Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

liliandax
28. máj 2008

zuzka - pridi.. ale nic extra to nie je 😀 par zelenych "konarov" - zatial.. dufam, ze dostanu sancu dospiet 😅 .. tolko neprajnych ludi sa najde, ze clovek fakt nikdy nevie 😖

aj my sme sa skoro dnes uvarili.. no aj na mna je to uz akosi priteplo a je to len zaciatok 😝 .. joj, co bude v lete?? a kedze ja kupaliska nemusim, budem sa skvarit v meste 😠

ja dnes varim rychlovku.. ryzovy nakyp a hotovo.. maly to zje, chlap pride v noci, tak ani je vyvarat nemienim 😉

kamajka
autor
28. máj 2008

avojte babule 🙂

vidim že aj vy sa flakate ked je tak peknučko... 🙂

dievky, beriete niektora antikoncepciu? potrebovala by som poradiť a neviem na koho sa obrátiť..

zuzkafuny
28. máj 2008

Peti... na gynekológa 😉
Ja mám Chloe... je fajn
predtým Triregol... tiež fajn
predtým Harmonet... tiež fajn 😀 😀 😀

nika_ke
28. máj 2008

Peta, ja som brala iba Novynette 3 roky, konecne mi presli bolesti pri mrche a bola uplne presna. Ked dokojim, tak prejdem opat na ne 😉
Najlepsie by ti mal poradit tvoj gyndos, si myslim.
A inac ako sa mate? Boli ste na vylete v ZOO?

Vidim, ze som dnes bola jedina kucharka 😖
My sme si s Riskou pozmenili nas stary dobry rezim kvoli tymto nehoraznym teplotam. Vonku chodime doobedu, poobede spi v postielke a vecer ideme cakat muza pred robotu.

Zuzi, pripomenula si mi, ako nam moja starka davala na dvor pred cinziak taku staru plechovu vanicku na clapotanie. To bolo super 😵

zuzkafuny
28. máj 2008

jeeej... Nika...!!! Mne starká dávala tiež takú starúplechovú vaňu... a tak zvláštne voňala... ☹ mi až clivo prišlo... to boli krásne chvíle 😵 😵 😵

nika_ke
28. máj 2008

Zuzi, ze ta aj vidno? Ako sa ma gril? 😀 😀 😀

kamajka
autor
29. máj 2008

jee vy ste tu aj boli 🙂 🙂 🙂

pekne ranečko želám . Zuzka aj ja mám Triregol, chcela som len vedieť, ked to začnem brať, či je normalne že mi skor prejdu kramy ... tie prve.. vieš jak myslim.. 🙂

nika_ke
29. máj 2008

Peti, podla mna je to v pohode. 😉
Mne sa skratili kramy zo 7 dni na 4. Pre istotu si to poznac a uvidis dalsi mesiac, ci su pravidelne.

zuzkafuny
29. máj 2008

Ja mám krámy od kedy mi začali tri dni aj s dvojdňovou cestou 😅 😀 😀 😀
a vypijem si tu kávu a idem môjmu synkovi uvariť paradajkovú omáčku s kašou...
Ale čo navarím mojemu chlapovi...??? pomoooc... potrebujem raduuu...
Gril sa má celkom oki...
😉

liliandax
29. máj 2008

cafte zienky

vidim, ze ste tu debatovali o zaujimavej veci 😉 ja tabletky neberiem, mne nerobili dobre 😝 a je to pohoda aj bez nich 😉

zuzi - ten moj chlap ani dnes nie je doma.. takze pre neho nevarim a pre maleho mi donesie mama.. vraj ma navarene 😵 tak jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀
takze ja ti neporadim.. 😖

nika_ke
29. máj 2008

ahojte,
Zuzka, ty si nejaka protekcna 😠 😀

Ja som dnes varila kuracie so zeleninou + ryza = a la cina. Uvarene za 20 minut, to mam rada 😀 Ako bonus som mala velke balenie prs, takze to mame na dva dni, paradicka 😵

Lili ty nejes? 😕 Vraj bez tabletiek pohoda, hmm 😒 to u nas nehrozi. Musela som vysadit Cerazette, kvoli nonstop mrche a teraz sa mi pomaly vlasy jezia zo stresu. 😠 Riskin bracek je vo vyhlade 😅

liliandax
29. máj 2008

nika - co znamena vo vyhlade???? 😕 zeby?? 😀

ja jest nemusim, moje plodne dni su presne ako hodiny.. a ked som brala, tak mi kramy prisli ako sa im chcelo, trvalo to niekedy 3 dni, inokedy vyse tyzdna, nepravidelny cyklus jak svina..
takto mam 28-dnovy, 5-max. 6 dni..

po porode som mala nieco zo stitnou zlazou, tak som prestala.. a nechybaju mi.. u nas sestricka zatial nehrozi 😵

liliandax
29. máj 2008

baby, vari spite??? 😕 😀

idem uz aj ja.. myslela som, ze manzel pride v "normalny cas", ale volal, ze az okolo jednej.. takze to tu balim..

nech sa vam sniva nieco pekne 😵

zuzkafuny
1. jún 2008

Ahojte babuľky... nooo... tak jasom sem nemohla zavítať... bola som vyťažená. Boli dni mesta a celkom vydarená akcia to bola... asi najlepšia za posledné roky 🙂

V piatok od rána sa prestavovali naše školy, potom vystupovali deti... všade veľa ľudí... 😀 a ja to mám rada 😉 🙂
Večer mali vystúpenia skupiny na amfiku... Konrad, dáky z BB (boli super), potom som išla s malým domov a ešte vystupovali Šinko, dáky od nás a nakoniec Mikla... zakončilo sa to didzinou 🙂 (info podala polovička 😠 )

Ale ja som si to vynahradila v sobotu... doobedu bol jarmok, hádam najväčší (takmer všade samá čína 😠 ), ale ja som si kúpila trištvrťáky... ženy! oni mi sadli ako na mňa šité 😀 , okuliare, malému tričko že a´la turkai 😀 (nie čína 😀 ) a zasa všade plno ľudí 😀
No a večer mal vystúpenie Paľo Habera... proste super...!!! Aj pršať prestalo... Darmo... profík je profík...!!! 😵 😵 😵 tak som bola ja! A drahý bol s malým 🙂 zakončilo to discou, ale mne sa ostať nechcelo a ponáhľala som sa domkov... 😉 🙂

No a čo vy..??? Aký bol víííkend...???

nika_ke
1. jún 2008

Zuzka, mali ste iste krasny kulturny vikend 😉 Uspesny shopping to je hotovy orgaznus 😵

My sme sa tiez mali super, hoci bez staristov. Cely vikend sme boli na zahrade, Riska ju uz prejde celu tam aj spat bez zastavenia. Tusim mi bude chciet pomaly aj v Tornali behat po chodniku 😀 S manzelom sme sadili travnik, som zvedava aky bude. V sobotu som bola s mamou vo vitalnom svete - virivka pod holym nebom, pripadala som si ako v raji. Po roku a pol som sa konecne venovala sama sebe. Aj mame sa naramne pacilo. Dohodli sme sa, ze to absolvujeme aspon raz za dva mesiace.
Dnes vecer som si bola vybrat darcek na narodky od mamy. Nasli sme super bluzku, tak sa vytesujem 😅

A ostatne baby, Lili, Peta? ako ste sa mali?

zuzkafuny
2. jún 2008

Nika... 🙂
Ja mám chuť ísť niekam na kupko...
V Tornali je vraj super kúpalisko... až sa tam vyberieme, tak sa ohlásim... keďže dovolenka nembude, tak dúfam prebehneme blízke kúpaliská... no nie...??? Malý búva, ja som sa kus opaľovala 😅 a čakám kedy vstane... vybrala som mu sfukovací bazénik, napustila vodou a pomaly sfukuje 😀 😀 😀 ale vydrží asi hodinku a malý pekne vyjde von... Musím mu kúpiť iný, kus väčší... tento je ešte po Zuzke 😅 no a sfukuje... 🙂
Tak sa mi tu majte, idem skľudniť psov... mi brešú na nervy 😠 🙂 😉

liliandax
2. jún 2008

cafte zienky

tak sa hlasim aj ja 😵

zuzi - no vidim, ze kulturou hnusta zije 🙂 aspon raz za cas sa nieco organizuje, mohla by sa aj sobota viac rozhybat 😖

nika - ta aj vy ste mali totalny veget 😵 .. este stastie, ze pocasie bolo super.. takze sme ho aj my vyuzili na 100%.

kedze u nas minuly tyzden vladla ticha domacnost (kvoli tej motorke), poriadne sme sa nebavili ani v sobotu rano.. muz zahlasil, ze sa ide strihat, tak sme sli aj my.. a ostrihali sme aj Petka 🙂
baby.. on je teraz taky fesak 😀 sa neviem vynadivat 😅
1x strihany.. zvladol to super.. aj kadernik (holic?? co to je? ) ho pochvalil 😵

a potom som zavelila, ze sa ide do bojnic 😕 Musela som niekam vypadnut, inak by to doma v tom tichu nedopadlo dobre.. 😔
a nakoniec vikend dopadol uplneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee super, sme si to s muzom vysvetlili a uz sa rozpravame dalej 😀

.. a kvoli tomu sme museli ist do bojnic?? 😒

.. ale aspon Petko mal zazitok.. uzival si to naplno a ZOO bola super.. len milion ludi 😝

nika_ke
2. jún 2008

Caute baby, sme opat blizsie ku vam 🙂 v Tornali ☹

Zuzka, to teda dufam, ze sa ozves, ked tu pridete. A mozte prist aj na noc, mame kopec miesta v tomto 4-izbovom byte 😉 aj Cerbyho prichylime 😀 Zavidim ti opalovanie, kedysi som sa tiez rada vypekala na slnku. Ja som s nim musela nedobrovolne skoncit kvoli tehotenskym pigmentovym skvrnam ☹ no aspon nohy v lete vystrcim na slnko, nech chytim nejaky vitamin D, len vyzlecena budem asi vyzerat trochu komicky 😀
Myslela som si, ze som zle precitala "sfukovaci bazenik", ale potom si to vysvetlila 🙂 My sme Riske kupili tuna v tescu za 139 Sk, ale zatial sa v nom nekupala, iba hrala na zahrade. Najpodarenejsia je, ked sa prevali cez nafuknuty kraj a s hlavou dole lovi kamienky a travu 😅

Lili, to by si si mohla s Petkom spravit aktualne foto a hodit do pasu, nech sa aj my pokochame malym fesakom 😉 V bojniciach ste si s muzom prevetrali hlavy a hned bolo lepsie 🙂 obcas treba zmenit vzduch. Len si neviem predstavit, ako sa da rozumne vysvetlit kupa motorky 😀 Ja som tiez chcela ist na MDD do ZOO, lebo priviezli nove tucniaky, ale vsetci doma ma zrusili prave kvoli milionu ludi. Tak snad sa tam vyberieme niekedy, ked bude v lete chladnejsie.

A tak trochu od veci - ten chlapik, co som ho pred 4 tyzdnami zaucala to vo firme vzdal ...

zuzkafuny
2. jún 2008

Aj ja chcem ísť do Bojnííc... ja milujem zoo. Už som tam bola až tri razy 😅 😅 😅
Malý sa tiež prevaľuje cez okraj 😀 len ritka v žraločikových plavočkách mu trčí 😀 😀 😀 By som ho schrúmala celého... 🙂
Prajem pekný večer... idem si hapať kmojemu milému... 😉 🙂

nika_ke
4. jún 2008

ahojte

Lili, Petko je riadny fesak 😉 a taky velky chlapcek, ten cas leti ...

bezim varit, kym mala spi. Pre inspiraciu - hovadzie kusky udusene k tomu hranolky a kecup - zbohom moja dieta ☹ zial az teraz som zistila, ze okrem hranoliek doma nic nemame.

zuzkafuny
4. jún 2008

Nika 😀 čo tam po diéte...!!! Mneby sa tiež patrilo obmedziť nejaké to jedielko... ale keď ja nemôžem... Ja tááák strašne rada žeriem 😎 🙂
Ja malému varím karfiol s valcom a k tomu kromplíky 😀
papa... pekný dník

liliandax
4. jún 2008

cafte zienky..

nejako sa sem dostavam pomenej ☹ Vcera a predvcerom bola u nas mama, chlapa som mala na 2 dni na vychode, tak sme si vegetili...
Aspon som co to nakupila a konecne som si kupila podprdu 😅

Nove mam to, ze dnes som bola cvicit!!! baby, ja a cvicenie??? 😀 ale zacinam tak "lekvarovo" - dala som sa na TAI CHI.. som nemehlo 😖 ani len dychove cvicenie mi nejde 😝
Ale o tyzden idem zas a isto to bude lepsie 😉 A inak, citila som sa ako Karate Kid 4 😀 😀

.. este nejaky aerobik a bude to dokonale 😀

nika_ke
4. jún 2008

napokon som dnes nahradila kecup uhorkovym salatom 😉
Snazim sa chudnut tuna s babami na MK od 2.juna. Musim sa pochvalit, ze sa zatial drzim, uz treti den som bez cokolady a keksika ☹ 😅
Este keby sa mi podarilo pridat pravidelne cvicenie aspon 3x do tyzdna, bola by zo mna v lete hotova modelka 😀

Zuzi, inspirovala si ma s karfiolom, bola som kupit 🙂

nika_ke
4. jún 2008

baby, vedeli by ste mi poradit s jednym problemom, prosim?

nase male sidlo sa pred tyzdnom rozhodlo, ze jedenie po stojacky vo vysokej stolicke je naramne zabavne 😖 dnes sme pre istotu zlozili stolicku na zem a krmila som ju iba v tej sedacej casti, z ktorej mi aj tak vyliezala a stvarala vselijake kusky 😠 Skusila som ju posadit na normalnu stolicku, ale ani to sa jej nepacilo. Nezabrali ani ziadne hracky na odputanie pozornosti (podla rady mojej mamy). Vy ste uz tymto stadiom presli. Nepamatate sa ako dlho trva, kym Riska pochopi, ze ma jest posediacky?

dakujem za vsetky rady, lebo moje nervy su v koncoch ☹

nika_ke
4. jún 2008

ahoj Lili,
tai chi je super cvicenie. To kde si v RS nasla? 😕 Dychanie je pri kazdom cviceni zo vsetkeho najtazsie. Ja si ani len pri beznych cvikoch neviem zapamatat, kedy je nadych a kedy vydych.
a len tak mimochodom, ty chces na co cvicit? vsak si chuda ako stebielko, co tvoj drahy predava 😀

liliandax
6. jún 2008

ahojte

nika - tai chi sa cvici v relaxe.. ani ja som o tom nevedela, sla som s kamoskou, ona pozna toho cvicitela (taky sympaticky chlap, este asi nema 40), na prvy pohlad vyzeral ako guru 😀
no bola to celkom sranda, cvicilo sa v zahrade, na trave... na boso 🙂

.. ja potrebujem nejaky pohyb, nie zeby pri tomto chi sa nejak extra namakam, ale potrebujem aj cele telo ponatahovat.. nenormalne mi pri tom vrzgali a pukali kosti 😖

S tou stolickou ti asi neporadim, Petko sa sice stvera von, ale vzdy ho stiahnem a papa dalej.. len ked mu uz je dlho, tak ho necham, nech sa trochu vybeha, ale on vzdy pribehne na dalsie MAM 😀

takze neviem ti poradit ☹

Inak, na nasom sidlisku sa stavia nove ihrisko!!! baby.. ja som skoro odpadla.. dnes sme boli s kocikom kukat, ako bager pracoval, maly bol z toho uplne hotovy a viac mu nebolo treba 😅

zuzkafuny
6. jún 2008

Ahojte... My sa dnes od rána túlame...
Ivo mal niečo v BB, tak sme sa išli previezť... s malým som išla kuk na fontánu a on sa tam chcel kúpať 😕 páni... ten cirkus 😀 a holuby keď naháňal, stavili sme sa aj v Brezne, vyhrávala tam hudba... ale dlho sme sa nezdržali. Začal fukať vetrisko a len čo sme sadli do auta, spustil sa dážď 🙂
Doma sme len asi hodinku... som myslela že malý zaspí hneď, a on ešte kuviká 😀
Jeeej kúpili sme mu skákacieho somára v Liedli 😀 Sedí sa natom ako na odrážadle, len sa to nepohybuje 😀 je to milé 😀
Lili aj mne by bodlo zacvičiť si... ale mne sa táááknechce... ☹
Nika... malá pochopí že v sedačke sa má hapať keď sa je... len môjmu Mišiakovi to nejako neviem vtlačiť do hlávky 😉 tiež mi z nej vylieza a raňajky veľa krát je tak, že za ním utekám 🙂

nika_ke
9. jún 2008

Zuzka, aky pekny vylet ste si spravili 🙂

Lili, nakoniec predsa len postavia viacej ihrisk tak ako slubovali? 😕 konecne sa nebudu tlacit deti z celeho mesta na jednom ihrisku 😉 Cvicenie v takej prijemnej atmosfere, to bol isto super relax 😅

Mne by sa aj chcelo cvicit, keby som mala kde, s kym a hlavne, keby sa mi niekto za ten cas postaral o malu ☹

Ako ste vikendovali?
V tornali bol zjazd motorkarov, tak sme si trochu ponadavali 😖 V sobotu bol muz na zahrade cely den a my s Riskou same doma. V nedelu doobedu sme si spravili nakupny vylet do RS. Poobede bol muz kocikovat a zmokli obaja jak mysi. Ja som za ten cas pracovala, vecer som bola unavena a chcela som ist skor spat. Ibaze nasi susedia mali zur do 22:30 😠 Zaujimave, ze Riske vrieskajuca hudba nevadila, len my a s muzom sme nemohli zaspat.

Vyzera to, ze bude opat parny tyzden. Snad sa neupecieme 😎

zuzkafuny
10. jún 2008

Moje zlaté... aj žijete...??? No Nika určite... 😉
Peťku som dnes stretla a išla s deťúrencami do BA... teda zajtra pôjde... až som dobre počúvala 😖
Tu nič nové... zajtra mi polovička ide do BB kozubovať a ja si budem užívať slobody 😕 🤐 🙂
Urobil malému super hojdačku...!!! Som aj nafotila, ale nechce sa mi to teraz sťahovať do PC... je tam veľa fotiek a bude to trvať celú večnosť... tak asi len keď drahý príde (bo si foťák berie)
No... tak vás nejdem otravovať... saa tu majte veľmo dobre 😉

nika_ke
10. jún 2008

ahojte,
ten moj maly nezmar uz tri dni nevie normalne zaspat. Vcera sa salila do deviatej vecer, myslela som si, ze kvoli jej neskoremu spanku do siestej. No dnes spala malo a je to take iste ☹ Len miesto santenia zacne revat hned ako ju polozim do postielky. Zaspala az so mnou v posteli, co do teraz nezvykla. Raz som sa ju pokusila prelozit, ale reeev. Tak s nou lezi manzel a ja kukam ordinaciu a musim nieco porobit do roboty.
Pri jedle Riska stale vystraja, raz viac, inokedy menej 😖
ja chcem spat svoje dobrucke babatko 😢

Peta ide za muzom? 😕 alebo na iny vylet? snad sa ozve, ked dojdu spat.

Zuzi, hod prosim ta hojdacku ked budes mat cas. My pre malu tiez nieco vymyslame. Mozno ju moj muz skopiruje. Snad sa tvoj sikovnicek nenahneva 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre