtej ☹

kuspitka
3. sep 2009

lilian skoda to mi je neskoro uz o stvrtej.idem na kurz pre tehotne a tam budem do dvanastej

nika_ke
3. sep 2009

kuspitka, aspon v niecom mas vyhodu, ze cakas babatko prave teraz, ked robia aj v RS predporodne kurzy 😉 ked som bola tehu ja, tak ich nerobili 😖

my mame este rok cas do skolky. ja sa len tak dopredu stresujem 😖 😀

dnes sme s malou krasne zavrsili leto na kupku v Cizi, dokopy tam bolo mozno 5 malych deti v celom arealy, cize Riska nechaosila a pekne sa poclupkala 😎 len mna stvalo, ze v neplaveckom bazene bola totalne ladova voda a nemohli sme si spolu zaplavat 😖 takze som musela pockat, kym slecna horko-tazko zaspala v kociku a ja som si dala par dlzok 😅
cestou spat sme museli vyzdvihnut draheho v tescu, lebo chudacik musel ist peso, kedze ja som mala auto a s nakupom by to naspat asi nezvladol 😠

aladin sa totalne sekol, lebo u nas uz prsi 😨

kuspitka
4. sep 2009

nika aj tak je taky kurz raz do tyzna len keby cas dali lepsi ako je,ale aspon nieco.
tak to ste sa boli kupat ?tak to je dobre aspon mala sa kupala

zuzkafuny
5. sep 2009

Ahojte :o)))
Mne sa nejako nič nechce... malého som prihlásila do škôlky, ale pôjde tam asi od novembra keď ja pôjdem do práce... síce len na poloúväzok, ale aj to je dačo... ešte musím ísť v pondelok na ÚP, nech mi povedia, ako oficiálne neprísť o materskú... bola by to škoda... nie? Inak sa máme celkom oki... malý ešte stále používa svoj slovník, ale jemu to nechýba... čo má rovesníka, ten spieva a recituje iba taký buchot 😀 😀 😀
Kuspi ti to uteká 😉 🙂
Nika 😵 Lili 😵

kuspitka
7. sep 2009

ahojte.
zuzka hej pekne to uteka.uz sa nanu velmi tesime.
vy uz riesite skolku to je super.

liliandax
7. sep 2009

ahojte kocky

nejako vas nestiham citat, mala som vybavovacky s CK, ale uz som to doriesila 😵 uz sa tesiiiiim 😎

zuzka - mne na socialke povedali tak, ze kym nema dieta 3 roky, moze byt v skolke max. 4 hodiny (u nas v skolke to dovoluju na max. 3 mesiace - ale to je asi individualne si myslim.. ) - to je tzv. adaptacny program.. tak ti rodicovsky ostane. Tak sa treba dohodnut s riaditelkou, aby ti ho vzali len na 4 hodky.

kuspi - a meno uz mate vybrate? 😉

liliandax
7. sep 2009

zienky, ja sa lucim.. zajtra nas caka prvy let v zivote, tak drzte palce 😵

potom sa ozvem, papaaaa

kuspitka
9. sep 2009

lian este nevieme meno pre mali.
tak vy idete letiet.
zuzka vcera som ta videla na dvore aj maleho hral sa na piesku

zuzkafuny
12. sep 2009

Lili... nemôžem dať malého do škôlky ani na štyri hodiny 😖
Mne sa črtá robota od novembra, ale nechcela by som prísť o príspevok ☹
tak musím niekoho nájsť... je tu jedna úplne super ženská čo sa stará o dietky a je volna zatial... musím jej zavolať, čo to obnáša...
Kuspi... kričať si na mňa mala...!!!

nika_ke
14. sep 2009

lili, no ako bolo, urcite super 😎 napis dojmy a pikosky 😉
ja milujem lietanie, aj vy?

my ani nemusime chodit do exotickych krajin a aj tak ma Richella hnacky ☹ nie je to take hrozne, ako naposledy, ale po tyzdni mam toho uz dost 😒

zuzka, lili, ustrazte si to, nech o prispevok nepridete. tusim ak by ste chlapcov dali do sukromnej skolky, tak by vam zostal. cely tento system je na figu 😠

zuzka, drzim palce, nech je opatrovatelka spolahliva 😉 a nechces prist do roboty na miesto mna na 10hodin denne? taka mlada zaba, co ma zastupuje to totalne flaka a teraz ma kvoli nej sef otravuje, nech co najskor nastupim 😒 vraj od zajtra by to bolo idealne 😀 😀 😀

nika_ke
14. sep 2009

stretli sme sa s Ivkou, maly Misko je taky zlatucky 😵

ivuska027
15. sep 2009

jeeejo, kujeeem Niky 😵 😵
sa musime nejak zladit casovo.... Snad sa nam to podari.... 😉 😀

liliandax
17. sep 2009

ahojte kocky

momentalne nemam ani stipku energie nieco pisat.. maly je chory, stary tiez ☹ tak len cakam, kedy daco na mna pride..
Petko bol v pondelok v skolke a v utorok sme uz mali sopliky 😠 na dnes v noci zas nas chytil nejaky (asi) laryngitidny kasel.

Muz ma asi chripku... mama ma podpichava, vraj ci sme si z toho Turecka nedoniesli chripku prasaciu?!

ako suvenir... 😅

kuspitka
17. sep 2009

Ahojte dievcata.potrebujem pomoc .nepoznate nejaku kadernicku???

liliandax
17. sep 2009

ahoj kuspi - poznam, ale len v RS

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre